[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 12 Cze 2011, 09:41

Instalacja jest łatwa. Musisz mieć najnowszego patcha do Czystego Nieba (1.5.10), potem zmieniasz linijkę w pliku fsgame.ltx (w głównym katalogu gry) taką:
$game_data$ = false| true| $fs_root$|
na taką:
$game_data$ = true| true| $fs_root$|
Potem pobierasz moda. Mod sam się instaluje (w archiwum znajduje się instalator). I oczywiście wszystkie patche do niego.
No a pomysły na rozwijanie to ma wyjść wersja z fabułą, ale podobno autor ma teraz trochę innych zajęć. Podobno jest szansa, że wyjdzie w czasie wakacji, ale pewnie będą opóźnienia.
A ja już skończyłem przejmować wszystkie punkty, samotników mam na zielono i nie chce mi się wykonywać dla nich misji, więc koniec z logami ode mnie. Instaluję spawnera i będę robił totalną rozwałkę... A od reinstalla gry raz mnie wywaliło, raz mi ścięło kompa i raz przy odbieraniu nagrody od Alika, on zniknął. I czasem denerwujący są kompani. Np. stoję w wagonie, a oni zamiast odpoczywać, to idą do mnie, i mnie blokują. Często nie działa opcja, żeby się przesunął.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 12 Cze 2011, 12:18

@ jaras76 - Kilka poprawek, które miałem czas zrobić pojawi się w tym tygodniu. Np. Wszyscy, którym zniknął gdzieś specjalny handlarz (Najebnik), otrzymają go z powrotem bez konieczności zaczynania nowej gry.

@ Stalkerka91 - Sugerowałbym najpierw zainstalowanie łatki 1.5.10 do CS, i przejście gry bez żadnych modyfikacji. W przeciwnym wypadku, gra może być trochę dezorientująca, bo nie będziesz miała porównania.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Soma w 16 Cze 2011, 19:24

Kurcze, nie moge się troche doczekać tej fabuły bo troche nudno się robi. Jak coś to moge służyć pomocą, jak Futrzak to pomocny. :3
"Forget the past, carry the future."

Soma
Wygnany z Zony

Posty: 58
Dołączenie: 20 Maj 2011, 09:09
Ostatnio był: 07 Maj 2012, 19:51
Miejscowość: Baza FOXHOUND / Alaska
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 17 Cze 2011, 00:57

Taki urok gier/modów w stylu sandbox. W pewnym momencie świat zaczyna się najzwyczajniej nudzić. Ale nie ma obaw, fabuła sobie siedzi na kilku(kilkunastu) kartkach. Nie mogę jednak teraz się tym zająć, bo uczelnia postanowiła mi trochę nasrać do mojego poukładanego życia, więc zostawiam to na później. Nie mniej jednak, mamy całe 2 miesiące żeby się wyrobić, więc raczej w wakacje sobie jeszcze zagracie w TFW RC.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Soma.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 17 Cze 2011, 20:48

Witam. Od nie dawna zacząłem zasysać ten mod i muszę napisać,że jest zajefajny.
A teraz trochę o problemach :E Mam taki błąd i jest logo
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CScriptEngine::lua_error
[error]File          : E:\priquel\sources\engine\xrServerEntities\script_engine.cpp
[error]Line          : 180
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : LUA error: ...clear sky\gamedata\scripts\inventory_upgrades.script:678: attempt to index field '?' (a nil value)
 

stack trace:


Proszę o jakąkolwiek wskazówkę jak ten błąd naprawić :D
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 17 Cze 2011, 20:58

Używasz jakichś dodatkowych modów, czy masz czyste TFW? Najnowsza wersja gry (1.5.10) i TFW (2.9.1)? To się dzieje zawsze w danym miejscu/czynności, czy losowo? Często się pojawia? Czasem pomaga reinstall gry i moda.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 17 Cze 2011, 21:26

Pojawiło się przy próbie ulepszenia broni fn2000, do tego modu mam jeszcze mod Władca Zony,ale to chyba nie powinno powodować błędów?
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 17 Cze 2011, 22:07

No raczej nie powinno, ale... Zaraz sprawdzę, czy u mnie działa, a Ty w tym czasie spróbuj ponownie zainstalować grę i moda + Władcę Zony, bo bez tego dodatku Ci save'y nie pójdą. Ciekawe, bo mod nic nie zmienia w tym skrypcie z loga.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez .D.u.c.h. - M.K w 17 Cze 2011, 22:19

Dodam,że ulepszałem tą broń u mechanika na Wysypisku.
Awatar użytkownika
.D.u.c.h. - M.K
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 26 Maj 2009, 19:23
Ostatnio był: 17 Maj 2016, 23:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 1

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 18 Cze 2011, 12:40

Owszem, powinno powodować błędy, gdyż w TFW nigdzie nie ma FN2000. Nie usunęliśmy tej broni, ale nie powinna być ona dostępna dla gracza. Nie ma ona nowego schematu modyfikacji tylko jeszcze ten z oryginalnego CS, co pewnie jakoś koliduje.
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 20 Cze 2011, 16:24

O! Dobrze wiedzieć. Napisałem o tym w wątku o WZ TFW. W nowej wersji bronie nie występujące w TFW zostaną usunięte z listy spawnu. A które zostały wycięte? Oprócz FN2000, Gauss, Granatniki Bulldog i RPG-7u i ulepszanych broni (ak74_up2 itp). Ogólnie tutaj masz ten temat:
LINK. Jeśli jest coś źle, to napisz mi PW, to poprawię.
I czy mógłbym prosić o link do aktualnego, polskiego (jeśli jest) tematu o TFW na forum GSC? Bo ja tam nigdy nic nie mogę znaleźć, zawsze się gubię. Jeśli nie ma polskiego, to chociaż angielski.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 20 Cze 2011, 17:09

@ kubekpop - Tylko te co napisałeś w poście wyżej i warianty *_up*. Bronie te nie zostały wycięte, tylko nie są dostępne w żaden inny sposób niż ich zespawnowanie, i nie są uwzględnione w żadnym innym komponencie TFW dlatego mogą powodować błędy. Link do wątku na GSC: http://www.gsc-game.com/main.php?t=comm ... =22#307619

-----------------------------------------------

Dodałem, a raczej zmodyfikowałem, AI helikopterów tak żeby mogły walczyć bez użycia sztywnych punktów nawigacyjnych. Dało to możliwość zrobienia patroli powietrznych w każdym zakątku Zony bez grzebania w all.spawn. Wzorowałem się na zachowaniu helikoptera z wściekniętej alphy/demo Czystego Nieba jeszcze z przed premiery gry. Helikoptery patrolują Zonę tylko za dnia i to tylko max dwa razy, więc gracz nie powinien spotykać ich nagminnie.

Helikopter posiada cztery schematy zachowania:

1. Patrol: Helikopter wyszukuje potencjalne cele lecąc po linii prostej. Zaatakuje wroga tylko jeżeli nie schowa się w ciągu odpowiedniego czasu.

2. Śledzenie celu: Jeżeli helikopter dostrzeże cel przechodzi w stan śledzenia. Będzie wtedy krążył w okół celu albo zawiśnie w powietrzu lub jeżeli to potrzebne to obniży pułap lotu oraz zmniejszy odległość do celu. Helikopter ostrzeliwuje wtedy cel tylko z działka maszynowego.

3. Nalot dywanowy: Jeżeli cel znajdzie się w większej odległości od helikoptera w krótkim odstępie czasu, np. zacznie uciekać w jednym kierunku, i nie zostanie utracony kontakt wzrokowy z celem, to helikopter może rozpocząć szybki przelot wystrzeliwując rakiety robiąc tzw. "nalot dywanowy".

4. Poszukiwanie celu: Jeżeli kontakt wzrokowy z celem zostanie utracony helikopter zacznie krążyć przez 30 sekund przy ostatniej znanej pozycji celu. Po tym czasie, jeżeli kontakt nie zostanie odzyskany helikopter wraca do patrolu.

Filmik demo znajduje się na pierwszej stronie wątku, jak i tu: http://www.youtube.com/watch?v=EFht_cYo2ks
ImageImage
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości