tu masz o SMART trochę informacji
http://pl.wikipedia.org/wiki/S.M.A.R.T._(informatyka). HDTune powinien mieć z tego co pamiętam nie tyle test SMART co odczyt parametrów i pokazywać czy są ok (w normie).
Dysk podepnij pod kanał SATA 1 lub SATA 0 - zależy od oznaczeń na płycie - chodzi o to abyś go podpiął pod pierwszy kanał (najmniejszy) w większości przypadków nie ma to znaczenia, przy jednym HDD w systemie, ale czasami może powodować błędy - więc wyeliminuj to.
Pamięci, dla Twoich pamięci producent podaje napięcie 1,5V płyta ustawia ci napięcie na 1,6V i nie ma możliwości zejścia w biosie o te 0,1V. Nie powinno mieć to wpływu na stabilność systemu jednak pamiętaj że karta sobie przyięla pewien zakres pamięci z pamięci systemowej i dlatego mogą pojawiać się błędy, wydaje mi się że instalacja karty PCI-e i wyłączenie w Biosie integry powinno rozwiązać Twój problem. Co do tminigów pokusiłbym się o jedną zmianę masz ustawione 9-9-9-24 - tu może być tez przyczyna ustaw je na 9-9-9-27 - to może (ale nie musi) rozwiązać problem.
Timingów nie obniżaj bo to da odwrotny skutek - niższe timingi - szybsza pamięć (w uproszczeniu) i większe prawdopodobieństwo BSODów, jeżeli już to timingi możesz zwiększyć aby pamięć nieco spowolnić ale nie rób tego z kilku powodów.
Twoja pamięć to nie jest pamięć dedykowana do OC, jest już przevoltowana (a napięcie zwiększa się właśnie przy obniżaniu timingów - przyspieszaniu pamięci) co prawda w małym zakresie (choć to DDR3 wiec 1,5V vs 0,1V to raczej średni zakres) ale zmiana timingów może tylko powielić liczbę BSODów w Twoim przypadku. Nie masz na niej nawet kawałka radiatora (a to istotnie przy zmianach napięć i timngów) - dlatego tego typu pamięci powinny chodzić na ustawieniach zalecanych przez producenta.
Przyczyn w dysku owszem można szukać jednak raczej wtedy kiedy miałbyś błędy stop nonstop takie same lub dotyczące tego samego, a u Ciebie pojawiają się różne, dotyczą różnych czynności wykonywanych przez sprzęt, raz jest to związane z operacjami dyskowymi, raz z czymś od grafiki itp. Dlatego przyczyny szukałbym na liniii Pamięć - mostek - grafa zintegrowana.
Jeżeli pamięć przetestowałeś memtestem i wszystko było ok. Jeżeli jesteś pewien ze masz najnowszy BIOS. Jeżeli jesteś pewien że zainstalowałeś dobrze najnowsze sterowniki do urządzeń na płycie i karty graficznej i nie masz żadnych konfliktów sprzętowych. To moim zdaniem albo wymiana grafiki rozwiąże twój problem, albo konieczne będzie zakupienie pamięci na takie z listy zgodności Gigabyte dla tej płyty. Tak aby nie były przevoltowane. O ile w zdecydowanej większości płyt bez karty graficznej lista zgodności pamięci może być pominięta - działa na nich wiekszość lub wszystkie pamięci obecne na rynku, o tyle w przypadku płyt ze zintegrowaną kartą graficzną bez własnej pamięci - kości ramu warto kupować tylko te polecane przez producenta mobo.
Co do karty graficznej, na SB pisałeś że chciałeś aby karta starczyła Ci na parę lat, dokonałeś więc złego wyboru.
Kupiłeś kartę niezgodną z DX11 - więc jeżeli za rok lub dwa ukażą się gry obsługujace tylko DX 11, nie pograsz.
Trzeba było brać 5750 - może mniej wydajna (niewiele, zwłaszcza po OC) ale zdecydowanie bardziej przyszłościowa.
Owszem wydajność jest ważna ale nie tylko wydajnością trzeba się kierować. Jeżeli kupiłeś ją on-line - masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny - nawet jej nie rozpakowywuj. Chyba że nie zależy Ci na zgodności z dx11 - wtedy to faktycznie niezły wybór.
Grafika w grze jest równie ważna jak wszystkie inne jej składowe, niczego nie należy traktować po macoszemu. Tak uważam, w której grupie procentowej graczy jestem ? :D