"Koniec Świata - 2012 rok"

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Xanserto w 03 Maj 2011, 14:01

Jak dla mnie to można by fajny LARP zrobić z tej okazji. Taki grudniowy larpik postapo. Zmieszanie wszystkich gier i pomysły własnych graczy. I tyle w tym widzę. (Irydius mi ten pomysł podrzucił jak pisaliśmy na gg)
Xanserto
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 29 Gru 2010, 02:02
Ostatnio był: 23 Paź 2012, 10:31
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Damianox w 03 Maj 2011, 22:54

Ponieważ wyraziłem się niejasno napiszę jeszcze raz. Koniec świata przyjdzie tak czy tak, albo bedzię w 2012 albo w 2112 to już zależy od Boga. A jak będzie w 2012 (w co raczej nie wieże) to będzie i koniec, tak czy tak kiedyś musimy umrzeć nieprawdaż ?
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez mimi215 w 04 Maj 2011, 05:53

Do pana wyżej i innych.Nie sądzę by koniec świata nadszedł przez czy tez od Boga.Popatrz na dzisiejszych przywódców.I nie zapominaj że człowiek władzy dąży do większej władzy i panowania całkowitego.Do tego ostatnie wydarzenia."Śmierć" Bin Ladena,chociaż nie wierze do końca by była prawdziwa.Terroryzm,wojna.Moim zdaniem koniec świata nie będzie niczym innym jak wojna.Lub w końcu przemysł i te inny "syfy" wytworzone przez człowieka spowodują zagładę która będzie polegać na (nie wiem jak wytłumaczyć) po prostu na braku tlenu czy coś.Chodzi mi o to że przez przemysł i wszystko inne.Sorki ale jest 6 rano i mój mózg nie działa normalnie.
"Nie ważne jak daleko zajdziesz na końcu i tak czeka na ciebie monolit "
Awatar użytkownika
mimi215
Stalker

Posty: 141
Dołączenie: 31 Gru 2009, 02:04
Ostatnio był: 04 Wrz 2016, 14:28
Miejscowość: Sukmanie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Damianox w 04 Maj 2011, 14:55

Tak ale ja nie powiedziałem jak będzie wyglądał koniec świata, bo jak znam życie to będzie niezła rozpierducha, właśnie przez przywódców największych mocarstw Rosja Stany itd.
Awatar użytkownika
Damianox
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 11 Kwi 2011, 17:41
Ostatnio był: 29 Wrz 2019, 11:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 11

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Killer21 w 10 Maj 2011, 17:56

Według mnie jak te wojny tak dalej będą trwały to morze i nawet w 2012 będzie koniec świata.
Image

Killer21
Wygnany z Zony

Posty: 34
Dołączenie: 10 Maj 2011, 16:58
Ostatnio był: 26 Cze 2011, 11:13
Miejscowość: Zadu--e podkarpacia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 3

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez vandr w 16 Maj 2011, 22:20

Globalne trzęsienie ziemi w sobotę. TVN pokazuje, jak będzie wyglądała apokalipsa

Ile to już razy ludzkość miała zostać zniszczona przez ogromne katastrofy, ognie piekielne czy inne apokalipsy? 5, 10, 30? Trudno policzyć, ale materiał zawsze można zrobić. Czy mamy się czego bać, sprawdzano w jednym z ostatnich wydań "Faktów".

Od 50 lat mężczyzna prowadzi autorską audycję radiową Otwarte Forum nadawaną przez Radio Rodzina. I nie jest to byle jaka audycja - codzienne dyskusje o Biblii tłumaczone są na aż 80 języków! To właśnie według Campinga Sąd ostateczny rozpocznie się 21 maja i potrwa do 21 października. Później pozostanie wielka nicość.

Image

Sprawa ciekawa, więc zainteresowany nią amerykański korespondent TVN, Marcin Wrona ( FAKTY TVN ), spotkał się z sędziwym staruszkiem, który już rozpoczął przygotowania na dzień apokalipsy.

- Gdy w kalendarzu pojawi się data 21. maja, w każdym kraju na świecie, gdy będzie tam godzina 18. (wraz z przesuwaniem się stref czasowych - red.), dojdzie do wielkiego trzęsienia ziemi, które zapoczątkuje w tym rejonie dzień sądu - przepowiada Camping specjalnie dla polskiej stacji.

Należy sobie zadać najważniejsze pytanie: skąd on właściwie o tym wie? A wyliczył sobie, bo liczenie (inżynier z zawodu) i studiowanie Biblii (z zamiłowania) to dwa najważniejsze zajęcia w życiu Harolda Campinga. Ale ostrzegamy - równanie jest wybitnie skomplikowane.

1. Zdaniem Campinga 5 oznacza oczyszczenie, 10 całkowitość, a 17 niebo.

2. Chrystus zawisł na krzyżu 1 kwietnia 33 roku. Pomiędzy tą datą a 1 kwietnia 2011 roku upłynęło 1978 lat.

3. Jeśli pomnożymy 1978 lat razy 365,2422 (liczba dni w roku, bez uwzględnienia lat przestępnych), otrzymamy 722 449.

4. Między 1 kwietnia i 21 maja jest 51 dni. Gdy dodamy do tego 722 449, otrzymamy 722 500.

5. 5 razy 10 razy 17 podniesione do kwadratu również daje 722 500.
Szczerze mówiąc, nie do końca przekonują nas te argumenty, ale spora grupa ludzi głęboko wierzy, że niebawem rozpocznie się Sąd Ostateczny i to oni jako jedni z wybrańców trafią do nieba. W przepowiedni Campinga dla każdego jest nadzieja - 3% populacji ludzkiej, czyli ok. 200 milionów ludzi, dostąpi zbawienia. Reszta nie trafi do nieba - ich dusze zostaną unicestwione.

Haroldowi Campingowi już kilkakrotnie zdarzyło się przewidywać koniec świata. Oczywiście żaden nie nastąpił, co mężczyzna tłumaczył później złym wyliczeniem matematycznym. Tym razem, co widać powyżej, wszystko zgadza się do trzeciego miejsca po przecinku, więc może czas zacząć się bać?

Źródło : deser.pl


Ciekawe czy zrobi się z tego jakiś szum w mediach?

Swoją drogą, czy to nie aby jest napisane w księdze Św.Marka, że" o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec"? Tak więc te wszystkie wyliczenia to ja sobie mogę przeprowadzić na innej płaszczyźnie, np: browarnej.

I uwaga, wielka promocja - bo inaczej nazwać tego nie mogę...
:

Image
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Dementorin w 17 Maj 2011, 07:21

To koniec świata ma być już w tym roku? I to o osiemnastej?
Może coś nagram i wstawię na YouTube.
Ostatnio mam małą oglądalność.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Terminus w 17 Maj 2011, 07:50

Uwielbiam takie "wyliczenia".
Ich autorzy nawet nie wiedzą, że Dionizjusz Mały wyliczając na polecenie papieża Jana I datę narodzin Chrystusa zrobił to z dokładnością do 4-6 lat. Więc dzisiaj mamy najprawdopodobniej rok 2015 lub nawet 2017 więc ten "koniec świata" tak misternie wyliczony przez tego pana dawno przeżyliśmy :E

No cóż... Niektórzy świętowali początek XXI wieku 1 stycznia 2000...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Zari w 17 Maj 2011, 07:59

Ech.. kolejny naciągacz co w jakiś sposób przepowiedział koniec świata. Osobiście nie wierzę w takie brednie bo są one wyssane z palca. Nie ma siły na świecie aby można było przepowiedzieć koniec świata, nikt nie wie kiedy to nastąpi i tego się trzymam.
Śmierć tym czarnowidzom!
QA Analyst w Fool's Theory | W Gamedevie od 2019 roku
The Farm 51 | Intermarum | Fool's Theory
Image
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 602
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 07 Wrz 2024, 14:00
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 69

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez kapucha w 17 Maj 2011, 19:05

Trochę mi się nie podoba to globalne trzęsienie ziemi :-/. Jeżeli pierdyknie jak w Japonii, ale na całym globie to będzie niezbyt miło.

Moim zdaniem koniec świata się zbliża, ale niemożliwe jest dokładne określenie jego daty. Wskazują na to ostatnie wydarzenia (powodzie, huragany, tsunami, trzęsienia). Człowiek nasyfił na Ziemi, i teraz Ziemia (najprawdopodobniej w sposób naturalny) staje się coraz mniej "stabilna". Ale jest to skutek maltretowania planety. Choćby miały się roztopić czapy lodowe na biegunach, spaść deszcz meteorytów, tsunami przejść po całej powierzchni suchego lądu (sporo zostanie, bo woda z lodowców nie da rady zakryć całej Ziemi), dojść do trzęsień ziemi mocniejszych niż w Japonii, i ogarniających cały świat, nawet gdyby te katastrofy wystąpiły tego samego dnia, to część ludzi (wystarczająca do przedłużenia gatunku) zostanie :wink: .

A na Koniec Świata wywołany przez Boga nie ma co się smucić, ani przygotowywać. Zdechniemy wszyscy, nikt nie przetrwa. Bóg dał rade zbudować, to człowiek się przed Nim nie schowa, trzeba przyjąć to na klatę :wink:.

Nie jestem żadnym z tych "proroków", ale sadzę, że eksterminacja ludzkości nastąpi w ciągu 100 lat. Jak nie Bóg i kataklizmy, no człowiek sam se poradzi wojnami, bo to wredny zwierzak.

Einstein (chyba, nie jestem pewny, jak się mylę poprawcie) powiedział: "Nie wiem jaka zostanie użyta broń w III wojnie światowej, ale IV będzie już na maczugi". Więc chyba miał trochę racji :wink:.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez plunio7 w 18 Maj 2011, 15:52

kapucha napisał(a):Moim zdaniem koniec świata się zbliża.


Na chłopski rozum, to jeśli jakiś koniec ma nastąpić, to jasne jest, że dziś jest do niego bliżej niż wczoraj, a dalej niż jutro. Dlatego jesteśmy 100 lat bliżej do końca świata, niż ludzie z 1911 roku. Ale czy przed nami jest godzina, rok, milenium, czy miliardy lat, tego nie przewidzi nikt, a nikt.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 15 Sie 2024, 05:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: "Koniec Świata - 2012 rok"

Postprzez Lucjusz w 20 Maj 2011, 08:31

Wiadomo, że skoro był początek to i musi być koniec, nic nie trwa wiecznie a siedzenie i gdybanie/wyliczanie kiedy nastąpi coś co musi nastąpić to strata czasu i energii, ci naukowcy to dopiero muszą być nołlajfy. Równie dobrze można by przesiedzieć całe życie nad wyliczaniem kiedy ono się skończy, znaleźć wynik i je.nąć w ramy. Nie ważne ile mamy czasu tylko co z tym czasem zrobimy.
...picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości...

Za ten post Lucjusz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Paladyn95.
Awatar użytkownika
Lucjusz
Ekspert

Posty: 705
Dołączenie: 04 Lis 2010, 20:08
Ostatnio był: 16 Kwi 2015, 16:33
Miejscowość: Bałuty
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 261

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości