Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez lis118 w 08 Sty 2010, 16:39

Moim zdaniem najlepszym stalkerem jest ShoC gdyż on ma najlepszy klimat ze wszystkich stalkerów a w Zewie fabuła nie wciąga tak jak w ShoC
Awatar użytkownika
lis118
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 04 Sty 2010, 20:22
Ostatnio był: 19 Lip 2010, 01:19
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez JONYK w 08 Sty 2010, 16:57

MODYFIKACJE MODYFIKACJE i jeszcze raz MODYFIKACJE
Wiem że klimat już nie ten ale Zew podoba mi się ze względu na parę rzeczy :
- można naprawiać sprzęt - koniec z wyrzucaniem ulubionej spluwy czy kombinezonu
-modyfikuj co chcesz i indywidualnie dostosowuj to do siebie (co prawda zmniejszyła się liczba kombinezonów ale co tam )
nie ma handlu złomem - totalnie zajechaną bronią
i przede wszystkim niezawodność - koniec z nieuzasadnionymi zwiechami kompa
Image
Awatar użytkownika
JONYK
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 01 Sty 2010, 18:28
Ostatnio był: 21 Cze 2016, 10:13
Miejscowość: OKOLICE OLSZTYNA
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 17

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez WodZu w 14 Sty 2010, 19:44

Zdecydowanie ShoC! Jedyną grą, która ma szansę zmieść ją z pierwszego miejsca jest Metro lub S.T.A.L.K.E.R. 2
Już niedługo: FEAR 3
Awatar użytkownika
WodZu
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 14 Gru 2009, 23:58
Ostatnio był: 13 Gru 2011, 19:55
Miejscowość: Polska stolica parowozów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 4

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez malach414 w 14 Sty 2010, 19:56

Witam dla mnie 3 czesci Stalkera maja taką kolejnosc
1. Cień Czarnobyla super klimat i grywalnosc .
2. Zew Prypeci jak dla mnnie bdb produkcja ;d grywalnosc ,grafika i klimat no i co najwazniejsze rozbudowane misje poboczne lepsze od głównego questu
3. Czyste Niebo zal mi to mówic ale jeden wielki Bug choc gra jest spoko
Pozdrawiam wszystkich stalkerów lece zwiedzac zone i szukac artefaktów.;p
malach414
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 02 Sty 2010, 21:26
Ostatnio był: 11 Sty 2012, 18:49
Miejscowość: Czarna Dąbrówka
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 15 Sty 2010, 13:16

WodZu napisał(a):Jedyną grą, która ma szansę zmieść ją z pierwszego miejsca jest Metro lub S.T.A.L.K.E.R. 2


Metro na pewno tego nie dokona, bo będzie zwykłą, całkowicie liniową strzelanką.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Adam w 15 Sty 2010, 14:08

Nie grałem narazie w Zew Prypeci, ale powiem to co wie każdy, stary bywalec forum: SoC rządzi! Nie ma żadnych głupich Wojen Frakcji, ani żadnych innych bajerów. Gra jest podstawą każdego fana i tyle :D

Uwagi moderatora:

LOL, widać, że grałeś... - xKoweKx
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 15 Sty 2010, 14:12

W Zewie również nie ma wojen frakcji, ba - Zona jest teraz bardziej zdominowana przez mutki, niż przez stalkerów, w przeciwieństwie do obu pierwszych części. I właśnie taka powinna być Zona. Dodatkowo, artefakty nie wyrastają na trawie co parę kroków, tylko trzeba na nie zapolować, z detektorem w ręku, w środku anomalii - za artefakty płacimy pancerzem i zdrowiem. Tak więc, jeśli chodzi o ogólne wyważenie Zony, w Zewie jest to wykonane najlepiej - nie jest to już strzelanka. To nie jest gra dla fanów Quake'a.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Adam w 15 Sty 2010, 14:39

My pamiętamy lepsze czasy :E. Z tymi mutantami nie przesadzałbym. Mutki to nie jedyny objaw Strefy.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Feniks w 15 Sty 2010, 15:37

Adam napisał(a):My pamiętamy lepsze czasy :E. Z tymi mutantami nie przesadzałbym. Mutki to nie jedyny objaw Strefy.


Zew to też nie tylko mutki :) Naprawdę polecam najpierw zagrać, a potem porównywać. Fakt, że gdyby nie SoC to i całej serii by nie było, ale to nie znaczy, że nic nie może go przebić. Ba, ja na każdym kroku przekonuję się, że CoP przerasta poprzednie części pod wieloma względami - i mówię to z pełną świadomością; grę męczę już naprawdę długo więc nie przemawia przeze mnie ewentualna podnieta nowym tytułem.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez stalker1976 w 20 Sty 2010, 10:59

sonystalker95 napisał(a):Moim tak naprawde zdaniem jest stalker cień czarnobyla , poniewasz ma więcej akcij tak naprawde.
Ale stalker zew prypeci ma więcej morzliwości :P

Osobiście nie grałem w najnowszego Stalkera,choć myślę że na pewno mnie wciągnie tak jak pozostałych fanów tego gatunku.Grałem w obie części Stalkera i właśnie przechodzę 2 raz Cień Czarnobyla bo tak mnie wkręcił że głowa mała.Ale uważam że pierwsza część jest lepsza bo tak jak tu podkreśliłeś że jest w nim wiecej akcji ale też dużo satyswakcji daje bitwa na arenie co podkręca gracza duża dawka adrenaliny,i to jest też duży plus.
stalker1976
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 12 Sty 2010, 20:14
Ostatnio był: 04 Mar 2010, 12:17
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez xice w 21 Sty 2010, 21:19

Dla mnie lepszy jest cień czarnobyla za klimat. Zew prypeci kupiłem niedawno ( 5 dni temu) i powiem że najbardziej wkurza a zarazem cieszy bycie wojskowym. Cieszy bo jest jakaś innowacja i twórcy zrobili z tego fajna fabułe. Wkurza... szczeże powiedziwszy nie wiem czemu:P Ale powracając do tematu według mnie tabela jakości wygląda tak
1. cień czarnobyla super klimat , moment gdy dowiadujemy się że jesteśmy strielokiem a zarazem niestety nie można ulepsać naprawiać broni.
2. zew prypeci bycie wojskowym, "ulepszone" zbieranie artefaktów a mianowicie artefakt nie leży już przy prawie każdej anomalii a w zewie występuje rzadziej.
3. czyste niebo w skrócie... jedna wielka pomyłka wydałem na ta grę 89 zł i przez x - ray bugtrap musiałem dwa razy zaczynać od początku (raz jak byłem przy jantarze a raz gdy aż w limańsku!!) Gdy drugi raz wystąpił odinstalowałem go i olałem ale po jakims czasie zaczeło mnie drapać że go nie przeszedłem więc postanowiłem apróbować przejść jeszcze raz i udało się naszczęście al e większośc graczy nie ma tyle cirwpliwości dlatego żałuje że się nie przyłożyli. :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: :+: dla tej gry potrzeba

Uwagi moderatora:

Po co tyle emotikon? - xKoweKx
Awatar użytkownika
xice
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 13 Lis 2009, 16:28
Ostatnio był: 24 Sty 2010, 17:23
Miejscowość: Tczew
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Argemen w 22 Sty 2010, 18:44

A mi o wiele bardziej podoba się Zew Prypeci, ponieważ od ok. połowy gry SoC zamienia się w zwykłą sieczkę. Mi bardzo podobało się zakończenie Zewu, nie wiem ile jest zakończeń, ale ten slajd obrazków z podpisami jest bardzo przyjemny. W Zewie podobało mi się o wiele bardziej zbieranie artefaktów, w SoC po prostu leżały sobie na ziemi, tak z dupy ;/. Możliwość ulepszania sprzętu i jego naprawy też mi się podoba. Jednak w Zewie brakowało mi paru osób z SoC jak np: Handlarz, Barman, Wilk. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności imion, ale w Zewie spotkałem Pietruchę (tego co był na początku, przed odbiciem żwawego z parkingu), no i właśnie Żwawego, nie wiem czy to był ten sam Żwawy co w SoC, ale raczej tak. Ale wegług mojego typu gry powinien się tam pojawić, ponieważ zabiłem go w SoC i schowałęm w piwnicy ^^. Dlatego zdecydowanie wygrywa Zew Prypeci.
I had wan teh interwebs!
Awatar użytkownika
Argemen
Stalker

Posty: 160
Dołączenie: 01 Sty 2010, 16:40
Ostatnio był: 02 Gru 2018, 13:05
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości