Android OS

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Android OS

Postprzez desmond w 07 Cze 2012, 21:29

Witajcie. Mam problem bo zainstalowałem sobie na moim SGS2 androida 4.0.3 i okazuje sie że to porażka bo moje ulubione aplikacje przestały działać i chciałbym wiedzięć czy istnieje szansa odinstalowania tej wersji i ponowne zainstalowanie wersji gingerbread? Pomóżcie

Ps: Co myślicie o systemie operacyjnym android? Czy w przyszłości zdominuje rynek kompletnie czy może to też uciecha na krótką metę?

desmond
Wygnany z Zony

Posty: 111
Dołączenie: 05 Lut 2011, 01:49
Ostatnio był: 12 Sty 2015, 20:05
Miejscowość: Generatory
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 20

Reklamy Google

Re: Android OS

Postprzez MatrixSTR w 08 Cze 2012, 02:14

Przywróć ustawienia fabryczne i ponownie zainstaluj te aplikacje, to się czasem zdarza. Co do powrotu do GB, to poszukaj tutaj informacji: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1055 .
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Android OS

Postprzez nati20 w 08 Cze 2012, 11:05

Android 4.0.3 jest nową wersją systemu i niektóre aplikacje nie zostały do niego dostosowane (jeszcze)

Roboty opanują w przyszłości ziemie o.O ahahaha
:

Get out of here STALKER!

Image
nati20
Tropiciel

Posty: 303
Dołączenie: 13 Cze 2009, 14:26
Ostatnio była: 22 Gru 2019, 19:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 68

Re: Android OS

Postprzez MatrixSTR w 08 Cze 2012, 12:23

Mi tam wszystkie chodzą bez problemu. Android ma wsparcie wsteczne i wszystkie programy napisane pod wcześniejsze wersje zadziałają na ICSie.
Awatar użytkownika
MatrixSTR
Modder

Posty: 1097
Dołączenie: 26 Maj 2009, 23:44
Ostatnio był: 27 Maj 2024, 12:26
Miejscowość: Gdzieś Daleko W Wielkopolsce
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 276

Re: Android OS

Postprzez Kontroler w 09 Cze 2012, 21:13

Kto korzysta wgl. ze stock rom'u... tylko custom, bo po co się męczyć z niedorobionym ics od producenta?

Uwagi moderatora:

Co to za pokemoniaste skróty? Wgl...? - xKoweKx | "wgl." chyba nie jest pokemoniasty? :P ICS to nazwa wersji Androida 4.0.x - u3
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Android OS

Postprzez kubekpop w 15 Cze 2012, 15:43

Sorry za odkop, ale na przykład te osoby, którym zależy na gwarancji. I aż tak źle na stockowym andku nie jest. Sam teraz używam WT19i oczekując na wydanie działającego innego custom roma i nie narzekam zarówno na 2.3.4 jak i na 4.0.4. Custom romy (na w/w telefon) mają dla mnie jedną wadę, nie wiem, czym spowodowaną - dźwięk jest cichszy. Już nie wali po uszach, a jest po prostu głośny...

Ja uważam, że Android ma potencjał. Tylko to całe rootowanie itp. Bez tego nie ma racji bytu na dłuższą metę. I wierzę, że Google nie wykorzysta moich danych, które przechowuje na serwerze w jakimś złym celu. A nawet jeśli, to nic ważnego tam nie mam...

Android 4.0 obsługiwał bezbłędnie wszystkie moje ulubione aplikacje. Poza tym coraz więcej aplikacji jest pod tym kątem zoptymalizowanych. W opisach w Google Play są wpisy -optimized for android 4.0 itp.
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Android OS

Postprzez Kontroler w 16 Cze 2012, 22:22

Co do "głośności" telefonu to możliwe, że instalowałeś rom'y w których nie było zaaplikowanego xLoud i stąd jest cichszy. Co do samego Androida, to według mnie system numer 1, wszystko inne nie ma przyszłości (Windows Phone, Bada OS, Symbian, (iOS - :mad:)). Nieporównywalna elastyczność, możliwości modyfikacji i aplikacje czynią z tego systemu ideał. Fakt że GB był dużo szybszy od ICS, ale tak jak napisałeś, że dopiero apki są optymalizowane pod ten system.

Wypróbuj sobie może MIUI albo CyanogenMod'a, chociaż najlepszy/najszybszy/najmniej zbugowany i gdzie jest najmniej niedziałających rzeczy ze wszystkich custom'ów będzie: AOSP ICS - Polish Blood Project. Mega rom, szybki jak cholera, za jakiś czas szybuje się update z nowym kernelem i większymi usprawnieniami, sam go używam na moim Neo V już od początku, gdy został wypuszczony (21 maj) i nie miałem żadnego problemu jeszcze. Warto przetestować - http://forum.android.com.pl/f493/rom-4- ... 9i-178216/
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Android OS

Postprzez kubekpop w 16 Cze 2012, 22:31

Znam go z widzenia. Problemem dla mnie jest brak działającego efektu świetlnego. Gdyby cm7 miał xloud, działający przycisk Walkman i efekty świetlne, to bym używał. A nawet jak rom ma xloud to i tak jest cichszy... Choć może tylko mi się zdaje...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Android OS

Postprzez Kontroler w 16 Cze 2012, 22:57

Jak to się mówi - coś za coś ;). Fakt jest taki, że żadna modyfikacja nigdy nie będzie w pełni idealna i tak dopracowana (pod względem działania różnych modułów, np. taki Tethering), jak to co dostajemy od producenta, ale custom to inna bajka pod każdym względem. Radocha z testowania każdego nowego rom'u jest wyjątkowa. Znajdywanie smaczków, nowych rzeczy, płynność, pełna kontrola nad telefonem... oczywiście większość rom'ów wymaga roota, custom kernela, CWM, czy odblokowanego bootloadera=utrata gwarancji "ale czego się nie robi dla custom'ów".

Co do "braku działającego efektu świetlnego" to nie wiem dokładnie o co Ci chodzi? Czujnik światła, nie jest automatyczny, tylko statyczny czy jak?
Awatar użytkownika
Kontroler
Ekspert

Posty: 780
Dołączenie: 11 Lis 2009, 21:29
Ostatnio był: 24 Paź 2022, 10:53
Miejscowość: Świebodzin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 131

Re: Android OS

Postprzez kubekpop w 16 Cze 2012, 23:19

Nie, dookoła gniazda słuchawek jest taki pierścień co świeci w rytm muzyki czy w inny rytm, gdy gra muzyka. W jednym z moich ulubionych custom romów działa to tylko wtedy, gdy słuchawki są podłączone, a na stocku działa także na głośnikach...
I Android to jest przyszłość. Szkoda tylko, że zawsze wszystko sami będziemy musieli dopracowywać. Odblokowanych urządzeń nie zaczną sprzedawać, bo się nie opłaca. Skoro można wypuścić dwa takie same telefony (sprzętowo), tyle że jeden z procesorem taktowanym na 1GHz za 1000zł, a drugi z tym samym procesorem taktowanym na 1.4GHz za 1500zł, to po co umożliwiać tym, co mają 1GHz OC do 1.4?
I co do tej personalizacji, to bez roota nawet porządnych motywów sobie nie ustawisz ani nic... Chociaż przyjmując i utrzymując założenie, że smartfony są dla bogatszych, to ci bogatsi mogą sobie pozwolić na niegwarancyjną naprawę po roocie... Ale teraz także mniej zamożni dobierają się do tego...
Awatar użytkownika
kubekpop
Przewodnik

Posty: 956
Dołączenie: 05 Sty 2011, 20:56
Ostatnio był: 05 Lut 2020, 11:37
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: UDP Compact
Kozaki: 160

Re: Android OS

Postprzez KoweK w 27 Cze 2013, 19:35

Pany, jaki odtwarzacz muzyki polecacie na Androida? Dobrze byłoby gdyby scroblował muzykę na lastfm. Może być płatny, ale bez przesady. :P
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Re: Android OS

Postprzez Kudkudak w 27 Cze 2013, 19:48

Ja korzystam z PowerAMP. Dobra jakość dźwięku, dostosowanie własnego eq, możliwość przeglądania folderów z karty pamięci i normalny design :caleb: Do tego jak pobierzesz Trial i zapyta Cię o bulenie na apkę, dajesz "anuluj" i korzystasz dalej...:E :realcaleb: Jedyne co wku*wia to to, że jak podłączysz słuchawki to od razu muzyka zaczyna grać, ale to chyba można wyłączyć w opcjach.
Image
Image Image Image Image Image
Awatar użytkownika
Kudkudak
Legenda

Posty: 1462
Dołączenie: 02 Lis 2011, 18:55
Ostatnio był: 02 Maj 2020, 00:25
Miejscowość: atomizer
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: RPG-7u
Kozaki: 656

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości