[S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-STCS\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Clear Sky\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 27 Mar 2011, 23:02

"
Wolność - Frakcja anarchistów i ryzykantów, którzy ogłosili się walczącymi za wolny dostęp do Zony i znajdują się w ciągłym konflikcie z Wojskiem, wojskowymi stalkerami, i Powinnością. Wierzą, że informacja na temat Zony nie powinna być ukrywana przed ludzkością i walczą z monopolem krajowym na Zonę i jej cudy.

Cele:
Ich cel jest prosty: wszystko dla wszystkich. Jeżeli lubisz ognicho z mutantem to się zapisuj!

Cechy:
Wolność jest bardziej naiwna niż ktokolwiek by sądził. Albo dobrze wszystko rozgrywają... NATO postrzego Wolność jako plan awaryjny jeżeli misja Czystego Nieba by zawiodła. Lepiej będzie jeżeli w Zona będzie w rękach liberalnych anarchistów niż pozwolić aby zniszczyli ją fanatycy, albo gorzej, wschodnie kraje zamkneły ją na dobre. Żeby uniknąć takiej sytuacji, NATO potajemnie dostarcza broń Wolności za pomocą nieoficjalnych kontaktów. To czy Wolność wie skąd pochodzi ich uzbrojenie jest niewiadome.

"

cytat z readme




a poco edytować mapy całe od razu ? arenę można na zachodzie bagien (lewa strona mapy) zrobić.... nic tam niema a jest sporo placu wystarczy jedną anomalię usunąć i ma się już dość duże poletko do walk(nawet bez usuwania będzie dość duże)
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Reklamy Google

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 27 Mar 2011, 23:55

Nie rozumiem, spawn wojsk można zrobić nawet na pchlim targu, w tej fabryce na wysypisku, i inne jest dużo miejsc.
Ale Pchli targ uważam za jeden z najlepszych. Osoba od zapisów może stać w tej piwnicy, za budynkiem. Postawić tam parę skrzynek itp. i arena gotowa. Chociaż ta fabryka też nie najgorzej się prezentuję. Tylko, że jej nawet nie trzeba ulepszać...


Cóż nie doczytałem :)
@matekfpol - Chyba za mało razy przeszedłeś waniliowego cs'a. Jak jesteś bandytą, masz normalne stosunki z renegatami. W czerwonym lesie, mają technika i handlarza.
I sporo jednostek.
Szkoda, że nie ma w TFW Wojskowych stalkerów. Jak ktoś pamięta z schoca, byli to samotnicy, którzy przeszli na stronę wojska.
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 28 Mar 2011, 00:10

na pchlim targu ? nie lepiej byłoby zrobić to w otwartym terenie ? np między pchlim targiem a miejscem gdzie jest w waniliowym to zadanie co mamy zwłoki kopaczy przeszukać a potem iść i jednego przed psami uratować .
nie wiem czy na pchlim targu nie ma za mało miejsca na walkę np 15 vs 15

a fabryka na wysypisku to baza samotników nie była przypadkiem ? tzn skład
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Cromm Cruac w 28 Mar 2011, 11:24

Ludzie, to ma być wojna a nie jakaś kibolska piaskownica. Słyszeliście, żeby amerykanie robili 'ustawki' z talibami? :D
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez smoq2 w 28 Mar 2011, 13:32

Niestety, nie będzie już żadnych nowych dodatków, gdyż uznaliśmy, że "podstawka" jest już gotowa. Wszystko co zostaje do zrobienia to wplecenie fabuły w grę i debugging.
ImageImage

Za ten post smoq2 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
Awatar użytkownika
smoq2
Legenda

Posty: 1502
Dołączenie: 27 Cze 2010, 02:05
Ostatnio był: 09 Paź 2019, 06:35
Miejscowość: Wrocław/Zielona Góra
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 497

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Gandzia w 28 Mar 2011, 13:47

A będzie pan Mirosław Utta? :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Gandzia
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 26 Mar 2010, 14:46
Ostatnio był: 15 Gru 2016, 22:42
Miejscowość: Kujwdupie
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez k4r00 w 28 Mar 2011, 13:54

Smoku więc kiedy możemy spodziewać się uploadu? Dodam tylko, że to jedyny mod wart zainstalowania CS :)
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez Idek w 28 Mar 2011, 14:58

smoq2 skoro stwierdziłeś że "podstawka" jest gotowa to będą jakieś rozszerzenia później ?
Idek
Tropiciel

Posty: 224
Dołączenie: 10 Lut 2011, 22:06
Ostatnio był: 22 Lip 2014, 16:27
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez k4r00 w 28 Mar 2011, 15:15

Wyraźnie napisał wyżej, że żadnych dodatków nie będzie. Podejrzewam, że panowie co najwyżej wypuszczą patche.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez nuclear_twister w 28 Mar 2011, 15:36

Ja mam mała sugestię co do spawnu mutantów. Dałoby radę zrobić taki spawn jak miał miejsce w modzie do SoC a mianowicie w Oblivion Lost? Chodzi mi o obfity spawn w trakcie emisji. Pomijam oczywiście kwestie mutantów questowych. Poza tym czy dałoby radę zrobić by z dziur w ziemi (takich jak w agropromie czy w czerwonym lesie) co chwilkę wyłaziły mutanty?

No i się jeszcze zastanawiałem trochę nad takimi absurdami jak patrol monolitu na wysypisku kiedy całą droga do niego jest przeze mnie kontrolowana ;] Albo patrol wojskowych nad Jantarem w chwili gdy placówka wojskowa jest moja. Może dałoby radę zrobić coś aby te dwie frakcje częściej się spawnowały same w ich "bazach" (monolitowców to oczywiście NPP ;]) i stamtąd wyruszały na te patrole? Np wojskowi regularnie i małymi grupami a monolitowcy rzadko i nieregularnie ale całymi hordami ;]

To tylko moje swobodne sugestie, które mogą być na tym etapie produkcji nierealne, ale pomarzyć o logiczności niektórych eventów zawsze można co? :]
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika.
Jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu.
Awatar użytkownika
nuclear_twister
Stalker

Posty: 143
Dołączenie: 10 Mar 2010, 14:36
Ostatnio był: 29 Sie 2020, 21:48
Miejscowość: Najstarsze miasto w Polsce :]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez matekfpol w 28 Mar 2011, 16:58

Jedno pytanie, nie jestem pewien czy było wcześniej.
Jako żem zielony, to jaki plik i co w nim edytować by zwiększyć max. ilość oddziałów frakcji? Wszelkie ścinki i zacinki biorę na siebie. Po prostu przeszedłem moda kilka razy i chciałbym pozajmować więcej obozów.
Awatar użytkownika
matekfpol
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 16 Lis 2010, 23:26
Ostatnio był: 30 Gru 2022, 15:29
Miejscowość: gej
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 39

Re: [S.T.A.L.K.E.R: The Faction War]

Postprzez kubekpop w 28 Mar 2011, 17:27

@matekfpol

Otwórz plik gamedata/scripts/faction_brain_new.script w notatniku i poszukaj linijki:
Kod: Zaznacz wszystko
base_nr = base_nr + 10

Zmień 10 na jaką liczbę tylko chcesz, np. 100, a każda frakcja oprócz Samotników, Monolitu i Wojskowych będzie dostawała po 100 oddziałów za każdą posiadaną bazę, w tym tą z którą zaczyna. Nie pytaj jak to wpłynie na twoją rozgrywkę ani czy ci nie będzie się pamięć wysypywać bo nie planowałem zwiększać ilości oddziałów. W TFW jest 6 baz które zwiększają maksymalną ilość oddziałów. To daje potencjalnie możliwość stworzenia 68 oddziałów pod koniec gry. - odpowiedź smoka na pytanie nuclear_twister'a. Jbc, to jest na stronie 44 tego tematu.

Ewentualnie, możesz w ustawieniach TFW ustawić czas respawnu twojej frakcji. Do ustawień wchodzisz z poziomu menu stalkera. Naciskasz [F5]

Za ten post kubekpop otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive matekfpol.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czyste Niebo

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości