Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Cień Czarnobyla
322
50%
Zew Prypeci
323
50%
 
Razem głosów : 645

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Chudy w 22 Sty 2010, 21:02

Wg mnie to Cień Czarnobyla, ponieważ miał ten niezapomniany klimat i fabułę zaś jeśli chodzi o możliwości to oczywiście Zew Prypeci. Jak dla mnie oba na 1 miejscu ;) dopiero na 2 stawiam Czyste Niebo :P
Awatar użytkownika
Chudy
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 19 Sty 2010, 12:44
Ostatnio był: 10 Mar 2010, 19:18
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wiewiórka69 w 22 Sty 2010, 21:50

Jeżeli chodzi o mnie to mój głos oddaje na Zew Prypeci... otóż w cieniu Czarnobyla góruje przede wszystkim klimat, jest on na pierwszym miejscu nie ma co o tym dyskutować.. drugie zajmuje natomiast fabuła gry i ogólna rozgrywka, niestety gra ma trochę wad: np. brak totalnie zadań pobocznych jak przykładowo z ZP, a jak już są to w typie przynieś, kogoś zabij i wróć po nagrodę...(i jeszcze w dodatku się powtarzają) ale za to ZP ma duży plus nawet choćby za tą samą rozgrywkę która jest mocno rozbudowana i można się cieszyć wieloma szczegółami gry...tak czy inaczej wszystko sprowadza się do tego samego : ZP jest lepszy od cienia, no i jeszcze wezmy pod uwagę to że cień wyszedł już dawno i była to pierwsza część tej pięknej gry.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez MrKrzysiek w 27 Sty 2010, 18:22

Ja głosowałem za Zewem. Jest ciekawszy pod wieloma względami, np. emisje. Niestety w ZP brakuje mi wielu rzeczy, które są w Cieniu.
1.PDA-w ZP jest głupie brakuje przede wszystkim rankingu
2.Automatyczna podróż
3.Bronie-na samym początku mamy już bardzo dobre spluwy.
Jednak i tak ZP jest lepszy!

P.S. Pierwszy post!!!
MrKrzysiek
Kot

Posty: 14
Dołączenie: 27 Sty 2010, 18:10
Ostatnio był: 17 Mar 2010, 17:03
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Rajek w 28 Sty 2010, 10:26

Cień Czarnobyla!
Klimat, grywalność, kontrakcje z otoczeniem, fabuła, brak liniowości (w następnych częściach już niestety występuje :(), klimat, wolność i swoboda, i trudność (następne części przechodzi się łatwiutko, SoC już taki nie jest), klimat i chyba to wszystko... ;>
Awatar użytkownika
Rajek
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 18 Paź 2009, 19:14
Ostatnio był: 26 Kwi 2014, 22:15
Miejscowość: Orzysz
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez kemi w 28 Sty 2010, 13:03

Cień Czarnobyla, jednak...w Zewie, jak to w nowszej grze, jest zaimplementowanych kilka rzeczy, które jakby były w Cieniu to...byłoby po prostu doskonale:).

Mimo wszystko Cień za to, że z nim zaczęła się moja przygoda z Zoną i tak mi już zostało;).

Więcej podziemi, więcej strachu, więcej mrocznego klimatu to coś co stawia SoC przed Zewem.

Przede wszystkim elektrownia, która mnie osobiście zwaliła z nóg mimo, że była tam niezła sieczka. Ale sam fakt, że można po niej chodzić, obejrzeć z bliska (choćby w grze) dawało niesamowicie dużo tej części gry.

Troszke podobnie czuję się w Zewie w Prypeci, ale magii NPP nic nie przebije!
Baba to stworzenie Boże więc powinna stać w oborze,
lecz ze względu na kształt dupy,
chłop wziął babę do chałupy.
Awatar użytkownika
kemi
Kot

Posty: 21
Dołączenie: 18 Gru 2009, 11:57
Ostatnio był: 10 Lut 2010, 18:01
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez SpRiTeo w 28 Sty 2010, 21:07

Mój głos padł na Cień Czarnobyla, mimo iż Zew Prypeci jest grą fenomenalną, posiada kilotony klimatu, masę bajerów, smaczków itp. to jednak na prawdę zakochałem się w CC. Uczucia które towarzyszą podczas gry w CC są tak ogromne że ciężko je opisać, klimat klimat klimat klimat.... Może nie ma tylu bajerów co Zew, to jednak przewyższa go. Jeżeli byśmy dodali wszystkie mapy/bajery z Zewu do SoC + wysypisko z 1935 ( w którym się po prostu zakochałem na zabój ) mielibyśmy grę o której zawsze marzyliśmy:P
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Wilk Fenris w 29 Sty 2010, 02:37

A ja powiem tak. Przygodę, ze STALKERami zacząłem właśnie od Zewu Prypeci. Gra jest naprawdę świetna. Ma niepowtarzalny klimat i to coś, co sprawia, że człowiek wsiąka na całe godziny. Zachęcony wspaniale spędzonym czasem przy ZP postanowiłem zapoznać się z poprzednimi częściami i... no cóż. Z mojej perspektywy niestety nie wygląda to dobrze dla poprzedniczek ZP. I nie chodzi tu wcale o grafikę, bajery itp. Po prostu rozgrywka w Zewie była przyjemnością. Była płynna, wolna od bugów i większych niedoróbek (bo kilka było, ale na tyle niewielkich, że są do pominięcia), swobodna i dawała czystą radość z grania i obcowania z Zoną. Tymczasem poprzedniczki których nie znałem wcześniej już po kilkunastu minutach grania potrafiły sprawić, że miałem ochotę rozwalić klawiaturę na kawałeczki. Niestety, ale cofanie się do części poprzednich znając tylko ZP, jest jak cofanie się w przeszłość i to w negatywnym znaczeniu tego zwrotu. Zbyt wiele irytuje, zbyt wiele rzeczy utrudnia czerpanie radości z gry. Oczywiście gram, bo chce poznać świat Zony lepiej, jednak nie jest to już to samo. Gra mi się wyraźnie gorzej i wyraźnie mniej frajdy mam z tego grania. Bo cóż z tego, że np. w CN są wojny frakcji, skoro zachowanie oddziałów naszych sojuszników sprawia, że mam ochotę zaczekać na emisję i zakończyć swój nędzny żywot w tej Zonie pełnej irytujących idiotów. Niestety, ale gdy ktoś zaczyna od Zewu Prypeci, to cofanie się wstecz jest bardzo bolesnym doświadczeniem. Tak ja to widzę i nic na to poradzić nie mogę.

PS. Popróbuję z modami, skoro tak je zachwalacie.
Awatar użytkownika
Wilk Fenris
Stalker

Posty: 87
Dołączenie: 29 Sty 2010, 02:15
Ostatnio był: 01 Maj 2014, 18:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 4

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Microtus w 29 Sty 2010, 13:17

Ja w Zew gram od jakiegoś czasu. Oczywiście zaczynałem od SoC po drodze było CS.
Jeśli miałbym różnicować gry to Czyste Niebo to nieporozumienie. Denna gra z jedyną dobrą rzeczą tj. modyfikowaniem broni i pancerzy (zrobione zresztą niezbyt super).

SoC to była bomba bugów i nie ma dwóch zdań, jednak klimat gry był nieziemski. I żadna z części nie podołała przebić
(CN - brak klimatu, CoP - klimacik jest ale za mało). Była rozbudowana, ciekawa fabuła. Niestety leżały zadania poboczne. Mało było ciekawych misji, już nie wspomnę o przynoszeniu ogona nibypsa czy innych przynieś wynieś pozamiataj ;)

CoP jest dopracowane - to jet najważniejsze, gra mi chodzi dość płynnie. I jak dotąd (a jestem przed wyruszeniem do Prypeci) żadnego buga!!! To rzecz o której można było pomarzyć. Teraz wypuszczono produkt lepiej przygotowany.
To czego tutaj nie zabrakło to świetne zadania poboczne. Dobrze pokazane i ciekawe postacie stalkerów (cała plejada).

I mam podobnie jak wielu przeczucie, że jakby połączyć pozytywy 1 i 3 odsłony stalkera. Mielibyśmy grę kompletną.
Czytaj z żadnej części nie jestem zadowolony ;)

PS: Wczoraj mój znajomy, który widział CoP i w ogóle stalkera po raz pierwszy. Po jakichś 15 minutach gry powiedział. Powinna się jeszcze po zabiciu mutanta/przeciwnika pojawiać informacja w rogu (np: +200 XP).
Bo gdyby do tego dodać rozwój postaci (gierka kosiła by większość produkcji na rynku gier).
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez Svarog w 31 Sty 2010, 22:08

Jak dla mnie czas Zewu Prypeci jeszcze nie nadszedł, chociaż oczywiście kupiłem i ukończyłem dawno.

Pierwsze wrażenie było potężne. Wydawało mi się, że gra zdecydowanie przebija poprzednie części. Ale potem wróciłem do poprzednich. Okazuje się, że każda kolejna część chodzi wolniej na moim kompie. A jednak na jakość grania FPS ma ogromny wpływ. Jeśli chodzi o samą grafikę - żadna z oryginalnych części nawet nie ma startu do grafiki z moda Stalker Complete 2009 (do SoC).

I tu jest chyba samo sedno - Zew Prypeci jeszcze pokaże pazury, jak bogowie od modów się za to wezmą. Co jest dobre w Zewie: ciekawe misje, interakcja z NPC-ami, picie wódki, upgrady broni. Co jest słabe: za małe mapy. Za mało misji. Szczególnie pobocznych. Co jeszcze doskwierało - to czasami zbyt puste mapy, miejscami brakowało przeciwników i walki - w SoC było z tym lepiej. Część z lokacji w Zewie wydawała mi się też trochę zbyt monotonna. Miejscami jakby autorom brakowało pomysłu do czego możnaby wykorzystać daną lokację.

Ktoś już zwrócił na to uwagę - gra jest miejscami zbyt łatwa. W SoC było kilka trudniejszych momentów, w Zewie w zasadzie tylko starcia z Monolitem. Za mało anomalii :) Myślałem, że sobie zaszaleję z detektorem Svarog, ale okazało się, że raz - nie ma tych anomalii aż tyle, żeby szaleć - dwa, jak się z nich artefakty wyzbiera, to trzeba anielskiej cierpliwości żeby się nowych doczekać.

Ogromnym plusem Zewu jest mniej dogrywania. To jest zmorą poprzednich części. IMHO to osiągnięto zmniejszeniem map, co już mi się nie podoba.

Zew ma jeszcze jedną brzydką cechę - totalnie zepsuty silnik dźwięku. Chodzi o strzelanie. Własne strzały są wytłumione (jakieś 30dB ciszej od reszty dźwięków czy strzałów kogoś obok). Patch podmieniający dźwięki nie rozwiązuje tego problemu, bo bug leży chyba w głównym kodzie.

Co jeszcze drażni we wszystkich Stalkerach nowszych od SoC - to że broń bez upgradów jest praktycznie bezużyteczna. W sumie to się dziwię, jak monolitnik ze standardową klamką może mnie zdjąć jedną krótką serią z bardzo daleka, jak ja nie mam szans nawet w niego trafić, jak nie mam przynajmniej 2 upgradu broni.

Z drugiej strony, w Zewie dzięki przeróbkom można na nowo odkryć pistolety i zrobić z nich na prawdę potężny użytek. W SoC znalazłem jakiś mega wypasiony pistolet, na amunicję do karabinu, współczynniki ma kosmiczne, ale w sumie ciężko nim zdjąć przeciwnika 1 strzałem - co jest IMHO sporą niedoróbką - headshot powinien zawsze zabijać, bez wyjątków - no chyba że przeciwnik ma wypasiony hełm albo jest jakimś lepszym mutantem.

Ostatnią, ale niestety ważną wadą Zewu są wymagania sprzętowe w żadnym wypadku nie usprawiedliwione jakością grafiki. Mam nadzieję, że przyszłe patche trochę to poprawią. Zanim kupiłem ostatnią część zainstalowałem sobie pirata, żeby obejrzeć zanim kupię. To była trochę wcześniejsza wersja i chodziła dużo wolniej. Widać że zoptymalizowali trochę silnik, ale to jeszcze nie to.
Svarog
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 11 Gru 2009, 22:25
Ostatnio był: 15 Cze 2012, 14:02
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez kordon_1997 w 05 Lut 2010, 21:32

Wg mnie lepszy jest zew Prypeci ale cień Czarnobyla nie był najgorszy gdyby było czyste niebo pewnie bym je wybrał .
W Stalkerze Zew Prypeci jest wiele możliwości lecz w czystym niebie i Cień Czarnobyla można było poczuć taki klimat i zobaczyć elektrownie atomową.
Moim ostatecznym wyborem jest Zew Prypeci :E
Awatar użytkownika
kordon_1997
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 07 Sty 2010, 14:51
Ostatnio był: 08 Lut 2010, 20:26
Miejscowość: Sochocin
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez qduaty w 07 Lut 2010, 03:24

Zew, ponieważ widać w nim że goście z GSC są już milionerami i zrobili grę bez dziwnych ograniczeń, zgodnie z tym co w głębi ich mrocznych umysłów kiełkowało przez lata. Zarówno SoC jak i CS były niedopracowane: SoC wymęczony a CS działało po czwartym patchu i było nawalanką bez fabuły. Zew jest grą kompletną. I tak na marginesie, podchodzi Graphics Pack z CS (a nawet Float32!!!) co bardzo dobrze świadczy o ich kulturze technicznej. Co do grywalności, cóż zapominam o bożym świecie przy tej grze i zdążyłem już raz spóźnić się 3h na chlańsko, bo grałem.
qduaty
Kot

Posty: 31
Dołączenie: 15 Sty 2009, 00:49
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 03:17
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: -2

Re: Co wg was jest lepsze: Cień Czarnobyla czy Zew Prypeci?

Postprzez jaras76 w 07 Lut 2010, 15:58

Dla mnie to SoC jest na pierwszym miejscu. GSC miało w planach grę żyjącą własnym zyciem OL ale byli zmuszeni do skrajnej redukcji swoich pomysłów i tak powstał SoC. Klimat wgniata w fotel, potem powstał CS prequel SoC jak dla mnie mniej klimatyczna ale lepiej pod względem fabuły bo można grać należąc do różnych frakcji. Ulepszać oraz remontować broń i pancerze. Szczerze to w CoP nie grałem, ale widzę że twórcy wiele pomysłów zaczerpnęli z modów i pierwowzoru.Gra cudowna i jaką bym chciał aby była to połączenie wszystkich części STALKERA. Czyli powrót do OL takim jakim miał być na początku.
Moja punktacja:
1.SoC
2.CS
3.CoP
PS. Jeżeli weźmiemy pod uwagę mody to na pierwszym miejscu SoC wraz z Priboj Story. :!:
Image
jaras76
Tropiciel

Posty: 383
Dołączenie: 21 Lip 2007, 21:14
Ostatnio był: 25 Kwi 2012, 21:35
Miejscowość: warszawa
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości