Garri, wojskowi i ewakuacja

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez phelot w 06 Sie 2010, 16:04

Witam. Mam trzy pytania dotyczące gry.

1. Misja "Kontrakt z naukowcami": Jeśli pomożemy Garriemu w wykonaniu kontraktu z naukowcami (znalezienie dwóch artefaktów), to znika on z bunkra naukowców i później pojawia się w Prypeci, dziękując nam za wcześniejszą pomoc. Co się jednak stanie, gdy nie pomożemy Garriemu i jak to wpłnie na późniejszą fabułę? Tzn. czy wówczas Garri też się pojawi w Prypeci i umożliwi nam powrót do Jupitera? Wydaje się, że tak, ale w jaki sposób, skoro nikt mu ni pomógł w szukaniu artefaktów do wypełnienia kontraktu z naukowcami? Pytam bo mnie to intryguje, ale szczerze mówiąc nie nie mam za bardzo czasu, żeby to samemu sprawdzać ;-)

2. Misja "Niezidentyfikowana broń": Przechodząc kilka razy tę misję, zawsze po strzelaninie zostawałem sam, tj. wszyscy wojskowi ginęli. Myślałem, że tak już jest napisana gra i zawsze wszyscy giną, ale jednak nie :-) Na forum wyczytałem, że część wojskowych wcale nie musi zginąć, ale nie wiem niestety ilu z nich można uratować. Stąd pytanie - ilu żołnierzy z tej misji da się uratować? Całą czwórkę, czy też iluś za każdym razem zginie?

3. Misja "Ewakuacja": Trzecie pytanie po części wiąże się z drugim. Mianowicie chcę się dowiedzieć ile maksymalnie postaci z gry można ewakuować w tej misji. Mi się udało 5: Kowalski, wojskowy technik, wojskowy medyk, Sokołow i Striełok. Jednak skoro podczas misji w szpitalu nie wszyscy wojskowi zginą, to zapewne ilość ewakuowanych postaci może być większa niż 5... Jak to wyglądało u Was? :-)
phelot
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 23 Wrz 2009, 13:12
Ostatnio był: 04 Paź 2010, 04:58
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez Greyeeh w 06 Sie 2010, 17:30

1. Nie wpłynie.

2. Jeden z nich (dowódca, za którym szedłeś) po walce wraca do bazy, możliwe że go nie widziałeś i pomyślałeś że go zabili.

3. Możesz ewakuować wszystkich pod warunkiem że nie zginą.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez XvyX w 06 Sie 2010, 17:54

Greyeeh napisał(a):2. Jeden z nich (dowódca, za którym szedłeś) po walce wraca do bazy, możliwe że go nie widziałeś i pomyślałeś że go zabili.

Bzdura. Pierwszym razem jak grałem wszyscy czterej mi zginęli, bo nie wiedziałem gdzie jest ten przywódca monolitu z Gaussem. U Kowalskiego wtedy jest opcja, że cały oddział został rozbity. Za drugim natomiast postrarałem się i uratowałem ich trzech, bo snajper zawsze ginie od gaussa (Skrypt :mad: ), a przywódca monolitu zanim wystrzeli jest nieśmiertelny :| . Reszta się zgadza.
XvyX
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 22 Lip 2010, 17:59
Ostatnio był: 26 Cze 2015, 12:01
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez StalkerCiastek w 06 Sie 2010, 18:22

1. To czy mu pomagasz czy nie, nie wpływa na fabułę ( i zakończenie). Poprzednik nie odpowiedział też na pytanie, czy Garrik pojawi się w Prypeci i umożliwi powrót do Jupitera. Otóż pojawi się. Powie, że w końcu sam spłacił swój dług. Wg pomaganie mu jest nieopłacalne. Lepiej te artefakty sprzedać.
2. Ktoś miał rację, że snajper ginie od strzału z Gaussa. A resztę da się uratować. Wszystko zależy od twojej umiejętności ściągania ognia na siebie ;). Prawdopodobnie ma to również wpływ na zakończenie gry (tj. czy dowódca oddziału przeżył).
3. Ja ewakuowałem każdego kogo się dało. Paru wojaków poległo w zasadzce na Monolitian, ale dowódca przeżył. Reszta ważnych postaci też przeżyła ewakuację. Być może jakiś wojak-statysta zginął podczas tej cholernej cut-scenki. To ja się męczę, żeby oni przeżyli, a ci w niej giną! Bo nie mam kontroli nad postacią i możliwością ich ochrony.

Podsumowując: wszystko zależy od Twoich umiejętności i sporej dozy szczęścia.
LOL

Za ten post StalkerCiastek otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive wolny stalker.
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez czarnyj_stalker w 06 Sie 2010, 18:33

W moim przypadku,na najwyższym poziomie rzadko kiedy udaje mi się uratować kogoś więcej jak dowódcę,z zasadzki monolitu.Podchodziłem do tego kilka razy.Zauważyłem że jeden z żołnierzy 2-krotnie zginął od własnego granata,co zniechęciło mnie do dalszych prób.
Nie udaje mi się,mimo tego,że w pierwszej sekundzie eliminuję dowódcę z działkiem gaussa,jak tylko oddaje on strzał do snajpera.Drugim moim strzałem jest pocisk z RPG skierowany na przeciwny parter co eliminuje 4 monolitowców!
Mimo to,już chwile później zostaje tylko 2 żołnierzy :(

Chcę zaznaczyć,że "ewakuacja" śmigłowcami całego zespołu w komplecie, nie sprawia mi żadnego kłopotu,
mimo tego że nie używam działka gaussa.
czarnyj_stalker
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 06 Mar 2010, 15:27
Ostatnio był: 25 Paź 2015, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez phelot w 07 Sie 2010, 01:56

Ależ szybko się tu pojawiają odpowiedzi :-) Dziękuję wszystkim za pomoc! :wódka:

StalkerCiastek napisał(a):2. Ktoś miał rację, że snajper ginie od strzału z Gaussa. A resztę da się uratować.
Wniosek z tego, że trzech wojaków można uratować. O to właśnie mi chodziło.

StalkerCiastek napisał(a):3. Ja ewakuowałem każdego kogo się dało. Paru wojaków poległo w zasadzce na Monolitian, ale dowódca przeżył. Reszta ważnych postaci też przeżyła ewakuację.
Hmm... Chyba nieprecyzyjnie zadałem pytanie ;-) Ja wiem, że spośród tych których możemy ewakuować, to da się ewakuować wszystkich, tj. sprawić, żeby nie zginęli w drodze do helikopterów. Chodziło mi o to, ilu maksymalnie chłopa może być pralni w momencie rozpoczęcia ewakuacji. Jak napisałem, ja w tym momencie miałem 5 postaci. Rozumiem, że gdyby nie rozbicie oddziału w misji "Niezidentyfikowana broń", to ludków byłoby o 3 więcej. Tylko... czy 8 to już jest max? :E Po dotarciu do Prypeci, wojskowych jest 15, jednak podczas rozwoju fabuły zaczynają się wykruszać (najczęściej bez naszego udziału) i zastanawiałem się, czy da się z tym coś zrobić? Może ktoś znalazł sposób? ;-) Np. na to, co zrobić żeby "zaginiony wartownik" nie strzelił sobie w głowę gdy go znajdziemy.

StalkerCiastek napisał(a):Być może jakiś wojak-statysta zginął podczas tej cholernej cut-scenki. To ja się męczę, żeby oni przeżyli, a ci w niej giną! Bo nie mam kontroli nad postacią i możliwością ich ochrony.
No to jest rzeczywiście irytujące. Ja próbowałem we wcześniejszej fazie gry wytłuc wszystkich Monolitowców w okolicach punktu ewakuacji, licząc na to, że dzięki temu będzie później łatwiej. Jednak to na nic, bo Monolitowcy oczywiście i tak się tam pojawią, i chyba wcale nie będzie ich mniej, niż gdybyśmy ich wcześniej nie wykosili.
phelot
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 23 Wrz 2009, 13:12
Ostatnio był: 04 Paź 2010, 04:58
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez Tomek_1985 w 12 Sie 2010, 19:45

Aby mieć dobre zakończenie trzeba spełnić następujące warunki:

W misji "Niezidentyfikowana broń" może zginąć tylko starszy sierżant Morozow- nie mamy możliwości go uratować.
Natomiast muszą w tej misji przeżyć:
- kapitan Tarasow
- chorąży Walentir
- porucznik Podorożny

W misji "Ewakuacja" musi przeżyć załoga helikopterów, jak również osoby ewakuujące się z Pralni samoobsługowej.
W skład załogi helikopterów wchodzą:
- porucznik Smirnow
- Sawa Sprzątacz
- Jasza Malczik
- Maks Ostrzałka
W skład osób ewakuujących się wchodzą:
- Striełok
- porucznik Sokołow
- pułkownik Kowalski
- porucznik Rogowiec - lekarz
- porucznik Kiryłow - technik
- kapitan Tarasow
- chorąży Walentir
- porucznik Podorożny

Za ten post Tomek_1985 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive phelot, PRZEMEK ŁOWCA.
Tomek_1985
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 21 Lip 2009, 12:41
Ostatnio był: 18 Paź 2010, 22:57
Kozaki: 3

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez phelot w 13 Sie 2010, 00:19

^^ No i już wszystko jasne :-)
:wódka: ode mnie - dopiero co się dowiedziałem, jak działa ta opcja ;-)
phelot
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 23 Wrz 2009, 13:12
Ostatnio był: 04 Paź 2010, 04:58
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez Dawid0ss w 13 Sie 2010, 07:26

Dość ciężko zrealizować taką listą, tym bardziej na najwyższym poziomie trudności. Mam jednak małe zastrzeżenie. Z tej listy wynika, że przeżyć musi każdy, tymczasem miałem dobre zakończenie pomimo śmierci kilku wojskowych.
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 10:26
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez phelot w 13 Sie 2010, 12:48

Warto też dodać, że żeby sprawdzić ilu towarzyszy broni zginęło podczas ewakuacji, należy zostać w Prypeci (free play). Wtedy można obejrzeć ciała i ustalić kto (nie)zginął. Jeśli wybierze się odlot helikopterem, to nie sposób tego ustalić.

BTW, po kilku próbach udało mi się na najtrudniejszym poziomie ochronić wspomnianą trójkę wojaków z misji w szpitalu. Kolejne zadanie do zrealizowania - ewakuacja z Prypeci całej ekipy :-)
phelot
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 23 Wrz 2009, 13:12
Ostatnio był: 04 Paź 2010, 04:58
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez Tomek_1985 w 13 Sie 2010, 13:41

Da się wszystkich uratować na najwyższym poziomie trudności- opieram to na swoich doświadczeniach. Podstawa to być zawsze z przodu i w pierwszej kolejności eliminować snajperów. Możliwe, że otrzymuje się dobre zakończenie w sytuacji, gdy ktoś zginie, ale naszym celem powinno być przejście gry w jak najlepszym stylu, a tego odzwierciedleniem jest uratowanie wszystkich- co jest gwarantem dobrego zakończenia.
Ja też zawsze zostaję w Prypeci, aby sprawdzić czy wszyscy przeżyli, ale na próbę odleciałem i miałem dobre zakończenie, więc pozostanie nie jest warunkiem dobrego zakończenia.
Tomek_1985
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 21 Lip 2009, 12:41
Ostatnio był: 18 Paź 2010, 22:57
Kozaki: 3

Re: Garri, wojskowi i ewakuacja

Postprzez phelot w 15 Sie 2010, 14:17

Potwierdzam - da się na najwyższym poziomie trudności uratować wszystkich podczas ewakuacji :-) Co ciekawe, nie było to w sumie specjalnie trudne. Dłużej się męczyłem na strzelaninie w szpitalu. Tak jak napisano wyżej, trzeba szybko eliminować snajperów. Warto też zwracać na siebie uwagę, żeby ściągnąć na siebie ognień Monolitowców i tym samym chronić resztę ekipy. Ja wskoczyłem na cokół od pomnika i stamtąd strzelałem. Oczywiście trzeba mieć wtedy dobry kombinezon, ale to chyba jasne ;-) W zakończeniu Garri "zaprasza do Prypeci", więc by się zgadzało, że to nie jest losowe, ale zależy od liczby zabitych żołnierzy.
phelot
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 23 Wrz 2009, 13:12
Ostatnio był: 04 Paź 2010, 04:58
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości