STALKERki

Tutaj dyskutujemy w tematach, które nie pasują do żadnej części S.T.A.L.K.E.R.'a.
Regulamin forum
Chcesz zadać pytanie lub masz problem? Napisz w tym dziale, a Twój temat na pewno zostanie usunięty.

Re: STALKERki

Postprzez djcycu w 08 Sie 2015, 20:22

A ja wiem jedno... Nie dodano kobiet bo nie było potrzeby. Gra była o tajnych projektach i sekrecie zony więc co kobiety miałby by tam nowego wnosić? Tak jak mówiłem, fajny bajer byłby gdyby się kobieta jako laborantka pojawiła i były by rozmówki typu że "tam nad jantarem fajna ekolog jest. Zawsze jej arty puszczam za uśmiech taniej" i dalszego typu bzdety. W Soljance były kobiety i co to dodawało? Nic wiele, wszystkie po kolei zginęły. Błyskawica* jedynie okazała się szefem ugrupowania i jedyne co w tym było dobre to nadanie akcji nieco pikanterii bo sam gracz wczuwał się w rolę tak bardzo że nagła zdrada przez nią samą okazała się krzywdząca i niespodziewana... Gdyby to był facet to z pewnością nie uderzało by to aż tak mocno bo myślenie by się sprowadziło do twierdzenia - ot kolejny k*tas z Wielkiej Ziemi wlazł, okłamał a potem dał dyla ale nie, bo tu była kobieta i myślało się nieco inaczej... Delikatna, słodka a jednak przebiegła i z wielką władzą której nie byliśmy świadomi... Szkoda że Arhara nie skończył z chłopakami wątku bo był on zaje*iście ciekawy jako jedyny w kwestii kobiet w zonie... Mod kończy się na tym że idzie się w poszukiwanie Iskry - kolejnej kobiety z którą też wiązało się kilka fajnych wątków i tekstów.

* wg mnie była ona nawiązaniem do waniliowych opowieści o kobiecie w niebieskim kombinezonie gdyż tak wyglądała w modzie.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: STALKERki

Postprzez Nefariel w 08 Sie 2015, 21:44

Gra była o tajnych projektach i sekrecie zony więc co kobiety miałby by tam nowego wnosić?

Uhm, mogłyby być takimi samymi postaciami, jak mężczyźni. W życiu to tak działa, myślę, że w grze mogłoby być podobnie. Co by to zmieniło, gdyby (wstaw dowolnego bohatera) był babką? Myślę, że nic. Zaleta - bohaterowie byliby bardziej zróżnicowani i ciekawsi. Wada - trzeba by robić żeńskie modele postaci, a to kosztuje.
Powinność w sumie lubi Wolność, tylko nie wie jak zagadać.
Nefariel
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 01 Sie 2015, 11:45
Ostatnio była: 28 Wrz 2015, 15:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 7

Re: STALKERki

Postprzez djcycu w 08 Sie 2015, 22:28

Koszty kosztami, wiele by nie było do robienia bo kombinezony raczej by nie były jak legginsy tylko szerokie pory. Ot weź sobie mundur żołnierzy, to że kobieta widać tylko po twarzy. Ja stawiam że nie wprowadzono też kobiet z prostej gafy czyli nikt o tym nie myślał... Ale też i lekki efekt grozy chcieli wprowadzić. Tak na mnie ta gra działała na początku, czułem zaszczucie, złe chłopskie towarzystwo wokoło a kobieta? No cóż, zawsze łagodzi obyczaje i myśli :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: STALKERki

Postprzez Nefariel w 08 Sie 2015, 22:43

Koszty kosztami, wiele by nie było do robienia bo kombinezony raczej by nie były jak legginsy tylko szerokie pory. Ot weź sobie mundur żołnierzy, to że kobieta widać tylko po twarzy.

Nie do końca. Jesteśmy od Was z reguły niższe i szczuplejsze, nawet przy założeniu, że stalkerki to z reguły solidne Helgi z plecami jak szafa gdańska. A mieszkańcy Zony chodzą nie tylko w kombinezonach, np. bandytka mogłaby mieć całkiem damsko wyglądający płaszczyk (zanim ktoś zarzuci mi zdradę siostrzanej braci i nawoływanie do przesadnej seksualizacji bohaterek - to po prostu kwestia wygody, szeroki męski płaszcz zwiesza się z ramion, węższy uciska cycky). No i co najważniejsze: nawet najbardziej zmaskulinizowana kobieta porusza się nieco inaczej niż facet, a ogromna część kosztów animacji to właśnie ruch, bo tworzy się go poprzez nagrywanie wynajętych aktorów za pomocą bardzo kosztownego sprzętu.

(Właśnie, a'propos bandytów - jeśli chodzi o kolejne przykłady, wyobraźcie sobie, jak cudowne byłyby stalkerowe bohaterki w stylu cioteczki Entity czy Furiosy i kobiet z jej plemienia).

Ale też i lekki efekt grozy chcieli wprowadzić. Tak na mnie ta gra działała na początku, czułem zaszczucie, złe chłopskie towarzystwo wokoło a kobieta? No cóż, zawsze łagodzi obyczaje i myśli

No, z tym "zawsze" bym polemizowała, ale fakt, brak kobiet jest częścią tego specyficznego klimatu i dlatego jakoś strasznie mi nie przeszkadza. Ale poteoretyzować zawsze można. :)

Edit po pewnym czasie:
Bo mi przyszło do głowy, a nie chcę pisać posta pod postem. Wiecie, dlaczego jednak cieszę się, że w stalkerze nie ma kobiet? Bo kacapy nie umieją tworzyć żeńskich postaci. Próbuję sobie przypomnieć jakąś dającą się lubić bohaterkę z ruskiej kultury i przychodzą mi na myśl głównie Gruszeńka (filmowa, do nieznajomości książki ze wstydem się przyznaję) i Królewna Śnieżka vel Kipriiiida, która była jednak, hm, innego typu. Dlatego z dwojga złego wolę taką sytuację, jaka jest, zamiast zastępu mdłych mamej, których jedynym zadaniem jest bycie bluszczykiem, damselą w distresie albo nagrodą dla głównego bohatera.
Obawiam się, że interesujące żeńskie postaci u ruskich skończyły się na Marii Moriewnie (a i ją Afanasijew spektakularnie zepsuł).
(Ten dopisek jest sponsorowany przez butthurt po obejrzeniu Łowców Karawan).
Powinność w sumie lubi Wolność, tylko nie wie jak zagadać.
Nefariel
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 01 Sie 2015, 11:45
Ostatnio była: 28 Wrz 2015, 15:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 7

Re: STALKERki

Postprzez PRZEMEK ŁOWCA w 28 Lut 2016, 17:26

GŁĘBOKI ODKOP. A tak w ogóle, jeśli mówiliśmy o objazdowym burdelu, to jak myślicie: Kto by był tam najczęściej?
Obstawiam Wolność. Zagadką jest Powinność, bo ci wyglądają jakby czerpali radość z samej walki...
Jesteśmy Szturmowcami. Żyjemy Razem, Walczymy Razem i Umieramy Razem. Swoje życie poświęciliśmy Służbie.
,,Pogadamy później. Podczas emisji dostaję szczękościsku"- Porucznik Podorozny
„Nie ma rozpaczliwych sytuacji. Są tylko zdesperowani ludzie”.- Heinz Guderian
POWIEDZMY SOBIE UCZCIWIE : Podobnego S.T.A.L.K.E.R.A jak te 3 części już nie będzie. Trzeba zdławić w sobie ten ból i przyjąć to do wiadomości, że S.T.A.L.K.E.R. 2 MOŻE NAS ZAWIEŚĆ.
Możesz stracić wiarę w innych, ale nigdy w samego siebie- Optimus Prime
Ci ludzie pustyni miotający meblami kuchennymi to prawdziwe sku*wysyny matki natury. - Opis Burerów.
Awatar użytkownika
PRZEMEK ŁOWCA
Tropiciel

Posty: 205
Dołączenie: 03 Paź 2014, 20:18
Ostatnio był: 10 Lis 2022, 00:22
Miejscowość: Pralnia Samoobsługowa Prypeć
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 32

Re: STALKERki

Postprzez trolololo w 28 Lut 2016, 18:55

@UP Skończyło by się na tym że wjechali by ninja w czarnych fatałaszkach, rzucili magiczne zaklęcia
:

Aaaaanu Cheeki Breeki iv damkie!
, a panie lekkich obyczajów pracowały by dla obozu takowych/
Deszczyk pada , RAM mi zjada...
trolololo
Legenda

Posty: 1106
Dołączenie: 25 Wrz 2013, 13:03
Ostatnio był: 24 Mar 2023, 18:36
Miejscowość: Na granicy LTE
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 118

Poprzednia

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości