Metro: Last Light

Re: Metro: Last Light

Postprzez Gwizdek w 25 Maj 2013, 22:29

Ubiłeś skurczysyna na tym placu? :o jeśli tak to dziwne bo ja całą amunicje, miny, granaty władowałem i nic.

Mi po 5 kołkach wokół placu i 3 seriach w czuły punkt misiu wstał na dwie łapki uderzył w ziemie i uciekł wybijając ścieżkę w krzakach potem go napadły mutki wystrzelałem je a misia zostawiłem i ruszyłem dalej przed siebie...
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Reklamy Google

Re: Metro: Last Light

Postprzez Adam w 25 Maj 2013, 23:17

Luzik, użyłem claymorów, dlatego zginął. Za drugim razem się udało i przeszedłem Metro. Moje wrażenia? Zżyłem się z Artemem w książce, pierwszej grze i teraz. Już myślałem, że zakończenie będzie typowo hollywoodzkie, czyli wróciłby do Anny i "miłość rośnie wokół nas". A tak? Trochę przykro mi :(
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Metro: Last Light

Postprzez Universal w 25 Maj 2013, 23:59

To zobacz alternatywne ( http://www.youtube.com/watch?v=DimUaBsN3RI )i wyrzuć z pamięci to pierwsze :D Przyznam, że miałem tak samo. Jeśli dobrze rozumiem, alternatywne aktywuje się tylko, gdy się zabije tylko tylu, ile wymaga gra? Zresztą, nieprędko przejdę grę drugi raz, liniowość mnie dobiła, chociaż wiedziałem w co się pakuję :(

:arrowd: Co nie na miejscu? Przecież wiedziałem, że jest liniowa, co nie uniemożliwia mi utyskiwać, że lepiej by było, gdyby nie była liniowa.
Ostatnio edytowany przez Universal, 26 Maj 2013, 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 10 Maj 2024, 08:12
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Re: Metro: Last Light

Postprzez ZiomB w 26 Maj 2013, 00:22

Universal napisał(a):liniowość mnie dobiła

Seria Metro od zawsze jest liniowa, pomijając fakt, że Last Light jest już mniej od swego poprzednika.
Bulwers trochę nie na miejscu.

Co do alternatywnego zakończenia, ja zabijałem praktycznie każdego na drodze, tyle że po cichu, a dostałem je.
Może to styl gry ma jakiś związek? :E
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Metro: Last Light

Postprzez Gwizdek w 26 Maj 2013, 00:33

Wielkie wrażenie zrobiło na mnie przedzieranie się przez moskiewskie osiedla, te odgłosy życia codziennego, głosy, efekt w głowie niesamowity... Liniowość swoją drogą, przyczepić można się do inteligencji wrogów. Nie ma to jak spoglądać się w ścianę, czy inne inteligentne zachowania. I te krewetki z piwem :caleb:

:

Dawałeś kulki potrzebującym? Brzdąkałeś na gitarkach i innym grającym sprzęcie? Znalazłeś małemu misia? Słuchałeś dialogów? Po każdej takiej akcji były "białe przebłyski" podobno to ma wpływ... Choć ja Leśnickiego przypadkowo ogłuszyłem, Pawła ubiłem, wyżej wymienione rzeczy w większości zrobiłem a i tak Artiom zrobił jeebudut :caleb:
Ostatnio edytowany przez Gwizdek, 26 Maj 2013, 12:30, edytowano w sumie 1 raz
Błękitni Orneta, tudutudududu!
Awatar użytkownika
Gwizdek
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 09 Sty 2012, 13:40
Ostatnio był: 19 Cze 2022, 13:42
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 88

Re: Metro: Last Light

Postprzez Adam w 26 Maj 2013, 09:26

jestem debilem, który nie umie używać spoilera i dostałem za to bana:

To są tak zwane "moral pointy". Po nabiciu sporej ilości (nie mówię wszystkich) to właśnie ten mały cień powstrzymuje Cię przed wysadzeniem. Tak samo było w jedynce. Nie nabiłem wszystkich, a drugie zakończenie mi się odblokowało.

W Last Light nie znalazłem misia, ubiłem Leśnickiego i oszczędziłem Pawła (ta scena mnie na serio wzruszyła i ten mały cień mówiący w dziwny sposób). Na gitarkach się grało, ale chyba coś źle zrobiłem w końcówce misji, gdy Leśnicki ma za zakładnika Annę, od razu mu w łeb walnąłem i zwiał :)
Uni, spójrz na to tak. Oficjalne zakończenie jedynki to było wysadzenie Ogrodu Botanicznego (można to wywnioskować po fabule Last Light'a), to drugie z powstrzymaniem rakiet to tylko dodatek był. I w tym przypadku mamy podobnie. Oficjalne zakończenie Last Light'a to wysadzenie D6 i śmierć Artema i innych, natomiast to drugie, tak zwane "dobre" jest dodatkiem dla ciekawskich. Być może następna część nie będzie o przygodach Artema :(
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Majster Pijawa, meJKu, KoweK.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Metro: Last Light

Postprzez ZiomB w 26 Maj 2013, 09:31

Panowie ale błagam, swoje wywody na temat zakończeń w spoilerach. Nie każdy jeszcze przeszedł tą gre.
Awatar użytkownika
ZiomB
Tropiciel

Posty: 377
Dołączenie: 03 Mar 2010, 21:13
Ostatnio był: 06 Kwi 2019, 00:36
Miejscowość: Crawley
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 65

Re: Metro: Last Light

Postprzez Adam w 26 Maj 2013, 09:33

Ziomb w takim razie osoby, które jeszcze nie przeszły niech same sobie zabawy nie psują i niech tu nie wchodzą, ewentualnie dać ostrzeżenie o spoilerach w nazwie tematu :P
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative KoweK.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Metro: Last Light

Postprzez GTR w 26 Maj 2013, 10:38

jestem debilem, który nie umie używać spoilerów:

Adam napisał(a):Oficjalne zakończenie Last Light'a to wysadzenie D6 i śmierć Artema i innych, natomiast to drugie, tak zwane "dobre" jest dodatkiem dla ciekawskich.


Nie. Te kanoniczne zakończenie to właśnie gdy ten mały cień nas powstrzymuje. Te zakończenie pasuje do książki Metro 2034 (bo prawdopodobnie Last Light dzieje się przed akcją w 2034).
| Ryzen 5 5600X | 16GB DDR4 3200MHz | RTX 3080 10GB | Windows 10 Pro x64 |
nismo

Za ten post GTR otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.
Awatar użytkownika
GTR
Tropiciel

Posty: 373
Dołączenie: 13 Kwi 2013, 14:06
Ostatnio był: 25 Lut 2023, 19:39
Miejscowość: Nordschleife
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 71

Re: Metro: Last Light

Postprzez meJKu w 26 Maj 2013, 10:49

i ja też:

GTR napisał(a):Nie. Te kanoniczne zakończenie to właśnie gdy ten mały cień nas powstrzymuje. Te zakończenie pasuje do książki Metro 2034 (bo prawdopodobnie Last Light dzieje się przed akcją w 2034).

Cała gra mija się z wizją Ewangelii wg Artema. Tak więc basta, Last Light jest spin-offem.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: 15 Cze 2024, 12:55
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Metro: Last Light

Postprzez KoweK w 26 Maj 2013, 12:25

Adam napisał(a):Ziomb w takim razie osoby, które jeszcze nie przeszły niech same sobie zabawy nie psują i niech tu nie wchodzą, ewentualnie dać ostrzeżenie o spoilerach w nazwie tematu :P

Akurat to ty jesteś zobowiązany do dawania spoilerów w tag spoiler. Jak jeszcze któryś rzuci tutaj nieukrytymi spoilerami, to dostanie warna + bana na miesiąc tak jak Adam.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Metro: Last Light

Postprzez HollowVooDoo w 26 Maj 2013, 19:42

Last Light jest spin-offem.

No i bardzo dobrze że nim jest, dzięki temu łyknąłem tą grę bez najmniejszego trudu. Przy 2033 ciągle po głowie chodziły mi myśli, "jak oni mogli to tak bezczelnie okroić" lub " to ma być wstęp do tej postaci?" W przypadku Chana który dosłownie zleciał nam na głowę. Tutaj przy Last Light nie miałem takiego wrażenia i bardzo przyjemnie mi się grało, nawet elementy skradankowe były ciekawe, tyle że przeciwnicy trochę tępi. Nie uznaję tego za wadę, bo wiedziałem że Metro takie nie będzie i nigdy nie miało być, ale czasami brakuje mi tu sandboxa, to takie skrzywienie ze stalkera ale co zrobić.
Awatar użytkownika
HollowVooDoo
Tropiciel

Posty: 207
Dołączenie: 20 Lip 2008, 22:09
Ostatnio był: 11 Lip 2021, 21:50
Miejscowość: Zona,Wysypisko
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości