Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Ojciec Grigori w 02 Cze 2012, 22:32

We wszystkich cześciach miałem wielką słabość do broni zza wschodniej granicy. W Cieniu Główniej latałem z Abakanem i PM'ką, w Czystym Niebie Aksu, dodatkowym obrzynem i PM'ką, a w Zew przeszedłem głównie z zestawem poczatkowym, wymieniając PM'kę na dalszym etapie na Vintorieza znalezionego na strychu domku obok pierwszej anomalii przestrzennej. Jednak moim faworytem jest, był i będzie AK'su. Krótki, dość silny, wytrzymały, ogólno dostepna amunicja, szybkostrzelny. Nie jest również ciężki. Generalnie rzecz biorąc, kocham tego rosyjskiego miotacza :)
A nu cheeki breeki i v damki
Ojciec Grigori
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 22 Wrz 2011, 10:10
Ostatnio był: 10 Maj 2015, 13:29
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Sieryj5 w 10 Cze 2012, 13:49

Moja ulubiona pukawa to viper 5 tunder i ewentualnie obokan
Awatar użytkownika
Sieryj5
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 10 Cze 2012, 12:49
Ostatnio był: 16 Sie 2012, 13:00
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: -12

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Gro3a w 11 Cze 2012, 23:37

Najbardziej lubię Groza 5.45 za zintegrowany granatnik, możliwość mocowania celownika i dość powszechną amunicję. Jednak gdy wybieram się na jakąś rozwałkę na wysypisko :E to biorę Berettę i MP5, ze względu na takie same naboje i ich małą wagę.
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Pangia w 12 Cze 2012, 18:45

Hah... Przeczytałem swojego posta i dziwię się, że nie dodałem Wala - broń właściwie idealna po ulepszeniach (jak dla mnie mogłaby mieć jedynie troszkę niższą szybkostrzelność) - celna, mocna, lekka i cicha. Czego chcieć więcej? Chyba tylko zasięgu, który daje G36. F2000 do mnie nie przemawia, ciężki, pamiętam, że mi się zacinał (chociaż go nie oszczędzałem), a z granatnika po prostu nie mogę wycelować (jakoś Kastior nie ma żadnego przyrządu celowniczego, a bez problemu siałem spustoszenie w szpitalu z Abakanem z podlufowym granatnikiem). G36 jest lżejszy, celniejszy, w ogóle jakoś lepiej wygląda, a F2000 nie jest na tyle lepszy, żeby móc poświęcić ten pieprzony kilogram plecaka.
Jeszcze z pistoletów dodam Berettę (pojemna, wytrzymała, mocna amunicja, ale sama broń nieco ciężka) i PB 6P9 (PBs1 w grze) - znakomity pistolet ze zintegrowanym tłumikiem. Jedyne, czego mu brakuje, to niezawodności (pamiętam, jak zaciął mi się 2 razy, zanim z niego strzeliłem - zaciął się, przeładowałem, zaciął się i dopiero po następnym przeładowaniu się udało z niego strzelić - stan miał ok. 90% :P), zasięgu (30 metrów to nieudany dowcip GSC) i możliwości przerobienia na mocniejsze ammo 9x19mm. No i jest dość rzadki (jeśli nie znajdziesz go na Bagnach, możesz go zdobyć tylko dołączając do Powinności i kupując go od największego chama w Zonie). Ale statystykami dorównuje nawet Coltowi (a Colt jest dużo cięższy, ma jeszcze mniejszy magazynek i kiepską amunicję - .45 jakoś nie ma mocy jak dla mnie i jest ciężkie). Uwielbiam tego małego skurczybyka :)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez STALKER58 w 13 Cze 2012, 16:28

Moją ulubioną giwerą w S.T.A.L.K.E.R'ze była Akm 74/2U. Dlaczego? Według mnie była najlepsza ponieważ była szybka, piękna i niezawodna. Praktycznie z tą pukawką przeszedłem 3/4 S.T.A.L.K.E.R'a!

Jak dla mnie jest to genialna broń, a z ulepszeniami jeszcze lepsza. :)

Jeśli jesteś prawdziwym Stalkerem ceniącym sobie wypitkę w towarzystwie podobnych myślących ludzi...dołącz do...WOLNOŚCI!

STALKER58
Wygnany z Zony

Posty: 50
Dołączenie: 12 Cze 2012, 12:48
Ostatnio był: 15 Mar 2013, 14:59
Miejscowość: Konstantynów Łódzki
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 10

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Gorik w 13 Cze 2012, 18:34

Moja wielka trójka

1. Wintar BC - świetny karabin snajperski strzelający seriami, nieoceniony na średni dystans
2. Thunder s14 - bardzo dobry karabin szturmowy, genialny do walki w pomieszczeniach. Zintegrowany granatnik czyni z niego broń wręcz idealną do szturmu na licznych wrogów. W dodatku niezawodny. w SoC-u jeden egzemplarz wiernie służył mi od zakupu(dokonanego u Sacharowa po zakończeniu misji w x16) aż do zakończenia gry, prawie się nie zacinając.
3. AKM 74/2U -broń o, moim zdaniem, najbardziej klimatycznym wyglądzie. Bardzo łatwa w obsłudze. Idealna dla początkujących stalkerów.
Piękno zbawi świat
Awatar użytkownika
Gorik
Stalker

Posty: 97
Dołączenie: 26 Lut 2012, 17:43
Ostatnio był: 24 Lut 2023, 20:11
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 33

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Szweminek999 w 16 Cze 2012, 10:26

Ja bardzo polubiłem szybkostrzelnego kałasza z SoC, choć kilka wad miał. Z tą bronią przeszedłem 2 labolatoria, a luneta i granatnik bardzo skutecznie ułatwiały życie. Problem pojawił się, gdy broń się zużyła i straciła na celności. Wtedy z bólem zamieniłem ją na G36, w którym brakowało mi granatnika, ale celność rekompensowała wszystko. Na końcu gry żałowałem, że znakomita broń, jaką jest FT200M wpada nam w łapy dopiero w Elektrowni.
S.T.A.L.K.E.R.
Awatar użytkownika
Szweminek999
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:57
Ostatnio był: 01 Sie 2014, 13:12
Miejscowość: Baza Powinności
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 8

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez lukebuka w 16 Cze 2012, 12:15

W czystym niebie przerobiłem ostatnio ak-74u na szybkostrzelność- zaje*isty na krótkie dystanse. :soviet:
Awatar użytkownika
lukebuka
Tropiciel

Posty: 247
Dołączenie: 09 Gru 2011, 17:21
Ostatnio był: 23 Gru 2017, 20:18
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 44

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Gray Fox w 05 Lip 2012, 12:42

Większość STALKERów przeszedłem z Wałem czy SIGem....ale wyróżnie moje ulubione.

Zew Prypieci :
Sig Striełoka. Lekki, uhonorowany :D a po ulepszeniach nosi nowy holokaust do Zony.
Ryś. Czytaj połączenie Barreta z działem czołgowym ;)


Czyste Niebo :
Obokan. Na maksa ulepszony z PSO-1 i tłumikem to mega stealth maszyna do zabijania.
SPAS-12. Jakoś przypadł mi do gustu, bo nie lubie strzelb....

Cień Czarnobyla :
Snajperski Wał : Luneta i lepszy niż VSS. :E
Kora-919 : Bo animacja mi się spodobała... a tak to łatwe do zdobycia ammo i dwa strzały = truposz.


To tyle z moich pukawek.
b
Awatar użytkownika
Gray Fox
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 07 Maj 2012, 19:56
Ostatnio był: 12 Lis 2022, 20:42
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 4

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Антони w 05 Lip 2012, 13:25

Ja się teraz bawię Mosinem i rugerkiem GP :) tak wiem nie są to orginalne bronie ale zarombiście się nimi strzela do zombie :E a jeszcze jak się pobawiłem w plikach itx tych broni (zmieniłem właściwości na realistyczniejsze) to cuda dala samotnego stalkera :) można się bawić w myśliwego czy coś... nie rozumiem czemu GSC nie umieściła orginalnie takich broni jak AK47, SWT, SKS, Viepr, Pps, TT.... i wiele innych, takich bardziej pasujących do klimatu...
G36, F2000? co to woglue w STALKERZE robi? Jak się parę sztuk G36 (i to bez numerów seryjnych) dostało do Libii to była taka afera ,że ja pie...
Rozumiem jeszcze taką opcję jaka była w Zewie że jakiś handlarz za grubą forsę załatwił jakoś z poza zony czy coś takiego ale żeby w grze 1/3 STALKERÓW latała z broniami ala super comando? trochę śmieszne XD

A tak orginalnie to najbardziej mi się podoba Groza (thunder s14). Jest mocna, z granatnikiem, jak ktoś chce to i z celowinkiem i tłumikiem ( w nowszych częściach). Raz byłem świadkiem jak jedne koleś z Powinności w egzoszkielecie i właśnie grozą z PSO rozwalił dwie dróżyny wolności i zają barierę....
Karabinek miażdży!!!
śpieszmy się kochać Polskę. Tak prędko umiera... :(
Image Image

Za ten post Антони otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive GhostRider44.
Awatar użytkownika
Антони
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 08 Paź 2011, 19:36
Ostatnio był: 01 Cze 2013, 19:18
Miejscowość: Iluzjozdroje
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 13

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Beziele w 05 Lip 2012, 20:51

Ulubiona broń...hmm...

Chaser 13

Dlaczego?

Po ulepszeniu jak dla mnie to zabójcza broń na bliski dystans przeciw ludziom i mutantom, z tą bronią sam zdobyłem Skład(Baza bandytów) Z lekką pomocą usp(nie pamiętam nazwy z gry ;3)
Image
Awatar użytkownika
Beziele
Stalker

Posty: 59
Dołączenie: 25 Gru 2011, 09:22
Ostatnio był: 15 Lis 2014, 09:55
Miejscowość: Okolice Lublina
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 6

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez ArchErR48 w 05 Lip 2012, 21:06

Oczywiście SVD Dragunov.

Dlaczego? - Moc obalająca oraz celność. Zaraz po max. ulepszeniu polegałem tylko na niej. (CS, COP)
Awatar użytkownika
ArchErR48
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 25 Cze 2012, 23:52
Ostatnio był: 13 Lut 2018, 17:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 3 gości