Wojna Wolność vs Powinność

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Woland w 16 Lut 2013, 23:25

A miałem przepisywać zaległości po tym co mnie w szkole nie było :E :E
Oj tam oj tam, później :P

@silos

Sytuacja Powinność a Naukowcy i Wolność a Naukowcy jest następująca:
Powinność:
Pomagają Naukowcom i chronią ich bunkier. Są (błędnie) przekonani że Naukowcy chcą zniszczyć zonę. Powinność przekazuje im także artefakty.
Wolność:
Cóż, relacje wyglądają następująco...
Cień Czarnobyla:
W samej Wolność z Naukowcami kontaktu nie ma i nie ma szans się spotkać (Bar odgradza). Nic nie ma rozmów ani z naukowcami ani anarchistami o ich relacjach.
PDA mówi że są w konflikcie. Dziwna to rzecz i niewyjaśniona. Istnieje na ten temat pewna teoria, do spotkania z naukowcami w teorii miało dojść w... Dziczy! Co tam mieli robić anarchiści? A no goście od Wilcarza zestrzelili helikopter... Że co?! Tak, dobrze czytasz. Nie wiem czy to prawda ale z tego co ktoś kiedyś na forum pisał Wilcarz miał być początkowo z Wolnością związany. Zresztą w tam plikach gry jest mowa o tym. W PLIKACH GRY, nie w grze. Treść podana na stronie głównej, już przytaczam:
"Anarchista, który gardzi każdym prawem oprócz prawa dżungli."
Czyste Niebo: brak relacji
Zew Prypeci: Są jedną z 3 grup stalkerów do wynajęcia do ochrony bunkra naukowców (poza nimi można Powinność lub neutralnie- gości od Tasaka)

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive silos.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 16 Lut 2013, 23:44

@Woland

Jak dołączymy do Wolności w Cieniu Czarnobyla, a następnie pójdziemy (a raczej przebijemy się ;) ) do bunkra w Jantarze, to Sacharow będzie dla nas wrogiem. Gdybyśmy przykładowo przed uratowaniem Krugłowa dogadali się z Wolnością, misja byłaby anulowana, gdyż, profesor... strzelałby do nas :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Woland w 17 Lut 2013, 00:02

Image
!!Mody!!


Na normalnej grze nie da się dołączyć do frakcji. Można być tylko przyjacielem frakcji (to znaczy wszyscy członkowie frakcji są na zielono a poza tym żadnych korzyści). Za misje i pomaganie frakcji. Ale od czego to zależy to nie wiem, to dość umowne jest. Do pomagania dawanie apteczek rannym z tego co widzę też się liczy. Możliwe tylko do Powinności lub Wolności.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 17 Lut 2013, 00:04

No chyba nie, jak zlikwidujemy Pawlika, pomożemy przy Granicy itd. w Statystykach mamy "Przynależność: Wolność", Bandyci, Najemnicy stają się neutralni, a Powinność i Naukowcy wrogami. I to na czystej bez modowej wersji psiakrewka :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Woland w 17 Lut 2013, 00:20

Nieźle. To skąd się wzięło że w Cieniu Czarnobyla nie da się dołączyć do frakcji?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 17 Lut 2013, 00:24

Nie wiem, po prostu ja takie coś mam bez modów, może to sprawka patchy? :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Woland w 17 Lut 2013, 00:37

A jaki patch? Najnowszy to jest patchy możliwe że odblokowały czy stary jakiś to jest wtedy bug?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Adam w 17 Lut 2013, 00:39

Zero czwóreczka, ale nie gram w SoCa od wczoraj i na zero piąteczce też tak miałem ;)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Miki525ful w 17 Lut 2013, 12:27

Pod koniec Zewu Prypeci mówili że doszło do kruchego pokoju między Wolnością a Powinnością a Stalkerzy służący w tych frakcjach zaczęli opuszczać ich szeregi dołączać do wolnych Stalkerów.

Uwagi moderatora:

Fajnie, ale używaj interpunkcji.
Miki525ful
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 17 Lut 2013, 12:11
Ostatnio był: 05 Maj 2013, 18:48
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Woland w 17 Lut 2013, 17:50

Miki525ful co ty gadasz?
1. Ta sytuacja dotyczy tylko stacji Janów.
2.Pozostałeś neutralny. Jak się zaprzyjaźnisz z Powinnością to Powinność wygra a Loki zginie a jak zaprzyjaźnisz się z Wolnością to Wolność wygra a Szulga zginie.
Chodzi o misje:
-Znalezienie frakcji dla byłych monolitian Włóczęgi
-PDA Morgana
-Flint
-Ochrona Bunkra Naukowców
I coś jeszcze.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez satan696 w 17 Lut 2013, 23:04

A ja bym zasugerował się nieco ich uzbrojeniem i uniformami. Jeśli powinność zaatakowała by w nocy z przytłumionymi karabinami w tym o ile nie sadzę że śmiało dali by sobie rade z wolnością. Snajperki i karabiny w łapach nie wyszkolonych vs karabiny w rekach dawnych sołdatów, w dodatku na polu gdzie powinność miała by przewagę. Za to jeśli wolność zaatakowała by od strony lasu to przed atakiem mogli by im spokojnie fajki kraść z kieszeni w ich kamuflażu. Wg mnie wynik walk był by ciężki do przesądzenia.
Awatar użytkownika
satan696
Stalker

Posty: 63
Dołączenie: 26 Gru 2010, 23:25
Ostatnio był: 23 Cze 2013, 17:37
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 2

Re: Wojna Wolność vs Powinność

Postprzez Canthir w 17 Lut 2013, 23:59

Przedmówca zwrócił uwagę na bardzo istotną, a dotąd chyba pominiętą kwestię. Powinność to w zasadzie dawni wojskowi, frakcja cały czas trzyma wojskowy rygor, jest zdyscyplinowana. Wolność to luźna zbieranina ludzi zewsząd, która nawet nie kryje się z tym, że dyscypliny tam nie ma. Uważam, że w tej sytuacji wszelkie działania podjęte przez Powinność przy użyciu podobnych środków mogą być skuteczniejsze, po prostu lepiej zostaną wykonane.

Mam jeszcze takie luźne przemyślenia: Powinność i siły rządowe mają niektóre wspólne cele, np. izolować Zonę od postronnych i nieupoważnionych, ograniczyć i monitorować wywóz artefaktów. Podejrzewam, że mając płaszczyznę porozumienia mogliby jedni z drugimi zorganizować szturm do centrum Zony celem usunięcia stamtąd monoliciarzy, wolnościowców i bandytów, a przy okazji i samotników. Powinność dostarczyłaby siłom rządowym informacji o terenie, powinnościowcy zrobiliby rozpoznanie, a wojsko zajechało z lądu i powietrza. Tylko pozostaje kwestia losów powinnościowców po takiej akcji odbicia Zony. Jeżeli siły rządowe przejęłyby pełną kontrolę to członkowie Powinności mogą zostać uznani za dezerterów i wzięci przed sąd wojskowy. Chyba, że uznano by, że nie mieli którędy wrócić, kiedy pierwsze oddziały zostały rozbite.
Смертельные аномалии, опасные мутанты, анархисты и бандиты, не остановят "Долг", победоносной поступью идущей на помощь мирным гражданам всей планеты!

Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy.
- A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi

Nie da się tu żyć bez gorzałki... Chcę już o wszystkim zapomnieć. Cholera, to samo dzień po dniu. Kiedy to się wszystko skończy? To chyba przeznaczenie... Daj mi spokój! Życie i tak jest do dupy.

zdjęcia Zony
Awatar użytkownika
Canthir
Opowiadacz

Posty: 309
Dołączenie: 02 Lis 2010, 17:50
Ostatnio był: 19 Sty 2022, 16:46
Miejscowość: Szn
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 193

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości