Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 27 Lip 2010, 16:05

Jak przecież nawet acziwmenta chyba zdobywamy, jak bez ani jednego strzału przejdziemy przez ten front, więc ten "skrypt wrogów" to zwykłe bajeczki.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Dziarsky w 27 Lip 2010, 16:14

Ale o jaki front chodzi?
Może to jest jakiś moment dalszy, którego nie widziałem do momentu jak grałem.

Poza tym czy ten jeden "front" ma zamiar reprezentować całą grę?
Image
Awatar użytkownika
Dziarsky
Weteran

Posty: 589
Dołączenie: 18 Lut 2007, 14:58
Ostatnio był: 07 Sie 2017, 08:16
Miejscowość: Gliwice
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 27 Lip 2010, 16:25

xKoweKx napisał(a):(...) A kolega Dziarsky i Alvarin chyba zbytnio tego gatunku nie lubią, choć mogę się mylić. :) Jeżeli jednak nie jestem w błędzie, to dyskusja jest bez sensu, bo to wtedy dyskutowanie o gustach... tak jakbym wlazł na stronę jakiegoś RTSa i mówiłbym, że gra jest nudna, głupia i w ogóle, a RTSów nie lubię. :P(...)


To ci powiem, że dyskusja ma sens bo akurat na moim dysku przewija sie sporo gier i w 90% to są wyścigówki (których ostatnio mało, a przynajmniej tych wartych uwagi) a reszta to strzelanki. FPS, TPS... bez róznicy. Ważne, żeby gra miała cokolwiek, co sprawiłoby, że chciałbym tą grę włączyć jeszcze raz. Metro nie ma nic takiego ale właściwie ze względu na ogólny klimat mogłbym nieco zaciskając zęby przejść tą grę. Problem w tym, że z każdym etapem w tej grze tej siły było we mnie mniej i w końcu rzuciłem dziadostwo w.... było niedługo po premierze, więc na szczęście przy odsprzedaniu zwróciła mi się prawie całość i to jedyna naprawdę pozytywna rzecz w tej grze;] A tak na serio, ani przez chwilę nie miałem w tej grze tego czego od niej oczekiwałem - realizmu. Zaraz się posypią teksty, że jak w ogóle w grze komputerowej poza symulatorami może być jakikolwiek realizm?

Przykład Crysisa. Ogólnie o grze. Jako żołnierz uzbrojony w superhiperkombinezon najpierw wojujemy na jakiejś wysepce z koreańcami, a potem nagle pojawiają się kosmici. Bzdura totalna i zero realizmu. Ale w tym wszystkim gra jest szalenie konsekwentna, wszystko jest w jakiś sposób wytłumaczone i jakby sie zastanowić, to gdyby przyjąć ogólne założenia gry za prawdę, to tak by to właśnie wyglądało. Tymczasem w metrze cały czas miałem wrażenie bycia na planie filmowym z wykonanymi z plastiku makietami rzeczy... i ludzi... a film w którym uczestniczymy ma bardzo chaotyczny scenariusz w którym nie do końca wiadomo co z czego wynika... Do tego jeszcze tak jak wcześniej wspomniałem dochodzi co najmniej dziwne strzelanie z broni i drastycznie wąskie pole widzenia, zwłaszcza w co zimniejszych miejscach na powierzchnii... Czego tej grze nie mogę odmówić to potencjału, można liczyć, że kolejne części (a gdzieś mi sie obiło o uszy, że jest już tworzone metro 2034) mogą być grami wybitnymi, ale na metro 2033 po prostu szkoda miejsca na dysku, skoro jest tyle innych, lepszych gier w tym gatunku;]

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 27 Lip 2010, 16:42

Linia frontu to linia frontu, jest tylko jedna ;)
Ale - nie, nie ma reprezentować całej gry. Takich momentów jest w grze znacznie więcej. Nie zmienia to, rzecz jasna, faktu, że Metro jest grą cholernie liniową, ale będę stanowczo protestował przed stwierdzeniem, że jest bezmózgowa i należy li i tylko wyłącznie przeć do przodu z ogniem z lufy. Daleko jej do gier tego typu - ale to trzeba przejść grę na spokojnie, rozglądając się i próbując różnych rozwiązań każdego problemu przed nami.

Jeszcze tylko słówko co do zarzutu pola widzenia... załóż sobie, Kolego, maskę pgaz i sprawdź, jak to jest :)
Zresztą... maska pgaz niepotrzebna. Będąc na polu walki, z karabinem i wrogami przed sobą, masz cholernie wąskie pole widzenia - ale o tym nie przekonasz się, dopóki siedzisz w fotelu przed kompem.



PS.
Ja też bym wiele dał za wersję otwartą tego świata, on się aż prosi o zrobienie czegoś a'la Stalker, ale w tych właśnie realiach. No cóż, mamy to, co mamy...
Natomiast technikalia rozwiązań zastosowanych w grze IMO są właśnie bardzo dobrze przemyślane i mi się podobają. I tylko ten świat....
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 27 Lip 2010, 18:12

w masce, czy bez... i tak jest wąsko a do tego jeszcze wchodzi szron... A że na polu bitwy się wiele nie widzi... nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam, bo nie mam pojęcia, ale... to jest jedna z rzeczy, jakie można poświęcić w imię grywalności... Lubię realistyczne gry, ale super-hiper realizm ma odwrotny skutek... Np. symulator policjanta... czasem do emerytury ani razu nie wyciągnąłbyś spluwy z kabury;]

wiem, zę to sie kłóci trochę z moim poprzednim postem, ale... po prostu we wszystkim należy szukać złotego środka. Metro go znalazło, ale w większości aspektów odbiło od niego a na dodatek w złą stronę...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 27 Lip 2010, 20:25

No nie przesadzajmy, Metro raczej nie jest hiperrealistycznym symulatorem :) Trzeba jednak pamiętać o filtrach w masce, bo inaczej doprowadzimy do sytuacji, w której niewiele widać przez zaparowane szkła. Ja starałem się do tego nie dopuścić, więc mi ten efekt nie przeszkadzał :P
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Wiewiórka69 w 28 Lip 2010, 11:17

Ale i tak często nasz bohater nie wychodzi z podziemi, mnie się spodobał pomysł z faszystami i komunistami. Jeden gość ( nie pamiętam imienia ) mówił że kiedyś dawniej to komuniści wygrali, a teraz znów się biją. Jeden z najlepszych momentów dla mnie w grze był jak przyszło mi jechać tamtym szybkim pojazdem po szynach, i uciekanie przed faszystami i w którymś momencie wyjechał czołg, to mnie zdziwiło. No i fajny mieli pomysł z tymi zjawami i duchami naprawdę super.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Mroczny w 28 Lip 2010, 11:35

Pomysł świetny, szkoda że nie wykorzystany, wyrżnięcie stada komuchów a stada nazioli nie różniło się niczym. A szron na masce i ograniczone pole przez nią było akurat miodne. Jakoś nie dostzregłem ograniczonego pola widzenia bez maski
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Kontroler w 28 Lip 2010, 11:46

A ja muszę powiedzieć, że cała gra mi się podobała i nie mam jej nic do zarzucenia. Nie napotkałem nawet na jednego buga i wszystkie rozwiązania w grze mi się podobają tzn. maska, leczenie, zbieranie amunicji, potwory itd. Zakończenie gry mnie rozwaliło dawno nie widziałem tak dobrego, według mnie zakończenia gry, bo lubię takie klimaty. Powiem tak gdyby nie to, że gra jest krótka, bo nic więcej jej nie zarzucę od siebie, to kochał bym ją bardziej niż stalkera... ale to jest w sumie standard, że jak zrobią długą grę, to nie koniecznie jest dobra, a jak zrobią krótką grę, to zazwyczaj jest wymiatająca... : E Aha ocenę dałem 10/10, chociaż powinienem dać 9/10, ale za ten klimat, który mnie urzekł kliknąłem dychę. Czekam teraz na Metro 2034 : D
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Mroczny w 28 Lip 2010, 12:55

Zakończenie gry było genialne, lubie takie tripy jak po jakiś narkotykach. Gra faktycznie krótka, ale jak na 1 raz może to i lepiej. Tak to mógłaby wyjść denna dłuuga i monotnna strzelanka :)
Image
Image
Image

Gdy odwrócisz się ujrzysz ich prawdziwą twarz, cios zadany w plecy to jest ich najlepsza broń.
Spójrz więc prawdzie w oczy nie akceptuj dziś ich słów,trzymaj swoja stronę nigdy nie daj im się zwieść.
Awatar użytkownika
Mroczny
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 24 Wrz 2008, 13:42
Ostatnio był: 11 Maj 2016, 09:36
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 28 Lip 2010, 20:24

Dla mnie najbardziej klimatyczne są etapy Duchy i Anomalia. Szczególnie genialnie wyglądają na najwyższych ustawieniach graficznych - cud, miód, orzeszki :) Pierwszy raz przechodziłem je z opadniętą szczęką. :wink:
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Qba w 28 Lip 2010, 23:45

Podczas grania w Metro zapadła mi w pamięć tylko jedna rzecz, mianowicie ucieczka drezyną w ciemnym tunelu i wyłaniające się z ciemności mutanty. Ostatnie chwile rozpaczliwej obrony.
Awatar użytkownika
Qba
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 24 Lip 2010, 18:02
Ostatnio był: 12 Gru 2012, 23:32
Miejscowość: Kraków
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość