Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez yaccozi w 22 Lip 2010, 15:38

Ogólnie ciężko jest mi zdecydować co jest lepsze. Obie gry mają genialną fabułe i świetny klimat. Przy obu grach bawiłem się równie dobrze. Tylko, że w Zewie Prypeci zostało poprawionych i dodanych wiele istotnych rzeczy, które bardzo urozmaicają grę. Jeżeli chodzi o Cień Czarnobyla, to jest on lepszy, ale tylko jeżeli są zainstalowane również mody. Ostatecznie głos oddaje na CoP.
I'll use my mistakes against my enemies!
Awatar użytkownika
yaccozi
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 22 Lip 2010, 15:34
Ostatnio był: 22 Gru 2010, 18:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Floper Szczur w 22 Lip 2010, 21:46

Cien czarnobyla jest bardziej mroczny i szary.Wiecej tam wrogow i szarosci.Ale to w nim jest ukochany Monolit.Zew to taki bardziej klimat Fallout 3 jest.Wiekszy obszar,przyazne postacie a z super modem Atmosfear to jak widzi sie wszystko to miodzio.Ja wybieram Zew bo to byl mój pierwszy stalker i inne mnie tak nie zaskoczyly.Zewie brakuje mi Elektrowni i minigierek oraz dolaczania do frakcji.Szkoda ze nie zrobia(na 99,999...%) Stalkera z 1 mapa na ktorej sa lokacje ze wszystkich czesci.Ale Cien tez jest dobry.Ma taki mroczny przygnebiajacy klimat.Fabula jest w obu grach dobra ale leprze wrazenie pozostawia 1.Ale final obydwu jest genialny :wink: !
:

Tylko Monolit może was uratować.
Awatar użytkownika
Floper Szczur
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 01 Lip 2010, 02:08
Ostatnio był: 07 Sty 2013, 06:35
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 19

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 23 Lip 2010, 09:08

Floper Szczur napisał(a):(...).Szkoda ze nie zrobia(na 99,999...%) Stalkera z 1 mapa na ktorej sa lokacje ze wszystkich czesci.(...)


Mnie i pewnie innym też, marzy się, żeby pewnego dnia na półkach sklepowych zobaczyć nowego stalkera (np. Stalker 2) z pełną, otwartą mapą całej strefy czarnobylskiej, a nie tylko wybranymi wycinkami;] Ale wtedy dyskusja "Co wg was jest lepsze: Stalker 2, czy SoC" mam nadzieję będzie bezcelowa;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Mroczny w 23 Lip 2010, 13:09

Alvarin napisał(a):no ale tam nie miałeś opcji naprawy...

I tu jest przewaga Zewu Prypeci. Nie muszę się martwić że moja wypucowana pukawka będzie zacinającym się złomem :)
Nawiązują do ostatniego postu. Ja będę się cieszył jeśli w ogóle następny Stalker powstanie, narazie jest cisza medialna :(
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 23 Lip 2010, 15:04

Cisza medialna może świadczyć o tym, że kolejnego stalka nie będzie bo za słabo się sprzedały poprzednie, albo... kombinują po cichu, żeby nie było znowu jak z SoC, że mieli ciśnienie przez kilka lat i czekają na moment, aż będą miali gotowe coś konkretnego co wszystkich powali;]

Ale dosyć offtopu, jakby ktoś podał link do tematu rozważań o stalku 2 to byłbym wdzięczny, bo wyszukiwarka nie daje rady a przeczesywać kolejno tematy, to może trochę zająć;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez lektors w 31 Lip 2010, 15:29

Zależy jak leży, pod względem fabuły i ogólnej historii to Shoc ale pod względem technicznym to zdecydowanie Cop, dlatego stawiam na niego.
Image
Awatar użytkownika
lektors
Tropiciel

Posty: 363
Dołączenie: 14 Cze 2009, 20:32
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 05:22
Miejscowość: Toruń
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 55

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Axideus w 31 Lip 2010, 15:40

Jak dla mnie oczywiste że Cop.Cień jak dla mnie z całej trojki wypadł najbladziej co nie oznacza że źle :) .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Duch97 w 31 Lip 2010, 15:54

Ja tam wole starego dobrego Cienia Czarnobyla.
Image
Image
Image
Image
Powinność górą!!!!!
Awatar użytkownika
Duch97
Kot

Posty: 47
Dołączenie: 12 Maj 2010, 14:04
Ostatnio był: 14 Gru 2010, 17:39
Miejscowość: Gdzieś w zonie...
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 31 Lip 2010, 16:58

Axideus napisał(a):Jak dla mnie oczywiste że Cop.Cień jak dla mnie z całej trojki wypadł najbladziej co nie oznacza że źle :) .


Cień wypadł słabo, bo nie spełnił nakręconych do granic możliwości oczekiwań i choć gra w wielu aspektach była i jest genialna, to jasne jest że dla wielu osób lepiej będą wypadać kolejne części. Dlaczego? nie wiem jak inni, ale po cieniu czarnobyla naprawdę niewiele oczekiwałem po czystym niebie, dlatego łatwo było GSC mnie oczarować tą grą. Ale był problem z bugami! (ile jest już patchy do czystego nieba, bo sam sie pogubiłem?) I znowu przez to moje wrażenia z gry spadły bardzo nisko (jak na i tak już zaniżone oczekiwania - chyba ze 4 razy próbowałem tą grę ukończyć i za każdym razem jakiś bug kończył moją karierę w Zonie, dopiero chyba nakładka z numerem 9 pozwoliła mi na wizytę w elektrowni) więc znowu oczekiwania wobec Zewu były bardzo niskie... I znowu Zew mnie olśnił, bo powoli GSC zaczyna spełniać obietnice które były przed SoCem... i znowu jest rzecz która bardzo utrudnia mi życie w Zewie... Optymalizacja! Tak więc poprzeczka pomimo, że poszła do góry dalej stoi o wiele niżej niż przed SoCem i pewnie kolejna gra w Zonie znowu mnie zachwyci bardziej niż poprzednie ;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Axideus w 31 Lip 2010, 17:05

Alvarin ma racje gdyby GSC tak nie spiep**** tymi bugami czystego nieba i cienia to obie gry byłby znacznie lepiej poważane.Czyste niebo według mnie jest super pod względem klimatu i według mnie pod tym względem najlepsze z całej trójki.W cop'ie zabrakło dźwięków i odgłosów zony i mutantów przez co zona wydaje się być nieco bardziej martwa w klimacie.W czystym niebie słychać odgłosy zony i to tak że aż dreszczyk bierze.Coś ekstra i do tego słychać tam odgłosy mutantów np: wycie czarnobylskiego psa z cienia czarnobyla co aż powoduje u mnie ciarki, podświadomy strach przed zoną a jednocześnie jeszcze większą ekscytacje zoną :D .Coś wspaniałego.Niestety w cop'ie trochę tego za mało.Ale i tak cop'a lubię i dlatego stawiam go na równi z czystym niebem, które naprawdę kocham :) .
Image
Awatar użytkownika
Axideus
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 30 Lip 2010, 00:27
Ostatnio był: 21 Lis 2015, 17:08
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 46

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez utak3r w 06 Sie 2010, 11:14

Axideus napisał(a):zona wydaje się być nieco bardziej martwa w klimacie.


Huh? A jaka wg Ciebie jest Zona?... przecież ona właśnie JEST pusta i martwa :) (no, już niedługo).


Alvarin napisał(a):Cień wypadł słabo, bo nie spełnił nakręconych do granic możliwości oczekiwań


Na szczęście ja nie czekałem na tę grę, więc SoC mnie oczarował :) Szkoda tylko, że ów czar prysnął wraz z rozpoczęciem zbliżania się do zwęglacza - im bliżej końca gry, tym gorsza rozgrywka, a w Prypeci nastąpiło apogeum przekształcenia całości w liniową, nudną jak flaki z olejem, strzelankę - i obraz ten nie minął już aż do końca gry, niestety. Skończyły się pomysły?

O ile fabuła ciekawsza jest w SoCu, ogólny klimat (no i technikalia) znacznie bardziej podobają mi się w CoPie.

Alvarin napisał(a):rzecz która bardzo utrudnia mi życie w Zewie... Optymalizacja!


Interesujące... optymalizacja Ci przeszkadza? Myślałem, że optymalizacja zawsze i wszędzie tylko pomaga. Zapuść sobie w takim razie w tle jakiś spowalniacz, to optymalizacja przestanie Ci przeszkadzać.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 06 Sie 2010, 12:48

Utak, nie czepiaj sie szczegółów, wiesz o co chodzi;] Ta gra przy takiej grafie powinna pójść dziś na co mocniejszych komórkach...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości