S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Michu w 02 Kwi 2011, 09:01

Drugi to zwykła praca jakiegoś fana ... już tyle razy było wałkowane. A pierwsze zalatuje mi fejkiem i nie wiem co o tym sądzić. Niezbyt mi się to podoba.

EDIT

W zasadzie to pierwsze na pewno nie jest prawdziwe. O drugim już wspominałem.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez vandr w 02 Kwi 2011, 09:30

Pierwszy to również fake, bez obaw.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez StaryZapomnij w 02 Kwi 2011, 10:26

Trudno ;d Ale byloby swietnie gdyby tak wygladalo uderzenie pojazdem, bylaby walka wrecz, motywy ze skrecaniem karku i dynamiczne przemieszczanie sie, jak np podciaganie i przeskakiwanie barierek w stylu crysisa 2.
StaryZapomnij
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 30 Sie 2009, 22:44
Ostatnio był: 02 Kwi 2011, 11:00
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Hajer w 02 Kwi 2011, 15:54

A jednak szkoda, że oba filmiki to mistyfikacje, jeśli GSC widziało te filmiki to niech zrobi Stalkera tak jak wygląda to na 1wszym ^^
"Zono, ojczyzno moja, Ty jesteś jak zdrowie po popromiennej chorobie"
Awatar użytkownika
Hajer
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 22 Lut 2011, 13:59
Ostatnio był: 01 Gru 2011, 23:25
Miejscowość: Sosnowiec
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Michu w 02 Kwi 2011, 16:50

Wybaczcie nie chce kiczu, to tylko dupowate animacje ale do gry mi w ogóle nie pasują. Na pewno tak nie zrobią i chwała im za to.
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez lukasz638 w 02 Kwi 2011, 20:17

Co do pierwszego filmiku to zgadzam się że jest dupny ale drugi jest całkiem fajny.
Awatar użytkownika
lukasz638
Stalker

Posty: 190
Dołączenie: 23 Maj 2010, 12:41
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 22:56
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 9

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Jarexxx w 03 Kwi 2011, 12:02

Zauważcie jak chimera jest rozwalana na obydwu filmikach, rozwala się na te same kawałki mięsa, to obydwa filmiki jakiegoś kolesia, który ma zdolności do tego, bo całkiem nieźle wyszło.
Na początku też myślałem, że ten drugi filmik, to jakiś trailer, i dałem się nabrać jak dziecko, ale nawet nieźle wszystko wyglądało, fabuły tam nie było przedstawionej, ale można by się było domyślić, że po całych zdarzeniach, jakaś grupa powstała, która zanim wbiła do zony, została przeszkolona, i wbija jakiś wielki oddział strzelców, i niszczą wszystko co się rusza (coś w podobie jednej opowieści w PDA z cienia, w jakimś modzie, że 1000 żołnierzy z ciężkim sprzętem ruszyło na NPP, i wszyscy pozdychali, bo nie byli przygotowani).
Mam tylko nadzieje, że będzie tak klimatycznie jak w SoC, czyli stare fajne PDA, z historyjkami dla dzieci, które można sobie poczytać, ranking, kontakty... itp.
Ale pewnie GSC znowu zrobi coś innego, w każdym razie, jeśli będzie tak jak CoP ( w sensie grywalności ), to niech robią co chcą, bo w CoP można grać i grać, a i tak się nie nudzi.
Jeżeli już bawimy się w wklejanie linków to:
http://www.youtube.com/watch?v=sYD3AQ0W ... re=related
Wiem że to alpha, ale jeżeli tak zrobią stalkera 2, to było by zarąbiście.
Co do loading screena, wolałbym żeby nawet 10 minut był loading screen, niż żeby mi doczytywało w locie, np. w ShoC w barze, zawsze zanim przeszedłem przez posterunek, to są psy, i jak tam potrafiło sciąć na nie których modach, to po ścięciu wszystkie pieski już grzecznie były przy nogach, ale jako że to zona, to od razu gleba, i load.
W CoP, jest jeszcze inaczej, mam serie ścinek, ide, ścin, ide, ścin, stoje, ścin, po ścinie słysze jak bohater dyszy z braku sił.
Za Polskę !
Awatar użytkownika
Jarexxx
Stalker

Posty: 161
Dołączenie: 27 Cze 2009, 13:40
Ostatnio był: 19 Wrz 2013, 15:30
Miejscowość: Włocławek
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 48

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Polski zolnierz w 04 Kwi 2011, 09:37

Tak, krótko wracając do tych loadingów, to ja jestem za. Co jak co, w SoChu to można było jeszcze myśleć o "doładowywaniu" mapki, ale już w CoP i ja mam problemy, jak ładuje mapki przy Complete, choć kompa nie mam starego. Loading musi byc, z tego względu, że
A) W ramach optymalizacji dla starszy kompów. Starsze PieCyki nie załaduja w cholere wielką mapę z tyloma szczegółami i jakością tekstur. Raczej mniejsze, to już prędzej
B)Jak już ktoś pisał, idealny moment na, kawke, siusiu i inne duperele
C)W CoP ma to swój klimat, chodzi mi o porady

A tak w ogóle to było by już miodzio, jakby może zrobili (no tak ale pożerało by to też sprzętu) takie loadscreeny jak w CoD4 czy MoH najnowszym. Chodzi mi albo o filmik, albo o...no właśnie..w MoHu wyglądało to jak kamera na statywie umieszczona na pustej mapie. Dobry efekt dawało.


Co do reszty to co mym możemy panowie w sumie więcej gdybać ? Krótko i na temat: mają nie z****ć tej gry, ma mieć klimat stalkera, ma być nowy odświeżony i jak najmniej bugów. Thats all about this. :wink:
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez impulse_101 w 04 Kwi 2011, 12:24

Polski zolnierz napisał(a):A) W ramach optymalizacji dla starszy kompów. Starsze PieCyki nie załaduja w cholere wielką mapę z tyloma szczegółami i jakością tekstur. Raczej mniejsze, to już prędzej
B)Jak już ktoś pisał, idealny moment na, kawke, siusiu i inne duperele
C)W CoP ma to swój klimat, chodzi mi o porady


A ja będę broni wersji bez loadu :E

A) Gry które nie maja wczytywania tylko open world w formie ciągłej nie lądują całego tego świata jako mapę bo najnowsze PC by tego nie dźwignęły. Działa to na takiej zasadzie ze ląduje się najbliższe otoczenie które jest wraz z przemieszczaniem doczytywane a reszta mapy albo jest jako kontury po łepkach renderowane albo nie ma jej wcale. Nie widzę problemu, jeśli slaby pc jest w stanie załadować mała mapę to i będzie w stanie wczytać najbliższe otoczenie, zawsze tez można ustawić view distance.
B) jak mam ochotę na kawę to wciskam ESC i idę ja zrobić, nie muszę czekać na load :E
C) te porady w CoP są dla amerykanów ^^

Tak na marginesie, mistrzowskie jak dla mnie rozwiązanie jest zastosowane w Two Worlds 2, grafika świetna wymagania małe, doczytywanie w locie a samo początkowe ładowanie gry jest błyskawiczne. Jak pierwszy raz zobaczyłem ten 5s load to bylem w szoku ze coś takiego jest w ogóle możliwe. Ta gra się szybciej ładuje niż stalker sie wylacza (destroying level lol). I co można? Można.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Szpagin w 04 Kwi 2011, 15:16

Istnieją gry z otwartym światem, w którym doczytywań nie ma lub jest ich mało, ale należy zauważyć jeden szczegół. W większości (GTA, Far Cry 2, F3) ładowane są osobno przestrzenie otwarte i wnętrza budynków/podziemia. Chcesz wejść do budynku większego niż szopa? Loading. Wchodzisz do kanałów (mam na myśli takie jak te w Prypeci, a nie Agroprom, choć z tym też bez problemu poradziłby sobie PC) i co? Loading. Zabiłoby to klimat Stalkera, poza tym, o ile (mocny) PC by to udźwignął, to mam wątpliwości, czy poradzi sobie z tym konsola. Niektórzy nie zwracają uwagi, ale podział na poziomy skutecznie kieruje poczynaniami gracza - łatwiej ograniczać go ładowaniami niż otwartym światem. Doczytywania powinny zostać, przy obecnej generacji konsol od tego nie uciekniemy. Poza tym, nigdy mi to nie przeszkadzało.
Ostatnio edytowany przez Szpagin 04 Kwi 2011, 17:32, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez KoweK w 04 Kwi 2011, 17:30

impulse, jak twórcy z Two Worlds umieszczą coś na wzór A-Life w swoim silniku i gra będzie im się ładować 5 sek, to wtedy pogadamy. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Szpagin w 04 Kwi 2011, 17:32

We are having a few TV and News crews coming to the office this month for some interviews. As April is the 25th anniversary of Chernobyl. We hopefully will be positing some videos of the interviews etc. Stay tuned!


"W tym miesiącu odwiedzi nas kilka ekip reporterów, gdyż w ten kwiecień przypada 25 rocznica katastrofy w Czarnobylu. Mamy nadzielę, że umieścimy kilka klipów z wywiadów itd. Bądźcie czujni!" (tłumaczenie moje, niezbyt wierne)

Coś ciekawego jeszcze w tym miesiącu?
http://www.facebook.com/officialstalker/posts/211522498873673
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości