Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Sony95 w 08 Gru 2009, 15:10

Moim tak naprawde zdaniem jest stalker cień czarnobyla , ponieważ ma więcej akcij tak naprawde.
Ale stalker zew prypeci ma więcej możliwości :P
Ostatnio edytowany przez Sony95, 15 Lis 2010, 18:31, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post Sony95 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Reklamy Google

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez yarpen w 08 Gru 2009, 15:34

Moim zdaniem (przecinek) trudno porównać poniewaŻ, tak naprawdĘ, te gry mają podobny, bardzo wciągający klimat. Obie dają sporo moŻliwości, wystarczy poszukać. Ja nie jestem w stanie żadnego stalkera wynieść ponad innego, bo wszystkie mnie wkręciły na maksa i sam przed sobą ukrywam niedoróbki jakie w stalkerach można znaleźć. Zainwestuj w słownik...proszę..
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez Michu w 08 Gru 2009, 17:06

CIEŃ CZARNOBYLA


-Klimat
-Klimat
-Fabuła
-No i chyba jeszcze klimat

żadna gra zrobi na mnie takiego wrażenia jak ShoC, nigdy ;)

Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive SaURoN, Werewolver.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez Messiah w 08 Gru 2009, 17:32

Na ten moment Zew, ale jak bym grał pierwszy raz w Stalkera, to zapewne SoC
Awatar użytkownika
Messiah
Tropiciel

Posty: 338
Dołączenie: 20 Sie 2008, 20:44
Ostatnio był: 22 Lip 2013, 23:47
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 3

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez StalkerCiastek w 08 Gru 2009, 17:35

Cień Czarnobyla. Czemu? Bo to był pierwszy Stalker w jakiego zagrałem. I moim zdaniem żadna inna gra z tej serii nie będzie miała ani lepszego zakończenia, ani fabuły. Nic nie przebije tego klimatu i:
:

"Ej Strielok! Ej Strielok obudź się!"

^To było niezłe zaskoczenie. W Zewie czy w CS brakuje takich zwrotów akcji. No może w zadaniach pobocznych, ale to nie to samo.
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez Bambosz107 w 08 Gru 2009, 19:11

Jak dla mnie zdecydowanym faworytem jest SoC. Klimat i fabuła miażdży Zew Prypeci. To tyle. :)
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KoweK w 08 Gru 2009, 22:53

Dla mnie Zew Prypeci. Lubię klimaty opustoszałych miejsc, mało ludków, szarą pogodę. Cień Czarnobyla przebija Zew Prypeci, ale tylko wtedy, gdy mam wgrane mody, bo czyściutki CIeń Czarnobyla wypada bardzo słabo według mnie przy Zewie.

Więc:

Cień Czarnobyka + mody (AMK, Priboi Story, w przyszłości Lost Alpha) > Zew Prypeci > Cień Czarnobyla.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive snikers14, Tomcionix.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Cze 2024, 23:29
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Michu w 08 Gru 2009, 22:55

Ale to właśnie w Cieniu jest ten przygnębiający szary klimat, a nie w Zewie ;o

Np. Jantar, pamiętam jak nienawidziłem odwiedzać tej lokacji, po prostu była tak szara i przygnębiająca, a zarazem straszna - że źle się czułem chodząc po tej fabryce. To samo czerwony las, a za to jak wpadłem do baru to czułem się mega swobodnie i w głębi duszy cieszyłem że wreszcie wróciłem.

Cień ma naprawdę przygnębiający klimat w niektórych miejscach, i za to go lubię :D


--
tysioncstopostuf

Za ten post Michu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Rider.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Ropasiak w 08 Gru 2009, 23:02

Dla mnie owiele lepsze niż nawet Cień Czarnobyla z LA jest Zew Prypeci. A głównie z tego, że jest tam sporo postaci, z którymi można się zaprzyjaźnić i mają nawet ciekawą historie. Co jak co, ale najbardziej podobał mi się Włóczęga nawet nie wiem czemu, ale jakoś tak szczególnie zwrócił moją uwage. Dodatkowo fabuła jest według mnie bardziej interesująca i wciągająca niż w pozostałych częściach. Grafika i optymalizacje można też dodać do plusów. Nawet lepsza jest muzyka (dziwny jestem nie?). A szczególne wrażenie zrobiło na mnie Outro, do teraz jakoś po obejżeniu Outra dziwnie się czuje. Niby większość miałem na plus, ale jakoś tak... wyrzuty sumienia? Gra inaczej niż dwie pozostałe częsci często daje nam dużo trudnych decyzji. Niestety jest dosyć łatwa.

Ot tak moje podsumowanie po dzisiejszym ukończniu Zewu Prypeci. W żadnym stoponiu nie żałuje pieniędzy wydanych na tą grę. Ona jest po prostu... genialna? Co jak co, ale mnie wciągneła i zżyła z pewnymi postaciami :P

Jednak polecam jeżeli nie miałeś jeszcze żadnego stalkera taką kolejność:

Stalker CC>Stalker CN>Stalker ZP>Alphy Stalkera. O tak jest najlepiej.
Image
Awatar użytkownika
Ropasiak
Tropiciel

Posty: 333
Dołączenie: 29 Mar 2008, 18:02
Ostatnio był: 19 Sty 2023, 23:08
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 13

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 08 Gru 2009, 23:09

To nie takie proste... wszyscy mówią "klimat" i "fabuła"... nie da się jednoznacznie powiedzieć, gdzie te elementy są lepsze.
O ile w Cieniu sama w sobie historia jest ciekawsza, o tyle podana jest w tak beznadziejny sposób, że ręce normalnie opadają... przecież gracz bardzo wcześnie zaczyna się wszystkiego domyślać, a w połowie jest już pewien. Tragedia. Do tego liniowość - do 1/3, połowy, jest wszystko ok, ale od połowy gra staje się tragicznie liniowa, czar pryska, swoboda gdzieś znika....
W Zewie - sama główna historia nie jest aż tak bardzo ciekawa, ale dopracowanie wątków pobocznych zasługuje na wielkie brawa - w sumie fabuła tutaj jest wyśmienita.

Klimat? Znacie takie słowo: "potencjał"? To słowo-klucz tutaj... Cień ma cholerny potencjał, ale paskudnie zrypany i zmarnowany. Co mi się podoba w Zewie, to wyważenie ogólne całego świata Zony. Gdyby taką właśnie realizację przeniesiono do Cienia - to byłby zwyczajnie wypas - który na szczęście da się osiągnąć modami.
Image

Za ten post utak3r otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive itachi123.
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez KoweK w 08 Gru 2009, 23:33

Michu napisał(a):Ale to właśnie w Cieniu jest ten przygnębiający szary klimat, a nie w Zewie ;o

Ty mi tutaj nie wmawiaj. :P Każdy ma inny gust. W Cieniu Czarnobyla są małe mapki, więcej NPC, czuję się troszkę, jak w miasteczku jakimś. W Zewie czuję się jak w Zonie naprawdę - pusto, szaro, otwarty teren, horyzont.

Michu napisał(a):Jantar

Po wykonaniu misji w laboratoriach, mapka traci już swój klimat niestety. :P

Michu napisał(a):czerwony las

Kopalnia Monolitian. Wolę Czerwony Las z Czystego Nieba (jeśli mam mówić ogólnie o levelu, nie licząc tego, co się tam dzieje. Po prostu w S.T.A.L.K.E.R.'ze brakuje mocno zalesionych terenów).

Ropasiak35 napisał(a):Dla mnie owiele lepsze niż nawet Cień Czarnobyla z LA jest Zew Prypeci.

:facepalm: Grałeś w ogóle? Wiesz, dla mnie od Zewu Prypeci lepszy jest Metro 2033. Co z tego, że nie grałem...

Ropasiak35 napisał(a):Alphy Stalkera

Naprawdę traktujesz to jako pełnoprawną grę? :E

Jak napisał utak3r to Cień Czarnobyla miał NIESAMOWICIE zmarnowany potencjał. Nie było chyba żadnej gry w historii w ogóle, która by się tak wyśmienicie zapowiadała. Nie uwierzycie jakie ta gra robiła wrażenie w 2003/2004 roku, te uczucie było naprawdę niesamowite. ;)

Jak widać wiadomo, co z tego wyszło. Każdy tam mówi, że poniżam SOC'a, gówniany ze mnie fan, bla bla bla, nie będę zwracał uwagi na takie dzieci, które to mówią (nie im to oceniać). Po prostu mam swoje zdanie, a jest takie, że SOC to gra dobra - tylko dobra. Wszystko się zmienia, gdy wklejamy magiczny folder gamedata...

utak3r napisał(a):Gdyby taką właśnie realizację przeniesiono do Cienia - to byłby zwyczajnie wypas -

Wypas to mało powiedziane. Dlaczego czekam na LA, gdyż zapowiadają m.in. zadania w stylu CoP.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5646
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 07 Cze 2024, 23:29
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Co wg. was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez thebesciak125 w 09 Gru 2009, 16:14

ja powiem tak że generalnie Zew Prypeci nie przypadł mi specjalnie do gustu,napewno jest on lepszy niż Czyste Niebo ale czy lepszy od ShoCa to już kwestia gustu,wg mnie nie,ale to moje zdanie,zgadzam się też z xKoweKx iż ShoC z w/w modami przebija CoP'a ale dla mnie i tak NAJLEPSZY to będzie Lost Alpha pomimo że jeszcze nie grałem to wierze że w końcu to będzie wymarzony Stalkera na jakiego czekaliśmy i nadal czekamy tyle czasu...
Pozdro
Awatar użytkownika
thebesciak125
Stalker

Posty: 80
Dołączenie: 31 Paź 2009, 11:44
Ostatnio był: 31 Paź 2023, 00:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 0

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości