Handlarz informacjami i Wolność

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez lektors w 16 Lut 2011, 21:41

Koniec offtopu - powrót do postawionego pytania.

Odpowiedź brzmi - tak. PDA, które są konieczne do osiągnięcia "Przyjaciel Wolności" bądź "Przyjaciel Powinności" nie są potrzebne przy osiągnięciu "Handlarz Informacjami".

Powtarzam - PDA Morgana i PDA Taczenki sprzedajemy, tylko wtedy jeżeli chcemy mieć możliwie najlepsze zakończenie gry. Azot i Hawajczyk zmniejszają ceny, obie frakcje postanawiają dołączyć do wolnych stalkerów, ale największym minusem jest fakt, że Hawajczyk nie będzie miał w ofercie żadnych przedmiotów związanych z frakcjami Wolność bądź Powinność
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Reklamy Google

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez kis104 w 16 Lut 2011, 23:06

Cóż któryś z was się myli... Dałem wszystkie papiery sowie, poza papierami striełoka i... dupa! Czyli wniosek, że nie można mieć Przyjaciela wolności i handlarza tak?
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez lektors w 16 Lut 2011, 23:15

Sprzedanie Sowie PDA Morgana i Taczenki nie ma wpływu na osiągnięcie "Handlarz Informacjami", lepiej dać Lokiemu lub Szuldze
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez Adam w 17 Lut 2011, 16:27

Lektors, bo mnie strasznie suszy na Twojego kozaka. Odpowiedź znajduje się w pierwszych postach, a Piłat i Ty szybko wbiegliście do tematu i pomieszaliście koledze w głowie.
BTW. nasza kłótnia dotyczy tego tematu, więc nie widzę żadnego OFF-TOPu :|
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez lektors w 17 Lut 2011, 18:12

No fakt ;)
Jedynie pokazałem inne drogi prowadzące do tego osiągnięcia :)
Image

Za ten post lektors otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez Piłat w 17 Lut 2011, 18:44

Adam napisał(a):Lektors, bo mnie strasznie suszy na Twojego kozaka. Odpowiedź znajduje się w pierwszych postach, a Piłat i Ty szybko wbiegliście do tematu i pomieszaliście koledze w głowie.
BTW. nasza kłótnia dotyczy tego tematu, więc nie widzę żadnego OFF-TOPu :|


Twój największy problem polega na tym, że uważasz że tylko Ty masz rację.
Jednak zarówno lektors, jak i ja zdobyliśmy to osiągnięcie na swój (czyt. inny niż Twój) sposób, więc nie wymądrzaj się.
Poza tym tylko Ty robisz tutaj największy Off-Top. :facepalm:
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez kis104 w 17 Lut 2011, 23:17

Adam napisał(a):Nie słuchaj lektorsa, :D PDA Taczenki i Morgana musisz oddać któremuś z nich, aby
:

WŁÓCZĘGA mógł iść z Tobą do Prypeci i żebyś miał zakończenie z nim
co do dokumentów z Fabryki Jupiter to możesz dać komukolwiek, choć za każdy dokument Wolność i Powinność płacą po 500 rubelków ;)

Stuprocentowa nieprawda ;P Nie trzeba! Tutaj dla wszystkich, wystarczy poczekać do misji z najemnikami odchodzącymi z bazy naukowej, wybrać która frakcja ma pomóc naukowcom, a wtedy dołączyć do nich Monolit (można też do tej drugiej).

Wydaje mi się, że temat do zamknięcia, bo nie da się mieć handlarza informacjami i przyjaciela wolności, można natomiast mieć Jednego z Nas i Przyjaciela Stalkerów, oraz Równowagę (te osiągnięcie z wagą ;P, bo zapomniałem jak sie nazywa ;)).
Prawdziwy Stalker powinien zrobić w życiu trzy rzeczy:
1.Zabić chimerę.
2.Przetrwać emisję.
3.Wypić 5 kozaków czasie krótszym niż 3 minuty.
Awatar użytkownika
kis104
Łowca

Posty: 425
Dołączenie: 31 Maj 2010, 18:56
Ostatnio był: 17 Lip 2024, 18:33
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 43

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez Piłat w 17 Lut 2011, 23:49

kis104 napisał(a):
Adam napisał(a):Nie słuchaj lektorsa, :D PDA Taczenki i Morgana musisz oddać któremuś z nich, aby
:

WŁÓCZĘGA mógł iść z Tobą do Prypeci i żebyś miał zakończenie z nim
co do dokumentów z Fabryki Jupiter to możesz dać komukolwiek, choć za każdy dokument Wolność i Powinność płacą po 500 rubelków ;)

Stuprocentowa nieprawda ;P Nie trzeba! Tutaj dla wszystkich, wystarczy poczekać do misji z najemnikami odchodzącymi z bazy naukowej, wybrać która frakcja ma pomóc naukowcom, a wtedy dołączyć do nich Monolit (można też do tej drugiej).

Wydaje mi się, że temat do zamknięcia, bo nie da się mieć handlarza informacjami i przyjaciela wolności, można natomiast mieć Jednego z Nas i Przyjaciela Stalkerów, oraz Równowagę (te osiągnięcie z wagą ;P, bo zapomniałem jak sie nazywa ;)).


Niestety również się mylisz.
Można zdobyć osiagnięcia "Przyjaciel Wolności" i "Handlarza Informacjami" na raz. Oto sposób:

Krótka lista rzeczy, jakie wykonywałem i dzięki którym zdobywałem owe osiągnięcia. (cztery razy przeszedłem grę i za każdym razem udawało się)

- PDA Morgana (handlarza "Powinności") zanosimy, do Lokiego.
- Dokumenty dotyczące gazu znalezione na moście w Zatonie sprzedajemy Sowie.
- Znalezienie i przyniesienie laptopa najemników i wszystkich PDA najemników, którzy tam stacjonują (dwóch gości w egzo, których imion nie pamiętam) Oczywistością jest wyeliminowanie wszystkich najemników z oczyszczalni...
- PDA Taczenki (założyciela frakcji "Powinność") zanosimy do Lokiego.
- Zatrudniamy załogę "Wolności" przy ochronie bunkra naukowców.
- Mówimy Lokiemu o Włóczędze i zagubionym oddziale Monolitu.
- Wszystkie zebrane dokumenty z Fabryki Jupiter (oprócz notatek i listów Stiełoka) zanośmy do Sowy i u niego je sprzedajemy. (Najlepiej po ukończeniu gry i wybraniu trybu free-play)

Tak mniej więcej prezentuje się w skrócie to, co zdołałem zdziałać w Zonie. Nie jestem pewien, czy wykonanie misji "Ciemne interesy" z korzyścią dla Bandytów ma jakiś wpływ na zdobycie w/w osiągnięć, lecz możecie uznać to za opcję.

Jeśli ktoś znalazł inny sposób na zdobycie problematycznych osiągnięć, niech piszę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez lektors w 18 Lut 2011, 00:11

@Piłat: Wszelkie PDA i laptopy w oczyszczalni nie wpływają na osiągnięcie Handlarz informacjami - PDA Pręgi, PDA Haka i Laptop najemników są celem zadania, które zleca ci Sowa.
O ile pamiętam powiedzenie Lokiemu o Flincie skutkuje nieznacznym zwiększeniem respektu u nich - z osiągnięciem dyplomata wystarczyło to:
- Dałem PDA Morgana
- Dałem PDA Taczenki
- Zwerbowałem Włóczęgę i jego oddział do Wolności
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Handlarz informacjami i Wolność

Postprzez Piłat w 18 Lut 2011, 00:15

Masz rację lektors. Zapomniałem o Flincie. Ja też powiedziałem Lokiemu o jego prawdziwej tożsamości, więc też prawdopodobnie w jakimś stopniu przyczynia się do zdobycia "Przyjaciela Wolności".

Za ten post Piłat otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive kis104.
Awatar użytkownika
Piłat
Redaktor

Posty: 378
Dołączenie: 02 Sty 2011, 14:06
Ostatnio był: 06 Cze 2021, 12:31
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 163

Poprzednia

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości