MMORPG w świecie Stalkera

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Postprzez fjk w 16 Kwi 2008, 14:58

z tym "zauważyłem wroga" to trochę dziwnie... bo powinno sięto opierać na zasadzie "ok... kto do mnie nei strzela ten nie mój wróg, ale też nie przyjaciel... nie zabijamy bez potrzeby, ale on też mnie może zabić - bez potrzeby... wiec trza uważać na niego"... =P
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Reklamy Google

Postprzez koza w 16 Kwi 2008, 15:06

fjk, no rzeczywiście, nie pomyślałem. ale przyszedł mi do głowy pewien pomysł. rozpoczynamy grę jako kot i po osiągnięciu pewnego stopnia dołączamy do wybranej frakcji lub pozostajemy samotnikiem. ale do której frakcji zostaniemy przydzieleni decyduje komputer na zasadzie: zabiłem dużo ludzi i mutantów - zostanę zabójcą, zwiedziłem kawał zony - zostanę odkrywcą, znalazłem masę artefaktow - zostanę badaczem itd. można również zrobić podział na jakby 2 zwalczające się grupy: stalkerzy i wojsko. każda z grup miała by frakcje i zaczynała przygodę po dwóch różnych stronach zony. w miejscach gdzie ich terytoria się zazębiają dochodziło by do starć. każda z grup dysponowała by unikalbymi przedmiotami, artefaktami i broniami w związku z czym rzadkością było by spotkanie stalkera z wojskowym uzbrojeniem.
Awatar użytkownika
koza
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 09 Lut 2008, 13:22
Ostatnio był: 19 Kwi 2008, 16:22
Kozaki: 0

Postprzez fjk w 16 Kwi 2008, 15:22

raczej jesli idzie o "frakcje" to ich "brak"-takie cuś: są naukowcy ("Scient Front" xD), "Army", i potem to co gracze wymyślą... ale z zdrowym rozsądkiem... są lonerzy, ale i anarchiści, oraz "łowcy wampirów" czyli "duty"... tylko nie "faszystowskie" tylko ludzie zabijając ymutnaty... ot takie "zabijaki" wojsko im przyzwala na działania... no i ww. anarchiści któzy chcą tu założyć "anarchistyczną republikę" =P... strona iście partyzancka... coś jak EZLN (zaprasza mna wikipedie i google) i anarchiści we Włoszech... ale też mają jakąs pomoc ze strony "łowców wampirów"... no i tak to sietoczy, są bandycie... ale właściwie każdy stalker jest bandytą... czyli włąściwie to takie "wampiry" które okradają, napadają i Bóg wie co jeszcze stalkerów na obrzeżach strefy... ot taki szybkii "zwał pomysłów". (sorry za błędy, szybko pisać musiałem)
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez SandFighter w 17 Kwi 2008, 08:22

Co do frakcji to niezmiennie pozostaję przy opcji ustawienia stałych frakcji administratorskich (coś w stylu grupy GROM ;)), do tego frakcja dla początkujących, którzy objęci będą ochroną do chwili ukończenia treningu (jeszcze nie mam pomysłu na nazwę). Reszta zależy od graczy, ale zawsze będzie istniała możliwość ingerencji administracji w razie konieczności przywrócenia porządku w świecie gry (wiecie, te wypady operacyjne typu zagrożenie terrorystyczne itp :)).

Komunikacja będzie się opierała na pewnym szkielecie, który już powoli zaczyna się klarować. Otóż gracz dysponuje radiem, które ma możliwość zmiany kanałów: ogólny (zasięg do 1km), drużynowy (do 1km), bieżący (który pokrywa się z ogólnym ale ma zasięg do 250m), oraz kanał prywatny z wcześniej sparowanymi innymi graczami (do 1km). Przełączanie kanałów to kwestia wciśnięcia odpowiedniego klawisza (od F5 do F8 włącznie). Dostęp do PDA pod klawiszem TAB, który automatycznie otwierać się będzie na tzw. active standby, skąd będziemy mieli dostęp do wszystkich jego funkcji. Instant Messaging będzie używany tylko do komunikacji na odległość (tzn. jak chce się wysłać komuś wiadomość), przy czym będzie to wyglądać tak jak w normalnych PDA. Myślę, że któryś z grafików postara się zrobić przynajmniej kilkanaście fajnych teksturek, by urozmaicić i spersonalizować trochę własne PDA.

Słówko o uzbrojeniu. Broń zostanie podzielona na sekcje, zgodnie ze standardami NATO: pistolety, pistolety maszynowe, sub-karabinki, karabinki szturmowe, karabiny maszynowe, karabiny wyborowe, granatniki, wyrzutnie przeciwpancerne, granaty ręczne, ładunki wybuchowe. Duża różnorodność broni pozwoli na naprawdę komfortową rozgrywkę :).
SandFighter


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez koza w 17 Kwi 2008, 14:57

wyglądem pda mogę się osobiście zająć, podobnie jak interfejsem gry (hud, menu). warto było by pomyśleć także o systemie gry w party, gdzie każdy otrzymywał by swoją rolę w drużynie i zdobywał dodatkowe doświadczenie za grę w teamie.
Awatar użytkownika
koza
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 09 Lut 2008, 13:22
Ostatnio był: 19 Kwi 2008, 16:22
Kozaki: 0

Postprzez fjk w 17 Kwi 2008, 15:06

powiem że... trening? zły pomysł... wszakże to świat brutalny! wprowadzenie - w interesie graczy... i danie możliwości... jesli długo przeżyjesz to zaczynasz widzieć trochę jaskrawiej obraz przy anomaliach... ale "życie" byłoby okreslane czasem w grze... a nie czasem "bo gram od miecha ale łącznie 2 godziny"... ot takie pomysły mam ja...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez maciekt w 17 Kwi 2008, 16:01

Teraz tylko poczekać, aż SandFighter dorwie swojego Visuala, to zacznie się prawdziwa robota ;). Pomysły proponowałbym przekazywać sobie na "zebraniach" w Google Docs. Można pisać przejrzyste dokumenty i w czasie rzeczywistym zaproszeni do "zebrania" mogą je oglądać. Do tego konferencja Google Talk i mamy burzę mózgów oraz jej podsumowanie, jako przejrzysty dokument ;).

Dziś postaram się jeszcze pobawić tym silnikiem, ustawić teren i jego tekstury, skybox i parę innych pierdółek. Jesli chodzi o tę inną, równie ważną techniczną część gry - sieć. Nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z Visualem i nie wiem, czy trzeba być specem od sieci, żeby coś takiego napisać, ale mam wrażenie, że to będzie jedno z najtrudniejszych "zagadnień" gry do implementacji.

Czy daaamyyy radę...? ;)
maciekt
Tropiciel

Posty: 346
Dołączenie: 30 Cze 2007, 15:46
Ostatnio był: 13 Mar 2024, 19:42
Kozaki: 1

Postprzez Stalk3r w 17 Kwi 2008, 16:08

Ja bym proponował miejsce respu naszej postaci na poziomie w którym gracz ostatnio przebywał. Jak gracz zacznie pierwszy raz grę proponowałbym losowe miejsce startu.
Jak wcześniej mówiłem umieśćmy strzelnicę, rzecz jasna w budynku i lokacji w której kwiatek nie odgryza ci łba. :) Tak przy okazji to jak zrobisz tą texturę PDA chyba nie cyfrą? :D
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Kacperxy w 17 Kwi 2008, 16:31

Słówko o uzbrojeniu. Broń zostanie podzielona na sekcje, zgodnie ze standardami NATO: pistolety, pistolety maszynowe, sub-karabinki, karabinki szturmowe, karabiny maszynowe, karabiny wyborowe, granatniki, wyrzutnie przeciwpancerne, granaty ręczne, ładunki wybuchowe. Duża różnorodność broni pozwoli na naprawdę komfortową rozgrywkę :).


Ponawiam moje pytanie dotyczące uzbrojenia, będzie tylko jedna wersja danej broni, czy kilka? Bo w Stalkerze można znaleźć bronie zwykłe np. AKM i modyfikowane typu "Szybkostrzelny AKM".
Awatar użytkownika
Kacperxy
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 18 Sie 2007, 15:52
Ostatnio był: 03 Maj 2020, 00:58
Kozaki: 0

Postprzez panRebonka w 17 Kwi 2008, 18:35

Hejo.
Dawno mnie nie było, życie zawodowe dopadło, niestety - co nie znaczy, że umarłem i nie myślę o projekcie. Po prostu ograniczona ilość czasu ostatnio...

Co do pomysłów na komunikację - to dobre pomysły, ofkorz. Wskaźniki odpadają raczej, ale to już SandFighter napisał. Pomysłów jest mnóstwo, ale bez grafików którzy potrafią wcielić je w życie, stoimy.
Ja ze swojej strony spróbuję zmontować stronę-promo, na odpowiednim poziomie, nie to co teraz i nie wiem, poszukać ludzi na forach grafiki 3d.

Proponuję oficjalną nazwę projektu - Enclave. Daję też hosting, ale póki co trzeba zaprojektować i musi mi kolega cms-a zrobić.

Pisałem już o tym, ale jeszcze raz napiszę.
Nie kopiujemy stalkera.
Nie robimy drugiego stalkera.
Pomysły typu zwała grafiki/czcionek/frakcji/lokacji/potworów odpadają.

Tyle. Podłubię przy layoucie i dam projekt na forum, jak będę coś miał.
To nie ziemniak, to nie stonka - to niezwykły panRebonka
Awatar użytkownika
panRebonka
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 13:34
Ostatnio był: 12 Maj 2008, 22:48
Miejscowość: Gdańsk
Kozaki: 0

Postprzez Vaniol w 17 Kwi 2008, 18:41

Enclave ? O ile wiem to jest już gra która się tak nazywa. Jak dla mnie to DeadZone albo Zone jest lepsze, prostsze i pasujące do klimatu. Hm jak dla mnie to ta prosta stronka w html'u która jest pod adresem www.zona.republika.pl jest świetna, prosta i klimatyczna. Jednak żeby ktoś się tym zainteresował rzeczywiście będzie potrzebna inna, bardziej rozbudowana i odbajerzona. .
Image Image
"And if that is not the best fuckin' example, God HimSelf killed his own motherfuckin' son. So let's sing The Death Song Kids" by Marilyn Manson
Awatar użytkownika
Vaniol
Very Important Stalker

Posty: 536
Dołączenie: 21 Lut 2007, 21:50
Ostatnio był: 19 Sie 2024, 23:11
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 11

Postprzez panRebonka w 17 Kwi 2008, 19:02

Nic nie wiem o grze enclave. Nazwa dobra, domena pod encalve-game.pl już zamówiona. Nie widzę przeszkód :D

Edit:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pospieszyłem się może z rejestracją, ale kij tam.
Proponuję może podtytuł...
No nie wiem, imo Enclave to dobra nazwa. Nie kojarzy się ze Stalkerem, to dobrze.
Pod enclave.com są spadochroniarze jacyś, pod enclave.pl jakiś klan quake.
U, skucha: http://en.wikipedia.org/wiki/Enclave_(video_game).
Szit, wot nau?
Ostatnio edytowany przez panRebonka, 17 Kwi 2008, 19:15, edytowano w sumie 1 raz
To nie ziemniak, to nie stonka - to niezwykły panRebonka
Awatar użytkownika
panRebonka
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 07 Kwi 2008, 13:34
Ostatnio był: 12 Maj 2008, 22:48
Miejscowość: Gdańsk
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości