Ulubiona pukawka (pukawki)

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez MioDula w 22 Kwi 2012, 17:29

Jako karabin snajperski to SWD; mocny, celny, niezawodny i poręczny. Problem tylko, że jest rzadki (do kupienia tylko u handlarza powinności Pietrienki) i drogi (ponad 70.000 rubli :/ ), a amunicja do niego też rzadka, droga i ciężka. Więc nie jest idealnie.

Karabinów szturmowych zwykle nie używam, ale jak już to VLA, Tunder S14, TRs 301 lub SGI 5K, chętnie też sięgam po GP 37, problem w tym, że koszmarnie się zużywa, kiedyś po jednym wypadzie do Prypeci pasek stanu był skrócony o ćwiartkę :/ Dobrym zamiennikiem dla niego byłby TRs 301 z przypiętym celownikiem SUSAT, tłumikiem opcjonalnie też.

Strzelba to zwykle prosta dubeltówka, nie dość, że skuteczna to jeszcze ma ten swój klimat :)

Pistolet to Walker P9M, UDP Compact lub Sip-t M200, czasami Kora. Black Kite'a i Big Bena nie używam; są niecelne i ciężkie, a ja właśnie na takie cechy patrzę, zwykle na obrażenia lub na przebijalność nie zwracam uwagi.
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez GhostRider44 w 16 Maj 2012, 20:53

Też chyba podzielę na grupy.
Karabin wyborowy: Na pierwszym miejscu oczywiście SWD. Ta moc, celność, wygląd... Poza tym kocham tę broń. Na drugim-VSS Vintorez. Też fajnie wygląda, szybkostrzelny i świetnie się nadaje do misji typu: "zabij (tu imię) i nikogo więcej".
Karabin szturmowy: AKS-74 i AKS-74U za: po pierwsze niezawodność, dostępność amunicji i siłę ognia (warto pozmieniać w plikach gry na realistyczniejszą). Także kocham ich wygląd, choć AKS-74 mógłby mieć drewnianą kolbę (tzn. mógłby być po prostu AK-74).
Strzelba: TOZ zdecydowanie jest moim faworytem. Stara dobra nadlufka, idealna na polowanie, dla prawdziwych facetów.
Pistolet: Makarow, wbrew pozorom, to w dobrych rękach jeden z najlepszych pistoletów w grze. Mimo małej pojemności magazynka i nie najlepszej mocy obalającej, jest to dobry wybór i dla kota i dla weterana na broń dodatkową. Tani i wytrzymały. Dodam też USP i Berettę. To pierwsze jest dość niezawodne o silnej amunicji, ale kosztem pojemności magazynka. Za to Beretta nadrabia pojemnym magazynkiem i rozpowszechnionymi nabojami Parabellum. Jej największa wada to to, że łatwo ulega zabrudzeniom i często się zacina.
Na koniec dodam coś jeszcze. Rzadko to ze sobą noszę, ale czasami wydaje się niezastąpiona. RPG-7. Mimo dużej masy i jeszcze większej ceny warto w nią kiedyś zainwestować. Nawet się nie spodziewacie, że kiedyś uratuje Wam ona tyłek. ;)
Haraszo kartoszki!

Za ten post GhostRider44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gavdylenko.
Awatar użytkownika
GhostRider44
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Sty 2011, 12:30
Ostatnio był: 04 Mar 2023, 09:25
Miejscowość: Domek w wiosce kotów, Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 149

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez MioDula w 20 Maj 2012, 18:32

@GhostRider
RPG-7 jest ciężka jak ch... A amunicja do niej, nigdzie praktycznie nie mogę znaleźć. Zamiast niej próbowałeś może granatnika BULLDOG 6? Jak dla mnie całkiem przyzwoity, a przy tym dużo lżejszy.
Zaczekaj! Nie skończyłem pomiarów! ^^
Awatar użytkownika
MioDula
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 09 Kwi 2012, 21:46
Ostatnio był: 08 Lip 2013, 16:06
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Noiseless Kora
Kozaki: 0

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Markus Grizzly w 20 Maj 2012, 22:20

Prawie od początku moim faworytem jest seria broni kaliber 9x39mm:
- WSS Wintorez - świetny karabinek snajperski, z tego co pamiętam rzadko kiedy zdarzało mi się z SWD zabić pojedynczym strzałem w głowę, natomiast WSS - 100%-owa skuteczność :)
- AS Wał - praktycznie nieużywam, coś pomiędzy Wintorezem a AKm-74/2
- OC 14 Groza - ergonomiczna, poręczna armata w sam raz na mutanty, po zmodowaniu i dodaniu lunety, da się strzelać precyzyjnie.
Wszystkie z wyżej wymienionych cechuje potężna siła obalająca pocisku, znakomita celność, szybkostrzelność oraz szeroka gama amunicji: pociski normalne, przeciwpancerne i snajperskie, granaty: zwykłe i podskakujące. Do wad należą przede wszystkim duży odrzut, mała pojemność magazynków i trudno dostępna amunicja. Nie wiem jak to jest, ale jak dawniej grałem w CC, to częściej znajdywałem ją u handlarzy - teraz tylko jeden typ pocisków i zero granatów :( .
Ostatnio przeszedłem ogólnopojętą reformację zbrojeniową :D i obecnie nie gardzę również zachodnimi modelami - L85, SIG 550, ZM LR-300ML, G36K, FN F2000 - wiadomo, dwa ostatnie najlepsze. Z pistoletów zawsze używam USP Compact lub Walthera P99. Strzelbami się brzydzę :P .
PS: brakuje mi WSSK Wychłop.
Awatar użytkownika
Markus Grizzly
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 04 Lut 2008, 13:01
Ostatnio był: 27 Kwi 2019, 14:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 15

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez GhostRider44 w 23 Maj 2012, 14:18

@MioDula
Ta, próbowałem. :) Bulldog się przydaje głównie kiedy masz przed sobą dużo mutantów lub wrogich stalkerów. Ja osobiście używałem go do zabijania watah ślepych psów i rodentów. Szkoda było amunicji do awtomatu. Ale Bulldog ma taką wadę, która zwie się zasięg. :) I tak sądzę, że na nibyolbrzyma i RPG-7 i Bulldog 6 się świetnie nadadzą.
Haraszo kartoszki!
Awatar użytkownika
GhostRider44
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Sty 2011, 12:30
Ostatnio był: 04 Mar 2023, 09:25
Miejscowość: Domek w wiosce kotów, Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 149

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez nelson82 w 26 Maj 2012, 12:16

Ja od niepamiętnych czasów mam słabość do strzelb, zwłaszcza tych wymagających przeładowywania typu "pump-action". Sam nie wiem czemu akurat ten rodzaj broni tak mi przypadł do gustu, może utkwiła mi w pamięci seria filmów Mad Max, albo parę innych, ale to właśnie strzelba najbardziej (moim zdaniem) pasuje do postapokaliptycznych klimatów, nawet zwykły "Obrzyn" - to broń która ma "to coś", nie to co futurystyczne FN F2000, albo Groza OC-14 - które zwyczajnie kłują w oczy w stalkerowskim świecie.
Podsumowując, zawsze staram się mieć przy sobie jakiegoś shotguna, nawet jeżeli z punktu widzenia gameplaya, jest to broń (gdzieś tak od połowy gry) nieopłacalna.
:

Mój ranking strzelb:
wersja niemodowana
1. Winchester M1300
2. BM17 (obrzyn)
3. SPAS-12

wersja modowana
1. Winchester 1887 skrin
2. AA 12 ikona
3. Remington 870 (obrzyn) ikona
łatwiej już nie będzie
Awatar użytkownika
nelson82
Łowca

Posty: 505
Dołączenie: 16 Paź 2011, 00:09
Ostatnio był: 13 Paź 2019, 11:44
Ulubiona broń: --
Kozaki: 130

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Diegtiarov w 26 Maj 2012, 14:34

Hmmm...Nie mam broni które w każdej części są zawsze dobre więc...
Cień Czarnobyla-Shotgun Chaser-13 i Obokan,zawsze przydawały mi się w Czerwonym Lesie podczas bliskich starć przy wychodzeniu z Laboratorium.
Czyste Niebo-Thunder i SVD Dragunov,te bronie przypadły mi do gustu nie tylko z wyglądu ale i ich statystyk w walce.
Zew Prypeci-na początek wszystko co się znajdzie jest dosyć przydatne,potem karabin Gaussa,SPAS-12 i Avalanche(wersja szturmowa karabinu Vintar).
Awatar użytkownika
Diegtiarov
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 30 Maj 2010, 16:36
Ostatnio był: 19 Lis 2023, 17:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 16

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez losadamosl2234 w 26 Maj 2012, 15:31

Ja mam słabość do FT200M ze względu na wygląd w Zewie Prypeci bardzo łatwo o amunicje :D gorzej w Cień Czarnobyla :(
losadamosl2234
Kot

Posty: 32
Dołączenie: 26 Maj 2012, 15:25
Ostatnio był: 30 Paź 2016, 13:57
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 2

Ulubiona broń

Postprzez Generał Golonka w 27 Maj 2012, 09:59

Moimi faworytami są:
Zew Prypeci - Ryś - snajperka kupiona u Żwawego. Lubię ją za niesamowitą siłę ognia. Raz jak strzeliłem bandycie w łeb, to (serio!) zrobił salto do tyłu. ;)
Czyste Niebo - Chaser - jak każdy wie strzelba półautomatyczna. W CS gram takim stylem na tanka. czyli biorę Chasera i wbiegam w chmarę oponentów i rozwalam ich headshotami z bliska. Fajnie wtedy odlatują. Lubię ją za wygląd i siłę ognia. Tylko czas przeładowywania wkurza. :/
Cień Czarnobyla - "Tunder" 5.45 - lubię go za to, że korzysta z amunicji do AKm. Jest niezły i ma takie same osiągi jak jego zwykła wersja. Fajny jest też wygląd tej pukawki i zintegrowany granatnik.
Ostatnio edytowany przez Generał Golonka, 27 Maj 2012, 13:09, edytowano w sumie 1 raz
Generał Golonka
Tropiciel

Posty: 248
Dołączenie: 02 Maj 2012, 19:24
Ostatnio był: 23 Maj 2020, 13:52
Miejscowość: Dziwna
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 29

Re: Ulubiona broń

Postprzez Lebrenekka w 27 Maj 2012, 10:53

Ja jestem fanem shotgunów... w każdej części gry głównie z nich korzystałem. Najbardziej podobają mi się w Zewie. Shotguny i strzelby to dla mnie uniwersalna broń, bo po modyfikacjach gdy zwiększy się celność można breneką zestrzelić kogoś z daleka, a śrutem ładować z bliska, skuteczne na ludzi i mutanty. Najlepszego "Drapieżce" dostajemy od Trapera po ukończeniu tytułu "Łowca mutantów", z tą pukawką przeszedłem grę z 4 razy... :E
Darz Bór!
Awatar użytkownika
Lebrenekka
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 27 Lut 2011, 13:31
Ostatnio był: 04 Wrz 2019, 12:04
Miejscowość: Polska
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Bambo w 02 Cze 2012, 17:30

Ja najbardziej lubię dwie bronie ponieważ przy trzymaniu obu w ekwipunku nie trzeba się martwić o amunicje i zadają przyzwoite obrażenia a na dodatek ,można do nich doczepiać lunety itp. Chodzi mi o AK74u i TRs prawie wszystkie części przeszedłem dzięki tym bronią (ewentualnie zamieniałem na celniejsze modele ale rzadko).
PS. nie jestem wielbicielem krótkich wypowiedzi ale nie mam nic więcej do powiedzenia czy napisania ponieważ nic więcej się nie da :D
Polegli towarzysze: [*} Boria Dzikus - Wolność (zabity przez Powinność) [*] Jarik Szpicel - Wolność (poległ zaatakowany przez Snorka) [*]

Bambo
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 22 Maj 2012, 12:11
Ostatnio był: 24 Lut 2013, 23:07
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 9

Re: Ulubiona pukawka (pukawki)

Postprzez Pangia w 02 Cze 2012, 20:54

W Czystym Niebie bronie są nieco niezbalansowane, bo wszystko, co od Ruskich jest lepsze :D NATO-wskie pukawki są celniejsze i właściwie na tym kończą się ich zalety (szybciej się psują, są droższe, cięższe z wyjątkiem LR-300, w grze mającego nazwę TRs). Najlepiej mi się gra Abakanem (z modyfikacją na szybkostrzelność - zabójczy na średni dystans) i WAL-em (praktyczniejszy od Wintoreza - szkoda tylko, że tak trudno dostępny). Grałbym więcej z LR-300, gdyby tak się nie psuł (nie wiem, po co to zmieniali, w 1.5.0.5 było dobrze, zainstalowałem 1.5.10 i LR-300 zacina się co 3 strzały przy stanie 80%, a pistolety psują się w oczach niemalże - po 50 strzałach widać spadek stanu o 5%). Strzelbami też mi się świetnie gra - Winchester i Spas są po prostu niezastąpione przy zapuszczaniu się w niepewne tereny (np. Czerwony Las). Gdyby Winchester tylko miał szybsze przeładowanie... (zupełnie nie wiem, czemu Szrama ładuje amunicję do Spasa dwa razy szybciej, to nawet nie jest logiczne - Spas jest cięższy o 1,5 kg i większy)
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość