Pomysł na mutanta

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez kasjusz21996 w 17 Kwi 2012, 22:21

Ja powrócę trochę do roślinek:
Rosiczka.
Prosta, pospolita Rosiczka. Lekko zmutowała i utworzyła małe igły w środku kwiatu, Dodatkowo przybrała trochę... Mięśni? Dzięki czemu potrafi bardzo szybko zatrzasnąć szczęki kwiatu. Wysokość to ok. 10cm. Rosiczki żywią się owadami, dzięki mutacjom, mogą "polować" sprawniej i żywić się lepiej. Stalkerom, nie robią większego zagrożenia. Czasami, kiedy stalker przejdzie sobie zbyt blisko takich rosiczek, mogą "Dziabnąć" go, powodując lekkie krwawienie, lub nawet lekko napromieniowując.
Rola w grze: Rosiczki raczej niebyłyby wielkim zagrożeniem dla naszego zdrowia, ani trudnym do pokonania przeciwnikiem, jednak, jeślibyśmy jej niezauważyli, musielibyśmy poprostu zmarnować jeden bandarz i wódkę/ lub antyrad, czyli poprostu, denerwowałyby nas i uszczuplały zapasy medykamentów. Mogłoby się to przełożyć również na nasze środki finansowe, bo antyrady tanie nie są i bandarze czasami kupywać też trzeba i nie chce się marnować.
"Today is gonna be the day that they're gonna throw it back to you... By now you should've somehow realised what you got to do..." - Oasis
http://www.anarchifaq.most.org.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=Mrgh4eK9e5Q

Za ten post kasjusz21996 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive nelson82.
Awatar użytkownika
kasjusz21996
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 24 Sty 2011, 16:51
Ostatnio był: 17 Lis 2020, 02:04
Miejscowość: Brody/Londyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 30

Reklamy Google

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez diablodevil78 w 18 Kwi 2012, 16:35

Rosiczka jest owadożerna to jeżeli rosiczka by była to owady też muszą być, oczywiście lekko zmutowane.
Np.komary by były nad wodą i w dużych zaroślach i jakby ukąsiły to by powodowały lekkie napromieniowanie, a muchy były by przy zwłokach i one jakby poleciały rojem na gracza to by powodowały krwawienie.Oczywiście wtedy by było jeszcze dodać nowy przedmiot jakim byłby środek przeciw owadom.
Faber est quisque suae fortunae.=Każdy jest kowalem swojego losu
Mój kanał na Youtube->http://www.youtube.com/user/diablodevil51?feature=mhee

diablodevil78
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 04 Kwi 2012, 16:49
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 16:10
Miejscowość: Polska,Hrubieszów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 4

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez Voldi w 18 Kwi 2012, 21:25

Owady by się nie przyjęły, moim zdaniem... Co, pod klawiszem 7 miałbyś gołe ręce służące wyłącznie do odganiania się od robactwa? :E A rosiczka mogłaby zmutować i wcinać nie tylko takie drobne robaczki, a solidne mięsko, jak np. pieski, dziki, czy nieostrożnych stalkerów :P
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez Gizbarus w 18 Kwi 2012, 21:41

W sumie na przykład w takim Thiefie 1 i 2 czy System Shocku 2 BYŁY owady - w postaci małych rojów, mających ściśle określoną pozycję. Raniły nas gdy podeszliśmy zbyt blisko - zadawały niewielkie rany, jednak były dość upierdliwe na dłuższą metę.

Według mnie miałoby to rację bytu - nie byłoby groźne samo w sobie, ale po prostu upierdliwe :wink:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez diablodevil78 w 18 Kwi 2012, 21:58

Voldi napisał(a):Owady by się nie przyjęły, moim zdaniem... Co, pod klawiszem 7 miałbyś gołe ręce służące wyłącznie do odganiania się od robactwa? :E A rosiczka mogłaby zmutować i wcinać nie tylko takie drobne robaczki, a solidne mięsko, jak np. pieski, dziki, czy nieostrożnych stalkerów :P

Nie chodzi mi o gołe ręce tylko jakiś środek owadobójczy np.jakiś spray, że jak do ciebie podlecą owady to wyjmujesz spray i pryskasz w nie, albo odlecą albo je zabijesz.
Faber est quisque suae fortunae.=Każdy jest kowalem swojego losu
Mój kanał na Youtube->http://www.youtube.com/user/diablodevil51?feature=mhee

diablodevil78
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 04 Kwi 2012, 16:49
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 16:10
Miejscowość: Polska,Hrubieszów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 4

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez StRiEloKbest w 18 Kwi 2012, 23:07

Mogły by to być mutanty pochodzenia wojskowego :D .
Jednak GSC pominęło wojsko. Były by to jakby snorki tyle, że na nich było by więcej kombinezonu i obsługiwały by(rzadko)
broń i jak zombie nosiły by normalny ekwipunek.
Wygląd:
Byłby to humanoid ok 2,5 m wzrostu o wielkiej sile i dużej wytrzymałości. Widać by było np. popękane gogle i dziurawe i porozdzierane kombinezony. Osobniki z bronią miały by ją częściowo przyrośniętą i z ich ekwipunku można by z broni brać tylko ammo i granaty.
A z fejsa by wyglądały tak: :kotek: XD
Kto zadrze z elitą, nakryje się pytą!
StRiEloKbest
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 10 Lut 2012, 18:01
Ostatnio był: 13 Lis 2013, 20:22
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez Jerycho w 19 Kwi 2012, 01:32

Ten humanoid 2,5m wzrostu to byłaby lekka przesada. Jak juz coś to normalnego rozmiaru. Przesadą dużą były pająki w Zewie Monolitu,a co dopiero nawalać sie z gigantem 2,5m :/ Ogolnie uważam ze owady, wskrzeszone dinozaury, budyń ludożerca itp. to jest dobre dla gier które polegają tylko na lataniu za dinami, muchami itd.
Skoro mamy sporo chodzenia po lesie, to trzeba pomyśleć nad tym zeby szybko chodzić po tym lesie :P Umiescić jakiegoś mutanta który pojawia sie tylko nocą. Np. coś na zasadzie kontrolera, tylko ze ten bedzie nam robił "wode z mózgu" i np. jak juz wpadniemy pod jego władanie to będziemy mieć zwidy. Ze któś gdzieś sobie idzie, albo ucieka przed nami, woła nas etc.
Awatar użytkownika
Jerycho
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 11 Mar 2012, 16:35
Ostatnio był: 15 Cze 2021, 08:04
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez diablodevil78 w 19 Kwi 2012, 18:27

A może coś na wzór znanego z mitów i legend Yeti? Czyli:człekokształtny stwór o wysokości około 2 metrów, bez ogona, wyprostowany, pokryty futrem o czarnym lub brązowym kolorze, małpiej twarzy i nadzwyczajnie silnych dłoniach.
Faber est quisque suae fortunae.=Każdy jest kowalem swojego losu
Mój kanał na Youtube->http://www.youtube.com/user/diablodevil51?feature=mhee

diablodevil78
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 04 Kwi 2012, 16:49
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 16:10
Miejscowość: Polska,Hrubieszów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 4

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez Gizbarus w 19 Kwi 2012, 18:31

Eh... Chcecie z tego najpierw zrobić Dead Space jakimiś dziwacznymi mutacjami, a teraz znowu zaczyna śmierdzieć to jakimś WoWem czy innym Loki na kilometr... Jakie Yeti, ludzie, opamiętajcie się :P Skąd niby miałby się tam wziąć yeti? Ja rozumiem, że Rosjanie często są zarośnięci, ale raczej nie zmutowaliby w coś takiego :E
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez Jerycho w 19 Kwi 2012, 19:17

Mnie jakoś nigdy nie rajcowały w grach stworzenia wieksze ode mnie, ogolnie uważam ze w Stalkerze olbrzymy to juz duża przesada, czy chimery. Jesli chcemy pozostać w klimatach Zony, to trzeba zejść na ziemie troche. Można dołożyć coś z elementem horroru, żeby jednak gra wzbudzała dreszcze, ale nie tak ze goni nas king kong albo jakieś tam yetii. Chociaż kto wie co po Kaukazie biega... Mysle, ze i tak sporo jest mutantów i nie wiem czy chcialbym zeby byly jakie dodatkowe. Swój przykład wyżej podałem, ogolnie jestem przeciwny walenia fantastyką w grach. A że Elektrownia Czarnobylska to są realne wydarzenia, to można zrobić tylko lekki odchył od realizmu. Taka moja opinia ;)
Awatar użytkownika
Jerycho
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 11 Mar 2012, 16:35
Ostatnio był: 15 Cze 2021, 08:04
Miejscowość: Piotrków Trybunalski
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 6

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez Pilot w 19 Kwi 2012, 20:06

Kurak

Zmutowana kura występująca w grupach. Kura ta przybrała trochę na wadzę i na długości oraz kształcie dzioba.
Jest rozmiarów 25-40 cm wysokości a dziób wydłużył się i zakrzywił(Jak u ptaków drapieżnych) przez co kura zmieniła się z roślinożernej na wszystkożernej z przewagą padlinożerstwa. Nadal nie potrafi latać lecz dzięki machaniom skrzydłami może skoczyć wysoko i na odległość około 5 metrów. Często stada składające się z 5 do 10 osobników
zakładają legowiska(Gniazda) w starych budynkach i domach gdzie mogą lepiej się bronić przed stworami i stalkerami chcącymi zabrać lub zjeść ich jaja. Gdy ktoś lub coś nie z ich gatunku albo kogutak(Dalej opiszę) stają się nadzwyczaj agresywne i nie zawahają się zaatakować. Kuraki mają bardzo dobry wzrok dzięki czemu widzą nawet w ciemności a szczegóły z nawet kilku kilometrów. W większości kuraki to bezpióre straszydła lecz zdarzają się z marnym albo całym opierzeniem. Ślady ich obecności można wywnioskować po przerytej pazurami ziemi oraz szczątkach mutantów bądź ludzi wydziobanych do gołej kości.

Kogutak

Zmutowany kogut sięgający 50-60 cm. przewodzi stadu kuraków i zawsze jest przy nich. Okazuje pewne oznaki inteligencji wspinając się na wysokie drzewa albo inne punkty obserwacyjne i ostrzega kuraki przed zagrożeniem bądź wyszukuję miejsc na gniazda zwane kurnikami. Jest łysy od szyi aż po kuper ale na ogonie ma bardzo długie i kolorowe pióra. Czasami można spotkać samotnego osobnika poszukującego stada kuraków którymi mógłby przewodzić.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Pomysł na mutanta

Postprzez diablodevil78 w 20 Kwi 2012, 21:00

A może zmutowane zwierzęta leśne.Jelenie, z bardziej ostrymi rogami ; wiewiórki atakujące w grupach ; może ptaki typu orły, jastrzębie trochę przerośnięte, które polowały by też na ludzi ; jakieś dzikie koty też przerośnięte miałyby trochę zwiększoną siłę i zwinność i węże, które też przybrały trochę na rozmiarze,atakowały by nie ostrożnych stalkerów i miały jad bardziej niebezpieczny i może trochę napromieniowany.
Faber est quisque suae fortunae.=Każdy jest kowalem swojego losu
Mój kanał na Youtube->http://www.youtube.com/user/diablodevil51?feature=mhee

diablodevil78
Wygnany z Zony

Posty: 76
Dołączenie: 04 Kwi 2012, 16:49
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 16:10
Miejscowość: Polska,Hrubieszów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości