Wojna Wolność vs Powinność

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kudkudak w 05 Kwi 2013, 14:20

Dokładnie...znowu się powtórzę - gdyby nie Wolność wszyscy zginęliby od naporu Monolitu. Po za tym, Wolność prawdopodobnie też - członków wielkiego "Kamienia" jest sporo, mnogość jak mrówek. Gdyby mieli jakiegoś dowódcę z jajami święcącymi męskością, zapewne zgnietliby zacnie całe te "potęgi" Zony...a tak jest jak z Aztekami - kilku dobrze uzbrojonych i prowadzonych przez dowódcę żołnierzy potrafi rozgromić dziesiątkę niedoświadczonych Monolitian. Dlatego tak naprawdę to chyba "Tarczownicy" i "Jamajczycy" powinni pójść na ugodę i pozbyć się przypuszczalnej potęgi Zony...tam gdzie nie ma Boga, tworzy się nowy ;)
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Reklamy Google

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 05 Kwi 2013, 14:28

Twórcy gry musieli stworzyć na drodze gracza jakieś typowe skrajne ideologiczne frakcje, walczące ze sobą. W Metrze mieliśmy Komunistów i Faszystów, tu mamy Wolność i Powinność. To tacy Monteki i Kapuleti, ogień i woda, odwieczni wrogowie, toczący swe epickie boje do końca Zony i świata. Można powiedzieć, że Powinność broni północy przed bandytami, a Wolność południa przed Monolitem, choć Wolność gdyby skumała się z Najemnikami i Bandziurami, te Wasze bohaterskie "Czerwone Tarcze" nie utrzymałby Baru tymi śmiesznymi posteruneczkami po trzech wartowników :E

Sytuacja z Zewu Prypeci nie jest zbyt dobrze określona. Frakcje nie posiadają żadnych kluczowych posterunków, po prostu gniją w Janowie, albo sobie na patroliki chodzą. W SoCu fabuła była jasna i klarowna.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kudkudak w 05 Kwi 2013, 14:34

Śmiałbym się gdyby naukowcy wynaleźli jakiś sposób na rozszerzenie mocy artefaktów i dzięki tej naturalnej broni od serca Matki Ziemi zmiotła wszystkich, bo napadł ich kompleks naukowca na odludziu ;) Płakali by i Tarczownicy, i bandziory, i Jamajczycy i niebiescy z fajnymi butkami i kewlarowymi dresami. Monolit może pomyślałby że to kara ich Kamienia. Tak po za tym CzAES zawsze kojarzył mi się z Mekką gdy dowiedziałem się o Spełniaczu Życzeń ;)
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Obywatel w 05 Kwi 2013, 15:07

LordHagen napisał(a):Sądzę, ze jeśli nędzna bariera, zrobiona z paru autek, przyczepy, starych skrzyń i pudeł, której pilnowały... nie pamiętam liczb, ale nie największe wojska wolności, to na barze, którą ktoś nazwał betonową twierdzą - monolit po prostu by się rozbił jak mucha o ścianę.


Cóż, kiedy broniłem bariery przed Monolitem i zobaczyłem co zrobili z tą "linią obrony" to nie wiem czy mieliby problem z barem.
NIKT nie przeżył podczas ataku. Jedynie głupi NPC który stał na wzgórzu i się nie ruszał. Wszystko uratował Naznaczony, no ale wiadomo jak to w grze to był on nadczłowiekiem i kosił wszystko. Gdyby nie Ja czyt. Naznaczony nie brał udziału w walce to by wszystko padło. To już chyba świadczy o sile Monolitowców.

Poza tym na barierę dostarczana była zapewne zawsze amunicja i broń oraz zdrowi, silni stalkerzy. Po wojnie Wolność - Powinność obie frakcje byłyby na tyle wycieńczone że wg. mnie w starciu z Monolitem nie mieli by szans.
Wycieńczona Wolnośc szybko by padła w barierze, potem padły by Magazyny które bez solidnego garnizonu nie trzymały by się zbyt długo. Potem fala ruszyła by dalej.
Nie sądzę że barykady w barze by coś dały kiedy zamiast silnych Powinnościowców zaczną pojawiać się kaleki i ranni, a ich szeregi zostały by przerzedzone. Do tego Monolit posiada ciężki sprzęt, jak np. RPG, a kto czy i coś więcej. Bez problemu mogli by ostrzelać budynki czy chociażby się przebić nawet przez mury. Do tego osłabiona Powinność nie miała by zapewne sił odpowiadać na jakieś działania Monolitu więc z łatwością mogliby ich okrążyć i wziąć ich z każdej strony, co z licznością Monoliciarzy i ich sprzętem skończyłoby się dość tragicznie dla mieszkańców Baru :D
Bar by padł, Powinność i Wolność przestały by istnieć. Tak to widzę.
Oczywiście to tylko moje skromne zdanie :D

Za ten post Obywatel otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive silos.
Awatar użytkownika
Obywatel
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 04 Kwi 2013, 18:42
Ostatnio był: 23 Maj 2013, 16:06
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez LordHagen w 05 Kwi 2013, 16:02

No chyba nie :caleb: 1 czołgiem, kilkoma BTRami i Uazami twierdzisz, że pokonali by Armię Ukrainy ? :facepalm:


To była ironia -aluzja do tego, ze ktoś pisał wcześniej, że gdyby to odpalili, to by rozgromili powinność.

Może są sprawne :?: W historii sporo jest sytuacji, że wojsko porzucało nowiusieńki sprzęt, w 100% sprawny. Wojsko opuściło Magazyny po drugim wybuchu (jeśli się mylę - poprawcie mnie) i jakoś sądzę, że żołnierze mieli głęboko w 4 literach te BTRy woleli ratować swoje życie...


Gdyby były sprawne, to wolność by ich juz uzywała ;)

To jest właśnie dziwne... Tak mało ludzi broni, są słabo ufortyfikowani a wciąż się bronią :?: Może monolit nie chce się przebić dalej :?: W czerwonym lasku mają Zwęglarkę, piękną Prypeć gdzie mogą się do woli bronić, czy CzAES. Po co się pchać dalej :?: Ale to chyba już rozkminy na inny temat.


Skoro juz tu odpowiadam, to w tym temacie odpowiem:
Spełniacz Życzeń - który przemawia do Monolitiańczykowianczyków, ma na celu chronić Świadomość Z przed światłem dziennym. Im dalej ludzie są od CzAES'u, tym dalej od sekretu zony. Monolit chce przeć dalej, aby zatrzymać sie gdzieś na wysypisku/ kordonie, czyli na tyle daleko, ze będa minimalne szanse na odkrycie Świadomości. Wydaje mi sie, ze może po prostu prą naprzód bez wyzej określonego celu, bo w zasadzie to mózgi mają wyłączone i ślepo wykonują rozkazy, ale żeby o tym się dowiedzieć, to musielibyśmy poznać plany Spełniacza Życzeń i dowiedziec sie, jakie konkretniej wydaje rozkazy ;).

I teraz odnośnie kogo innego ;)
Cóż, kiedy broniłem bariery przed Monolitem i zobaczyłem co zrobili z tą "linią obrony" to nie wiem czy mieliby problem z barem.
NIKT nie przeżył podczas ataku.


Wprawdzie bariera była jaka była - skrzynki, deski - ale wyglądała na taką, co to stoi od jakiegoś czasu - wiec jakiś czas sie tam opierali - miesiąc? kilka miesięcy? Pewnie po prostu ten atak był nieco wiekszym atakiem, albo wolność miała pecha ( tak, wiem, jako powinnościowiec powinienem mówić " są słabo wyszkoleni, więc nie odparli ataku", ale ile można po nich jechać ;) )

I ostatni apel - czytajcie kilka komentarzy wstecz, czytajcie ze zrozumieniem, bo potem nie chce mi się pisać takich długich wywodów ( wiem, ze to tak brzmi, ale nie chodzi mi o pojechanie po was, ze "nie wypowiadajcie sie boście tempi' - nie chodziło mi o taki przekaz ;D )
Chodź, opowiem Ci bajeczkę,
O dalekiej Ukrainie,
Wy**bało elektrownię,
Czarnobyl nie żyje!
LordHagen
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 17 Mar 2013, 11:05
Ostatnio był: 28 Maj 2014, 21:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 5

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gizbarus w 05 Kwi 2013, 17:44

Piłat napisał(a): Tak to już jest z wami Samotnikami - czym bogatsi, tym bardziej wyszczekani. Ale do dobrze - po tym waszym szczekaniu łatwiej was odróżnić od cichych i całkiem spłukanych Kotków. No! A teraz rączki do góry inaczej kula w łeb!


Piłat, bracie stalkerze. Mylisz pojęcia... Koty nie wiedzą nawet jak się zachować w Zonie - są nowi, na co sama ich nazwa wskazuje. Jednak ci, którzy spędzili w tym piekle już miesiące, a nawet lata, wiedzą, że zasługują na szacunek z racji samego choćby i doświadczenia. Czy myślisz, że miałbym zamiar grzecznie stać i pozwalać zwykłym, śmierdzącym bandyckim kotom wyciągać mi z portfela ruble przy akompaniamencie rechotu ich przepitych mord? Jestem weteranem i wymagam od innych szacunku - szacunku, na jaki ciężko przez ostatnie lata w Zonie pracowałem. Tak samo i ty - gdybyś został uprowadzony przez samotników, czy którąkolwiek frakcję, nie zostałbyś rozstrzelany na miejscu. Bo masz *szacunek* - jesteś swego rodzaju legendą, antybohaterem. I tego samego wymagam ja. Chcesz pieniędzy? Przyjdź do mnie sam, porozmawiajmy jak ludzie. Jeśli załatwimy to w odpowiedni sposób, możesz być pewny, że moja Krwawa Mary pozostanie tam, gdzie jest jej miejsce.

;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kudkudak.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Voldi w 05 Kwi 2013, 21:44

<szepcze> Giz, spadamy stąd, no bo mu zaraz j*bnę... A szkoda pestek na takiego.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez stalek w 23 Kwi 2013, 16:31

Powinność...
Większe wyszkolenie w boju (są byłymi żołnierzami...)
Sprzęt, egzoszkielet , ftm 2000 (chyba tak) , ten karabin maszynowy co ma zulus.
W każdej walce w Shoc wolność przegrała , w cs przegrała , w cop przegrała. O czym to świadczy?(chodziło mi o pojedyncze potyczki).
Armia...
Zrobi z ciebie prawdziwego mężczyznę.
Awatar użytkownika
stalek
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 28 Sie 2011, 16:38
Ostatnio był: 16 Cze 2021, 04:32
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 14

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gertgar w 23 Kwi 2013, 17:15

stalek napisał(a):W każdej walce w Shoc wolność przegrała , w cs przegrała , w cop przegrała. O czym to świadczy?(chodziło mi o pojedyncze potyczki).


Przegrała jak walczyłeś przeciwko nim chyba:P
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'

Za ten post Gertgar otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive silos.
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez silos w 23 Kwi 2013, 17:27

@stalek powiedz mi gdzie wygrała z nimi? Jak kiedy? Przecież nie było tak,że obie strony spotkały się na polance niczym polacy pod Grunwaldem i nawalali się oboje na otwartym polu.Stary nie opowiadaj bajeczek :D
Awatar użytkownika
silos
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 12 Lut 2013, 18:05
Ostatnio był: 13 Cze 2015, 23:14
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 5

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Kudkudak w 23 Kwi 2013, 17:38

Przestańcie ufać grze, bo AI w podstawce nie należy do super mega zaawansowanej skryptoidy z Far Cry rodem - spawnują się obok NPC i wygrywa Powinność bo ma lepszą broń na takie dystanse + pancerze z lepszą ochroną. Gdyby te AI było bardziej dopracowane i Wolność używała by swoich lunet optycznych z daleka, Powinność wąchała by kupę mięsacza. Tyle :P
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Gertgar w 23 Kwi 2013, 18:20

No akurat w podstawce mamy questa w którym czubki z Powinności atakują bazę Wolności w magazynach i o ile im nie pomożemy to dostają łupniaka :P
'Poza tym uważam, że Kartagina powinna być zburzona, a S.T.A.L.K.E.R. 2 wydany!'
Awatar użytkownika
Gertgar
Stalker

Posty: 123
Dołączenie: 31 Mar 2013, 20:36
Ostatnio był: 30 Gru 2021, 23:19
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 22

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości