Nie dzuała

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Re: Nie dzuała

Postprzez WarArDum w 25 Mar 2011, 10:17

Procesor zostanie podkręcony gdzieś o 12-14 będzie ok 1.53 podkręca się o 10 dziennie
WarArDum
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Mar 2011, 09:17
Ostatnio był: 02 Kwi 2011, 11:48
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Nie dzuała

Postprzez k4r00 w 25 Mar 2011, 10:19

Grałem na takim konfigu w Czyste Niebo i powiem Ci, że to nie ma większego sensu... Gra chodziła mi z prędkością dziesieciu klatek na sekunde. Ogólnie - pokaz slajdów. Zainwestuj w nowy komputer. ;) I jak zwiększyłeś tą pamięć wirtualną?
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Nie dzuała

Postprzez WarArDum w 25 Mar 2011, 10:27

Ale poprzednio działał a różnie się tylko procesor i pliki stronne
(kto mi powie co to jest plik stronny dostanie :wódka: )
... W następnym miesiącu kupuje części do kompa. Nie wiem czy wytrzymam bez najlepszej gry...
WarArDum
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Mar 2011, 09:17
Ostatnio był: 02 Kwi 2011, 11:48
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Nie dzuała

Postprzez Pijawol w 25 Mar 2011, 10:38

O to Ci chodzi?
:

Zdecydowana większość komputerów domowych pracuje na platformie jednodyskowej.
W takiej sytuacji plik stronicowania powinien znajdować się na partycji systemowej, gdzie domyślnie jest zlokalizowany. Dzięki temu, najczęściej wykorzystywane pliki systemowe i plik wymiany znajdują się blisko siebie, a długość skoków głowicy ulega znacznemu skróceniu. Przyznając sens takiemu uzasadnieniu warto jednak zauważyć, że w przypadku częstego sięgania do pliku wymiany oraz danych, odczyt z dysku jest utrudniony, gdyż głowica musi bardzo często zmieniać położenie i przemieszczać się między różnymi obszarami.
Gdyby plik wymiany zlokalizować na innym dysku, to mielibyśmy do czynienia z równoległym dostępem do pliku wymiany i odczytem danych, a dzięki temu system pracowałby z większą prędkością. Kto jednak dysponuje pojedynczym dyskiem, musi się z tą minimalną stratą pogodzić.
Użytkownicy komputerów z więcej niż jednym dyskiem twardym mogą skorzystać ze swoich możliwości sprzętowych i rozłożyć operacje wejścia/wyjścia, generowane wymianą danych między plikiem stronicowania a pamięcią RAM, przez umieszczenie pliku stronicowania na drugim, a nawet na kilku dyskach. Podejmując taką decyzję trzeba jednak spełnić dwa warunki:

* plik stronicowania powinien być umieszczony na najszybszym urządzeniu, a zatem drugi dysk twardy (lub kolejne) nie mogą być wolniejsze od systemowego
* na dysku systemowym należy pozostawić plik stronicowania o rozmiarze minimalnym około 2 MB dla uniknięcia ewentualnych problemów ze stabilnością systemu

Warto przy tej okazji zasygnalizować, że wysoce niewskazane jest umieszczanie kilku plików stronicowania na jednym dysku twardym. Windows XP w zasadzie potrafi je obsłużyć ale brak w tym logiki.
Podobnie nielogiczny jest z kolei domyślny sposób określania wielkości pliku stronicowania przez system, oparty na schemacie 1,5 x RAM.
W ten sposób użytkownik, który dysponuje skromnymi zasobami RAMu i potrzebuje znacznego pliku wymiany dla zapewnienia optymalnej pamięci wirtualnej będzie miał mały plik stronicowania, a rekiny RAMu - cały ocean nieprzydatnej pamięci wirtualnej. Dobrze jest zatem, szczególnie w tych krańcowych przypadkach, samemu określić wielkość pliku stronicowania. Pomocnym narzędziem będzie Menadżer zadań, który pozwoli nam określić maksymalne zapotrzebowanie pamięci, z jakim mieliśmy do czynienia podczas testowej sesji. Zwiększając ją o 10 - 15% ustalamy wartość początkową. Wartość maksymalna powinna być w przybliżeniu nawet dwukrotnie większa.
Pomimo oczywistego błędu, informacja o zalecanej wielkości pliku stronicowania nie została jak dotąd zmodyfikowana i nadal można ją znaleźć w dziale pomocy technicznej.

Jeżeli korzystamy z funkcji szybkiego przełączania użytkowników trzeba to uwzględnić. System musi mieć odpowiednio dużo pamięci aby zapisać ustawienia pierwszego i stworzyć miejsce dla drugiego. W takiej sytuacji początkowy rozmiar pliku stronicowania może pozostać bez zmian, ale rozmiar maksymalny powinien być zwiększony.

Bardzo ciekawe rozwiązanie lokalizacji pliku stronicowania, eliminujące jednocześnie problem fragmentacji pliku nadesłał Luki. A oto Jego komentarz:

"dla pliku wymiany zakładamy specjalną partycję o odpowiedniej wielkości (np. 1-2GB) jako następną partycję systemową na tym samym dysku lub ewentualnie jako pierwszą na kolejnym dysku pod warunkiem, że jest tak samo szybki. Partycję najlepiej sformatować jako FAT32.
W ten sposób unikamy fragmentacji pliku wymiany oraz likwidujemy ryzyko ze zabraknie dla niego miejsca. Sposób ten jest powszechnie wykorzystywany w przypadku serwerów MS 2k/2k3. Aby dodatkowa partycja (tylko dla pliku stronicowania) nie mieszała się nam z innymi użytecznymi partycjami nadajemy jej np. literę Z, a dla odróżnienia od innych nazwę SWAP."

Dodam od siebie, że warto zrobić jeszcze jeden krok i ustawić partycję SWAP jako pierwszą na dysku, a dopiero drugą systemową ustawić jako aktywną. Lepiej już chyba nie można.

Czy plik stronicowania może mieć sztywną wartość?
Jako dobrą radę na poprawę szybkości działania systemu podaje się często, że najlepiej jest określić wielkość pliku stronicowania tak, aby jego wartości minimalna i maksymalna były identyczne. Zalecenie takie uzasadnia się ograniczeniem fragmentacji pliku stronicowania. Analizując zjawisko dokładniej, takie ustawienie nie wydaje się jednak uzasadnione.

Plik stronicowania rzeczywiście może ulec fragmentacji podczas rozszerzania jego wielkości na potrzeby systemu. Widać to dobrze na rysunku powyżej, gdzie obszar pliku stronicowania jest oznaczony kolorem żółtym. Trzeba jednak wiedzieć, że system szuka dla pliku stronicowania jak największych bloków wolnej przestrzeni na dysku, a zatem faktyczna fragmentacja nie stanowi poważnego problemu. Zapobieżenie stosunkowo niskiej fragmentacji jest niewielkim zyskiem w porównaniu do zagrożenia, jakim może być utrata stabilności systemu.
Jeżeli minimalna i maksymalna wielkość pliku stronicowania będą takie same, a system będzie potrzebował większego pliku, to w chwili gdy wykorzysta 90% dostępnej pamięci wyśle ostrzeżenie, a gdy rezerwa okaże się za mała - zakończy pracę niebieskim ekranem.
Uzupełnienie
Na ile jednak problem fragmentacji pliku stronicowania jest poważny skoro się go sygnalizuje?
Zabierając się do zbadania tej kwestii dokonałam totalnego zamieszania na partycji systemowej, po którym stopień fragmentacji plików spowalniał ich odczyt o ponad 40%, a mój Diskeeper wysłał komunikat ostrzegawczy.
Skutkiem totalnego bałaga nu była także fragmentacja pliku stronicowania, gdyż system nie dysponował odpowiednio dużymi i wol- nymi przestrzeniami na dysku.
Z przerażeniem stwierdzi- łam, że został on podzie- lony aż na 275 fragmen- tów. Restart systemu, po którym plik wymiany powi-
nien zostać zregenerowany dał bardzo niewiele.
Z pewnością nie wszyscy wiedzą, że plik stronicowania jest takim specyficznym tworem, którego praktycznie nie da się scalić systemowym narzędziem do defragmentacji. Nie podołał temu także Diskeeper pracujący pod systemem Windows.
W konsekwencji tych zabiegów, pomimo zdefragmentowania partycji systemowej, mój plik stronicowania nadal pozostał w rozsypce.
Nie dałam jednak za wygraną i znalazłam prog- ram, które potrafi to zro- bić, a przy okazji jest abso lutnie darmowy.
Skutkiem jego działania by ło złożenie pliku stronicowa nia do czterech elementów.
Oczywiście jest już dostęp ny w dziale Downloads.
System File Defragmenter - bo o nim mowa, po rozpakowaniu i uruchomieniu wyświetla informację o aktualnym stopniu fragmentacji plików systemowych. Wybierając opcję "Defragmentuj przy następnym uruchomieniu" restartujemu komputer. Aplikacja przystępuje do pracy przed załadowaniem składników systemu i wykonuje defragmentację. Po zakończeniu jej działania system uruchamia się automatycznie. Proces trwa około 2 minut i zdecydowania warto je poświęcić. Odradzam natomiast zaznaczanie opcji "Defragmentuj przy każdym starcie" bo w końcu wiele zabiegów, które wykonujemy ma przyspieszać rozpoczęcie pracy. Od czasu do czasu warto jednak sprawdzić co dzieje się na dysku, a przede wszystkim nie dopuszczać do takiego totalnego zamieszania. Z działaniem aplikacji może wiązać się jeden problem, który grozi pojawieniem się "niebieskiego ekranu". Nastąpi to wówczas, gdy ilość dostępnego miejsca na dysku jest zbyt mała aby przenieść i scalić plik stronicowania. Mam jednak nadzieję, że zdecydowana większości do tego nie dopuści.
Zdaje sobie sprawę, że tym doświadczeniem sporo namieszałam, bo przecież wszystko wydawało się takie oczywiste. Spróbujmy zatem to uporządkować:
- z podzielonym plikiem wymiany swobodnie da się pracować, a spowolnienie działania aplikacji praktycznie będzie niezauważalne
- zdecydowanie odradzam tworzenie sztywnego pliku wymiany chyba, że taka zmiana zakończy się jakimś wyraźnie odczuwalnym sukcesem, a wielkość utworzonego pliku nie spowoduje załamania systemu
- przy intensywnej pracy z wieloma aplikacjami warto częściej sięgać do defragmentacji i od czasu do czasu pomóc w tym także plikowi stronicowania.
Na tym tematu nie kończę i pozostawiam do dyskusji. Chętnie zapoznam się z Waszymi doświadczeniami, a najciekawsze opublikuję.
Własna wielkość pliku stronicowania
Aby określić własną wielkość pliku stronicowania należy z menu "Mój komputer" wybrać - "Właściwości".
Na zakładce "Zaawansowane" - wybrać "Wydajność" i kliknąć na "Ustawienia", a następnie przejść na zakładkę "Zaawansowane" i w obszarze "Pamięć wirtualna" kliknąć na "Zmień".
Teraz wystarczy wpisać prawidłowo dobrane wartości i zaakceptować je klikając na "Ustaw".
Problem ewentualnej rezygnacji z pliku stronicowania omówiłam na poprzedniej stronie.

Inne ustawienia pamięci wirtualnej i pliku stronicowania
W domyślnych ustawieniach parametry pamięci wirtualnej, poza przypadkami omówionymi wyżej, są dobrane w miarę optymalnie. Opcje ustawień pozwalają jednak na dokonanie pewnych modyfikacji, a zatem wypadałoby odpowiedzieć na pytanie - czy warto?

Przydzielanie zasobów
Na zakładce "Zaawansowane" w polu "Użycie pamięci" można zdefiniować, w jaki sposób system ma przydzielić zasoby pamięci operacyjnej.
Zmiana domyślnych ustawień bardzo często pojawia się jako porada na zwiększenie szybkości działania syste mu. Niestety w warunkach domowych zmiana tej wartości wywołuje bardzo niekorzystny efekt. Należy pamiętać, że nasz komputer pracuje wtedy jako stacja robocza. Przy zaznaczeniu opcji "Bufor systemu" zostanie przy-
dzielone procesom systemowym aż 80% pamięci operacyjnej, natomiast aplikacje z którymi pracujemy dostana tylko 20%. Trudno w takim przypadku mówić o zwiększeniu szybkości pracy, a ustawienie to ma sens tylko wówczas gdy nasz komputer pracuje jako serwer.

Czyszczenie pliku stronicowania przy zamykaniu systemu
To kolejny element, któremu czasami mylnie przypisuje się zwiększenie wydajności systemu. Być może wynika to z nieświadomości faktu, że przy każdym uruchomieniu tworzony jest zupełnie nowy plik stronicowania. Włączenie tej opcji zdecydowania wydłuża czas zamknięcia systemu, który zmuszony jest wykonać o tę jedną operację więcej. Po co więc ja przewidziano?
Czyszczenie pliku stronicowania może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa gdyż wymazanie pliku wymiany nie pozwoli odczytać nikomu danych, jakie były w nim przechowywane podczas ostatniej sesji. Komu zatem zależy na takim rozwiązaniu może uaktywnić tę funkcję zmieniając domyślne ustawienia. Tym razem trzeba będzie niestety zajrzeć do Rejestru.
Rozwijamy gałąź:
po czym w prawym oknie poddajemy edycji wartość:
Aby włączyć czyszczenie pliku stronicowania wartości DWORD przypisujemy liczbę 1.
(praktyczny opis edycji kluczy rejestrowych znajdziesz na stronie: Rejestr Windows - edycja

Wyłączenie stronicowania plików wykonywalnych
Elementy jądra systemu oraz sterowników urządzeń dzielą się na takie, które bezwzględnie muszą być przechowywane w obszarze pamięci RAM oraz na takie, które mogą być przechowywane w pliku wymiany. Niewielkie przyspieszenie systemu można uzyskać wymuszając ich lokalizację tylko w pamięci RAM.
Niestety komputery nie dysponujące odpowiednimi zasobami RAM - minimum 512 MB - mogą okazać się niestabilne. Próby takiego rozwiązania nie może zatem ryzykować każdy.
Aby ja podjąć musimy ponownie skorzystać z Rejestru i rozwinąć dokładnie tę samą gałąź jak przedstawiona powyżej. Tym razem edycji musimy poddać wartość:
przypisując wartości DWORD liczbę 1.

Na tym zakończę rozważania na temat możliwych modyfikacji obszaru pamięci wirtualnej.
Na kolejnej zakładce postaram się zająć modyfikacją dynamicznego interfejsu użytkownika i podpowiem jak usunąć niepotrzebne funkcje aby oszczędzić nieco miejsca na dysku.
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: Wczoraj, 13:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Nie dzuała

Postprzez k4r00 w 25 Mar 2011, 10:41

No mówiłem od początku - zwiększ pamięć wirtualną ;)
Ech tutaj masz łopatologicznie wyjaśnione jak to zrobić:
:


W oba okienka wpisz 4096.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Nie dzuała

Postprzez WarArDum w 26 Mar 2011, 15:35

usuwam pytanie o pliki stronne...( to pamięć wirtualna) już zwiększyłem
WarArDum
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Mar 2011, 09:17
Ostatnio był: 02 Kwi 2011, 11:48
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Nie dzuała

Postprzez Mataczo w 26 Mar 2011, 16:52

Eee , ja mam tak że po kliknięciu dwukrotnie muszę poczekać chwilę (ok 10 minut czasem) po czy zaskoczy lub wywali błąd że mam płytę nieoryginalną... i jak włoże drugi raz płytę to działa. Czyli może płyta jest coś winna? (to tylko moje domysły)
Awatar użytkownika
Mataczo
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 10 Mar 2011, 14:59
Ostatnio był: 13 Sty 2017, 23:02
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Nie dzuała

Postprzez WarArDum w 26 Mar 2011, 17:26

a masz cd-key z neta bo masz s.t.a.l.k.e.r.a. pożyczonego jak ja czy masz swojego ze swoim cd-key'em?
WarArDum
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Mar 2011, 09:17
Ostatnio był: 02 Kwi 2011, 11:48
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Nie dzuała

Postprzez Mataczo w 26 Mar 2011, 18:14

jak dla mnie komp trochę za słaby jest i coś się sypnęło , bo albo długo się włącza (ja miałem taki problem że w słabym kompie exe nieraz mi się 2 godziny włączało), albo z płytą jest problem (słaby cd-rom lub płyta do luftu)
Awatar użytkownika
Mataczo
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 10 Mar 2011, 14:59
Ostatnio był: 13 Sty 2017, 23:02
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 6

Re: Nie dzuała

Postprzez WarArDum w 27 Mar 2011, 11:06

Musisz przede wszystkim ulepszyć procesor żeby komp ci szybciej chodził (lub zrób komputer w akwarium zalej olejem i podkręć na maksa procesor będzie miał cały czas niską temperaturę ) . przez procesor ci się gra i komp długo włancza.
WarArDum
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 25 Mar 2011, 09:17
Ostatnio był: 02 Kwi 2011, 11:48
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 39 gości