Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Ulubiona broń

Postprzez Yepper w 21 Paź 2012, 18:22

Witam, istnieje już taki temat w dziale o Zewie Prypeci i Cieniu Czarnobyla. Ale ku mojemu zdziwieniu nie powstał jeszcze tutaj! Więc postanowiłem go założyć, żeby każdy mógł podzielić się swoją ulubioną bronią z tej części gry.

Więc ja zacznę :)
Moja ulubiona broń to AC96/2 (tzw. Obokan) Uwielbiam go za jego wytrzymałość, i skuteczność w walce ze wszelakiego rodzaju złem (począwszy od mutantów, skończywszy na bandytach :E).
Amunicja i ulepszenia do niego są stosunkowo tanie, co pozwala przy nie wielkiej ilości rubli zdobyć niezawodną pukawkę, z którą na pewno można ukończyć całą grę. Ja sam, przy każdym przechodzeniu CS miałem go przy sobie maksymalnie ulepszonego w szybkostrzelność. Niestety, na większy dystans jest ogólnie nieskuteczny, a w porównaniu z celnością karabinów NATO, Obokan po prostu wymięka. Większość członków Powinności ma takie karabiny przy sobie, więc zdobycie go nie stanowi większego problemu.
:

Możemy też zdobyć ten karabin przy pomocy pewnej misji pobocznej. Musimy przynieść członkowi frakcji "Karabin szturmowy członka Powinności" tego egzemplarza nie można modyfikować ani ulepszać.
Image

Teraz wasza kolej ;)
Opowiadanie "Dzień jak co dzień" Zapraszam do oceniania!
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=22123
Stalkerowy short "Czerwony rower"
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=85&t=21668&p=260325#p260325
Awatar użytkownika
Yepper
Kot

Posty: 46
Dołączenie: 11 Sie 2012, 17:59
Ostatnio był: 01 Lis 2014, 10:31
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Reklamy Google

Re: Ulubiona broń

Postprzez ETE21 w 21 Paź 2012, 19:00

Moją ulubioną bronią jest AK-74 ponieważ jest wytrzymałe tanie łatwo je u kogoś zdobyć. A kiedy trochę się go ulepszy da granatnik i celownik zaczyna się dopiero fajna zabawa. A więc kiedy w niego się trochę zainwestuje to jest całkiem bardzo groźną bronią.

Ps. Fajne jest RP-74, ale jest ciężkie i drogie tak samo z amunicją.
Awatar użytkownika
ETE21
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 15 Sie 2012, 21:30
Ostatnio był: 05 Kwi 2016, 17:50
Miejscowość: Bartoszyce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -1

Re: Ulubiona broń

Postprzez megashooter w 21 Paź 2012, 19:05

moja ulubiona broń to karabin myśliwski. Prosty w użyciu, tani, łatwo dostępny, amunicji jak wody do niego i bardzo skuteczny na krótkie dystanse. :E

jeszcze dodam małą rozpiskę:
1.mutanty: chaser13, vintarBC(moim zdaniem on mi wygląda raczej na karabin do polowań), black kite
2.bliski dystans: VLA, Tunder S14
3.średni dystans:Trs301 z celownikiem i granatnikiem, Sgi 5k z celownikiem(snajperski)i granatnikiem, obokan z celownikiem, akm'y(74/2 i 74/2u, z celownikami i granatnikami)
4.daleki dystans:wszystkie snajperki,gp37,FT2000, ulepszony IL86 i sniper VLA(moja ulubiona broń)
5.granatniki: szczerze buldog do mnie nie przemawia wole RPG-7 :E
Ostatnio edytowany przez megashooter, 27 Paź 2012, 16:38, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Piti Kruz w 21 Paź 2012, 20:18

Gram w moda Priboi story

Cenię sobie Abakana z celownikiem i tłumnikiem. Cicho i celnie, to mi wystarcza.
Z pistoletów to lubie pakować z Fort 15 ( Prototyp Fort 12)
:)
Gdzie jest mój KOZAK???
Piti Kruz
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Paź 2012, 16:39
Ostatnio był: 10 Gru 2013, 17:42
Miejscowość: Chełmża
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 3

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Afrose w 21 Paź 2012, 21:09

Z karabinów to najbardziej lubie AK 74 i AK's ponieważ najbardziej oddają klimat STALKER'a. Nie ma to jak spotkanie z pijawką i walka z nią podczas, której nasz ak zatnie się 20 razy. ;)
Z pistoletów to Berettę za duży magazynek. A w Shoker Weapons Mod do CoP to pistolet cud miód.Najlepszą snajperką jest Dragunov.Jest mniej "wszechstronny" od Vintoreza ale jego nie trawię :/ .
Awatar użytkownika
Afrose
Tropiciel

Posty: 229
Dołączenie: 04 Lis 2010, 16:10
Ostatnio był: 16 Lip 2019, 18:35
Miejscowość: Stacja "PROSPEKT MIRA"
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 54

Re: Ulubiona broń

Postprzez pan kozaq w 22 Paź 2012, 14:07

Mi najbardziej pasował GP-37 z granatnikiem i tłumnikiem, na początku Il ze zmodyfikowanym celownikiem (na 4x) oraz zmienionym kalibrem.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 17:58
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Ulubiona broń

Postprzez mdss w 24 Paź 2012, 09:03

Il 86 lub TRs301 zmodyfikowane na celność i na radziecką amunicję - najlepiej z tłumikiem i celownikiem (TRs).
Broń o dużej celność i zasięgu, a amunicja wszechobecna. No i całkiem szybko dostępna.
Nic, tylko strzelać.
Jedyna wada to dość szybkie "popsuwanie się" broni, ale naprawy też nie są zbyt drogie, więc do przeżycia.

A na krótki dystans - Chaser z aminicją kulową. Sieczkę robi ze wszystkiego :)

O dziwo (w odróżnieniu od Cienia Czarnobyla) bardzo dobrze sprawdzają się także pistolety. Najbardziej lubię HPSS lub UDP Compact - odpicowane na full są na prawdę mocarne. A HPSS nie jest na .45, więc kulek mu nie brakuje...

Osobiście jakoś nie znoszę Vintarów - przez balistykę pocisków. Ta parabola jest dla mnie jakaś taka nie do przewidzenia...

Za pierwszym razem przechodząc CS szedłem z Il 86 zrobionym na snajperkę. Rozbawiło mnie, jak po wejściu do Szpitala wyświetliła mi się jakaś seria zadań, której nie zdążyłem przeczytać, bo zająłem się celowaniem do snajpera naprzeciwko, a jak tylko go ściągnąłem to co widzę? "Zadanie anulowane", "Zadanie anulowane", "Zadanie anulowane"... :D
Dopiero wtedy je przejrzałem i widzę, że zadaniami było podejście do snajpera i zdjęcie go... Nie ma to jak zaskoczyć system :)
I'm just stalking...
Awatar użytkownika
mdss
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 06 Wrz 2012, 11:13
Ostatnio był: 09 Paź 2015, 22:21
Miejscowość: Cmentarzysko Maszyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 31

Re: Ulubiona broń

Postprzez Gro3a w 25 Paź 2012, 17:37

Moją ulubioną bronią jest prosty i niezawodny obrzyn :E Celnością nie grzeszy, ale dostępność amunicji i moc jest na wagę złota. Niestety po kilku misjach nie dawał mi wystarczającej celności i zasięgu, więc używałem AK-74 z granatnikiem i celownikiem. Ulepszony na maksa jest dobrą maszynką do zabijania na średni dystans, ale obrzyna z zapasem amunicji zawsze noszę w plecaku :D . Jak zauważył mój przedmówca, pistolety w CS mają lepsze parametry. Dlatego jako bocznej broni używam ulepszonej Beretty, której zaletą jest oczywiście dostępność amunicji i wystarczająca celność.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Ulubiona broń

Postprzez VintorezVSS w 25 Paź 2012, 19:05

Strasznie mi się podoba AN94-Obokan z tłumiczkiem,celownikiem,i granatnikiem jak dla mnie świetna gra i jeszcze VSS Vintorez w plecaczku :>
Awatar użytkownika
VintorezVSS
Kot

Posty: 39
Dołączenie: 10 Paź 2012, 16:31
Ostatnio był: 19 Gru 2012, 16:30
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 2

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Szpagin w 25 Paź 2012, 21:07

SoC:
-ZM-LR300 - dobrze wyważona broń: lekka, celna, po drodze znajduje się bardzo dużo naboi.
-WSS Wintoriez - idealna broń do walki na dłuższy dystans. Znacznie łatwiejsza w użyciu, niż SWD lub SWU.
CS:
-SIG 500 - przez drugą połowę gry używałem tylko tego karabinu.
CoP (tu trochę tego będzie):
-AS Wał - równie dobry, jak Wintoriez, ale z większym magazynkiem i wymiennymi lunetami, przez co nadaje się do walki na każdy dystans.
-SIG Striełoka - tej broni nie trzeba nikomu przedstawiać.
-Przecinak - ulepszony MP5 od Żwawego. Trafiłem na niego przypadkowo, bo chciałem dostać Strikera. Fajnie kosi się z niego zombiaki koło Janowa.
-AN-94 Abakan - na początku gry, gdy nie mamy zbyt wiele naboi do Wintorieza lub SWD, to ten karabin z dwustrzałową serią i lunetą staje się niezłym ersatzem snajperki.
-Striker - nie wyobrażam sobie walki z mutantami w fabryce Jupiter bez tej śrutówki.
-Karabin Gaussa - twórcy trochę przesadzili z mocą tej armaty, ale na specjalne okazje (silniejsze mutanty typu pijawka, chimera) jak znalazł.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez AZOT222 w 02 Lis 2012, 13:46

Mnie się podoba AK-74 + granatnik jest to wspaniała broń zwłaszcza po ulepszeniach dodatkowo jeszcze VSS Vintorez
Awatar użytkownika
AZOT222
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Lis 2012, 12:26
Ostatnio był: 02 Sty 2020, 22:47
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez kajzerPL w 09 Lis 2012, 19:04

Mi się najbardziej podoba SGI 5k ponieważ w każdej części stalkera zadaje duże obrażenia, amunicja jest łatwa do zdobycia, nie zacina się i jest celna nawet bez modyfikacji.
Widzew nigdy nie zginie!

Za ten post kajzerPL otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Monster, Naznaaczony, Jurand, Major_Degtyarev.
Awatar użytkownika
kajzerPL
Stalker

Posty: 110
Dołączenie: 13 Sie 2012, 13:58
Ostatnio był: 28 Sie 2024, 22:44
Miejscowość: تونس
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 38

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość