Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona broń/bronie

Postprzez kupiszczan123 w 15 Lip 2012, 21:16

Dla mnie najlepszą bronią w S.T.A.L.K.E.R. jest Kora 919 [ Colt 1911 ], jest to istna legenda. Możecie poczytać na Wiki. to się przekonacie. Niestety w CoP nie można doczepić tłumika co jest dla mnie wielkim minusem. Po ulepszeniu celna prawie jak orginał tylko magazynek nieco za duży (max 12 szt. a wolał bym 7 szt. jak w oryginale). Moc obalająca jest zadowalająca, rzadko się psuje i w zasadzie to wszystko nic dodać nic ująć.
Windows 7 Ultimate 64bit SP1 Nivida Ge Force GTX 960 2GB Intel Core i5 650 3.2GHz
Awatar użytkownika
kupiszczan123
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 16 Cze 2012, 22:13
Ostatnio był: 01 Gru 2019, 02:41
Miejscowość: Tam gdzie nadzieja już umarła
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Wiatrak w 24 Lip 2012, 16:28

Ja chyba was trochę zaskoczę bo moją ulubioną bronią jest AK-74s/u . Lubię ją bo z nią czuję się jak prawdziwy stalker . Osiągi ma nie najlepsze , ale można ulepszyć . Oprócz Shoc .
Kiedy widzisz snajpera , to znaczy , że snajper widzi Ciebie .
Awatar użytkownika
Wiatrak
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 27 Cze 2012, 10:06
Ostatnio był: 21 Sty 2018, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 14

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Xen w 31 Lip 2012, 23:31

Standardowo lubię nawalać zwykłym kałaszem ak-74 bez modyfikacji. Dlaczego? ponieważ mozna go znaleźć wszędzie jest uniwersalny na modzie MISERY można zainstalować tłumik do niego. I ogólnie to kawał dobrej historii.
Awatar użytkownika
Xen
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 13 Lut 2011, 12:34
Ostatnio był: 23 Sty 2024, 23:34
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 116

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Kamasz Stalker w 10 Sie 2012, 20:44

Ja uwielbiam AKM 74/2, dobra bo:
-Prostota!
-Tania!
-Wszędzie do niej są do zakupu naboje!
-Modyfikacje Broni o rozsądnych cenach!
-Idealna w Walce!

Również podoba mi się Vintar BC!
Świetna snajperka! Wręcz niezawodna!
Jedyna w swoim rodzaju :)

Stawiam wódkę podobnie myślącym! :wódka: :)
Ostatnio edytowany przez Kamasz Stalker, 20 Sie 2012, 18:37, edytowano w sumie 1 raz
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... Ss0nmTHcMA
War...war in the Zone a Never Ending...

Za ten post Kamasz Stalker otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Bandyta Dymitr.

Kamasz Stalker
Wygnany z Zony

Posty: 49
Dołączenie: 10 Sie 2012, 15:49
Ostatnio był: 22 Sie 2012, 07:28
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 19

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Kill_Flint w 11 Sie 2012, 14:25

-Martha (Beretta) z ulepszeniem na szybkostrzelność, bądź z innymi modyfikacjami.
-IL 86 za wygląd, odgłos strzałów i celownik :)
-FT 200M świetna celność, często używam tego szturmowca zamiast karabinu snajperskiego.
Bimbru bimbru dajcie, a jak nie to spier*******!

Moje opowiadanie: viewtopic.php?f=85&t=18925
Przeczytaj, skomentuj i oceń!

LA nie będzie.

Kill_Flint
Wygnany z Zony

Posty: 129
Dołączenie: 08 Sie 2012, 12:27
Ostatnio był: 17 Sty 2013, 20:05
Miejscowość: Janów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 15

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Gorianov w 11 Sie 2012, 18:05

Mnie przypadły do gustu głównie bronie zachodnie.
1.TRs 301, broń celna, lekka i precyzyjna, jedyna wada jej jest taka że często się zacina ale przymykam na to oko bo świetnie wygląda.
2. SVUmk2, mim że słabsza od swojego brata SVD to cenię ją sobie za uniwersalność, dobrą obsługę i celność. Szkoda tylko że stosunkowo małe obrażenie, no ale nie można mieć wszystkiego.
3. AK-74, za całokształt. Nic dodać nic ująć, broń legenda i się nadaje do wszystkiego.
Awatar użytkownika
Gorianov
Człowiek-Artefakt

Posty: 192
Dołączenie: 27 Cze 2012, 00:20
Ostatnio był: 08 Wrz 2021, 23:36
Miejscowość: legowisko utakera
Kozaki: 41

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez kondotierfred w 11 Sie 2012, 20:54

"Pukawki" - dobieram do sytuacji w grze. Nie ma broni uniwersalnej, spełniającej się w każdej sytuacji. Może być równorzędna, ale tylko do wykonania określonego zadania.
Zawsze wybieram najlżejszą, na najłatwiej dostępną amunicję ( lub dokonuję modyfikacji ). Założenie, jeden strzał, jeden trup, jest atrakcyjne, ale mało istotne. Kilka różnych typów broni lokuję po schowkach i korzystam z niej zależnie od zadania. Po kilkukrotnym przejściu gry, każdy wie, jaka gdzie jaka jest najbardziej przydatna.
Nigdy nie korzystam z modów zwiększających udźwig, jedynie z modyfikacji pancerzy i artefaktów " wzmacniających ". Wiec muszę się liczyć z "ludzkimi" możliwościami. Na rodzaj broni wpływa też amunicja, jaką na danej lokacji możemy znaleźć. A kolimatory i celowniki optyczne, są mi potrzebne tylko przy strzelaniu na bardzo duże odległości.
Z prawdziwej broni, zawsze ze zwykłymi celownikami, miałem wyniki prawie jak z optycznymi, więc i w grze mi to zostało. I nie tylko w STALKERze.

Za ten post kondotierfred otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive megashooter.
Awatar użytkownika
kondotierfred
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 08 Cze 2011, 21:31
Ostatnio był: 20 Cze 2023, 18:48
Kozaki: 25

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Ghost326 w 19 Sie 2012, 12:14

Ewidentnie karabinek AKS-74. Cenię go za niezawodność, uniwersalność, oraz rodowód, bo to w końcu kałach, a nie manic pepszego niż stary, dobry kałach (poza AKS-74U, którego nie zniszę i uważam, żejego nazwa „Suczka” jest w pełni uzasasadniona) A wracając do omawianego przezemnie modelu, to w grze zrobili mu za mały damage, co nie przeszkadza mi bardzo go lubić, jednak trochę bym go zmodyfikował, poprzez zwiększenie obrażeń i zmianę łoża na drewniane (bardziej majestatyczny wygląd)
Z piistoletów to Colt M1911 , ze względu na niezawodność,, siłe i sentyment, drugim ulubionym pistoletem jest makarov, za pewność działania, łatwą obsługę i to, że jest on takim pistoletem idealnie wpasowanym w klimaty stalkera (postsowieckie)
Snajperka - Tu wszystkie sentymenty biorą w łebo, bo do SWU i Wintoreza sentymentów nie mam, a cenie te giwery za moc i celość, a Wintoreza też za przydatność w zwarciu przez ogień ciągły ( Tak na prawdę to nigdy samego Wintoreza nie używałem, tylko AS Val-a z modyfikacjami „snajperskimi” i lunetą)
Cóż, przynajmniej nie mamy żadnych psychicznych dziwaków, wyganiających złe duchy z wódki. Wyobraź sobie coś takiego: „O Panie, przegnaj złe duchy! Zostaw tylko czysty spirytus sanctus!
Ghost326
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 19 Sie 2012, 00:56
Ostatnio był: 04 Kwi 2015, 02:44
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Ulubiona broń

Postprzez goncik w 23 Sie 2012, 14:41

Ja mam problem z wyborem broni, że tak powiem szturmowej.
Będę używał prawdziwych nazw...
Do podchodzenia zbirów, tak by się kilku pozbyć ale nie narobić hałasu lub ciche zabijanie w budynkach to VSS Vintorez (co ciekawe najlepiej mi nim szło w trakcie misji ewakuacja, oczywiście jak to tylko możliwe ulepszony i z celownikiem o wysokim kontraście, dodatkowo zmieniłem mu magazynek na 20 naboi bo faktycznie też taki występował).

Jak już wrogowie mnie dostrzegą lub/i jest ich dużo na małym obszarze jak budynki to... hmmm
a) OC-14 Groza - ten kupiony od handlarza w Skadowsku (kaliber 5.45 i magazynek na 40 naboi), lub
b) G-36 - chyba z sentymentu z innych gier

Na mutanty to tylko ten shotgun z magazynkiem bębnowym... Dominator bodajrze
Pistoletów nawet nie noszę...
goncik
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 18 Maj 2011, 20:33
Ostatnio był: 27 Sie 2012, 21:06
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: Ulubiona broń

Postprzez WielkiPorzeracz w 25 Sie 2012, 16:11

Na daleki zasięg gauss.
Na średni FT2000M.
Na bliski Striker z ogniem automatycznym
WielkiPorzeracz
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 18 Lip 2012, 19:41
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 14:24
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: Ulubiona broń

Postprzez pan kozaq w 05 Wrz 2012, 17:07

Moim faworytem jest G36, choć szkoda że nie można podpiąć do niej granatnika. Jest bardzo celna i ma mały odrzut. A z Broni Masowego Rażenia to... Buldog. Posiada szybkość strzelby, obrażenia i zabiłem nim chimerę w kompleksie wentylacyjnym jednym strzałem.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
pan kozaq
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 07 Mar 2012, 15:51
Ostatnio był: 25 Gru 2018, 19:00
Miejscowość: RYTOMOCZYDŁA
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 43

Re: Ulubiona broń

Postprzez Siemon Trusia w 21 Paź 2012, 16:52

1.Vintar -fajnie wygląda i nigdy mnie nie zawiódł
2.Gauss-ma super siłę wszystko oprócz nibyolbrzyma pada za jednym strzałem
3.Ft 2000 m-dobra broń zintegrowany granatnik i celownik można do niego dodać noktowizor lub system lokalizacji wrogów.

To moje top 3
Siemon Trusia
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 21 Lut 2011, 19:59
Ostatnio był: 11 Lut 2014, 15:10
Miejscowość: Stargard Szczeciński
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: SkakunPL oraz 2 gości