GSC ZAMKNIĘTE?!

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez bax20 w 13 Gru 2011, 14:13

Aha, w takim razie dzięki za info. Również zgadzam się z tym że żarty w takiej sytuacji są nie na miejscu, wysłano bandę gości z "ulicy" by przeprowadzili wywiad, a tymczasem robili sobie jaja...

Uwagi moderatora:

Nie cytuj ostaniej wypowiedzi, bo przyjdzie zły Wheeljack i cię zabierze. - Soviet
Intel Core i5 6300HQ 2300MHz | 12GB DDR4 2400Mhz | Nvidia GeForce GTX 960M 4GB | Kubuntu 19.04
Awatar użytkownika
bax20
Stalker

Posty: 132
Dołączenie: 30 Lis 2009, 21:07
Ostatnio był: 15 Lip 2024, 21:56
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 24

Reklamy Google

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Domianos w 13 Gru 2011, 20:11

Mam jedno pytko : Czy na 100% wiadomo, że Stalker'a 2 nie będzie i GSC się rozpadnie, czy może jest jakaś szansa?
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez KoweK w 13 Gru 2011, 20:15

Wszystko masz na stronie głównej. Wiemy tyle samo, co ty, czyli nic.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Kondiash w 13 Gru 2011, 20:27

Szkoda studia i produkcji. Nie podoba mi się, że konsole tak mocno zawładnęły światem. Możliwe jest, że właśnie przez to STALKER 2 był skazywany na straty. Niedorzeczność, przecież gra ma tak wielkie grono fanów, dlaczego więc zamykać najbardziej ambitne ukraińskie studio? Oby GSC przetrwało ten wielki kryzys...
Zręczne ręczne kwające plusem
Awatar użytkownika
Kondiash
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 13 Gru 2011, 20:01
Ostatnio był: 05 Mar 2015, 16:13
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 8

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Dziarsky w 14 Gru 2011, 07:01

Kpuc napisał(a): ale to mody naprawiają prawie cała koncepcje gry.

Nie zgodzę się z tobą :). Nie znam żadnego moda, poza jednym pogodowym, który profesjonalnie poprawia grę. Większość to wizje amatorów, które same w sobie mają te same wady co podstawka. Ale takie jest moje zdanie.

Charakter mojej wcześniejszej wypowiedzi jest być może krytyczny i za bardzo sądzący ale jak napisałem jakoś muszę sobie tłumaczyć taką stratę. Nie mówię, że nie szalałbym za S2 jaki by był - zapewne poleciałbym po kolekcjonerkę w podskokach (jak poprzednio) ale nie zmienia to faktu, że jeśli faktycznie zrezygnowali to musiało namnożyć się jakiś problemów i głównie stawiam na za duże oczekiwania względem możliwości.
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez AlterEgo w 14 Gru 2011, 08:56

Witam!
Czy wiadomo coś o serialu Stalker?
Tym, który miał wyjść równocześnie z grą.
Awatar użytkownika
AlterEgo
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 18 Lut 2010, 08:59
Ostatnio był: 20 Sty 2012, 06:48
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Feniks w 14 Gru 2011, 09:37

Szkoda studia i produkcji. Nie podoba mi się, że konsole tak mocno zawładnęły światem.

Nie opowiadaj bzdur, bo aż wstyd.

Ostatnio GSC wykręcało się ze swoich obietnic wydania Stalkera 2 na konsole, więc na chwilę obecną nie ponosili żadnych finansowych kosztów związanych z konwersją. Ba, sukces finansowy gry byłby wręcz pewny, gdyby ukazała się jeszcze poza PC.

Zanim ktoś jeszcze wyleci z argumentem mówiącym o konsolach niszczących rynek, to niech przypomni sobie, że konsole to pierwszy sprzęt przeznaczony stricte do grania, jaki powstał.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Soviet w 14 Gru 2011, 13:02

Pokaż gdzie GSC wykręcało się z robienia S2 na konsole :).
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez KoweK w 14 Gru 2011, 14:19

Dziarsky, S.T.A.L.K.E.R.'y są w małym stopniu wyreżyserowany, posiadają masę losowych zdarzeń. Takiej gry nie da rady zrobić, by była tak technicznie idealna jak powiedzmy, no nie wiem, COD, w którym bugów jakichś większych nie ma. Nie ma też takiej drugiej gry jak S.T.A.L.K.E.R. więc nie mamy porównania, czy ktoś mógłby taką grę zrobić lepiej.

A większość błędów są błędami źle napisanych skryptów i samych plików gry. X-Ray sam w sobie, aż taki awaryjny nie jest. Odpal sobie pustą mapę i zobaczysz jak wszystko płynnie i bez błędów chodzi. Dodaj A-Life, fabułę, NPC-ów, skrypty i dopiero wtedy zaczną się schody. ;)

P.S. nigdy nie miałem błędu, ani żadnego buga na niemodowanych S.T.A.L.K.E.R.'ach. Albo nie pamiętam...
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 13:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Kondiash w 14 Gru 2011, 15:41

To w takim razie liczą się tylko pieniądze. Co zrobić: zaryzykować zrobienia STALKERA na konsole i zgarnąć więcej kasy? A może wydać tylko na pc-ty i zadowolić liczne grono fanów? Druga opcja jest dla wydawcy totalnie idiotyczna i kompletnie nie wchodzi w grę. Kasa, kasa, kasa, kasa i jeszcze raz kasa. Najlepiej kompletnie olać pc-ty i dać im porta z konsoli (może akurat nie w przypadku Stalkera), ot taka brutalna prawda.
Zręczne ręczne kwające plusem
Awatar użytkownika
Kondiash
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 13 Gru 2011, 20:01
Ostatnio był: 05 Mar 2015, 16:13
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 8

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez meJKu w 14 Gru 2011, 16:55

Niektórzy chyba nie zauważyli, że mamy 2011 rok. Wydawanie Stalkera 2 na samych PCtach również by przyniosło zyski dla wydawcy. Dlaczego? Dystrybucja elektroniczna. Przy dzisiejszych Steamach, Direct2Drive itp. nawet niszowe gry są w stanie osiągnąć sukces. Stalker na PCtach ma coś czego nie mają konsole - wyrobiony grunt, masę fanów, którzy to kupią. Porty na konsole wiążą się z dodatkowymi kosztami+trzeba przekonać konsolfagów, żeby to jeszcze kupili. Jestem pewien, że taka gra jak Stalker2 znalazła by te 2 miliony+ nabywców, wystarczy odpowiednia strategia studia ; )

Za ten post meJKu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Fender,
Negative Soviet.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 21 Wrz 2024, 11:46
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: GSC ZAMKNIĘTE?!

Postprzez Stalker Rambo w 14 Gru 2011, 17:24

Jestem graczem więc posiadam i komputer, i play station (i zastanawiam się nad psp). Ale, nigdy w życiu nie zagrałbym w Stalkera na konsoli skoro PC lepiej się do tego nadaje. Jak można w takie gry grać na konsolach? Dotychczas na konsoli zagrałem w dwa fps-y: Call of duty - big red 1 i Killzone. Stwierdziłem, że więcej nie będę grał w strzelaniny na konsolach. W następnej "pile" jako tortura powinna być gra w strzelankę na konsoli. :mad: Taka mała dygresja :wink: . Niestety Kondiash ma rację, wszystko napędza kasa..., ale skoro do tej pory żaden stalker nie wyszedł, na konsole, to czemu najnowszy miałby wyjść?

Za ten post Stalker Rambo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kondiash.
Awatar użytkownika
Stalker Rambo
Weteran

Posty: 595
Dołączenie: 21 Paź 2011, 00:15
Ostatnio był: 27 Lis 2023, 17:36
Miejscowość: Starogard Gdański
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 142

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości