Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Tajemniczy w 27 Sty 2014, 17:23

Pewnie ma takie dojścia że kupi kałacha od ruskich wóz żelaźniak naboi do niego 5 skrzynek granatów i 3 RPG-7 na plecy. Ma się te dojścia :ati: .

Za ten post Tajemniczy otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Grzechu300.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Reklamy Google

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Krzyk19 w 27 Sty 2014, 17:48

Ja i mój przyjaciel na pewno byśmy się tam pojawili i to już w pierwszych dniach istnienia Zony. Szkoda tylko, że nie ma takiego czegoś jak Strefa(Zona). Ale gdyby jednak to język ukraiński trochę znam, ale wiele musiałbym nauczyć się od innych. Pewnie został bym członkiem grupy najemników, albo własną bym założył. Czy się boję? Nie. Dlaczego? Bo zaginięcie w centrum Czarnobyla jest lepszą śmiercią od zostania bezdomnym i zamarzniecia którejś zimy. Ale o śmierci nie można myśleć, nie z takimi kompanami jak moi, bo to prawdziwi przyjaciele. A nawet jeśli nie (w co wątpię) to Zona jest jak problem. A gdzie poznaję się najprawdziwszych przyjaciół? Odpowiedź pewnie każdy zna.
W Zonie wszystko jest prawdziwe przyjaciele, wrogowie, a nawet ci którym obojętne jest to czy przeżyję kolejny dzień - słowa pewnego kota z Kordonu.
Nie czepiajcie się tylko mnie o to czy napisałem dokładnie te same słowa, bo biedak zginął podczas walki z mutantami.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Grzechu300 w 27 Sty 2014, 18:10

Krzyk19 napisał(a):Bo zaginięcie w centrum Czarnobyla jest lepszą śmiercią od zostania bezdomnym i zamarzniecia którejś zimy

MEGA POZYTYWNE PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ! Aż mi się obrazek przypomniał:
:

Image


Gościu, jak dalej będziesz tak optymistycznie patrzył na życie, to nawet najlepsi kumple Ci nie pomogą.
Co do przyjaźni w Zonie - masz rację, można sprawdzić, kto jest prawdziwym kumplem, a kto nie - tylko po co? Skąd wiesz, że twój najlepszy przyjaciel nie strzeli Ci w plery z obrzyna, wrzuci do rowu i zabierze szpej? Bo co, bo ładował z tobą w liceum winiacze za szkołą? ;)
Z przyjaźnią trzeba ostrożnie - a już na pewno w Zonie. :)
Вознаграждён будет только один.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Krzyk19 w 27 Sty 2014, 19:45

Zbyt wielkim optymistą być też nie można bynajmniej w Strefie Tuska.
Moje spojrzenie na świat jest tak bardzo optymistyczne jak tylko się da, ale jeśli na świecie i w moim kraju będzie się działo tak dalej to najlepsze co mogę zrobić to poprostu pójść i poszukać Zony może jednak istnieje. Co do sprawy kumpli może masz jednak rację. W Zonie nie można ufać nawet najlepszym kumplom.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Tajemniczy w 28 Sty 2014, 09:38

O wiele lepiej będzie jak się będziesz uczył i znajdziesz dobry zawód niż miałbyś leżeć z łbem roz*ebanym przez kontrolera. A jak chcesz Zony to proszę bardzo - jedź do Syrii tam od półtora roku jest taka Zona, jako najemnik czy ktoś w tym stylu. Tam też masz coś w stylu frakcji tyle że zaręczam ci daję konia z rzędem że po tygodniu byś chciał spieprzyć do domu.
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez DiegtiariowTM w 28 Sty 2014, 09:59

Gdyby była taka możliwość to bym się tam wybrał z moimi 5 kolegami. Zapewne dołączylibyśmy do Wolności lub zostali po prostu samotnikami. Życie w Zonie byłoby niebezpieczne ale życie w "Normalnym świecie" także jest niebezpieczne.
Zona ma własne zasady których trzeba przestrzegać by w niej przeżyć. Jeżeli bym się tam odnalazł to bym tam wyruszył z kuplami do serca Zony.
Awatar użytkownika
DiegtiariowTM
Tropiciel

Posty: 285
Dołączenie: 18 Cze 2013, 07:06
Ostatnio był: 01 Lut 2023, 17:07
Miejscowość: Tomaszów Mazowiecki
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 43

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Wave w 28 Sty 2014, 11:07

Proszę państwa, zauważyłem tu jedno nieciekawe zjawisko. Niektórzy tutaj tak bardzo chcieliby jechać, bo życie w Polsce złe, bo nic nie ma, bo szaro i ponuro, bo wyzysk, bo coś tam. Zakładam, że i tak większość z tych osób jakby tam pojechała to by wróciła czym prędzej do domów i rozglądała się za normalnym życiem. Jak dla mnie pojedzie tam albo desperat, albo uzależniony od mocnych wrażeń, albo ten, który po prostu nie boi się konsekwencji. W ogóle o ile wyjazd do prawdziwego Czarnobyla jest całkowicie normalną chęcią, o tyle zastanawiają mnie głosy ludzi, którzy zbyt podniecili się grą. Wyobraźcie sobie, że w realu to będzie jak połączenie wszystkich modów utrudniających rozgrywkę. Nie ma sejwów, nie masz nawet pojęcia, czy umierasz w danej chwili, czy nie. Tu nie ma przelewek, ja bardziej ceniłbym życie niż możliwość dorabiania na tworach zony.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 28 Sty 2014, 11:14

A co najlepsze, na temat tego "jak to dziś źle, pracy nie ma, podatki wysokie, więc uciekajmy do Zony" wypowiadają się dzieci z gimnazjum :E

Nie pamiętam, czy pisałem cokolwiek w tym temacie wcześniej, ale przyznam, że taki wyjazd kusiłby. Adrenalina, możliwe pieniądze, ryzyko... Jednak z drugiej strony nie jestem człowiekiem, który podejmuje ryzyko, kiedy nie jest pewny swojego, tak więc pewnie bym spasował. Wolę być Karolem Mayem Czarnobyla - pisać o życiu w Zonie, kiedy nigdy tam nie byłem na żywo :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir

Za ten post Gizbarus otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tajemniczy.
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Mathias w 28 Sty 2014, 15:00

Ja wam powiem, że chciałbym tam pojechać. Jak najbardziej. Tyle tylko, że mówię z perspektywy "tu i teraz". Jak dla mnie byłaby to świetna okazja nie tylko do zarobku (wątpliwego), ale też do odizolowania się od wariatów z normalnego świata. Podejrzewam jednak, że gdybym tam nawet pojechał, nie byłbym żadnym Striełokiem czy Diegtarowem, tylko przeciętnym Sękiem.

No ale trening czyni mistrza, jak to się mówi. Możliwe, że jak bym tam troszkę pożył to nieco wprawy bym nabrał. Problemem byłoby tylko dożyć. Niemniej jednak chciałbym tam pojechać: nie z powodu jakości życia w Polsce czy innych przesiąkniętych quasi-strategicznym myśleniem samozwańczych Napoleonów z gimnazjum, ale bardziej z powodu jakby filozofii, swego rodzaju. Takie... odizolowanie się od ludzi emanujących "cywilizacją", "XXI wiekiem", a towarzystwo ludzi walczących o przetrwanie, świadomych tego, że niezależnie od tego, czy strzelą do Ciebie z muszkietu, rąbną kamienną siekierą, czy pierdykną bombkę atomową - i tak zginiesz.

Tak czy inaczej, nie byłbym stalkerem rodem z gry, który to podejmuje się najniebezpieczniejszych zleceń typu: wyłącz Mózgozwęglacz, zabij Chimerę, naginaj do elektrowni - nie. Raczej byłbym zwyczajnym, szukającym sobie artefaktów, gdy nikt w czarnych płaszczach z kapturami i dubeltówkami na mnie nie patrzy, albo kimś na kształt myśliwego. Czyli żadnych ekstremów, jak na takie realia.
Przecież nie ma co się spinać, życie i tak nie jest poważną sprawą. :p
Awatar użytkownika
Mathias
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 12 Sie 2009, 22:07
Ostatnio był: 20 Mar 2019, 09:20
Miejscowość: Люблинское воеводство
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 3

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Grzechu300 w 28 Sty 2014, 16:38

Wave napisał(a):W ogóle o ile wyjazd do prawdziwego Czarnobyla jest całkowicie normalną chęcią, o tyle zastanawiają mnie głosy ludzi, którzy zbyt podniecili się grą.

To o ludziach, którzy chcą iść do wojska mamy mówić, że "zbyt podniecili się militariami"? Nieco bez sensu - zainteresowania i hobby to sprawa czysto osobista, i nie ma różnicy pomiędzy interesowaniem się np. piłką nożną, a interesowaniem się np. zawodowo gapieniem się w drzwi od piwnicy. Niech każdy robi to co lubi, byle nie krzywdził tym innych. ;)

Wave napisał(a):Wyobraźcie sobie, że w realu to będzie jak połączenie wszystkich modów utrudniających rozgrywkę. Nie ma sejwów, nie masz nawet pojęcia, czy umierasz w danej chwili, czy nie.


A nie lepiej po prostu wybrać się do lasu samemu, na jedną choćby noc? Większość "niezadowolonych z życia w Tuskolandii", wróciła by po paru godzinach z mokrymi majtami - ciężko jest znieść samotność w nieznanym terenie, dlatego proponuję, żeby każdy sobie poszedł na taką "wyprawę" survivalową, a dopiero potem się wypowiadał. ;)
(PS. Co by nie było że sam tak nie robię, atylko gadam - survival to moje hobby, i wiem jak ciężko jest wytrzymać samemu całą noc. :) )
Później po prawdzie jest już łatwiej, ale czujność trzeba zachowywać nieustannie. I jest ciężko, nie ma co - zdaje mi się, że to będzie lepsze rozwiązanie, niż jakieś tam mega trudne mody.
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Hornik.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Taran w 28 Sty 2014, 23:19

Zgadzam się z powyższym. Nie ma sensu gadać jak to jest źle i w ogóle nic się nikomu nie podoba. Rozumiem każdy ma swoje poglądy, ale porównując codzienne dance makabre, rozpaczliwe chwytanie się życia w Zonie ze spokojnym, nudnym życiem, z jego problemami i troskami to można wywnioskować,że wiele osób postawionych przed takim wyborem nie wyruszy do Strefy tylko dalej będzie wiodło spokojniesze życie. Nie chodzi tu o ,,boję się", ,,nie boję się" tylko o chłodną kalkulację, rozpatrzenie za i przeciw. Bo jaki sens jechać do Zony, jechać bo jechać? Jechać, nie umieć poradzić sobie ( co moim zdaniem bardzo ważne) psychicznie i głupio zginąć? Jest kilka takich dylematów do rozpatrzenia.
Ooo surviwal to jest to czego każdy wybierających się do Zony powinien przynajmniej skubnąć. Moim zdaniem nie trzeba samemu iść do lasu, wystarczy np. wziąć dwóch kolegów, jedzenie na kilka dni, śpiwory i zamieszkać na kilka dni w opuszczonym budynku. Wystawianie warty, przenikliwy chłód. Żarcie tylko na zimno i to takie, które długo wytrzyma bez lodówki konserwa mięsna na przykład. W nocy nie wygodnie, ciemno do tego stopnia,że własnych rąk nie widać. Do tego zacznijmy (jeżeli koledzy też w klimatach stalkera) opowiadać mrożące krew w żyłach historie w nocy przy ognisku o jakichś pijawkach, kontrolerach, tajemniczych zaginięciach stalkerów itd. itp. Jeżeli po czymś takim nadal chcemy jechać to przynajmniej wiemy w co się pakujemy. Przypominając swoją wcześniejszą wypowiedź ja naturalnie jadę. :D
Awatar użytkownika
Taran
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 15 Lip 2013, 20:01
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 18:03
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 3

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez agata w 31 Sty 2014, 20:07

ja bym mogła. Zaszyłabym się z ciepłymi kocami w bazie Wolności, chłopaki by mi donosili kiełbasy i Rozkosze Turysty, bo uwielbialiby słuchać jacy są wspaniali i męscy :D Ale żeby nie było, że taki ze mnie pasożyt, to bym im cerowała galoty, ścinała włosy i opatrywała rany.
A jeśli chodzi o mutanty, to szczęśliwie się składa, że szybko biegam :P :*
Buzi buzi dla wszystkich za darmo!! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony!! :* :*

Image
Awatar użytkownika
agata
Tropiciel

Posty: 222
Dołączenie: 25 Paź 2013, 13:53
Ostatnio była: 24 Lut 2020, 11:56
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 131

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości