Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Bloodsucker_23 w 15 Lip 2010, 22:00

Cień Czarnobyla. Jak dla mnie gra nr 1 za niecierpliwe oczekiwanie na premierę :D fabułę i to jak mnie wciągnęła a do tego tyle możliwości modyfikacji. Nie powiem kolejne dwie części też są ok ale jednak Shadow of Chernobyl
MAN MADE HELL
Awatar użytkownika
Bloodsucker_23
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 27 Kwi 2010, 19:43
Ostatnio był: 20 Cze 2012, 22:21
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez zdzicho w 17 Lip 2010, 14:46

Oczywiście że Shadow of Chernobyl. CS-liniowa fabuła, CoP-nie ma tego klimatu.
Awatar użytkownika
zdzicho
Modder

Posty: 567
Dołączenie: 19 Cze 2009, 20:02
Ostatnio był: 02 Cze 2024, 05:57
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 500

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Mglisty w 18 Lip 2010, 09:00

coz, dla mnie obie czesci sa po prostu wysmienite i trudno mi je porownywac, obie zrobily na mnie fenomenalne wrazenie. Zew przeszedlem niedawno pierwszy raz i nieco na szybkiego - tak wiec nie zrobilem wszystkich zadan pobocznych. jednakowoz, niebawem zagram drugi raz i postaram sie odkryc wszystko co tylko jest mozliwe do odkrycia. obie czesci maja niesamowity klimat,ktory dodatkowo podsycam sobie odpowiednia atmosfera w pokoju - wieczor, mrok, pare zimnych piw(hehe...), odpowiednie naglosnienie i calkowite delektowanie sie Stalkerem. Spacerowanie po Zonie - bez pospiechu,wsluchiwanie sie w odglosy otoczenia, kapitalny ambient pana MoozE, muzyka z Baru(!!!)(SOC)...esencja nastroju :wink: Aha, i oczywiscie wgrane mody takie jak AMK (SOC), textury od Argusa, mody pogodowe i wszystko co tylko upieksza gre. Do tego doszlo, ze maksymalnie dziennie gralem po 2 godziny aby sie dluzej delektowac gra hehe. Coz, kazdy ma swoje zboczenia. Nieco chaotycznie napisane, tak wiec podsumowujac:

-Co Pan mysli o Stalkerze?
- No ku*wa...

Pozdrawiam :)
"Świat jest piękny,gdy wokół nie ma ludzi"

Mglisty
Wygnany z Zony

Posty: 46
Dołączenie: 10 Cze 2010, 11:41
Ostatnio był: 20 Lut 2011, 11:04
Miejscowość: South
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Znajomy w 19 Lip 2010, 10:51

Cień Czarnobyla lepszy... pierwsza część (jak jest przeważnie) najlepsza... bez dwóch zdań...
Najbardziej Zona wciągnęła mnie za pierwszym razem niż za drugim czy trzecim (CS wogóle dla mnie nieco porażka)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Znajomy
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 01 Lip 2010, 11:14
Ostatnio był: 07 Gru 2013, 15:04
Miejscowość: Magazyny Wojskowe
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 7

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez poncz w 19 Lip 2010, 11:54

Ja powiem tak - wykonaniem na pewno lepszy jest CoP, CS jest niezły ale jest 'spraną' wersją ShOC'a. Pod względem klimatu lepszy jest ShOC. Sporo miejscówek i oczywiście 'kolega' sakofag. Fajne motywy 'schizowe' w filmikach lub zakończeniach - tego mi brakowalo w CoP. Takie przyziemne i oczywiste bardziej wszystko co nie znaczy, że jest zły. Po prostu ShoC ma większą siłę przebicia natomiast CoP jest 'przyjemny' [choćby ze względów technicznych (nie aż tyle bugów, ja w sumie nie spotkałem się z żadnym uciążliwym w CoP'ie)].
To co mi się podobało w ShoC to też swego rodzaju taktyczne kombinowanie [brak możliwości naprawy broni był utrudnieniem ale nie było motywów, jak w CS i CoP, że 3/4 dobrych giwer leży odłogiem w skrzynce i masz tę pewność, że posiadasz arsenał (który w każdej chwili możesz naprawić) i sobie zasuwasz bezstresowo przez Zonę]. ShoC był bardziej wymagający a tak CS i CoP można na luzaku skończyć kołując sobie lepszy sprzęt już na początku.
Brain Damage
Awatar użytkownika
poncz
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 15 Kwi 2010, 12:30
Ostatnio był: 28 Maj 2012, 13:09
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez kuba0023 w 21 Lip 2010, 16:46

Ja lubię jak w stalkerze spotyka się mało ludzi i mutantów i nie ma dużo akcji , a tak jest w zewie prypeci , ale nie w SoC . Bardziej podoba mi się zew prypeci , nieco bardziej wciągający , realistyczniejszy . I nie ma głupiego trzymania broni
kuba0023
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 12 Cze 2010, 09:29
Ostatnio był: 09 Gru 2010, 21:52
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Black Kite
Kozaki: -7

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 21 Lip 2010, 17:04

nie ma głupiego trzymania broni... eee... yyy... o co Ci chodzi? A co do tych dwóch gierek, to cięzko je ze sobą porównywać. dzieli je przepaść jeżeli chodzi o wizję gry, niewidzialne anomalie, trudno wykrywalne artefakty, ulepszanie i naprawianie sprzętu itp. itd. Niby wydają sie to sprawy nieistotne, ale znacząco wpływają na odbiór gry w związku z czym uważam te gry jednak za zbyt odległe by je porównywać. Obie są bardzo dobre, ale poza nazwą i umownie terenem niewiele je łączy.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Mroczny w 21 Lip 2010, 21:24

Alvarin napisał(a):nie ma głupiego trzymania broni... eee... yyy... o co Ci chodzi?

Podejrzewam o to że w COP nie tzreba chomikować broni, tylko idzie się do mechanika i broń jest naprawiona. W SoC z tym jest akurat lipnie...
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 21 Lip 2010, 22:43

Wiesz, jak mi jakaś nie działała, to jej nie chomikowałem tylko wywalałem. Zawsze w każdym stalku mam jakąś w zapasie ze względu na różną amunicję, np. IL i AK. Jeden się "zmęczył" to do piachu z nim, brałem drugiego, a zanim i ten drugi się nadawał do wyrzucenia to już dawno sobie dobrałem od spacyfikowanych przeciwników jakąś spluwę na zastępstwo za pierwszą i tak w kółko macieju;] I tutaj był właśnie czar SoCa, bo nie przywiązywałem się do pukawek. Jakaś się zepsuła, to do piachu z nią. A teraz, ulepszone... żal ściska żeby ją wyrzucić i ją trzymam, więc jak dla mnie dopiero w CS zaczęło się chomikowanie broni:P

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez ja420 w 22 Lip 2010, 07:42

A ja uważam, że najlepszy stalker to SoC. Jest w nim wiele, wszystko jest uproszczone i jak gdyby ciekawsze. Grafika może się o ciupinke zestarzała ale jak wgra się moda graficznego ,,COMPLETE 2012" to jest gra idealna, jak gdyby nawiutka po premierze. THX :wódka: :P
Awatar użytkownika
ja420
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 13 Lip 2010, 13:17
Ostatnio był: 27 Mar 2011, 13:06
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Mroczny w 22 Lip 2010, 09:43

Alvarin napisał(a):Wiesz, jak mi jakaś nie działała, to jej nie chomikowałem tylko wywalałem.[...]A teraz, ulepszone... żal ściska żeby ją wyrzucić i ją trzymam, więc jak dla mnie dopiero w CS zaczęło się chomikowanie broni:P

Mi chodziło o te ulepszone z SoC np. Szybkostrzelny kałasz. Teraz można sobie ulepszyć broń i tego problemu nie ma. Pozatym ja wolałbym strzelać z swojej wypróbowanej, wypucowanej broni którą znam jak własną kieszeń, niż co godzine zmieniać na jakiś szajs. Ale to tylko moja opinia :)
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Alvarin w 22 Lip 2010, 13:40

no ale tam nie miałeś opcji naprawy, więc ten szybkostrzelny kałasz jak się zużył i co klik ppm było "broń się zacięła, musisz przeładować" to jednak nie widzę sensu dalej jej trzymać w plecaku, więc i tak trzeba ją wywalić i przywitać sie z jakąś nową;] no chyba, że tą lepszą trzymałeś na jakieś późniejsze, większe jatki... ale czy jest tego sens? Plecak tylko załadowany, tymczasem zobaczysz napisy końcowe a broń dalej w plecaku nienaruszona czekająca na swoją kolej;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość