Wolnosć <-->Powinność

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez thainoodles w 14 Mar 2011, 20:23

Jeśli chodzi o kwestie czysto poglądowe jestem całym sercem za wolnością, jednak przy pierwszym przejściu CS dołączyłem do powinności, jakoś bardziej na rękę było mi ich "ulokowanie" w zonie, zwłaszcza przy lokalu leśnika w czerwonym lesie. Ostatnio jednak rozpykałem znowu CS i dołączyłem do wolności, klimat w ich bazie jest genialny, gadki jara z aszotem, gandzia - miazga :E No i chłopaki całkiem nieźle radzą sobie w boju, udało im sie bez mojej pomocy zająć i utrzymać przyczółek w agropromie, podczas szturmu na baze powinności też nie byli mięsem armatnim i sporo mi pomogli.
thainoodles
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 14 Lut 2011, 10:28
Ostatnio był: 18 Wrz 2016, 22:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez jalkavaki w 14 Mar 2011, 21:29

Ciekaw jestem czy tych dwóch przedmówców czytało chociaż pierwszy post tematu. Zapewne nie, bo wtedy nie napisaliby tego powyżej.
Przypomnę:
Witam nie chodzi mi o to jaka frakcję wybrać ( ideologia itd) lecz czy wam również się zdaje iż te 2 frakcje nie są zbalansowane pod względem wyposażenia ?

Nie rozprawiamy tutaj o klimacie czy ideologii frakcji. Od tego jest inny temat.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez szczygieł w 15 Mar 2011, 15:08

Ej no sorry, może odbiegłem trochę o tematu ale bez przesady.
szczygieł
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 25 Lut 2011, 19:43
Ostatnio był: 20 Wrz 2016, 19:24
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 5

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Gyros w 02 Kwi 2011, 02:10

Ja odnoszę wrażenie, że oddziały powinności w starciu z wolnością prawie zawsze wygrywają. Nie gram jeszcze na tyle długo w CS żeby jednoznacznie stwierdzić która frakcja jest silniejsza, ale znacznie częściej widzę jak wolność dostaje baty od powinności niż na odwrót.
Awatar użytkownika
Gyros
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 31 Mar 2011, 23:53
Ostatnio był: 07 Lis 2011, 23:47
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Pijawol w 02 Kwi 2011, 06:32

Gyros napisał(a):Ja odnoszę wrażenie, że oddziały powinności w starciu z wolnością prawie zawsze wygrywają. Nie gram jeszcze na tyle długo w CS żeby jednoznacznie stwierdzić która frakcja jest silniejsza, ale znacznie częściej widzę jak wolność dostaje baty od powinności niż na odwrót.

I masz rację. :D
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 19:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez impulse_101 w 02 Kwi 2011, 21:50

Gyros napisał(a):wolność dostaje baty od powinności


Duty maja lepszy sprzecior, wspolpracuja z wojskiem i sa czyms w rodzaju czarnobylskiego "Black Waters". Nic dziwnego ze maja przewage.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Garbaty w 02 Kwi 2011, 22:13

Powinność ma tą przewagę, że w Stalkerze nie dorobiono AI snajperów. Wszystkie walki są na średnim dystansie, gdzie Powinność ma przewagę.
"Ta bitwa jest już przegrana, ale jest dopiero druga, zdążymy wygrać następną."
Awatar użytkownika
Garbaty
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 05 Gru 2010, 19:33
Ostatnio był: 27 Maj 2021, 20:40
Miejscowość: Gdynia/Ryga
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Grave w 02 Kwi 2011, 23:35

Ja tam wybieram Wolność ze względu na ich ideały. To ,że mają problemy w grze z przegrywaniem mi nie przeszkadza. No może trochę, ale to poprostu pomyłka ze strony autorów gry.
"-You heard that? -What? -Destiny! -Dude... What the hell are you smoking?"
Zapraszamy na Wojny Frakcji! Komedia, Sensacja, Kryminał! Wszystko tutaj!
Image
Awatar użytkownika
Grave
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 18 Sty 2011, 13:33
Ostatnio był: 18 Cze 2020, 18:38
Miejscowość: Wawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 33

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Znajomy w 03 Kwi 2011, 09:42

Pijawol napisał(a):
Gyros napisał(a):Ja odnoszę wrażenie, że oddziały powinności w starciu z wolnością prawie zawsze wygrywają. Nie gram jeszcze na tyle długo w CS żeby jednoznacznie stwierdzić która frakcja jest silniejsza, ale znacznie częściej widzę jak wolność dostaje baty od powinności niż na odwrót.

I masz rację. :D


A przyłączyłeś się chociaż raz do Wolności i zacząłeś zdobywać teren dla nich. Im dalej zachodzisz w teren Powinności tym ziomki lepiej sobie radzą. Takie odnoszę wrażenie... poza tym:

Garbaty napisał(a):Powinność ma tą przewagę, że w Stalkerze nie dorobiono AI snajperów. Wszystkie walki są na średnim dystansie, gdzie Powinność ma przewagę.


@Garbaty - racja, święta racja.
Dalej nie chce mi się komentować, bo wybuchnie nie wiadomo już która wojna Powinnościowo - Wolnosciowa.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Gyros w 03 Kwi 2011, 16:05

Do wolności też się przyłączyłem i bez mojej pomocy chłopaki często nie byli w stanie sobie poradzić.
Poza tym zgadzam się z tym, że jeśli wolność mogłaby w pełni wykorzystać swój potencjał tj strzelać ze snajperek na duże odległości to powinność byłaby w ciemnej d***e.
Awatar użytkownika
Gyros
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 31 Mar 2011, 23:53
Ostatnio był: 07 Lis 2011, 23:47
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Gyros w 03 Kwi 2011, 16:15

impulse_101 napisał(a):
Gyros napisał(a):wolność dostaje baty od powinności


Duty maja lepszy sprzecior, wspolpracuja z wojskiem i sa czyms w rodzaju czarnobylskiego "Black Waters". Nic dziwnego ze maja przewage.


Powinność nie współpracuje z wojskiem, przywódca stalkerów w agropromie przed chwilą mi to opowiadał, poza tym gdzieś czytałem, że to nie prawda... no chyba, że się mylę, ale jeśli tak to niech ktoś lepiej poinformowany się wypowie.
W cieniu Czarnobyla ta sytuacja się chyba zmienia.
Awatar użytkownika
Gyros
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 31 Mar 2011, 23:53
Ostatnio był: 07 Lis 2011, 23:47
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Wolnosć <-->Powinność

Postprzez Legionarius w 04 Kwi 2011, 10:28

Powinność po prostu ma inny sposób dbania o dobro ludzkości. Są świetnymi żołnierzami bo nie ćpają i nie piją a są bardzo zdyscyplinowani.
Image
Awatar użytkownika
Legionarius
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 01 Kwi 2011, 20:23
Ostatnio był: 01 Cze 2011, 21:43
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość