[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Juraszka w 23 Kwi 2011, 13:43

Image
Powyższy rysunek wszystko mówi! To odchylenie (moim zdaniem) dotyczy maksymalnego zasięgu, i im bliżej jesteśmy tym łatwiej trafić, bo my jako cel jesteśmy więksi, a "wartość" odchylenia spada. Ja osobiście sobie jeszcze podwoje te wartości :E

Kompani mają o połę zmniejszone odchylenie, ale i tak to jest nie równe w połączeniu z faktem że NPCty nie uwzględniają statystyk broni. Co gorsza kompani nie biorą poprawek na to że ich pociski nie lecą po prostej, sądzę że tak nie celni powinni być wszyscy :E ale byłby ostrzał, a trafienia na prawdę przypadkowe, spowodowane faktem zbytniego wychylenia...

Tak ogólnie my tu gadu-gadu a smoq powiedział że nie zmieni tego, więc zostaje zebrać wszystkie te fragmenty kodów z objaśnieniem co do czego służy i poprosić o admina o przyklejenie takiego tematu (bo w każdym modzie parametry te są, mogą być tylko inne wartości)
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wilk Fenris w 23 Kwi 2011, 14:53

Wiec zrobiłem tak...

;---FIRE DISPERSIONS--------------------------------------------------
disp_walk_stand = 14;
disp_walk_crouch = 12;
disp_run_stand = 18
disp_run_crouch = 15
disp_stand_stand = 8
disp_stand_crouch = 6
disp_stand_stand_zoom = 4
disp_stand_crouch_zoom = 2

;---FIRE QUEUE PARAMETERS
weapon_min_queue_size_far = 1
weapon_max_queue_size_far = 3
weapon_min_queue_interval_far = 600
weapon_max_queue_interval_far = 1200

weapon_min_queue_size_medium = 3
weapon_max_queue_size_medium = 6
weapon_min_queue_interval_medium= 600
weapon_max_queue_interval_medium= 800

weapon_min_queue_size_close = 5
weapon_max_queue_size_close = 10
weapon_min_queue_interval_close = 300
weapon_max_queue_interval_close = 500

Jak widzicie zmieniłem jedynie celność NPC podczas biegu, żeby nie mieli za łatwo :P Pozostałe parametry celności są takie same. Zmniejszyłem za to ilość wystrzeliwanych pocisków i minimalnie ich częstotliwość. Minimalnie zmniejszyłem też ilość pocisków na średnim dystansie i minimalnie czas pomiędzy seriami. Powoduje to, że pomimo takiej samej celności ostrzału nie ma już z daleka serii po 4 - 5 pocisków, a raczej normą są jeden, dwa... co jest bardzo sensowne, bo tak się strzela na dystans. Spowodowało to, że na odległość nie ma takiej lawiny pocisków i można się prześlizgnąć przez ogień wroga na nieco bliższy dystans, gdzie zabawa jest już taka sama jak ustawił smoq2. Nawet zwiększyłem o jeden minimalną ilość pocisków w serii z bliska.

Przy takich ustawieniach NPcC już cię tak z dystansu nie rąbią, ale nie są też jakimiś sierotami i nadal trafiają. Snajperzy nie mają problemu z seriami, bo i tak strzelają pojedynczymi pociskami, trzeba więc na nich bardzo uważać. Tutaj nic się nie zmieniło i chyba o to chodzi. Jak dla mnie to jest już lepiej.
Awatar użytkownika
Wilk Fenris
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 02:15
Ostatnio był: 01 Maj 2014, 18:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Juraszka w 23 Kwi 2011, 15:39

U mnie tak teraz wygląda:

;---FIRE QUEUE PARAMETERS
weapon_min_queue_size_far = 1
weapon_max_queue_size_far = 3
weapon_min_queue_interval_far = 1000
weapon_max_queue_interval_far = 1500

weapon_min_queue_size_medium = 3
weapon_max_queue_size_medium = 6
weapon_min_queue_interval_medium= 500
weapon_max_queue_interval_medium= 1000

weapon_min_queue_size_close = 6
weapon_max_queue_size_close = 10
weapon_min_queue_interval_close = 100
weapon_max_queue_interval_close = 500

Mniej i rzadziej lecą pociski z dużej i średniej odległości, ale z bliska idą szybciej i więcej, zmniejszyłem także celność (teraz jestem na innym kompie więc nie podam - ale żadna wartość się nie powtarza, a przy chyba stand_run mam dość dużą wartość co powoduje że jak NPC biegnie i strzela to szanse na trafienie są małe - ale nie tak małe jak u zombie :E ) i muszę przyznać że jest lepiej.

Wie ktoś gdzie jest config kompanów?
Wie ktoś gdzie zmienić zasięg widzenia NPC i kompanów? (to co oryginalnie wynosi 80, a w TFW 150) - z tym też chce się pobawić.
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wilk Fenris w 23 Kwi 2011, 15:43

Jedna sprawa. Grając samotnikiem nie można sprzedawać naszywek frakcji. Nie ma co z nimi robić, a szkoda, bo to całkiem ciekawa opcja dorobienia na boku.

Można by te naszywki sprzedawać u neutralnych handlarzy. Frakcyjny może, więc dlaczego samotnik już nie? Żeby nie polował na oddziały frakcyjnych? To byłby element gry po prostu. Troszeczkę to dla samotnika krzywdzące.

Inna możliwość, to sprzedawanie naszywek dla handlarzy danej frakcji, a naszywki najemników, wojskowych, renegatów i bandytów można by było sprzedawać u naturalnych handlarzy, bo tych wymienionych i tak nikt nie trawi w zonie :P Natomiast naszywki powinności, wolności, oporu i czystego nieba, zanosiłoby się do ich baz w celu odsprzedania dla tamtejszego handlarza. Wiadomo, że nie będziemy zabijać oddziałów np. czystego nieba, bo wtedy nie będziemy mogli wejść do ich bazy i sprzedać naszywek. To byłby taki element samoregulujący, hamulec dla gracza, żeby nie zabijał frakcyjnych dla zysku. Trzeba by było zwiększyć nieco szybkość utraty szacunku dla samotnika za zabijanie członków frakcji i po kłopocie :] Mamy sprytny mechanizm, który nie pozwala zabijać do woli członków uznanych frakcji. Ci nieuznani i tak są tępieni przez każdego wiec nikt się raczej nie obrazi :D
Awatar użytkownika
Wilk Fenris
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 02:15
Ostatnio był: 01 Maj 2014, 18:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wilk Fenris w 23 Kwi 2011, 15:52

[stalker_die_hard]:stalker
$spawn = "stalkers\stalker_die_hard"
immunities_sect = stalker_immunities_die_hard

disp_walk_stand = 2 ;
disp_walk_crouch = 2 ;
disp_run_stand = 5 ;
disp_run_crouch = 4 ;
disp_stand_stand = 1.8
disp_stand_crouch = 1.8
disp_stand_stand_zoom = 1.5 ;
disp_stand_crouch_zoom = 1.5 ;

Statystyki kompanów masz niżej w tym samym pliku. Ja trochę je zmieniłem. Są teraz celniejsi jak się nie ruszają i mniej celni jak biegają. Ale możliwe, że są teraz zbyt celni i jak dłużej pogram to sam ocenie, czy nie wrócić do starych ustawień jakie zrobił smoq2.

Gdzie jest zasięg widzenia, to nie wiem, ale według mnie przy takich ustawieniach, to zasięg jest ok... Nie można przynajmniej tak łatwo zajść NPC i strzelać do niego spoza zasięgu jego widzenia. Ma to sens i bym to zostawił. Inaczej gra się za łatwo :]
Awatar użytkownika
Wilk Fenris
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 02:15
Ostatnio był: 01 Maj 2014, 18:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Juraszka w 23 Kwi 2011, 16:07

Wilk Fenris napisał(a):Jedna sprawa. Grając samotnikiem nie można sprzedawać naszywek frakcji. Nie ma co z nimi robić, a szkoda, bo to całkiem ciekawa opcja dorobienia na boku.


Da się... pamiętam że jako samotnik sprzedawałem! Już jako samotnik (po zdobyciu 1500XP i poziomem reputacji z samotnikami na zielono) można sprzedawać u handlarza w składzie
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wilk Fenris w 23 Kwi 2011, 16:19

Chyba że :P Gram krótko jako samotnik i może stąd takie wrażenie :) Jeżeli tak, to ok. Mój błąd i wycofuję prośbę.
Awatar użytkownika
Wilk Fenris
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 02:15
Ostatnio był: 01 Maj 2014, 18:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Juraszka w 23 Kwi 2011, 16:44

nic się nie stało, mogę się mylić ale wydaje się mi że sprzedawałem
Związki na odległość to ch*j, a czołgi same się nie zatankują, pamiętaj.
Wave

Zostawiasz wóz na parkingu pod Tesco i jedziesz do sąsiedniego miasta to ch*j wie co się z nim może stać.
Wave
Awatar użytkownika
Juraszka
Łowca

Posty: 492
Dołączenie: 21 Cze 2010, 11:08
Ostatnio był: 21 Lut 2020, 16:06
Miejscowość: Gniezno
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 70

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez KPBMacho w 23 Kwi 2011, 18:24

@Juraszka i Wilk moglibyście dawać te "optymalne" pliki na speedyshare? Bo ja mam "Viśte" i każde ręczne grzebanie w plikach źle się kończy. Sprawdzę je i napisze jak jest i ogólnie takie tam :D
"You're in the snipers sight, the first kill tonight, time to die.
You're in the bullets way, the White Death's prey, say goodbye"

http://www.panandrzej.pl/i,40,40/Niewidzialne%20s%C4%85Pijawki%20jeb*ne.jpg
KPBMacho
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 12 Lut 2011, 17:47
Ostatnio był: 31 Mar 2013, 12:25
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Strellok w 23 Kwi 2011, 18:32

Gdzie można kupić albo zdobyć snajperkę SG1-P? Od razu mówię, że nie mogę jej kupić u Najebnika bo jakimś cudem zginął ?
Awatar użytkownika
Strellok
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 16 Kwi 2011, 22:04
Ostatnio był: 16 Lis 2011, 18:33
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 23 Kwi 2011, 20:20

najemnicy powinni mieć w swoim arsenale https://docs.google.com/document/d/1Xhc ... =CIP2m_gG#
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Wilk Fenris w 23 Kwi 2011, 20:39

hmmm... no to nie chcą nadal kupować ode mnie naszywek :P Jak sprawić, żeby poziom reputacji rósł mi nadal wśród samotników na zielonej części "paska"? Bo zatrzymał się w połowie i dziękuje. Samotnicy są na zielono, czyli powiedzmy, że są przyjaźnie nastawieni, ale nadal nie mogę sprzedawać naszywek np. w składzie. Może ktoś wie co jest grane i kto może je ode mnie odkupić?

Wolnościowcy na pewno mają. Kwestia szczęścia trafić na takiego i "ubić" :D Jak będziesz miał wielkiego farta, to znajdziesz w schowkach. Ich zawartość jest losowa i można czasami (rzadko się to trafia) cudeńka wygrzebać.
Awatar użytkownika
Wilk Fenris
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 02:15
Ostatnio był: 01 Maj 2014, 18:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości