Krwiodawstwo

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Ile oddałeś litrów krwii?

0 litrów
19
42%
poniżej 1. litra
5
11%
1-6 litrów
13
29%
7-12 litrów
4
9%
13-18 litrów
2
4%
ponad 18 litrów
2
4%
 
Razem głosów : 45

Krwiodawstwo

Postprzez Adam w 26 Lip 2013, 09:13

Dzisiaj rano byłem oddać po raz 4 krew i sobie pomyślałem (uciskając opatrunek ;) ), ilu Honorowych Dawców Krwi ma nasze kochane forum. Jak oceniacie akcję krwiodawstwa w Polsce. Podawajcie swoje grupy krwi i ilości oddanej krwi. Temat może posłużyć także do propagowania tej jakże potrzebnej akcji oraz do pomocy młodym ludziom, chcącym oddać krew.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Krwiodawstwo

Postprzez djcycu w 26 Lip 2013, 09:46

Ja oddawałem 3 razy więc to jakieś 1,5 litra prawie, mało wiem ale później zacząłem jeździć i nie było już kiedy. Możliwe że znów się wybiorę bo lubię to robić :) Akcja w mieście obok gdzie mieszkam jest w porządku. Lekarz który robi wstępne badanie ma humor i się idzie pośmiać przed zabiegiem. Potem tylko kawka 2x (mam wolne krążenie) i mogę siadać na fotel oczekując na igłę... Po pomyślnym zakończeniu dostawało się zwolnienie jeśli wymagaliśmy no i oczywiście podarek w postaci 9 czekolad w różnych rodzajach.

Moja grupa to 0Rh+
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Krwiodawstwo

Postprzez kapucha w 26 Lip 2013, 10:12

Ja też oddawałem krew tylko 3 razy, ale na początku sierpnia będę 4 raz. U mnie przyjeżdżają dokładnie co miesiąc z większego miasta i na kilka godzin organizują polowe warunki w jednej ze szkół. Lekarze i pielęgniarki są w porządku, ale krwiodawcy nie zawsze, zdarzyła się nawet sytuacja że jakaś baba zrobiła awanturę że chce oddać krew już w tej chwili bez kolejki, bo ona tak chce :facepalm:

No i u mnie zawsze się przyczepiali do ciśnienia które mam podwyższone, ale ostatecznie pozwalali oddać krew ze względu na ładny poziom hemoglobiny. A co ciekawe po wszystkim przez kilka dni moje ciśnienie spada do idealnego poziomu, więc nie wiem czemu się do tego czepiali.

Ogólnie polecam oddawanie krwi, robimy coś dobrego, ale poza tym dostajemy czekolady, dzień wolny od pracy/nauki i po oddaniu określonej ilości krwi (5-6 litrów?) mamy bardzo duże zniżki w aptekach i prawo do wizyty u lekarza poza kolejką ;)
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Adam w 26 Lip 2013, 10:32

Po oddaniu 6 litrów, otrzymuje się odznakę "Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi" III stopnia i ona powoli daje te zniżki.

Moja grupa krwi to AB RHd -, także panie "wampirzyce" na naszym punkcie, polecają mi często wpadać z wizytą :)
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Szczur w 26 Lip 2013, 10:54

Jeszcze nie oddawałem, bo nie jestem pełnoletni. Za dwa latka na pewno wezmę w takiej akcji udział. Podpiszę też oświadczenie woli, dotyczące przeszczepu organów. Jak z tych reklam: "Warto pomagać"! :)
Moja grupa krwi: A1Rh+
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Akcja Krwiodawcza-USTKA

Postprzez nuty w 26 Lip 2013, 11:23

Ludzka krew uratowała już nie jedno życie. Wakacje są szczególnym czasem kiedy zdarzają się wypadki.Zabierzmy rodzinę na spacer po Porcie Ustka - Promenada, ul. Marynarki Polskiej 3 w godzinach 9.00 - 13.00. Krew możecie oddawać w krwiobusach . A jeśli ktoś z was chce oddać w stacjach krwiodawstwa to wystarczy wypełnić formularz https://www.fundacjapkobp.pl/formularze ... t-bahk.pdf aby otrzymać certyfikat krwiodawcy i wziąść udział w konkursie.
nuty
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 26 Lip 2013, 11:15
Ostatnio była: 26 Lip 2013, 11:24
Kozaki: 0

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Pangia w 26 Lip 2013, 13:08

Oddałem raz z chłopakami z klasy, bo był sprawdzian z biologii (13 grudnia zeszłego roku). Później próbowaliśmy się umówić drugi raz, ale albo ktoś nie mógł, albo ktoś był chory, albo ktoś był na szczepieniu... I tak zeszło do wakacji. Na początku roku znowu zarzucę pomysłem, to może uda się nam zorganizować do drugiego podejścia.
Ale pamiętam, że byłem cholernie spięty - do tego stopnia, że aż pielęgniarka pytała, czy wszystko ze mną w porządku :) Ale szybko ze mnie zeszło 450 ml - jak ja kładłem się na leżankę, to kolega już leżał i miał chyba ze 150 ml w woreczku, a wstałem dosłownie minutę po nim. A te 9 czekolad to jeszcze do dzisiaj mi zostało.
Jako grupę krwi przybite mam "A RhD+".
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Adam w 26 Lip 2013, 14:15

Szczur napisał(a):Podpiszę też oświadczenie woli, dotyczące przeszczepu organów.


Też bym chciał. Gdzie trzeba się zgłosić? Wiem, że dostaje się wtedy taką specjalną bransoletkę, która oznacza, że bierzesz udział w tej akcji.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Szczur w 26 Lip 2013, 14:42

Na przykład tutaj: http://www.dawca.pl/jak-zostac-dawca/deklaracja-dawcy
Widzę, że teraz jest karta nawet, zamiast kartki.
Dobrej Zony!
Всегда из тени - крыса
:

Opowiadanie - praca zawieszona
Frakcja - dodatki!
Kawa / Στίχοι / Песни
Awatar użytkownika
Szczur
Stalker

Posty: 193
Dołączenie: 21 Cze 2013, 18:29
Ostatnio był: 12 Cze 2017, 23:33
Miejscowość: Kraków / Zona
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 101

Re: Krwiodawstwo

Postprzez T-man w 26 Lip 2013, 14:47

Wie ktoś czy do zgłoszenia się jako dawcy organów trzeba przechodzić specjalne badania? Bo w zeszłym miesiącu miałem badania i wszystko było ok.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Krwiodawstwo

Postprzez Borgan w 26 Lip 2013, 15:03

Już temat schodzi na organy....
Ja zdałem już albo też dopiero ( po technikum miałem sporą przerwę bo nie potrzebowałem zwolnień :D ), jakieś 10,5 litra i póki co mam tylkok tą najniższą odznakę co uprawnia mnie do darmowej komunikacji miejskiej w mojej miejscowości - miasteczko 22tys. osób. kiedyś się bałem, że jak nie będe zdawał długo to będe miał nadmiar krwi i będzie ciekła nosem ale miałem ponad roczną przerwę i nie zauważyłem takiego czegoś. Moja krew to ABrh+
Awatar użytkownika
Borgan
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 06 Mar 2011, 01:37
Ostatnio był: 26 Kwi 2016, 14:19
Miejscowość: Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 12

Re: Krwiodawstwo

Postprzez KoweK w 26 Lip 2013, 15:24

t_man napisał(a):Wie ktoś czy do zgłoszenia się jako dawcy organów trzeba przechodzić specjalne badania? Bo w zeszłym miesiącu miałem badania i wszystko było ok.

Nie. Wystarczy deklaracja. Ja zamówiłem sobie taką kartę z opaską na http://dawca.pl za 10 zeta.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5648
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 00:46
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości