Coś co tygrysy lubią najbardziej

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Coś co tygrysy lubią najbardziej

Postprzez Evilijo w 03 Maj 2009, 18:07

Tak...
Miałem dzisiaj okazję odbycia wycieczki na pustynię... Nie, nie, nie leciałem ani do Ameryki, ani do Afryki, ani na bliski wschód. No więc gdzie... Nie wszyscy pewnie wiedzą, ale mamy w Polsce pustynię, dodam, że jest nieco większa niż przeciętna piaskownica. Ba, ponoć największa w Europie, ma bowiem 32km kwadratowych.
Wszem i wobec widoczne są tabliczki, ostrzegające o strefie wojskowej i takich tam bzdurach, mimo to, pustynia ta jest wymarzonym miejscem chociażby dla osób śmigających na quadach, tudzież crossach.

Ale co dalej, co lubią te tygrysy i o co w ogóle chodzi... Otóż widocznie chłopcy lubiący sobie postrzelać muszą co jakiś czas odwiedzać to miejsce. Dowód? O tym właśnie te moje wywody. Kilka zdjęć, zachęcam do zerknięcia...
Kod: Zaznacz wszystko
http://img9.imageshack.us/gal.php?g=zdjcie0108k.jpg


Pierwsze 3 zdjęcia to puste łuski (jest ich dokładnie 162 sztuki) po amunicji NATO 5,56x45mm nadającej się chociażby do tak bardzo lubianego przez społeczność Stalkerów karabinku G36, ale nie tylko, bo również M4A1, M16 i wielu, wielu innych.
Kolejne 2 fotki to już klasyka, kaliber 7,62mm do nieśmiertelnego AK-47 (również puste)
Ostatnie 3 zdjęcia przedstawiają niewystrzelone, gotowe do załadowania ślepaki, również kaliber 5,56mm, jedynie karabinu brak :)

Pustynia znajduję się na południu kraju, niedaleko Dąbrowy Górniczej, dokładnie nazywana jest Pustynią Błędowską, warto przyjechać, tym bardziej jeśli miałoby się czym poszaleć. W razie braku odpowiedniego sprzętu zawsze można pobawić się w poszukiwacza skarbów :)
Zachęcam wszystkich do odwiedzania tego "malowniczego" miejsca.

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Coś co tyrysy lubią najbardziej

Postprzez nagyatsu w 03 Maj 2009, 18:15

Byłem tam dosyć niedawno, niestety nie trafiłem na żadne znaleziska. Aczkolwiek miałem szczęście zobaczyć ćwiczenia Wojska Polskiego. Wrażenia bardzo pozytywne, dziesiątki żołnierzy czekających w szeregach na skok spadochronowy i same skoki.... Poszczęściło mi się ;p
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: Coś co tyrysy lubią najbardziej

Postprzez Papa Mobile w 03 Maj 2009, 18:32

Dawno, dawno temu owszem byłem na tej pustyni, z tego co mi się o uszy "obiło", był tam poligon armii sowieckiej co to stacjonowała w PRL, potem zrobili szkółkę leśną, mam kilka fotek z tego okresu(lata 90-te), ale potrzebny skaner. Pustynia niby nie pustynia, trzeba tam się poszwendać, żeby poczuć. Najpierw porażka, a potem tylko zgrzyt piasku pod butem, potem kolejne mijane krzaczki roślin, potem tylko słyszysz brzęczenie owadów, czasem tylko jakiś ślad samolotu na niebie, tak czy siak nie znajdziesz tam nic. Coś jak lokalizacja bagien w CS, tylko sucho.
„Et aux horions, l’on verra qui a meilleur droit" — Jeanne d’Arc
Image
Awatar użytkownika
Papa Mobile
Tropiciel

Posty: 395
Dołączenie: 23 Sie 2007, 13:54
Ostatnio był: 06 Wrz 2023, 19:11
Miejscowość: Campus Pagani
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 133

Re: Coś co tyrysy lubią najbardziej

Postprzez Michu w 03 Maj 2009, 20:13

Zbierałeś łuski? Człeku, ja miałem dużo pełnych naboi z IIWŚ :P. Dodam że jedna nie miała prochu tylko takie podłużne "patyczki" które się spalały jak lont :P. Pustynia - fajna sprawa, pierwszy raz słyszę O.O

A fotek z pustyni nie masz ? :F

Image
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: Coś co tyrysy lubią najbardziej

Postprzez Evilijo w 03 Maj 2009, 20:55

Pewnie, czemu by nie, w końcu to mosiądz zawsze można opchnąć i mieć parę złotych na jaki browarek czy cuś :)
A tak w ogóle to nie same łuski, jak pokazują zdjęcia nazbierałem też jakieś 40 ślepaków, nieużytych, być może wysypały im się, nie mam pojęcia. W każdym razie spora większość tych naboi to nówki sztuki, nic tylko załadować magazynek i jechane.
Zdjęcia z pustni, robiłem trochę, ale to raczej zdjęcia rodzinne na których na pierwszym planie są pewne osoby, a pustynia to jakby tło. No ale żeby nie było, dorwałem jedną fotę jak to mniej więcej wygląda.

Image

Niema co się oszukiwać, pustynia powoli nam zarasta. Temu też zapraszam wszystkich, aby wsiadać na quady i co tam macie i wyrywajcie te chwasty :)
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Coś co tyrysy lubią najbardziej

Postprzez nagyatsu w 03 Maj 2009, 22:02

To ja również jakieś wrzucę ;)

Image Image Image
Image Image Image
Image
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 6 gości