S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Michu w 14 Sie 2010, 08:15

Sadzę że silnik to będzie nadal coś klimatycznego, więc nie bajta się. X-Ray 2 czy coś : o

Cieszę się że będzie nowy stalker, cieszę się że forum nie będzie umierać a się rozrastać i cóż... pozostaje tylko czekać! Miejmy nadzieje na same dobre wieści.

Jedyne czego chcę to klimatu z Shoca, mrocznego klimatu. Pare nowych lokacji, labów, dobrej i wciągającej fabuły! Mam nadzieje że to nie będzie aż tak uproszczone jak Kowek pisze :P Jednak wolę te wszystkie RPG'owe smaczki...
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1556
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 10 Paź 2023, 16:11
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez The Witcher w 14 Sie 2010, 08:25

"Gra będzie sequelem bazującym na całkowicie nowym, multi-platformowym silniku." - Mam nadzieję, że nie uproszczą gry i wsparcie dla modderów będzie większe(jak na przykład w takim Wiedźminie... eh... marzenia :P) Nawet się cieszę że w 2012 bo w 2011 nie będę miał raczej za dużo kasy a tak kupię sobie kolekcjonerkę. :wink:
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Maj 2024, 13:20
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Alvarin w 14 Sie 2010, 08:35

A ja jakby tak sie zastanowić to chciałbym powrotu do pomysłu z wojną frakcji, tylko w bardziej dopracowanej... i ogarniętej ilościowo liczbie. Przecież sam pomysł był dobry, a że wyszłą z tego kicha bo było niedopracowane i był ruch jak w centrum warszawy...:(

A przy okazji:
http://www.cdaction.pl/news-14190/stalker-2-oficjalnie-zapowiedziany.html
Można poczytać w komentarzach co na temat tego sądzi brać mniej nastawiona na stalka, a bardziej na same gry ;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Szpagin w 14 Sie 2010, 08:45

Mnie niepokoi jedno: gra wyjdzie na więcej niż jedną platformę. Oby nie uprościli gry pod konsolowców.
Nie mogę doczekać się 2012 - najpierw Bioshock Infinite, teraz Stalker 2. Będzie się działo!
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Wiewiórka69 w 14 Sie 2010, 08:54

Wojna frakcji ? czy ja wiem..to już było przerabiane w czystym niebie i kiepsko im to wyszło. Ja bym chciał zobaczyć ogromny obszar do poruszania się po zonie, jak np. w Fallout 3, wszystko ze szczegółami i dopracowane, a frakcje stare niech zostaną bo więcej jak by było..to już by lekko przesadzili, stanowczo powinno być więcej elementów RPG. A do tego wszystkiego multiplayer..ale nie taki jak widzieliśmy w poprzednich częściach..coś całkiem innego, każda postać ląduje w zonie, i tam zbiera doświadczenie..ekwipunek i tp..do tego wszystkiego dochodzą inni gracze.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez atikabubu w 14 Sie 2010, 09:03

Jeczycie, mędzicie, spekulujecie i sracie się jak nie wiem co...
Gra jest ledwo zapowiedziana! Dorabiacie już jakieś dzikie teorie, a tego co tu piszecie to GSC na oczy nie zobaczy :E
Wogóle to jestem za tym żeby ten temat okresowo zamykać i otwierać, żeby się tu nabijalnia postów nie zrobiła :E

(a dziwne ze caleb nie przyczepił się do multiplatformowości ;))
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane

Za ten post atikabubu otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 14:24
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez rafallpfan w 14 Sie 2010, 09:09

Jak dla mnie to porażka taka "mulit-konsolowa gra" miejmy nadzieje, że nie będzie się dało całego Stalkera z nożem w łapie przejść.
Cryengine też ssie. W ogóle nie pasuje takie coś do zony, za bardzo kolorowe ffffuuuu.
Liczmy na levele z alph. I po namyśle jednak nie chciał bym jednej całej mapy zony. Coś ala Far Cry 2.
GameStar nr5 Odnośnie silnika. "Dla każdego odłamka wybuchającego granatu wyznacza indywidualną trajektorię lotu. Mogą one razić przez przeszkody, na przykład cienkie deski drewnianych drzwi. Silne wybuchy będą zostawiały trwałe ślady w otoczeniu, zniszczą i przesuną pobliskie przedmioty przez co pole bitwy może znacznie się zmienić" i jeszcze takie marzenie "Aby zobaczyć chociaż małą część z zapowiadanych atrakcji potrzebny będzie komputer z pracesorem 600MHz, 128 RAM oraz GeForce 2. To minimalne wymagania Rekomendowana konfiguracja to procesor 1GHz,256RAM i GeForce 3. Silnik graficzny został pomyślany tak, aby dostosować efekty do możliwości komputera, a przez to zapewnić płynność gry" xD
A tak na poważnie mam nadzieje, że u mnie na 2x2,5 GHz, 2 GB RAM i GeForce 8600 GTS nie będzie pokazu slajdów i żebym w ogóle to u siebie odpalił.
Image
Obrany cel - narodowe dążenia
By ziścił się sen tego pokolenia
Obrany cel - Wielka Polska na wieki
Pod znakiem falangi po wolność idziemy!
----------------
Początek nowej ery, matoły i komputery-Miodowe Lata, Karol Krawczyk

rafallpfan
Wygnany z Zony

Posty: 57
Dołączenie: 19 Gru 2009, 14:55
Ostatnio był: 12 Lut 2012, 15:22
Miejscowość: Mrągowo
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Alvarin w 14 Sie 2010, 09:24

atik, chcemy pospekulować to spekulujemy, byle na temat. Jak Ci przeszkadza, to nie musisz tu zaglądać:P

I coście się tak przyczepili tak tego cryengine? Przecież to jest oczywiste, że to nie będzie ten silnik. Ktoś przeczytał takie coś w fakcie i teraz rozprzestrzenia:|

@wiewiór: Właśnie piszę o tym, żeby to nie było jak w CS, żeby poprawili bolączki i zmniejszyli ilość npców. Ale pomyślcie, przecież stalker to nie musi być gra w której celem jest dotarcie do sarkofagu, to to zwyczajnie nudne by było. Ale gdyby całość osadzić w ramach wojny frakcji, trochę tak jak w gta. Rozbudowane misje dla każdej ze stron mające na celu uszkodzić stan innej frakcji. A to tu przechwycić ważny transport sprzętu, a to tu odparować jaką szychę frakcji... mogłoby być miodzio ;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez LONG_MAN w 14 Sie 2010, 09:36

Nie żebym się jakoś specjalnie czepiał ale p.xKowekx zrugał mnie kiedyś zato że napisałem że CS i ZP to nie "pełniaki". A teraz co mamy? Zapowiedz STALKER 2.
STALKER 2 w 2012, i w co ja mam grać do tego czasu?

LONG_MAN
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 14 Sie 2010, 09:22
Ostatnio był: 10 Gru 2010, 23:41
Miejscowość: Będzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez Alvarin w 14 Sie 2010, 10:02

no bo właściwie to nie pełniaki tylko add-ony... Trochę za mało zmian i za krótkie, żeby można było je określić pełnoprawnymi następcami...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez LONG_MAN w 14 Sie 2010, 10:08

Bo i niema się oco bić.
STALKER 2 w 2012, i w co ja mam grać do tego czasu?

LONG_MAN
Wygnany z Zony

Posty: 7
Dołączenie: 14 Sie 2010, 09:22
Ostatnio był: 10 Gru 2010, 23:41
Miejscowość: Będzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R. 2 - Temat ogólny

Postprzez impulse_101 w 14 Sie 2010, 10:33

atikabubu napisał(a): W ogóle to jestem za tym żeby ten temat okresowo zamykać i otwierać, żeby się tu nabijania postów nie zrobiła :E

Ty to byś cale forum zamknął :E

yaccozi napisał(a):[...] Tylko, czy jest możliwość zrobienia gry na CE3, będącą połączeniem RPG z FPS? W każdym razie mam nadzieje, że nie dostaniemy czegoś w stylu: Call of Duty: Chernobyl Warfare.


Na CE3 wychodzą oficjalnie dwie gry z elementami RPG
-Forged by Chaos
-The Story Of Mandana
Wiec zaimplementowanie takiego mechanizmu nie stanowi żadnego problemu. Tak samo spania, jedzenia czy blowout'ow.

Uwagi moderatora:

Spalić żywym łogniem ten topic! :E - ati
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości