Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALKERa

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Głuszec w 24 Mar 2010, 21:55

nie przyznawaj się do pirata, tutaj takich nie tolerujemy


Przecież powiedziałem że to kolega ma pirata ja mam wszystkie oryginalne. Jak znajde jakąś dobrą grę to zazwyczaj kupuje bo: nie chce mi się ciągać, są problemy z crackami i patchami. Następnym razem czytaj do końca i ze zrozumieniem, dzięki.
Głuszec
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 11 Gru 2009, 23:46
Ostatnio był: 02 Lut 2013, 13:18
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Reklamy Google

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Przemek77 w 25 Mar 2010, 16:06

O Stalkerze wiedziałem odkąd wyszły pierwsze zapowiedzi, ale jakoś specjalnie się tym nie zainteresowałem.
W końcu "Cień Czarnobyla" wyszedł.
Pierwszy kontakt z grą miałem jeszcze na starym sprzęcie, gdzie w najniższych detalach chodziła z prędkością 3-5 fps. Nie szło grać.

To dla Stalkera dokonałem drastycznego "skoku" na kasę ze zwrotu podatku - celem ulepszenia sprzętu komputerowego.

Podobnie jak kolega utak3r zakochałem się w tej grze. Ostatni taki przypadek miałem dawno temu przy grze "Diablo"...
Wsiąkłem w Strefę.
Wcześniej znałem ksiązke Strugackich - gra zaś jest idealnie ukazanym połączeniem Strefy z "Pikniku...." i Zony czarnobylskiej. Przeszedłem już "Cień" tyle razy, że..... sam nie wiem ile, ale wciąz mi się nie nudzi, wciąż włączam sobie grę nawet tylko po to aby poszwendać się po zakamarkach Strefy, co jakiś czas odkrywam nowe mody (ostatnio znalazłem taki spory mod o nazwie "Pepeł", do którego nie wiem jak podejść, bo jest.... dziwny i inny, schizowy).
STALKER jak dla mnie jest bliski ideału. To jedyna taka gra. To ginący już gatunek gier WYMAGAJĄCYCH, które potrzebują czegoś więcej niż rytmicznego wciskania LPM. Niestety, będzie ich już coraz mniej, bo i tacy starzy durnie jak ja, którzy w grę "wchodzą" całym sobą, którzy wchłaniaja jak gąbki ten klimat - albo wymrą, albo rzuca granie na rzecz wędkowania czy czegoś tam...
STALKER 5 pewnie będzie na iksboksa czy inne plejsrejszyn i będzie platformówką ..... :)
Pijany listonosz ze świata modliszek
Przywozi mi listy, i niszczy mi ciszę,
Której nie ma i tak;
Bo jest dziecko moje i sny atomowe,
I myśli myśliwce co są odrzutowe -
Ich huk - to dla mnie - znak.
Awatar użytkownika
Przemek77
Przewodnik

Posty: 904
Dołączenie: 26 Maj 2008, 13:17
Ostatnio był: 29 Gru 2022, 21:38
Miejscowość: LUBLIN
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 118

Moja przygoda ze stalkerem :)

Postprzez MatrixSTR w 26 Mar 2010, 04:58

pierwszy raz o Stalkerze przeczytałem w zapowiedzi gdzieś tak w 2003\04 roku, zapowiedź bardzo mi się spodobała, zwłaszcza że wtedy dużo grałem w Operation Flashpoint i podobnie wyobrażałem sobie Stalkera (wielkie przestrzenie, trudni przeciwnicy itd.) potem troche szukałem informacji na jego temat i coraz bardziej zaczynał mi się podobać. Później był przestój w nowych informacjach i w końcu trochę o nim zapomniałem. W końcu 1.5 roku temu usłyszałem jak koledzy rozmawiają o nim i od razu poprosiłem jednego z nich żeby mi go przyniósł :) Jednak po pierwszym przejściu nie do końca spełnił moje oczekiwania i gdy już myślałem że odejdzie w zapomnienie, usłyszałem o tym że jest kilka zakończeń. Wtedy zacząłem przeszukiwać internet i tak znalazłem to forum :) Zobaczyłem dwa działy: "Modyfikacje gotowe" i "Tworzenie modyfikacji" i dzięki temu gram w stalkera do dzisiaj i jeszcze mi się nie znudził :) i to by było na tyle :) ciekawe czy komuś będzie się chciało to czytać do końca ;)
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Skowoo w 26 Mar 2010, 15:10

Ja od małego lubiłem opuszczone miejsca itp. dużo czytałem na temat CEJ i okolic (czyli naszej Zony) i gdy zobaczyłem zwiastun Cienia Czarnobyla cały czas czytałem o tej grze mutantach, artefaktach i broniach. Kiedy nabyłem STALKERA od razu się zakochałem i przechodzę Cień Czarnobyla szósty raz :)
Awatar użytkownika
Skowoo
Survarium.pl

Posty: 42
Dołączenie: 21 Lis 2009, 04:32
Ostatnio był: 03 Paź 2023, 19:16
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 15

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez kamilfgangsta w 26 Mar 2010, 22:11

Mi kolega bardzo dużo opowiadał w szkole o stalkerze i pewnego dnia kiedy miał do mnie przyjechać poprosiłem go by wziął tom grę.Od razu bardzo mnie stalker wciągnął.Żadna gra nie oddaje takiego klimatu.
Awatar użytkownika
kamilfgangsta
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 20:52
Ostatnio był: 29 Cze 2012, 17:27
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Nyguz w 27 Mar 2010, 12:43

Przeglądałem Torrenty patrząc co by ściągnąć i przykuła mnie żółta pomarszczona twarz. Tytuł był "Stalker Cień Czarnobyla" Zapytałem kolegi czy fajna gra, powiedział, że fajna i ściągnąłem... Pograłem i kupiłem orginał :D . I tak Zona stałą się moim domem ;D
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez gosciu121 w 17 Kwi 2010, 22:50

Hmmm... Czytałem CD-Action, patrze jakaś fajna gra, i nawet Czarnobyl (w szkole sobie o Czarnobylu gadaliśmy:P)
To kupiłem, (to był S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo) kiedy ją już przeszedłem zresztą ze 2 razy to wchodzę na allegro i się rozglądam za 1 częścią, a potem wyszedł CoP...
Awatar użytkownika
gosciu121
Stalker

Posty: 150
Dołączenie: 07 Sty 2010, 21:32
Ostatnio był: 12 Wrz 2014, 08:46
Miejscowość: Чернобыльская АЭС
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 8

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez WeteranMonolit w 17 Kwi 2010, 22:55

Bodaj 2005-2006, jak zacząłem czytać Clicka!. Od zawsze bardzo interesował mnie Czarnobyl, więc przeczytałem zapowiedz... i napaliłem się na grę... :P

Ciąg dalszy widzicie w poście KamilaFGangsty, to właśnie ja byłem tym kolegą. ;P
Awatar użytkownika
WeteranMonolit
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 15 Lut 2010, 19:22
Ostatnio był: 01 Kwi 2013, 21:15
Miejscowość: Pripiat
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Pawlowicz w 18 Kwi 2010, 09:09

Napaliłem sie na Czarnobyl kiedy pan z historii o nim opowiadał. Potem przeczyłem trochę o wybuchu w Wikipedii i z innych źródeł i tak sie oczarowałem Czarnobylem.
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Cien Czarnobyla w 18 Kwi 2010, 09:47

pewnego dnia wpadłem do kumpla i grał w stalkera potem opowiedział mi o zonie i tak wszystko sie zaczęło
S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl - 11 razy...
S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky - 5 razy...
S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat - 3 razy...
Awatar użytkownika
Cien Czarnobyla
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 01 Kwi 2008, 20:03
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 02:20
Miejscowość: Rzeszów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez GaRRuSS w 18 Kwi 2010, 11:32

Ja usłyszałem o Stalkerze w CD-Action. Napisali że fajna gra, mi też się spodobał ze względu ciekawy klimat więc kupiłem. W cień Czarnobyla na początku nie dużo grałem, ale po kilku miesiącach zacząłem grać dużo więcej i tak Zona mnie wciągnęła! potem grałem w Czyste Niebo (jakoś bardziej mi się spodobało) i teraz gram w Zew Prypeci.
Awatar użytkownika
GaRRuSS
Stalker

Posty: 76
Dołączenie: 11 Kwi 2010, 20:08
Ostatnio był: 31 Sie 2019, 06:12
Miejscowość: Прип'ять
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Kiedy oczarowała was Zona, czyli gdzie poznaliście STALK

Postprzez Warsoonclang w 18 Kwi 2010, 12:14

O Stalkerze słyszałem już w 2005 (przeczytałem w jakiejś gazecie) i czekałem z niecierpliwością kiedy on wyjdzie (robili go w końcu 6 lat z tego co mi wiadomo) , wreszcie w 2007 zobaczyłem go na pułkach sklepowych i pomyślałem sobie "biorę" . (Zwłaszcza , że lubię ten pikantny smaczek post-apokaliptycznego świata )
Не перейдут
Awatar użytkownika
Warsoonclang
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 13 Kwi 2010, 20:22
Ostatnio był: 30 Mar 2016, 09:40
Miejscowość: Bunkier Naukowców w Jantarze
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 18

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości