Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata - czyli co lubicie pić

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 13 Maj 2011, 08:45

Zgadzam się z Tobą, Koreb rządzi! to piwo ma fantastyczny smak.
Wolę od ich piw tylko "Wiśnię w piwie", nie pamiętam jakiego browaru, ale trudno jest ją trafić w sklepach.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Reklamy Google

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Lucjusz w 13 Maj 2011, 09:56

Nad Korebem już wcześniej się zachwycałem w tym temacie ale tą "Wiśnią w piwie" mnie zaciekawiłaś, wyguglowałem sobie w jakich sklepach w Łodzi można je kupić i po śniadaniu śmigam na degustację :D A Ty Kriss jak masz problemy z trafieniem to wejdź na stronkę Browaru Kormoran, tam jest napisane gdzie można na pewno kupić ich piwa, w Warszawie masz ze 30 sklepów.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Realkriss.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 13 Maj 2011, 10:00

Jeśli wiśnia ci zasmakuje, polecam jeszcze belgijskie piwo wiśniowe Kriek, maleńkie, 0,33, dla mnie w pierwszej piątce piw owocowych mojego życia. Kupuję je w Almie.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Lucjusz w 13 Maj 2011, 10:09

Almę mam niedaleko ale piwa, rzadko tam kupuje bo są drogie. Takie Celtyckie w Regionalnych 3,50zł a w Almie 5zł. Ale jak jakieś rzadkie i dobre to się skuszę. Ja z małych (0,33l) to kiedyś często piłem staropolskie mocne, w lasku po drodze do szkoły hehe. A teraz to Śląskie mocne mi posmakowało. A co do piwa smakowego to pomijając oranżady typu redd's czy cooler to wolę sobie kupić Perełkę i sok malinowy, mniam mniam albo w ogródku latem obojętnie jakie piwo też z sokiem, malinowym albo imbirowym.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 13 Maj 2011, 10:28

A ja się rujnuję na piwo w Almie, bo smakowe to moje ulubione niestety, są wspaniałe Tequeierosy zaprawiane tequilą w cenie Desperadosów, ale o niebo lepsze. Bardzo lubię też (tylko je widziałam w Almie) piwo o smaku moijto, nie pamiętam nazwy, które jest z serii piw o smakach innych alkoholi lub drinków, a najlepsze jest to, że każde w dnie butelki ma takie jakby słoneczko, za pomocą którego otwiera się następną butelkę. A od następnej następną, i następną...
No i absolutny king of beers - Shofferhofer biały z nutą smaku grejfrutowego.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez AlexStalker w 13 Maj 2011, 10:56

Ja nie lubie piw o owocowych posmakach. Co Najwyzej moge wypić browca z sokiem malinowym, reszta odpada.

Za najlepsze uważam piwa miodowe :)
Эх, предатель, ты не страшен.
Да ты мой любимый враг!


- KYPCK, Предатель
Awatar użytkownika
AlexStalker
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 08 Maj 2011, 13:25
Ostatnio była: 09 Lut 2016, 21:53
Miejscowość: Szczecin // Chabarowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 82

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez kapucha w 23 Maj 2011, 20:54

Z alkoholi to jak się planuje posiedzieć i pogadać przy ognisku to dobrze wchodzi piwo żywiec i Łomże: niepasteryzowana i miodowa. Tak na rozmowę no 2-3 starczą. A jak się chce w "polowych" warunkach wypić w celu nasycenia się %%%% to niema to jak barmańska cytrynowa :E. Bardzo tania (około 7-8zł) i mało procent, więc wchodzi luzem bez popitki i z gwinta. Nie trzeba zbędnych sprzętów jak kieliszki i stół. Siadasz koło ognicha i siup jak w stalkerze.

A teraz podam wam ciekawy patent jak wnieść i spożyć alkohol w miejscu lub sytuacji w których się nie powinno tego robić. Dowiedziałem się o tym od sąsiada który siedział w pudle. Świetna sprawa na szkolne wycieczki :E. No więc do rzeczy: potrzebujemy spirytusu, strzykawki z igłą i pomarańczy. Bierzemy w strzykawę spirytus i wstrzykujemy w pomarańcze. Igła musi być jak najcieńsza i trzeba to robić powoli. Jak się to zrobi umiejętnie to w dużą pomarańcz wejdzie nawet 100ml spirytusu (dlatego trzeba spiryt-na wódę mało, ale na spirytus to już coś). Budowa skórki powstrzymuje parowanie więc w chłodzie wytrzyma kilka dni. Po kilku godzinach wszystko fajnie się "przegryzie" i będzie smakowe :D. Jak nadejdzie czas to normalnie obierasz i jesz. Jest tylko trochę bardziej "soczyste" i o dziwo nie śmierdzi. Po obraniu może trochę, ale zapach owocu zagłuszy zapach spirytu i razem będą pachnieć jak stary pomarańcz. Na wycieczkach nikt się nie czepia o owoce i można spokojnie brać. Nie zapomnę biwaku, na który z kumplem z klasy wzięliśmy po pół plecaka pomarańczy i obdzieliliśmy pół klasy za drobną opłatą :E.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Lucjusz w 23 Maj 2011, 21:01

Alkohol najlepiej wnosi się w sobie :D W pomarańcze nie zawsze wychodzi bo trafisz w pusty środek i doopa, lepiej w arbuza tylko nie może być zbyt soczysty ale przecież z zewnątrz nie widać, starsze są bardziej wysuszone.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez kapucha w 23 Maj 2011, 21:15

Lucjusz napisał(a):Alkohol najlepiej wnosi się w sobie :D W pomarańcze nie zawsze wychodzi bo trafisz w pusty środek i doopa, lepiej w arbuza tylko nie może być zbyt soczysty ale przecież z zewnątrz nie widać, starsze są bardziej wysuszone.


Jak się umówi z kilkoma kumplami, to można i w arbuza, tylko arbuz na szkolnym biwaku ciągnięty 5 godzin w autobusie i 2 godziny w plecaku swoje waży i wygląda trochę dziwnie w takiej sytuacji :-/. Pomarańcze są bardziej "cywilizowane", łatwiejsze do upchania, lepsze do dzielenia się, wygodniejsze przy dawkowaniu i mają charakterystyczny mocny zapach, maskujący to co chcemy ukryć :wink:.

A co do wnoszenia alkoholu w sobie to spróbuj przetrwać zbiórkę, dostać się do autokaru, nie zostać w środku wykrytym i na koniec samodzielnie rozstawić namiot pod wpływem %%%%. Życzę szczęścia, ale taka próba najpewniej skończyła by się wywaleniem z wycieczki za którą już zapłaciłeś i powiadomieniem rodziców, a nawet policji :-/.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Terminus w 23 Maj 2011, 21:56

A ja dla odmiany zareklamuję dwie herbaty rozprowadzane pod szyldem oo.Benedyktynów z Tyńca:
[oni dają tylko markę, produkuje to jakaś firma]

1.Dereniówka - przepyszna herbata z owoców dereni. W smaku trochę podobne do wiśni. Orzeźwiająca. Smaczna na zimno i gorąco.

2.Herbata agrestowa - idealna na lato schłodzona herbata z suszonych owoców agrestu i mięty.

Niestety obydwie choć pyszne, mają swoje wady: wysoką cenę [kilkanaście zł] i są trudno dostępne.
Ale jakby kto miał okazję spróbować to polecam.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Dżuz w 23 Maj 2011, 22:07

A ja polecam nalewkę malinową mojej ciotki - silny owocowy aromat, spirytus ledwie wyczuwalny, ale dawno temu, na studiach, jak się nią zacząłem raczyć w niedziele to poniedziałkowy egzamin z historii Anglii skończył się poprawką we wrześniu. I jeszcze trudniej ją dostać :wink:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Piwa, jabole, wódka, spiryt, herbata-Czyli co lubicie pi

Postprzez Realkriss w 24 Maj 2011, 07:34

Mój Dziadek robił nalewkę na czubkach sosnowych, oczywiście na spirytusie. Zapach i smak niepodobne do niczego innego, tak wyraziste, że nie czuje się alkoholu, tylko ten żywiczny aromat.
Najlepsza nalewka, jaka piłam.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 26 Wrz 2024, 11:46
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość