Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Grałeś już w Metro? Na jaką ocenę wg Ciebie zasługuje?

10/10
87
29%
9/10
65
21%
8/10
76
25%
7/10
31
10%
6/10
17
6%
5/10
12
4%
4/10
4
1%
3/10
2
1%
2/10
2
1%
1/10
9
3%
 
Razem głosów : 305

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Bambosz107 w 22 Mar 2010, 23:27

KontoUsunięte napisał(a):BTW, za 4 dni będzie fermi. Ja osobiście wiem, jakie wyniki ma ta karta już od 3 tygodni, ale ich nie zdradzę.


Mały OT: Tak, będzie, ale w znikomych ilościach i tylko dla wybranych (czyt. partnerów i testerów), pełna dostępność będzie 6 kwietnia, albo i później.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Reklamy Google

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez oiludi w 23 Mar 2010, 01:08

w tym sek ze nie wystarczy skopiowac poniewaz skopiowalem ( nie popisalem sie bo nie zrobilem kopi zapasowej) i po odpaleniu gry wyskakuje komunikat iz save'y sa nie do odczytania i czy je nadpisac nowymi , jesli klikniemy ze tak to kasuje save'y wgrane i od nowa jesli damy ze nie to nie kasuje ich ale tak czy siusiak od nowa .....


wiec jestem w kropce POMOCY :)
oiludi
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 22 Mar 2010, 12:23
Ostatnio był: 23 Mar 2010, 02:59
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 23 Mar 2010, 10:48

OK... jest tego nieco więcej, odnośnie zakończenia...
Na niektórych stacjach są żebracy - trzeba w każdej takiej grupie jednemu z nich dać jałmużnę. Jest i dziadek proszący o datek na lekarstwo dla syna. Jest inny dziadek opowiadający historyjkę małemu chłopcu.
Jest prostytutka, z którą właśnie nie wiem, co zrobić. Ten, kto próbował, wie, że pójście z nią kończy się nieprzyjemnie... Trzeba by to obadać - problem w tym, że to jest prawie na początku gry ;)
Na powierzchni (Dead City) można znaleźć skrytkę z taśmą, którą należy odsłuchać.
Na samym początku linii frontu, z tyłu, znajdujemy gogle noktowizyjne. Obok nich leży również droga amunicja (kasa). Wzięcie ich lub nie jest zaliczane jako wybór - ale nie wiadomo, który jest dobry, a który zły...
Również na linii frontu, można podsłuchać rozmowę trzech czerwonych, co również zaliczane jest do puli.
Dalej, za wózkiem z rkmem, można spróbować uwolnić jeńców i porozmawiać z jednym z nich...
Kolejnym problemem jest to, że wcześniej, na poprzedniej stacji, można było za jedyne bodajże 100 naboi kupić "sneaking suit". Okazuje się, że warto, ponieważ przejście całej linii frontu bez zabijania kogokolwiek - też jest zaliczane do puli.

Itd. itd...........
Po zginięciu Pawła przeszukać wagon i podobne historie.

Czy to wszystko trzeba spełnić? Mam nadzieję, że tylko jakąś ich ilość, bo zrobienie tego wszystkiego (w wyliczaniu nie doszedłem do połowy przecież jeszcze) graniczy z niemożliwością...

Powodzenia :P


PS.
Trollom wyśmiewającym "moralne wybory" dziękujemy za uwagę :P


PS2:
Czego mi zabrakło w grze, w stosunku do książki?
- Metro 2
- ludożerców
- schizowatego błota
- zapatrzenia się w gwiazdę! W książce element bardzo uwydatniony, tutaj tego nie było w ogóle... :(
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TUK w 23 Mar 2010, 14:25

Grałem, powiedziałem...

Gra jest ciekawą propozycją, ale brakuje mi... wolnej ręki.
Prowadzą człowieka za rękę, chętnie po zakończeniu gry zwiedziłbym resztę metra, a tu nic.
Koniec liniowej rozwałki...

Powiem tak, gra jest ciekawą propozycją,a dla ludzi ceniących sobie hasanie po tunelach - nie jest dobrą propozycją.
:

Więc jeśli pragniesz do czegoś dojść,
Ty jesteś twórcą, ukształtować musisz to,

1125
Awatar użytkownika
TUK
Stalker

Posty: 92
Dołączenie: 30 Maj 2008, 22:57
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 10:01
Miejscowość: Folksdojcz
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 3

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TSC w 23 Mar 2010, 15:04

utak3r napisał(a):Na samym początku linii frontu, z tyłu, znajdujemy gogle noktowizyjne. Obok nich leży również droga amunicja (kasa). Wzięcie ich lub nie jest zaliczane jako wybór - ale nie wiadomo, który jest dobry, a który zły...


Też zauważyłem że jest tego bardzo dużo.
Podniesienie noktowizora jest dobre, kasa zła.
Noktowizor pomoże Ci obejść ludzi bez zabijania.
Kasa dlaczego jest złem to chyba nie trzeba tłumaczyć.

Co do sneaking suit, oczywiście że jest to dobre rozwiązanie. Ale nie zabijanie nikogo na linii frontu nie jest najbardziej nagradzane na tej mapie.
+ Noktowizor
+ Podsłuchanie tych trzech kolesi (tylko nie wiem czy samo podsłuchiwanie nie zalicza się do zła, bo koleś prosi o życie a my nic, najlepiej jak się ma sneaking suit przejść koło nich, nawet kucać nie trzeba. Wtedy żaden "dźwięk" się nie pojawia.)
+ Uratowanie tych trzech czerwonych z rąk Nazis.

Chociaż przy sneaking suit ma się już noktowizor to się go nie podniesie raczej.

Dlaczego nie zabijać na linii frontu?
-Ludzie wysyłani są tam praktycznie na siłę z własnych rodzinnych stacji, mają rodzinę, przyjaciół i są zmuszani do walki. My nie musimy się w to mieszać. Chociaż zabić przy ratowaniu kogoś to chyba liczy się jako mniejsze zło.
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez utak3r w 23 Mar 2010, 16:31

Ale właśnie rodzi się pytanie: czy uwalniając czerwonych, możemy nazistów rozwalić?...
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TSC w 23 Mar 2010, 22:00

Tego się nie dowiemy chyba że ktoś zrobi edytor zapisu gry i jeżeli tam gdzieś będą punkty dobrych i złych wyborów to można by było sprawdzić.

Chociaż gdybym ja był "Czarnym" i miał oceniać to lepiej byłoby przejść obok i nie wtrącać się. Samo to że trzeba zabić około 5-9 osób żeby uratować troje jest już złe.
Z resztą czemu miałbym im pomagać? (ja pomogłem chociaż rozmyślając teraz nad tym to żałuje) Wrócą do swoich i dalej będą zabijać. Tak więc z pomocy wyniknie tak naprawdę więcej złego. Tak się robi zamknięte koło a w grze chodzi o to żeby z tego koła uciec i złamać regułę.
Wniosek nachodzi taki że lepiej ich zostawić. Nie są to niewinni obywatele czy matki z dziećmi. To żołnierze, którzy wchodząc na pole bitwy wiedzą w co się pakują.
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Inkwizytor w 23 Mar 2010, 22:52

Mam problem gdy docieram do "PIekielnej" to każą mi znalęźć bombę i śluzę tylko za chiny nie mogę tego znaleźć(przydała by się jakaś mapka) i jestem w kropce. Proszę o szybką odpowiedź.
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Windmaker w 23 Mar 2010, 22:57

A proszę Cie tu mała instrukcja:

:

Tunel po prawej - musisz podłożyć dynamit na słupie i gotowe - słup jest na środku jak wejdziesz po schodach na górę. Tunel po lewej - bomba jest chyba po prawej stronie w tunelu, więc najpierw prawy tunel do końca, a potem lewy tunel do końca. Tam masz miejsce gdzie się kładzie bombę.
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Inkwizytor w 23 Mar 2010, 23:05

Ok wielkie dzięki zadziałało jak trzeba, w życiu bym nie wpadł na pomysł by użyć dynamitu na tym słupie. Kozaczek :wódka: dla ciebie.
Inkwizytor
Kot

Posty: 42
Dołączenie: 11 Sty 2010, 21:58
Ostatnio był: 21 Maj 2012, 19:49
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 2

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez Windmaker w 24 Mar 2010, 00:30

Nawet nie wiesz ile ja się tam nalatałem, ale w którymś momencie zacząłem zamiast z bronią to z mapą biegać i wpadłem na ten słup :D
"Stałem się śmiercią; niszczycielem światów" - Julius Robert Oppenheimer
"Wojna jest sztuką, ma więc swoich artystów i mistrzów"

>>> SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata <<<
Awatar użytkownika
Windmaker
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 21 Wrz 2008, 16:26
Ostatnio był: 22 Maj 2019, 15:46
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Metro 2033 - Globalna Dyskusja

Postprzez TSC w 24 Mar 2010, 01:55

Mi to tam chyba z dwie minuty zeszła ta misja :X Trzeba słuchać co mówią ;x
Awatar użytkownika
TSC
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 30 Sie 2008, 01:14
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 19:35
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość