Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 28 Cze 2010, 19:37

A w którym to miejscu wyszedłeś poza mapę??
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez specPL w 28 Cze 2010, 20:19

to było tak - poszedłem do kumpla, akurat on ma zajawe na metro ( i poniekąd mnie namówił na tą grę) i wałkował akurat etap z biblioteką - tam był taki twardy zwierzak...bibliotekarz czy jakoś tak. i strzelał w tego gościa równocześnie uciekając, w pewnym momencie bibliotekarz go pchnął i mój kolega wylądował poza takimi na pół uchylonymi drzwiami. to zabawne bo normalnie tych drzwi nie da sie otworzyć i do pomieszczenia wejść. czyli wyszedł poza mapke. widział mutanta, tekstury podłogi ścian ale tak od pewnego momentu było czarno....no nie wiem jak to opisać dokładnie - wyobraźcie sobie że widzicie coś przed sobą ale tak gdzieś od 1/4 obrazka jest czarno, a wy stoicie...no znajdujecie sie w "nowhere"
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 29 Cze 2010, 00:38

SpecPL, po Twoich postach widać, że nie warto z Tobą dyskutować skoro mylisz podstawowe pojęcia, jak bugi, ba, nawet nie wiesz chyba, co to jest... ;)

mejk napisał(a):Jedynie bardzo kulawe AI, czasem źle mi się grafika wyświetlała no i skrypty się czasem psuły

AI to chyba dla każdego kuluje... :< Skrypty też czasami się psuły, ale na szczęście wczytanie save'a pomagało.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez impulse_101 w 29 Cze 2010, 15:06

xKoweKx napisał(a):...ale na szczęście wczytanie save'a pomagało.


Save'ow z przed pol godziny grania zapomniales dodac, bo po drodze nie raczyli dac dodatkoweko zapisu gry :P
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez specPL w 30 Cze 2010, 10:57

xKoweKx napisał(a):SpecPL, po Twoich postach widać, że nie warto z Tobą dyskutować skoro mylisz podstawowe pojęcia, jak bugi, ba, nawet nie wiesz chyba, co to jest... ;)


jak zwał tak zwał, wychodzenie poza mape nie jest normalne, nikt mi nie powie że jest. i wiem co to są bugi. być może jesteś starszy ode mnie, może nie, ale ja w tym przemyśle siedze odkąd pamiętam, na pare beta testów się załapałem, kilka recek napisałem, i wiem co powinno się wydarzyć w grze, a co jest zwykłym babolem tudzież niedoróbką
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 30 Cze 2010, 11:10

specPL napisał(a):i wiem co to są bugi.

No. Rozumiem, że miałeś kilka bugów, ale czy to jest powód, by stwierdzać, że gra jest tak ZABUGOWANA, że wywaliłeś ponad stówę w błoto? lol, napisałeś nam tylko o jednym, czy tam o dwóch bugach i rzucasz od razu takie słowa:

bug bugiem pogania


oraz

gra byłaby dobra gdyby nie fenomenalna ilość bugów


specPL napisał(a):być może jesteś starszy ode mnie

E... nie rozumiem. Co to ma do rzeczy? :P

specPL napisał(a):ale ja w tym przemyśle siedze odkąd pamiętam, na pare beta testów się załapałem, kilka recek napisałem, i wiem co powinno się wydarzyć w grze,

Tak samo powinieneś wiedzieć, że KAŻDA gra ma jakiegoś babola lub niedoróbkę. ;)

I żeby sprostować pewien temat to TAK - Metro robili ludzie od GSC, którzy odeszli od nich w 2005 lub w 2006 roku. Oto dowody:

http://4a-games.com/

Prof to stary człowiek od GSC, aczkolwiek nie pamiętam czym się zajmował. Polecam przejrzeć stare zapowiedzi ze S.T.A.L.K.E.R.'a bo można go często na tych filmach zobaczyć, jak się wypowiada o grze. Pol lewej od niego mamy Tolika. Kojarzy wam się coś? Tak, tak samo na imię ma NPC, któremu dajemy apteczkę w Kordonie. :) To również były pracownik GSC. Oles, który też tam jest, również chyba jest od GSC, ale tutaj nie jestem pewien.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez specPL w 30 Cze 2010, 11:18

xKoweKx napisał(a):Prof to stary człowiek od GSC, aczkolwiek nie pamiętam czym się zajmował. Polecam przejrzeć stare zapowiedzi ze S.T.A.L.K.E.R.'a bo można go często na tych filmach zobaczyć, jak się wypowiada o grze. Pol lewej od niego mamy Tolika. Kojarzy wam się coś? Tak, tak samo na imię ma NPC, któremu dajemy apteczkę w Kordonie. :) To również były pracownik GSC. Oles, który też tam jest, również chyba jest od GSC, ale tutaj nie jestem pewien.


a więc miałem racje w tym że METRO robili ludzie od Stalka. Oles też jest z GSC o ile dobrze pamiętam Kowek.

a wracając do METRA - grałem u kolegi, przeszliśmy to i mnie jedno zastanawia. jakim cudem zakończenie w którym pozwalamy Czarnym/ Ciemnym żyć, mordować i doprowadzać do obłędu ludzi "pod powierzchnią" jest uznawane za dobre? wytłumaczy mi to ktoś? w ogóle czemu Czarni ( Ciemni? nie wiem jak to określić...) atakowali ludzi?
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 30 Cze 2010, 23:40

Poza mapę to i ja wyszedłem, co też opisałem w odpowiednim wątku na naszym forum. Było to również w bibliotece, tyle, że ja zostałem przeciśnięty (również przez bibliotekarza) przez małą szparkę w ścianie.

Ale.... fenomenalnej ilości bugów to tutaj z pewnością nie ma, większość gier ma ich znacznie więcej. A jeżeli masz inaczej, to wystarczy napisać do supportu :) Po to są, za to im płacą.

I jeszcze jedno słowo co do liniowości... ktoś tu rzucił, że to lata 90-te. Hmmm... pierwszy tytuł z brzegu - BC2. Toż Metro przy tej pozycji to świat swobodny, z rozbudowanym AI! Opamiętajcie się ludzie - jedne gry nastawione są na ciekawą fabułę, która musi być oskryptowana, inne stawiają na wolny świat. A Metro, nawiasem mówiąc, wcale nie jest aż tak cholernie bardzo liniowe - jeśli ktoś tak twierdzi, to znaczy, że biegiem przeleciał przez grę. Co zresztą widać po kretyńskich tekstach typu "gra wystarcza na zaledwie 8 godzin". ROTFL! Tacy ludzie nie powinni grać w gry. Ciekawe, ilu z was otrzymało dobre zakończenie, co?

EOT.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 01 Lip 2010, 12:16

utak3r, mi gra tyle właśnie godzin zajęła, ale nie szedłem ciągle przed siebie i w ogóle, tylko cieszyłem się grą - może nie tak w 100%, ale nie było na pewno speed runa. :D

I dobre zakończenie też miałem. ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez specPL w 01 Lip 2010, 15:45

no dobra już dobra...ale dlaczego to "dobre" zakończenie jest takie że ludzie dają Ciemnym żyć, a ci ich pewnie dalej będą mordować i doprowadzać do postradania zmysłów? nie lepiej jużby było rozwalić ich atomówkami "w imię zasad..."? dlaczego Ciemni napadali na ludzi mimo że mieli całą powierzchnie dla siebie?
specPL
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 06 Cze 2010, 20:14
Ostatnio był: 26 Sie 2011, 22:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 7

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 01 Lip 2010, 17:06

Ej, ja już się pogubiłem. To które zakończenie jest te "dobre"? :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1473

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 01 Lip 2010, 19:07

Zakończenie dobre jest gdy
:

Czarni nie giną, tzn. nadajnik spada z wieży na dół


specPL napisał(a):no dobra już dobra...ale dlaczego to "dobre" zakończenie jest takie że ludzie dają Ciemnym żyć, a ci ich pewnie dalej będą mordować i doprowadzać do postradania zmysłów? nie lepiej jużby było rozwalić ich atomówkami "w imię zasad..."? dlaczego Ciemni napadali na ludzi mimo że mieli całą powierzchnie dla siebie?


Ponieważ to byłoby błędne koło, Czarni (Ciemni) chcieli pokoju z ludźmi, tak naprawdę to była wina ludzi, że ich nękają.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości