Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Świrus w 24 Maj 2013, 12:26

Moją ulubioną bronią jest Akm 74/2 dlatego że jest łatwa w obsłudze, zakupienie jej czy amunicji do niej nie sprawia problemu gdyż na sprzedaż ma ją każdy szanujący się handlarz, oprócz tego jest skuteczna i stylowa. Z tą pukawką czuję się bardzo dobrze :D

Polecam bardzo ;)
Image
Naszą Powinnością jest strzeżenie Monolitu!
http://www.youtube.com/watch?v=iODZDLIF ... 0w&index=1
Awatar użytkownika
Świrus
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Maj 2013, 10:03
Ostatnio był: 04 Cze 2013, 08:57
Miejscowość: Mózgozwęglacz
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez VAMPIR_PL w 24 Maj 2013, 15:26

Moją ulubioną pukawką też jest AKM 74/2, ale bardzo dobry jest również Obokan. Co do strzelb to SPSA14, co do pistoletów najbardziej przypadł mi do gustu UDP. Ten zestaw, jak dla mnie, jest bardzo wszechstronny oraz skuteczny. Jedynym problemem, przynajmniej na początku gry, może być amunicja do UDP oraz do AKM-a. Przynajmniej na początku Czystego Nieba tak mam.
Pozdrawiam :)
Niech Moc będzie z Wami
Awatar użytkownika
VAMPIR_PL
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 27 Kwi 2013, 18:59
Ostatnio był: 15 Sty 2022, 16:22
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 13

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez jasiek stalker w 05 Cze 2013, 21:23

Moim ulubinym:
karabinem szturmowym jest Akm 74/2U, Tunder S14, Akm 74/2
pistoletem Walker P9m i PMm
karabinem snajperskim SWDm2
strzelbą Karabin myśliwski
Te bronie moim zdaniem pasują do klimatu stalkera więc często ich używam

Uwagi moderatora:

Daruj sobie myślniki z dupy - ostrzeżenie #2 - Soviet

Za ten post jasiek stalker otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Strelok_90, KacuGPL.
Awatar użytkownika
jasiek stalker
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 16 Mar 2013, 18:44
Ostatnio był: 18 Lut 2023, 19:05
Miejscowość: w każdym razie Polska
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: -13

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Wańka_Wkręt w 08 Cze 2013, 10:51

Moją ulubioną bronią jest Vintar BC, ze względu na możliwość wypuszczenia serii (w odróżnieniu od innych karabinów snajperskich ;) ), celność i cichostrzelność.
Grupa Wasi
Image

Wańka_Wkręt
Wygnany z Zony

Posty: 59
Dołączenie: 28 Sie 2012, 11:09
Ostatnio był: 18 Lip 2015, 19:33
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 15

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Gorianov w 08 Cze 2013, 15:46

Ja natomiast używam zawsze zachodniej broni. Szczególnie upodobałem sobie TRs301 który posiada bardzo dobrą celność, możliwość doczepienia celownika oraz granatnika który świetnie się sprawdza na większe grupy mutantów, jedyna wada tej broni to wrażliwość na zniszczenie, ale ogółem daje radę.

Natomiast jeżeli chodzi o karabin z wyższej półki to GP-37. Cudo najwyższej klasy, lekki i niezawodny, szybkostrzelny z zintegrowaną lunetą, korzystam z niego tylko na wypady w głąb zony.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Strelok_90 w 08 Cze 2013, 17:15

Ja najbardziej cenię broń ze wschodu (te z Układu Warszawskiego). Szczególnie te pochodne od AK.
Głównie za wygląd i taki "standardowy" klimat. Wbrew pozorom, broń AK wcale nie jest słaba i przestarzała. Można ją ulepszyć dodając celownik i granatnik, oraz odpicować u mechanika w CS i CoP.
Image
Ostatnio edytowany przez Strelok_90, 04 Lip 2013, 17:41, edytowano w sumie 1 raz

Strelok_90
Wygnany z Zony

Posty: 55
Dołączenie: 08 Sie 2012, 19:03
Ostatnio był: 28 Lis 2014, 22:45
Ulubiona broń: --
Kozaki: 17

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez ThermalsPL w 16 Cze 2013, 16:51

Ja najbardziej lubię te bronie,które mogą czesto zawodzić.Sam nie wiem czemu.Lecz moja ulubiona pukawa to IL 86.
Jest bronią szturmową(chociaż ja ulepszam ją pod snajperkę),a z tłumikiem sieje postrach wsród wrogów(szczególnie w nocy)Właśnie dlatego ta broń jest moją najulubieńszą bronią we wszystkich częsciach S.T.A.L.K.E.R.'a.
Ostatnio edytowany przez ThermalsPL, 18 Cze 2013, 15:44, edytowano w sumie 1 raz
"Stary,dobrze że tu jesteś!Wpadłem jak śliwka w gówno!"-Strzelec Czystego Nieba
Awatar użytkownika
ThermalsPL
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 30 Cze 2012, 13:17
Ostatnio był: 01 Sie 2019, 16:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 6

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Iwaszka w 17 Cze 2013, 15:05

Drogie dzieci, nauczcie się jednej rzeczy :E
Jak już używacie nazw broni z realnego świata to róbcie to poprawnie, a nie jak "specjaliści" z Discovery.
Rodzina rosyjskiej broni systemu Kałasznikowa składa się z podstawowych modeli:
-AK (To co nazywacie AK47...)
-AKS (Jak wyżej tylko ze składana kolbą)
-RPK (Wersja wsparcia AK)
-AKM (Wersja zmodernizowana, dodany tłumik płomienia i bakelitowy chwyt oraz kilka innych szczegółów technicznych)
-AKMS (Jak wyżej + składa kolba)
-AK74 (Nowy AK na nabój pośredni 5.45×39mm)
-AKS74 (Jak wyżej + kolba składana na bok - ramowa)
-AKS74U (Wersja skrócona)
-AK74M (Wersja zmodernizowana, "czarna", kolba składana na bok, pełna, kompozytowa, płaska pokrywa komory zamkowej)
-RPK74 (Wersja wsparcia na bazie AK74)
-RPK74M (Jak wyżej tylko bazuje na AK74M)

Są jeszcze pierdy w stylu dodawania N na końcu - ma to oznaczać obecność szyny montażowej pod noktowizor ew. optykę, ale rzadko się to spotyka.

Są jeszcze inne konstrukcje AK typu 101, 104, 107 itd. jednak to inna bajka.
Do tego mamy rodzinę karabinów wsparcia PK i PKM.

Kolejnym błędem jest pisownia, szczególnie w przypadku karabinu Dragunowa. Nie piszemy SVD tylko SWD. SVD jest błędne tak samo jak pisownia SpetesNaz - gdyż są to "zangielszczenia".

Na deser dodam jeszcze, że sam popełniałem błąd przez lata - otóż nie ma czegoś takiego jak Mosin-Nagant 91/30. Prawidłowa nazwa to Karabin Mosina 91/30 lub jeszcze inaczej - po prostu Karabin 3 liniowy.
Nazwa Mosin-Nagant była fałszywie propagowana przez pana Naganta który "obraził" się za to, że Rosjanie nie umieścili go w nazwie swego karabinu - a nie było to konieczne gdyż nie miał wkładu w konstrukcje i patenty poza magazynkiem do którego nie miał szczególnych praw.

To tyle, warto wiedzieć - bo po co papugować debilizm i samowole Hamerykańskich "specjalistów" :E
Skoro dbacie o ortografie i interpunkcję (przynajmniej część) to dbajmy też o poprawne nazywanie broni.

A jak już mówimy o broni ze stalkera, to moją ulubioną z podstawki jest SWD - co tu mówić porządny i trwały karabin, trwały, pół automatyczny, odpowiedni kaliber.
Z modów to najczęściej latam z Mosinem - ze względu na sympatię do tej konstrukcji i większą precyzję lufy w stosunku do współczesnego SWD.

Za ten post Iwaszka otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Strelok_90, lukebuka.
Awatar użytkownika
Iwaszka
Weteran

Posty: 695
Dołączenie: 23 Cze 2010, 13:56
Ostatnio był: 22 Cze 2022, 20:09
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 272

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez megashooter w 02 Lip 2013, 22:34

SoC - Snajperski TRS, za obrażenia celność, tłumik i małą szybkostrzelność oraz Snajperski (lub zwykły) SGI 5k z granatnikiem jako szturm, którego kocham za celność i dmg.
CS - l86 przerobiony na 5.45 za celność celownik i dmg.
CoP - SVU od Żwawego za bycie najbardziej uniwersalność, i akm-74/2 za połączenie rofa z celnością (W CoP jego ulepszenia pod celność nie ograniczają rofa w przeciwieństwie do CS


Z modów to przypadł mi do gustu:
O.L 2.2.
- Ots Pernach za wszędobylskie ammo i za przydatność na krótki dystans.
- ZM LR300 /Sig 550 - za uniwersalność
OGSM 1.8
-Gsz 18 - ten czarny pistolet bosko wygląda i ma bardzo dobre staty jak na 9x19
-FiveSeven - giwera godna bohatera
- ak-74 (pełna kolba) po prostu broń uniwersalna
Ostatnio edytowany przez megashooter 13 Sty 2014, 23:40, edytowano w sumie 3 razy
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Merhius w 03 Lip 2013, 11:39

Nom Akm 74/2 fajny jest. Ja zawsze go używam gdy chcę sobie pograć "z klimatem" Wtedy biegam z nim przez większość gry i staram się go maksymalnie ulepszyć. Nooo, do tego jak podczepić do niego granatnik, lunetę i tłumik to wygląda mocarnie :caleb:

Ale ogólnie to moją ulubioną bronią jest FT 200M, no po prostu uwielbiam. Jak już się dorwę to nie ma przebacz, każdy spieprza jak tylko na niego spojrzę :darthrexfilologbezpracyiperspektyw: A jeszcze w CoP na modzie SGM 2.2... OOOOOO tam to ta broń jest niemal cziterska :realcaleb: Większej potęgi nie ma, no chyba żeby sobie kupić i ulepszyć tą czarną wersję FT 200M (nie pamiętam jej nazwy), wtedy bierzesz gościa w egzo na hita i to w klatę, pociskiem przeciwpancernym :caleb:
Awatar użytkownika
Merhius
Stalker

Posty: 133
Dołączenie: 24 Maj 2012, 21:37
Ostatnio był: 27 Paź 2016, 02:55
Miejscowość: Gruzowisko koło reaktora
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 94

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Vidic w 04 Lip 2013, 01:07

Moją ulubioną jest TRs 301, lubię ja bardzo i się na niej nie zawiodłem, zawsze ją ulepszam tak, żeby była jak najbardziej celna, bardziej coś pod snajperski. Po prostu ją uwielbiam ;) Także lubie Akm 74/2 jest dobrą bronią i faktycznie jest idealna do klimatu ;) poza tym także Wintara, lekki,cichy celny i szybkostrzelny czego więcej chcieć od tej broni :)
Awatar użytkownika
Vidic
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 04 Kwi 2011, 17:25
Ostatnio był: 09 Kwi 2014, 00:49
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 11

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez TomPierwszy w 04 Lip 2013, 10:35

Powiedzcie mi co jest lepsze, SA 'Avalanche' ulepszony, tzn. z lunetą itp czy Wintar BC?
Awatar użytkownika
TomPierwszy
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 09:54
Ostatnio był: 22 Lip 2016, 19:33
Miejscowość: Gdańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości