Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Pijawa w 07 Lut 2010, 16:09

A ja się wyłamię i powiem że CS :E Prawda że SOC miał klimat ale szlag mnie trafiał gdy kałach po kilku wystrzałach nadawał sie na złom zresztą w CS jest także kilka klimatycznych lokacji które można zwiedzać dla samego zwiedzania godzinami. W CS pojawiła się możliwość ulepszania i naprawy broni, zmieniony został system poszukiwania artefaktów no i promienie porannego słoneczka - miodzio, no i zwarcia zaczęły być wreszcie niebezpieczne. Niektórzy narzekają na liniowość po Limańsku, no ale jak sobie wyobrażacie przejście przez bazę monolitu? Oczekiwaliście przywitania wódką i ogórkami kiszonymi? Fakt że szpital to rzeźnia ale za to jaka sympatyczna :) Dlaczego jeszcze CS ano za czerwony las wielkie brawa, pierwsze wejście było niezapomnianym przeżyciem (jedynie mozna to porównać z pierwszym kontaktem z kontrolerem w SoC). Moim zdaniem CS jest grą szalenie niedocenioną. CoP to wg mnie porażka i to ciężka. W zasadzie nic nowego, lokacje wielkości pudełka na buty, fabuła drętwa jak truchło snorka. No i ostatnie co mnie zraziło do CoP to wygląd tej gry. Tylko anomalie się bronią bo cała reszta wygląda o wiele gorzej niż SoC. Lokacje brzydkie, brudne, szare i sztywne. Jedyne co na + ostatniej odsłony stalkera to otwarte zakończenie tylko swoją droga po co zostawać skoro po ewakuacji nic się w zonie nie dzieje? Sytuację zmieniają natomiast mody które pokazują prawdziwe mozliwości gry i tutaj bezsprzecznie 1 miejsce ma SoC - nieodwołalnie i bezapelacyjnie.
Pijawa
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 06 Sty 2010, 02:04
Ostatnio był: 03 Sty 2015, 16:29
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wojxar w 11 Lut 2010, 15:36

Lubię Zew Prypeci, jest w nim dużo możliwości i całkiem fajna fabuła, ale Cień Czarnobyla był pierwszym S.T.A.L.K.E.R.-em w jakiego grałem no i ma ten swój niesamowity klimat. Pierwszy raz grałem w Cień Czarnobyla u kumpla. Ahhh pamiętam jakby to było wczoraj jak się wchodziło do Podziemi Agropromu które potocznie nazywaliśmy "Studzienka" :E . Kumple za fotelem, ja w fotelu, gacie pełne :D (byłem wtedy o wiele młodszy). Dlatego też zdecydowanie głosuję na Cień Czarnobyla
Awatar użytkownika
Wojxar
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 02 Gru 2009, 20:14
Ostatnio był: 19 Sie 2012, 18:08
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Prosper w 14 Lut 2010, 14:01

Ja także głosuję na Cień Czarnobyla. Klimat który panował w tej części był po prostu nie do opisania. Ja przypomnę sobie podziemia Agropromu, laboratoria, dzicz, budynki w Jantarze to aż się dziwie że nie zostało to kontynuowane. W Zewie Prypeci tak naprawdę jest tego tylko namiastka i nawet błędy (których było mnóstwo) nie skreśliły u mnie pierwszej i najlepszej części. Głos na Cień Czarnobyla
Prosper
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 13 Sty 2010, 00:20
Ostatnio był: 03 Lis 2021, 20:58
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Igh w 18 Lut 2010, 16:46

Zew Prypeci .... to najlepsz gra w jaką grałem! Ciekawa fabuła, misje poboczne rozbudowane. Podziemia są debest czuje się jakbym był w kanałach , a świat jet zniszczony/
Cień Czaronobyla.... fajny klimat, ale fabuła mi się nie podoba :P
Awatar użytkownika
Igh
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 28 Sty 2010, 17:56
Ostatnio był: 10 Kwi 2010, 09:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 1

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez kezsel77 w 18 Lut 2010, 22:05

StalkerCiastek napisał(a):Cień Czarnobyla. Czemu? Bo to był pierwszy Stalker w jakiego zagrałem. I moim zdaniem żadna inna gra z tej serii nie będzie miała ani lepszego zakończenia, ani fabuły. Nic nie przebije tego klimatu i:
:

"Ej Strielok! Ej Strielok obudź się!"

^To było niezłe zaskoczenie. W Zewie czy w CS brakuje takich zwrotów akcji. No może w zadaniach pobocznych, ale to nie to samo.


MOże mi się wydaje ale SOC miał więcej niż jedno zakończenie a wydaje mi się że stalker 4 czy nie wiadomo jak się bedzie zwać bedzie lepszy hehe :wink:
Win7 - AMD ATLON II X2 250 3013MHz - 4096MB - NVIDIA GeForce 9800GT 1024MB - 1T 64-Bit
Awatar użytkownika
kezsel77
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 06 Sty 2010, 23:25
Ostatnio był: 26 Sty 2019, 15:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Co waszym zdaniem jest lepsze cień czarnobyla czy zew prypeć

Postprzez ZoltaR w 19 Lut 2010, 09:10

MOże mi się wydaje ale SOC miał więcej niż jedno zakończenie a wydaje mi się że stalker 4 czy nie wiadomo jak się bedzie zwać bedzie lepszy hehe :wink:

Gracz może ukończyć grę na siedem sposobów. :)
Image
Image
Awatar użytkownika
ZoltaR
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 16 Sty 2010, 18:49
Ostatnio był: 14 Kwi 2020, 20:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez LordDino w 19 Lut 2010, 09:49

Dla mnie Cień Czarnobyla ale dlatego, że są do niego interesujące mody które może jeszcze do CoP nie powstały. Ja w te gry najczęściej raz dwa razy zagrałem na singlu i w momencie kiedy mi się ona znudziła brałem się za mody. I tu SHoC ma przewagę bo jest ich cała masa i niektóre zupełnie zmieniają rozgrywkę jak np: Priboy, a w innych można znaleźć coś co mnie interesuje jest taki wybór tego, że każdy coś dla siebie znajdzie.
Panie, daj mi siłę, do zaakceptowania rzeczy, których nie mogę zmienić,
odwagę do zmiany rzeczy, których nie mogę zaakceptować,
mądrość, abym dobrze ukrył ciała tych którzy mnie dzisiaj wk*rwili.
Awatar użytkownika
LordDino
Stalker

Posty: 138
Dołączenie: 18 Lut 2010, 09:20
Ostatnio był: 08 Cze 2012, 22:19
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wojak w 22 Lut 2010, 19:37

Dla mnie lepszy był jednak Cień Czarnobyla. To chyba jedyna gra z serii, w której jest okazja przetestować każdy karabin i każdy kombinezon. I te wrażenia z Kordonu. Wtedy każdy zaprzyjaźniony stalker cieszył. Nie zapominało się imion i ksywek stalkerów. Ja pamiętałem wszystkich z obozu kotów :D Wtedy to też był klimat, za każdym razem bałem się wychodzić z tego obozu. Wiecie, że kiedy pierwszego dnia zagrałem w Stalkera, nawet nie znałem go za bardzo (wiedziałem tylko, że akcja jest w Czarnobylu i są mutanty :) ), bo dostałem go na urodziny od kolegi. I właśnie wyjście z obozu kotów było dla mnie nie lada przygodą. W SoC na prawdę działo się dużo rzeczy i właśnie z niego wywodzi się najwięcej przygód, jakie się podczas tej gry przeżywa, bo w następnych częściach czujesz się niczym w armii, wszędzie pełno stalkerów i gra traci ten urok.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez OpenYourSoul w 23 Lut 2010, 14:10

Moim skromnym zdaniem,SoC oraz CoP są na takim samym poziomie,a dlaczego ?
SoC'a nie grałem za specjalnie długo jednak wiem co było dobre,a co nie.
W SoC'u fabuła,klimat i ogólnie wszystko było dobre jednak można było na co narzekać.
Tak samo u góry jest z CoP,fabuła dobra,klimat także no i oczywiści grafika nadrabia kilka niedociągnięć i wprowadzenie kilka mutantów.
Gdy pierwszy raz grałem w CoP'a podczas jednej z misji napotkałem na pijawkę,która była tak uciążliwa że szok. (Nawet mnie zagoniła w kozi róg i zaczęła wysysać krew co tego najmniej spodziewałem)
Ogólnie obie wersje są dobre mają swój klimat,ale jeśli miałbym napisać co jest lepsze to bym typował CoP za całokształt.
OpenYourSoul
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 23 Lut 2010, 13:57
Ostatnio był: 23 Lut 2010, 16:34
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Pruczek95 w 04 Mar 2010, 17:05

Stosunkowo uważam że STALKER CoP jest lepszy ponieważ można prowadzić freeplay :E
Ale płaci to tym ze jest dużo mniej lokacji do zwiedzania :(
Pruczek95
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 04 Mar 2010, 16:57
Ostatnio był: 01 Maj 2010, 13:04
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Fredzio12 w 06 Mar 2010, 18:22

No moje naljepszą częścią było Czyste Niebo, podobała mi się tam bardzo rozbudowana wojna frakcji, dopiero w CS wprowadzili zabawę z detektorem (szkoda tylko że artefakty się nie odnawiały) ale nawet sama linia fabularna jest jakaś pełniejsza nie ta w SoH lub CoP.
Jeszcze do tego w CoP są tylko 3 lokacje (Fakt nowe i dosyć sporę ) no i fajna sprawa z narzędziami i szukaniem PDA oraz oczekiwanym FreePlay'u to miałem i tak mniejsze oczekiwania po tym co zobaczyłem w poprzednich częściach.
Image
Awatar użytkownika
Fredzio12
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 12 Maj 2009, 15:22
Ostatnio był: 26 Kwi 2010, 09:30
Miejscowość: Grudziądz
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Specnaz77 w 07 Mar 2010, 11:08

Po mojemu Cień Czarnobyla! Ma klimat! :D
Specnaz77
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 09 Lut 2010, 16:16
Ostatnio był: 22 Sty 2011, 18:24
Miejscowość: Prypeć:D
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt08 oraz 1 gość