Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Ardas w 11 Lis 2013, 21:57

Oczywiście że Cień Czarnobyla. Zew Prypeci jest dobrym rozszerzeniem, ale duch oryginału jest zawsze najlepszy. Kto grał w dniu premiery, ten wie. :)
Ardas


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Cortex Reaver w 11 Lis 2013, 22:07

Ardas napisał(a):Kto grał w dniu premiery, ten wie. :)


I niestety mam bardzo przykre wspomnienia z tego czasu. Multum błędów, zwisów, crashy do pulpitu i niepotrzebnych nerwów. Po tym względem CoP zdeklasował całkowicie SoC. Cień jest ok jak się go poskleja patchami i modami. W przeciwnym razie gra to mordęga.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Tormentor w 12 Lis 2013, 00:06

Cień Czarnobyla > Zew Prypeci

Obie gry są zacne, ale ShOC to jest takie opus magnum serii. Fabularnie mocniejsza, klimat również przewyższał ten z CoP'a. No i taki sentyment ogólnie do pierwszej części, od niej zaczynałem, a jak to mówią - nie ma mocnych na sentymenty :).

Zresztą idealnie wszystko ujął djcycu. ;)
Image
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Cortex Reaver w 12 Lis 2013, 00:42

Jeśli miałbym tak podsumować

Fabuła: SoC>CoP
Obie nie zaskakują i są przewidywalne, ale SoC miał jakąś namiastkę tajemnicy. W Zewie zbyt oklepana.

Questy: CoP>SoC
Bez porównania wygrywa Zew. Zadania w SoC jednym słowem żenada. Wszystkie jednakowe, nudne, bez polotu.

Klimat: CoP>SoC
Mniej strzelania na korzyść eksploracji do mnie bardziej przemawia. Ciągle respawnujące się oddziały żołnierzy, bandytów i innego tałatajstwa skutecznie pozbawiało Cień klimatu. Lokacje też w większości nie zachwycały a Prypeci to nawet nie skomentuję. Chociaż to pewnie wynika z natłoku wrogów. Jedyna wyższość to laboratoria, więcej ich i straszne i skupienie głównie na klimacie.

Ogólna przyjemność z gry także przemawia za Zewem. Modyfikacje, duże mapy niedoczytujące się co chwilę. No i przede wszystkim praktycznie bezstresowe granie od strony technicznej. Wszystko to sprawia, że jestem w stanie znieść trochę mniej rozbudowaną fabułę dostając w zamian masę ulepszeń. I nie to nie jest jakiś hejting SoC z mojej strony. Ja nie mogę dostrzec co jest takiego wyjątkowego w tej grze. Jasne pierwsze wrażenie ok, tylko że w moim przypadku ta część też była pierwsza i jakoś zupełnie nie mam do niej sentymentów. Gdyby była bardziej dopracowana w kwestii questów i zredukowano te ciągłe walki.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Ardas w 12 Lis 2013, 01:58

Cortex Reaver napisał(a):I niestety mam bardzo przykre wspomnienia z tego czasu. Multum błędów, zwisów, crashy do pulpitu i niepotrzebnych nerwów. Po tym względem CoP zdeklasował całkowicie SoC. Cień jest ok jak się go poskleja patchami i modami. W przeciwnym razie gra to mordęga.

Nie rozumiesz mnie. Tu nie chodzi o błędy. A o odbiór. Do Zewu dosiadłem jako weteran obeznany z tym światem. SoC było czymś nowym dla mnie i mnie zaskoczyło. Dlatego bardziej jego stawiam wyżej, niż CoP'a, pomimo, że akuratnie pocinam w misery.
A co do bugów, która gra ich nie ma, szczególnie w dniu premiery? SoC aż taki tragiczny nie był pod tym względem.
Ardas


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Cortex Reaver w 12 Lis 2013, 02:27

Rozumiem o co chodzi, przedstawiłeś swoje odczucia, ja to samo zrobiłem tylko w innej formie. Dostałeś nowość, coś czego nie spotkałeś. Ja dostałem cholernie niedorobioną grę. I nie interesował mnie wówczas ten wszechobecny klimat, skoro nie mogłem tej gry przejść normalnie. Jak za grę zapłaciłem niemałą wtedy kwotę to sorry, ale wymagałem. I Stalker był w wersji chyba 1.0000(nie pamiętam tego aż tak dokładnie) bardzo zabugowany. Wyloty do pulpitu to była norma, zacinające się AI przeciwników, który blokowali się przy wejściach budynków. Zabugowane schowki. Wymieniać można w nieskończoność. I właśnie dlatego tak dobrze mi utkwił w pamięci, tylko że to nie jest powód do pochwał.

Ja stawiam CoP wyżej, bo jest przede wszystkim lepszą i przyjemniejszą grą, dużo bardziej dopracowaną tam gdzie zawodził SoC.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Leo0502 w 18 Lis 2013, 14:25

Jeśli o mnie chodzi to zależy. Od strony fabularnej to bezsprzecznie Cieć Czarnobyla. Jeśli chodzi o silnik, a-life i inne takie duperszwance to Zew Prypeci, który pod tym względem jest najbardziej dopracowany.
Leo0502
Tropiciel

Posty: 358
Dołączenie: 20 Wrz 2012, 18:10
Ostatnio był: 24 Maj 2023, 12:49
Miejscowość: Pierdziszewice wylotem na Dupów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 140

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez majorek22 w 18 Lis 2013, 15:18

Cień Czarnobyla. Ostatecznie i definitywnie. Bije na głowę CoP pod względem klimatu, a to dla mnie w grze najważniejsze. Grafika, która jest lepsza w Zewie, to margines. Bez fajerwerków da się grać. Ale jeśli gra powoduje, że zasypiasz, nic z niej nie będzie.
Wilk Morski Klanu Espadre
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Gambino w 12 Gru 2013, 14:50

W Zew Prypeci jeszcze nie grałem, więc jeszcze nie zagłosuję. Cień Czarnobyla był natomiast mistrzowski - to w końcu od niego wszystko sie zaczęło. Ten klimat, ten polski dubbing w telewizyjnym stylu, świetna sprawa. No i ten żyjący, losowy świat. Clear Sky też był fajny, ale wydaje mi się, że gdzieś w tym wszystkim czegoś zabrakło i to jedynka jest najlepsza. Niedługo zamierzam ogarnąć Zew Prypeci, wtedy się przekonam, czy jest dobry.
Do komunikacji ze znajomymi używam TeamSpeak 3
Awatar użytkownika
Gambino
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 12 Gru 2013, 14:25
Ostatnio był: 05 Cze 2014, 12:18
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Kalashnikov w 15 Gru 2013, 22:48

Grałem w obie części. Podobały mi się. Jednakże wolę dużo bardziej Zew Prypeci od Cienia Czarnobyla, ponieważ są do niego ciekawsze mody graficzne, oraz czuć ten klimat, a lokacje są naprawdę duże.
Image Image Image
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Stalker

Posty: 173
Dołączenie: 15 Maj 2013, 19:59
Ostatnio był: 25 Sty 2019, 19:42
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 14

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez CrosSs w 31 Gru 2013, 01:31

Jak dla mnie to nie da sie wybrac jednej z tych gier. Soc prezentuje swietna fabule i lokacje a natomiast Zew ma otwarty swiat, jest lepszy graficznie, ma rownie ciekawe lokacje ale za to ma jak dla troche slaba fabule. Dlatego te dwie gry sa rownie swietne.

P.s: Pisze bez polskich znakow bo na moim tablecie nie ma polskiej klawiatury.
Udanych łowów Stalkerze .
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Specnaz w 25 Sty 2014, 19:41

Moim zdaniem lepszy Zew. Cień to w sumie nawalanka - bandyci i wojsko to mięso armatnie, a Zew da się przejśc w zasadzie zabijając tylko kilku(set) zombiaków i paru monoliciarzy.
Specnaz
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 25 Lis 2013, 18:28
Ostatnio był: 27 Lip 2014, 19:54
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości