Artefakt w realu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Artefakt w realu

Postprzez Piti Kruz w 24 Lis 2012, 22:32

Witajcie! Chciałbym sobie zrobić artefakt ( domowym sposobem). Oczywiście chodzi mi o model. Można by taki wykorzystać do filmu lub po prostu do zabawy. Macie jakieś pomysły np. jak wykonać, z jakiego materiału i oczywiście ile może kosztować całokształt? :)
Gdzie jest mój KOZAK???
Piti Kruz
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 01 Paź 2012, 16:39
Ostatnio był: 10 Gru 2013, 17:42
Miejscowość: Chełmża
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: Artefakt w realu

Postprzez Wunderwaffe w 24 Lis 2012, 22:59

Cokolwiek plastycznego. Może być choćby modelina. A jeśli chcesz wymyślić własny artefakt, to możesz wykonać z czegokolwiek - od papieru do kawałka opony samochodowej :).
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: Artefakt w realu

Postprzez Gro3a w 24 Lis 2012, 23:12

Najłatwiej jest zrobić artefakt "blask księżyca" z kulki z przezroczystej taśmy klejącej z niebieską diodą LED w środku. jeśli chcesz "pobawić się" w repliki artefaktów to zrób tak, jak napisał mój przedmówca ;) Ja zrobiłem sobie coś takiego: Image :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gavdylenko, SkullDagger, Piti Kruz, dienonych.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Artefakt w realu

Postprzez Pijawol w 25 Lis 2012, 08:14

A bąbla zrób z zielonego gluciocha, sprzedawanego w sklepach. :P
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1278
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Artefakt w realu

Postprzez impulse_101 w 25 Lis 2012, 10:34

Myśle że taśma jest najłatwiejsza do modelowania, zastanawiam sie jaki efekt daloby zrobienie formy artefaktu z tasmy klejacej tak aby bylo puste w srodku i wpsiknięcie niskopreżnej pianki poliurytanowej do środka. Jak juz to wystygnie to można zerwać taćme a pianke pomalować na kolor adekwatny do wybranego artefaktu. Nigdy tego nie probówałem ale od jakiegoś czasu chodzi mi ten pomysł po głowie :P
Image

Za ten post impulse_101 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piti Kruz.
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Artefakt w realu

Postprzez djcycu w 25 Lis 2012, 11:04

A ja bym polecił co byś stopił kilka kolorowych plastikowych kawałków i polepił taki twór... Trwałe, brzydkie (nie każdy artefakt jest piękny) i przede wszystkim widać ze to jakieś w miarę naturalnie zmieszane przez anomalię :P Takie coś można zrobić podobne do Meduzy i jeden artefakt już masz.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Artefakt w realu

Postprzez Gro3a w 25 Lis 2012, 13:28

@impulse_101 - jak chcesz, żeby kulka z taśmy była w środku pusta to zrób tak jak ja: Weź jakąś folie (reklamówka albo coś w tym stylu) zwiń ją w kulkę i zacznij owijać na niej taśmę, do uzyskania twardej skorupy. Następnie rozetnij przez pół kulkę z taśmy i wyjmij folię :D Składasz połówki, sklejasz taśmą, robisz otworek i wstrzykujesz piankę ;) Zawsze można zmienić kształt podczas nawijania taśmy, luzując ją lub naciągając mocniej. W ten sposób można wykonać różne artefakty :E
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...

Za ten post Gro3a otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Piti Kruz.
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: Artefakt w realu

Postprzez Stalkier_100 w 26 Lis 2012, 01:26

Artefakt "Oko":
Bierzesz piłeczkę pingpongową (pomarańczową) i malujesz ją czerwoną farbą w sprayu tak aby były lekkie przebłyski pomarańczowego. Z jednej strony przyklejasz jakieś kawałki gumowych rurek albo nitek i je także malujesz na czerwono. W ten sposób powstaną "żyły". Ze strony przeciwnej do żyłek rysujesz czarnym markerem źrenicę i lekko opryskujesz czerwoną farbą. Malujesz jakimś lakierem i gotowe. Dla fajnego efektu możesz lekko oblać "oko" benzyną i podpalić np. żeby zrobić zdjęcie. Uwaga! Podpalić tylko na chwilę bo piłeczka może pójść z dymem. :E
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: Artefakt w realu

Postprzez mdss w 26 Lis 2012, 10:06

jak się ma odrobinę talentu plastycznego, to możnaby np z masy solnej wykonać "rzeźbę", wysuszyć aż stwardnieje i malować farbami jak się tylko podoba. Na koniec lakier błyszczący bezbarwny i voila!
I'm just stalking...
Awatar użytkownika
mdss
Stalker

Posty: 130
Dołączenie: 06 Wrz 2012, 11:13
Ostatnio był: 09 Paź 2015, 22:21
Miejscowość: Cmentarzysko Maszyn
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 31

Re: Artefakt w realu

Postprzez impulse_101 w 26 Lis 2012, 16:47

Nie da rady pianką tak zrobić. Zrobiłem formę dżelifisza i wstrzeliłem trochę pianki do środka. Z początku było ok, pianka wypełnila przestrzeń ale z czasem zamiast zaczać wiazać zaczeła tracić powietrze i oklapła. Tak wiec poliuretan jako wypełniacz się nie sprawdza.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości