Kinowy S.T.A.L.K.E.R

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Postprzez marcel w 16 Mar 2008, 16:43

Kovu Killaruna napisał(a):http://sk2.pl/5548
Tutaj można obejrzeć całość :)
Przepraszam za barbarzyńskie wklejenie linka - zapomniałem jak się prawidłowo je skraca ;)
Pozdrav


Temu panu pochwałę. :)

Film rzeczywiście trudny w odbiorze, trza się nad niem skupić, ale zdecydowanie warto. Te prawie statyczne plansze, krótkie, zdawkowe dialogi, ba, nawet słaba jakość filmu na Google Video nadają mu niesamowitą siłę przekazu. Dzisiaj w nocy śniła mi się scena, gdy trzej bohaterowie stoją na torach, u granicy Zony.
Podobnie jak `Piknik...` był pisany surowym językiem, bez jakichś specjalnych popisów literackich, tak i film pozostawia widzowi duże pole do popisu w dostrzeganiu obrazów takich, jakimi je sobie ów oglądacz wyobraża.
Polecam i pozdrawiam.
>>> Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput. <<< ~ Ernest Scribbler
marcel
Opowiadacz

Posty: 436
Dołączenie: 31 Lip 2007, 17:48
Ostatnio był: 29 Paź 2020, 15:47
Kozaki: 193

Reklamy Google

Postprzez KoweK w 16 Mar 2008, 20:01

Pamiętam jak ten film oglądałem jakiś czas temu... Ciężki film. Niesamowicie stworzony świat bez żadnych efektów specjalnych. Klimat wylewa się z ekranu dosłownie. No i te dialogi wypowiadane przez głównego bohatera, których za nic nie potrafiłem zrozumieć :D
Trzeba obejrzeć jeszcze raz.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Postprzez Vaniol w 16 Mar 2008, 20:42

Film ogladałem, podobał mi się niesamowicie.

Ale i tak chętnie bym obejrzał Stalkera wzorowanego na grze. Ze strzelaninami, artefaktami, mutantami, monolitem i złym zakończeniem. Byle nie robił go uwe boll.
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 14 Lut 2022, 00:12
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Postprzez Dziarsky w 18 Mar 2008, 01:32

Stalker jako film musiałby zostać nakręcony jako film psychologiczny na tle s-f a nie odwrotnie. Wtedy tylko można by oddać charakter książki.
Doskonałym reżyserem do tego dzieła byłby Daren Aronofsky autor m.in. Pi i Requiem dla Snu czy The Fountain.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez SaS TrooP w 18 Mar 2008, 11:04

Właśnie skończyłem oglądać. Ja znam dobrze angielski, ale problemy lekkie miałem. Całkiem fajny, ale jestem trochę zawiedziony.
SaS TrooP
Ekspert

Posty: 862
Dołączenie: 22 Gru 2007, 21:43
Ostatnio był: 07 Cze 2019, 01:47
Miejscowość: Wodzisław, Silesia
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 14

Postprzez wrobello89 w 18 Mar 2008, 17:19

Dziarsky napisał(a):Stalker jako film musiałby zostać nakręcony jako film psychologiczny na tle s-f a nie odwrotnie. Wtedy tylko można by oddać charakter książki.
Doskonałym reżyserem do tego dzieła byłby Daren Aronofsky autor m.in. Pi i Requiem dla Snu czy The Fountain.




Otóż to :P Film który skupiał by się bardziej na efektach specjalnych niż na treści nie był by
już tak klimatyczny jak gra
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 27 Mar 2008, 00:10

Hmm film Stalker ma to coś.Owszem jest trudny i śmiem twierdzić,że może nudzić.Ale jest w nim to coś...nie da się tego opwoiedzieć to trzeba zobaczyć.To zupełnie inne kino niż teraz inne doznanie artystyczne ;) polecam mimo iż to naprawdę ciężo strawne dzieło.
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Dziarsky w 27 Mar 2008, 01:33

Wadą filmu jest jego względna nieefektowność. Mimo iż scenografia jest często całkiem przyzwoita to ginie w opisach z książki. Cóż, jakie czasy i nakład taki film.
Mnie osobiście też nie umiał chwycić aspekt relacji między bohaterami itp. 3/4 książki to przemyślenia więc się osobiście nie dziwię.

ps. Solarisa nakręcono dwa razy i też w zasadzie nie wyszło za specjalnie. Tego typu dzieła są zwyczajnie do czytania :). Choć dzisiaj o wiele łatwiej jest coś takiego nakręcić.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez ThaiWarrior w 27 Mar 2008, 01:53

Ja brałbym jeszcze jedne aspekt pod uwage. Moja sąsiadka, matka mojej dobrej koleżanki, jest wierną fanką Strugackich. Powiedziała mi ciekawą rzecz. Mianowicie, autorzy chcieli przy okazji ukazać niedoskonałość systemu komunistycznego. Ponoć najlepiej ukazane jest to ww powieściach Ślimak na zboczu i ......i.......i...... kurde zapomniałem tytułu. Fale Marsa? Coś z falami i Marsem w tytule, chyba. Kurde skleroza(a czytałem tą ksiązkę). Wracając do sedna sprawy. Miejscie na uwadze jak silna była cenzura w ich kraju w tamtych czasach(zresztą, jak u nas). DOmyślacie się pewnie jak nagimnastykować musieli się autorzy, aby to przedstawić światu.



Edytka. O, ooo, o, wiem! Fale tłumią wiatr :D
Image
Awatar użytkownika
ThaiWarrior
Retired

Posty: 571
Dołączenie: 26 Lut 2006, 18:44
Ostatnio był: 11 Gru 2017, 22:00
Miejscowość: Zgorzelec/Żagań
Kozaki: 37

Postprzez Dziarsky w 27 Mar 2008, 12:29

Za tamtych czasów po tej stronie barykady było to normalnym zjawiskiem. Lem też walczył z systemem, inni także.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Postprzez Gildon w 27 Mar 2008, 12:32

Dokładnie, a mimo to jestem pewny, że mnóstwo rzeczy z filmu poleciało.
Film bardzo dobry. Oglądałem go, ale żeby go zrozumieć, trzeba raczej NAJPIERW przeczytać książkę.
Image
Awatar użytkownika
Gildon
Stalker

Posty: 112
Dołączenie: 13 Lut 2008, 03:36
Ostatnio był: 20 Wrz 2010, 21:09
Kozaki: 2

Postprzez Dziarsky w 27 Mar 2008, 12:57

Inaczej się nie da bo w filmie "dużo nie widać", człowiek się może wielu podtekstów nie domyśleć. Natomiast po przeczytaniu książki film jest za płytki. I tak, źle i tak nie dobrze :)
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości