Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez T-man w 25 Lip 2013, 20:06

@up. Chyba zapominacie że Stalker to nie horror i gdyby był straszniejszy to praktycznie nikt nie miałby przyjemności z gry na wyższych poziomach trudności.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Szczur w 25 Lip 2013, 20:22

Oj tak, ten burer... :( T-man, ja uwielbiam gry w których się boję, a także filmy. Ile razy to mi ekranem szarpło jak coś wyskoczyło i ten klimat... :E
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez megashooter w 26 Lip 2013, 12:59

Jeżeli oceniamy to jakie są te gry to ze sporą przewagą wygrywa CoP:
-możliwość ulepszania i naprawiania ekwipunku,
-świetnie zrobione misje poboczne,
-misje typu obroń..., utrzymaj....... wbudowane w ulepszony A-life. To od nas zależy czy w ogóle będziemy oglądać walkę,
-można pomagać każdej frakcji,
-niech nikt nie mówi, że nie ma do kogo strzelać, bo jest, tylko jak się jest derpem i uważa się że "żółci" bandyci to dobrzy bandyci to nie ma do kogo strzelać.

A gdybym miał wybierać grę którą mi się najfajniej przechodziło to wybrałbym.... S.T.A.L.K.E.R.A "wstawcochcesz"

Moim ideałem zaś byłby stalker z lokacjami z każdej gry + wyciętymi, modelem gry jak w CoP z wieloma długimi podzielonymi na części questami, które nie tworzyłyby żadnej fabuły (ot zwyczajny stalking).
Awatar użytkownika
megashooter
Stalker

Posty: 159
Dołączenie: 20 Cze 2012, 08:35
Ostatnio był: 29 Sie 2017, 13:21
Miejscowość: Rostok
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Extreme w 30 Lip 2013, 10:36

Moim zdaniem Zew Prypeci jest bardziej rozbudowany ma lepsza fabule lepszy system a life możliwość ulepszania ekwipunku ciekawsze miejsca do eksploracji pojedyncze lokacje są dużo większe niż te z Cienia Czarnobyla na reszcie opcje spania bez modów no i mam takie wrażenie ze tu bardziej czuć ze ten świat żyje typu tam idą stalkerzy coś ich atakuje gdzieś indziej biegają psy dziki pijawki itp Zew Prypeci także jest moim ulubionym Stalkerem

Za ten post Extreme otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gizbarus.

Extreme
Wygnany z Zony

Posty: 25
Dołączenie: 08 Lip 2013, 10:00
Ostatnio był: 12 Sie 2013, 13:22
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: -3

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez krzychu5555 w 21 Sie 2013, 11:11

Zdecydowanie"cień"! W "zewie" jest strasznie mała mapa, za to są technicy, lecz to jest niewielki plus

Za ten post krzychu5555 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive desmond.
krzychu5555
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 21 Sie 2013, 10:54
Ostatnio był: 12 Wrz 2013, 16:37
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: -9

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez ShiftIn w 28 Sie 2013, 22:23

Powiem tak Zew Prypeci jest bardzo krótkie i łatwe . Cień Czarnobyla jest najdłuższa z części i jest wciągająca jest dość trudna,wiele zakończeń gry,, w Zewie Prypeci pod koniec gry gdy ma się egzoszkielet i GP37 ,, jest się prawie niezniszczalnym .... :D
ShiftIn
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 28 Sie 2013, 22:17
Ostatnio był: 03 Paź 2013, 12:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Cortex Reaver w 28 Sie 2013, 23:05

Nie powiedziałbym, że Cień jest dłuższy. Wszystko jest zależne od tego jak gramy. Fakt wątek główny może i jest dłuższy. Ale questy poboczne są słabe i nudne , że po kilku już nie chce się ich wykonywać. W Zewie są znacznie ciekawsze i nierzadko wielopoziomowe. Zakończenia w Cieniu też są kiepskie, bo w większości są uzależnione od zawartości ekwipunku, a nie od dokonanych faktycznie wyborów. W Zewie masa modyfikacji ekwipunku. W Cieniu na końcu miałem Gaussa, najmocniejszy karabin, egzoszkielet, do tego tonę amunicji i apteczek. Reasumując Cień sam się właściwie przechodził.


Ale trzymając się tematu co lepsze? Zew pod każdym względem. Cień skończyłem tylko raz z trudami i zostawiłem. W Zew gram do tej pory.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez desmond w 29 Sie 2013, 15:47

Cień Czarnobyla ma niepowtarzalny klimat, którego jakoś brakuje w następnych częściach, zwłaszcza w czystym niebie. Nie zmienia to jednak faktu że CoP i CS są słabe. Są bardzo dobre, aczkolwiek mniej mroczne niż Cień. Poza tym rzecz której najbardziej mi brakowało w CoP i CS to więcej podziemnych laboratoriów. W CS były to jedynie podziemia agropromu, które można było przejść w 5 minut. W Zewie Prypeci było tego trochę wiecęj, ale i tak nie było to tak straszne jak w Cieniu Czarnobyla, gdzie za każdym rogiem rzucałem granat, bo bałem się, że zaraz wyskoczy na mnie jakaś pijawka, czy snork. Pod tym względem CS i CoP wyszły na prawdę mizernie, ale miały za to wiele innych, fajnych rzeczy których w SoC zabrakło, takich jak spanie, ulepszanie i naprawianie sprzętu, nowe mutanty, nowe lokacje, no i przede wszystkim wojny frakcji w Czystym niebie były bardzo fajne. Także każda część miała coś, czego pozostałym brakowało.

desmond
Wygnany z Zony

Posty: 111
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:49
Ostatnio był: 12 Sty 2015, 20:05
Miejscowość: Generatory
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez djcycu w 29 Sie 2013, 16:08

Jednym słowem CoP to zwyczajna przygodówa. Nie ma w niej nic przerażającego. SoC jest za to już bardziej klimatyczny. Głównie wychodzi to stąd że lokacje na których przebywamy sprawiają wrażenie pustych. Dzieje się tak z powodu "level changerów" które odcinają nas od reszty. Jak myślicie? Co było by straszniejsze? Dolina Mroku z wbudowanym podziemiem czy obecnym postawionym jako nowa lokacja? Ja wybieram to drugie ;) Podobnie było by z laboratorium z wielkim gaussem na Zatonie. Szkoda i to wielka że spierdolono Warlab czyli X8 w CoP... Parodia laboratoriów ze stalkera. Jedynie płacz tego dziecka może podbić klimat a tak to burery pierdzielą grę i jej klimat.

PS: I tak GSC ssie. Mieli jedną słuszną grę która miała zwać się Oblivion Lost. Potem zwała się Shadow of Chernobyl. Reszta była już zwyczajnym shitem bo składanym z pozostałości. Stąd żadne wznowienia nie pobiją SoC. CoP ma też głupią manię czarów zony. W SoC mutanty walały się same po zonie i starały się przeżyć. W CoP starano się nam wpoić że one są wysyłane przez zonę (zbadanie jednego z helikopterów na polu minowym i zadania dla naukowców)... Nie lubię takich zabiegów. Zona to dziura w noosferze a nie epizod Wiedźmina :caleb: Gdyby jednolicie podeszli do całej "trylogii" to CoP byłby pewnie horrorem bo skoro dzieje się w centrum zony? Sorry ale CoP wydaje mi się być miejscem dla kotów z obecnej gry. Nawet w Misery.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive desmond, Sivert, Tormentor, Pangia.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Cortex Reaver w 15 Paź 2013, 13:10

A ja się cieszę, że CoP jest tak różny od SoC, bo dzięki temu nie ma nudy. Każdy psioczy, że CoP nie ma klimatu, błąd. Ma tylko, że zgoła odmienny. Założę się, że jakby był bardzo zbliżony do Cienia to dla odmiany pojawiły by się słowa krytyki na lenistwo i odgrzewanie starych pomysłów. A to jaki wolimy to już każdego indywidualna sprawa. Ktoś chce sobie "postalkerzyć" i podumać w samotności będzie się prawdopodobnie lepiej czuć CoP, ktoś chce ciągłej akcji, walki z elementami horroru to Cień. Każdy znajdzie coś dla siebie. SoC jako pierwszy jest bardziej surowy, z toną bugów, niedopracowań i irytujących patentów, które później poprawiono/zmieniono.

Gdzieś wspomniałem, że CoP to dla mnie prawie idealna koncepcja STALKER-a, po czym Ktoś odpisał, że 2 lata to dużo i można dokonać dużo zmian. W tym temacie dokładnie:

viewtopic.php?p=256619#p256619

Trochę się nie zgodzę. Patrząc na to ile powstawał SoC i widząc efekt jaki dostaliśmy w rzeczywistości to te dwa lata jest śmieszne wręcz. Przez tyle czasu robili tę grę a i tak wyszła zabugowana i niedopracowana w wielu aspektach produkcja. Po czym dwa lata później dostajemy część robioną od PODSTAW a jakość wykonania między SoC a CoP jest ogromna pod każdym względem. Można mówić, że klimat gorszy. Ale nie zmienia to faktu, że technicznie te gry dzieli przepaść.
Awatar użytkownika
Cortex Reaver
Stalker

Posty: 103
Dołączenie: 03 Lip 2013, 13:50
Ostatnio był: 12 Paź 2016, 21:43
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 22

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez master11 w 11 Lis 2013, 21:41

Najlepszy jest Clear Sky.... :D
"Это не мы в Зоне, мы действительно получали зона" - Яцек Kaczmarski
Awatar użytkownika
master11
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 28 Gru 2012, 15:01
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 14:53
Miejscowość: Czarnobyl ;)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -10

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez MrSowa w 11 Lis 2013, 21:53

Nie grałem w Cień Czarnobyla ale mam zamiar po przejściu gry na pewno zagłosuję .

Natomiast przeszedłem Zew Prypeci ,które zachęciło mnie zagrania w całą serie S.T.A.L.K.E.R
Czy widzieliście kiedyś McDonalda w budowie ? One się znikąd pojawiają. Image
Awatar użytkownika
MrSowa
Kot

Posty: 48
Dołączenie: 07 Lis 2013, 15:30
Ostatnio był: 17 Wrz 2016, 17:28
Miejscowość: Miechów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości