Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez ZiomB w 05 Maj 2013, 17:48

Nie chciałbym trafić, chyba że moje życie zamieniło by się w ruinę. Wtedy pożyczka z banku, do kantora na rubelki, kałach pod pachę i w drogę! :D
A tak na serio to nie, nigdy. Na pewno sam bym nie wyruszył, to wykluczone bo ze mnie za wielki panikarz.
Na widok biegnącego na mnie dzika to bym był sparaliżowany i nie wiedział co miał robić, a najbardziej trapiło by mnie to, że będę musiał (w końcu) zabić drugiego człowieka. Nie odważyłbym się, sam bym się bał dostać postrzał. Z broni co prawda potrafię korzystać, ale co z tego.
Wańka_Wkręt napisał(a): Tak byłem na strzelnicy i strzelałem z glocka, łyso ci?

Dla mnie możesz nawet z RPK strzelać, powiedz mi, co z tego?
Załóżmy że potrafisz obsługiwać się bronią, co dalej?
W Zonie nie przeżyłbyś tylko tym, potrzeba być sprytnym, umieć wykorzystać teren do swoich potrzeb, być czujnym..
i ogólnie znać się na przetrwaniu.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Reklamy Google

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 05 Maj 2013, 17:59

W końcu jakiś porządny post, akurat odnośnie tematu.

W sumie ja się nie wypowiedziałem na temat, pardon:

Czy chciałbym trafić? Tu jestem podzielony. Z jednej strony perspektywa podróży, wrażeń, poznania nowych ludzi, a z drugiej nieustający argument: niebezpieczeństwa. Podzielam zdanie ZiomBa (tak się odmienia? :D) też jestem swego rodzaju panikarzem, także nie potrafiłbym zabić człowieka, nawet gdybym wiedział, że on to robi ze strachu o siebie/może że się mnie obawia, a może boi się, że nic nie zje przez następne dni i musi w desperacji zdobyć pożywienie, albo po prostu jest świrem i zabijanie ludzi to jego pasja, spełnienie, któremu może się oddać w całości. Być może byłbym wolontariuszem, bo w życiu momentami jestem sierotą, a z urzędami już parę razy walczyłem (chodzi o wnioski/papierki/podania ;) ), a w Zonie nikt by mi nie pomógł i byłbym zdany na siebie.

REASUMUJĄC:
Temat jest raczej bezsensu, większość wypowiedzi przedstawia wydumane bajeczki, które nigdy nie miałyby miejsca. Temat nie jest rozwojowy, nie ma punktu zaczepienia i raczej służy do nabijania postów ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez smok61 w 05 Maj 2013, 18:19

Czy chciałbyś trafić do Zony w realu? - Nie. Może kiedyś, gdy byłem młody i głupi. Pomijam tutaj inne przyczyny takie jak finanse, psychikę itp. Skupię się na zdawałoby się banalnej rzeczy - kondycji fizycznej. Ilu z tych co tak chętnie wybrało by się do Zony ją ma?
Waga Kałasznikowa z magazynkiem, to ponad 4 kg. Magazynek - 0,5 kg. Ile tego się uniesie? Do tego jakiś pistolet + amunicja, kilka granatów, śpiwór, jedzenie, apteczki, artefakty i najważniejsze - wódka. To wariant podstawowy, a wielu chciało by nosić kilka broni np. karabin snajperski.
Większość z naszych "dzielnych" stalkerów z takim obciążeniem nie zrobiła by kilku kroków o bieganiu nie wspomnę.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem
Awatar użytkownika
smok61
Tropiciel

Posty: 382
Dołączenie: 19 Wrz 2009, 12:36
Ostatnio był: 07 Lut 2018, 19:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 75

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Dark Dante w 05 Maj 2013, 19:32

Jam bym wybrał się do stalkerowskiej Zony z czystej ciekawości, dołączył do Powinności, odsłużył swoje 2 lata i zapewne wrócił do świata, a tam dopiero zadecydował czy lepiej mi na zewnątrz czy w Zonie.
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Gizbarus w 06 Maj 2013, 09:15

Dark Dante napisał(a): dołączył do Powinności


Naprawdę liczysz, że w Zonie powstałby tak idiotyczny podział na jakieś frakcje? :E

Co do mnie osobiście - wbrew wszystkiemu, chciałbym. Nie wiem, czy to fakt, że niebezpieczeństwa przyciągają człowieka, czy coś innego... Jednak wiem, że to droga bez powrotu - stamtąd wraca się w czarnym worku... Chociaż w sumie nawet i nie. Poza tym, wiele czynników, które wspomnieli przedmówcy - świetna kondycja, gotowość do zabicia drugiego człowieka, czy umiejętność do pozyskania jedzenia, albo nawet zorganizowania sobie noclegu w nieprzyjaznym środowisku - mogłoby przesądzić dość szybko o takim 'pobycie'.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Tormentor w 06 Maj 2013, 10:14

Ja bym chciał trafić do Zony. Pozwiedzał bym X18, zabiłbym parę Snorków, zabrał parę artefaktów. Uratowałbym bym Wilka od śmiertelnych płomieni, pogodziłbym Wolność i Powinność. Barmanowi przyniósł bym coś więcej niż tylko Oko Mięsacza. A potem tak zwyczajnie wrócił do Polski bo za piwem było by mi tęskno.
Image

Za ten post Tormentor otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive ZiomB.
Awatar użytkownika
Tormentor
C O N T R I B U T O R

Posty: 1029
Dołączenie: 15 Lis 2010, 21:42
Ostatnio była: 18 Lis 2023, 20:59
Miejscowość: Yantar
Ulubiona broń: --
Kozaki: 289

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Pangia w 06 Maj 2013, 14:31

Gizbarus napisał(a):
Dark Dante napisał(a): dołączył do Powinności


Naprawdę liczysz, że w Zonie powstałby tak idiotyczny podział na jakieś frakcje? :E

Raptor napisał(a):Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem i nie wiem czy pisze go w odpowiednim dziale.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy chciałbyś się znaleść w Zonie w realu gdyby istniała taka Zona jak w Stalkerze?? Co byś zrobił, do jakiej frakcji byś dołączył itp.?

Błagam Cię, Gizbarusie, zastanów się przynajmniej trzy razy, zanim coś powiesz.
A co do tematu to raczej nie. Pojechałbym, gdybym sobie spieprzył życie i musiał uciekać przed kimś - w Zonie chyba nikt by mnie nie znalazł. Znalazłbym sobie coś, w czym jestem dobry i tym bym się zajął.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!

Za ten post Pangia otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gizbarus.
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 06 Maj 2013, 14:33

Pangia, twórca tego tematu z 2010 roku raczej chciał uzyskać nasze "wyimaginowane" bajeczki dotyczące tego, co byśmy robili w Zonie, a ostatni spór wykazał, że wypadałoby pisać prawdę, także Gizbarus ciągle trzyma się tej wersji ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Dark Dante w 06 Maj 2013, 14:53

Gizbarus napisał(a):
Dark Dante napisał(a): dołączył do Powinności


Naprawdę liczysz, że w Zonie powstałby tak idiotyczny podział na jakieś frakcje? :E


Tylko że wcześniej napisałem:

Dark Dante napisał(a):Jam bym wybrał się do stalkerowskiej Zony.


Czyli gdyby powstała przynajmniej podobna do takiej jaka została pokazana w grze, a nie takiej jaka jest naprawdę.To samo do Pangia.
Ostatnio edytowany przez Dark Dante, 06 Maj 2013, 14:59, edytowano w sumie 1 raz
Zona ma swoje tajemnica, Ty musisz je poznać.

Dark Dante
Wygnany z Zony

Posty: 180
Dołączenie: 29 Kwi 2013, 18:48
Ostatnio był: 28 Cze 2015, 23:23
Miejscowość: Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 12

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Pangia w 06 Maj 2013, 14:55

Ja tam wolę się trzymać pierwszych założeń tematu. Zresztą gdyby każdy to robił, nie byłoby problemów.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez djcycu w 06 Maj 2013, 16:44

Nie wiem co pisaliście wcześniej więc piszę do tematu, tak, chciałbym tam trafić ale może nie tyle do tej zony z gier co do prawdziwej obecnej gdzie brakuje jakiegokolwiek człowieczeństwa. Cisza spokój i sama natura z dala od ludzkiego sku*wysyństwa i innych trosk powodowanych przez innych ludzi...
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Grzechu300 w 06 Maj 2013, 23:09

Oczywiście że tak.
Przecież tylko w Strefie człowiek staje się człowiekiem- bo jest sam, może wszystko przemyśleć, liczy tylko na siebie i na nikogo więcej- staje się silny, niezależny.
Ale cóż, Zona daleko, więc staram się wypełnić jej brak zwiedzając wszystko co opuszczone. ;)
Вознаграждён будет только один.

Za ten post Grzechu300 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wojak.
Awatar użytkownika
Grzechu300
Ekspert

Posty: 800
Dołączenie: 30 Sie 2012, 22:39
Ostatnio był: 15 Wrz 2019, 11:19
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 333

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt48 oraz 4 gości