Kara śmierci

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy jesteś za wprowadzeniem kary śmierci w Polsce?

Tak
88
62%
Nie
55
38%
 
Razem głosów : 143

Kara śmierci

Postprzez KoweK w 24 Cze 2011, 19:59

Kolejny idealny temacik do wymiany poglądów. :)

Co sądzicie o wprowadzeniu kary śmierci w Polsce? Ja osobiście jestem przeciwko. Po prostu znam lepszą alternatywę dla ludzi, którzy idą do wiezienia - nakaz ciężkich robót, na których państwo, by zaoszczędziło. Oczywiście tylko dla tych, którzy dopuścili się morderstw (nie mylić z zabójstwem), gwałtów etc.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Reklamy Google

Re: Kara śmierci

Postprzez Sony95 w 24 Cze 2011, 20:05

Ja jestem przeciw, lepiej jak ktoś dostanie dożywocie jest to gorsza kara od śmierci. Zabiją cie i co?, prosta odpowiedź NIC, a tak ktoś zgnije ja tej dziwnym świecie (bez obrazy, mój pogląd).
Ale następny temat to chyba będzie o kastrowaniu w Polsce :E
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Kara śmierci

Postprzez BJ Blazkowicz w 24 Cze 2011, 20:05

Ja jestem za ponieważ zawsze najlepszą metodą jest metoda "oko za oko, ząb za ząb" czyli ze np. w przypadku morderstwa kara śmierci, w przypadku gwałtu/pedofilstwa kastracja. Paru by poleciało to innym od razu się odechce zabijania, gwałcenia etc. (nie wszystkim ale zdecydowanej większości na pewno)
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Kara śmierci

Postprzez KoweK w 24 Cze 2011, 20:09

sonystalker95 napisał(a):Ja jestem przeciw, lepiej jak ktoś dostanie dożywocie jest to gorsza kara od śmierci.

Ale weź pod uwagę to, jakie są koszta utrzymania takiego więźnia do końca jego życia.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1472

Re: Kara śmierci

Postprzez Sony95 w 24 Cze 2011, 20:12

Taka metoda była z wch*uj lat temu w Mezopotami ale to też jest dobre. I każdy powinien za to co zrobi odpowiadać równo, bo jak ktoś ma więcej kasy to np. 2 lata nie masz kasy to 25 lat. Zryte prawo.

Kowek no racja ale jakby zrobili więzienie gdzieś w górach i więźniowie robili by za kilofy pod ziemią, to by się cena wyrównała i państwo by zarobiło. A te państwo jest za biedne. Najwyżej tyle ile zrobi tyle żarcia dostanie.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Re: Kara śmierci

Postprzez kapucha w 24 Cze 2011, 20:23

Dożywocie lepsze od kary śmierci? W chwili obecnej to jest około 2000zł - 2500zł na takiego gnoja miesięcznie, a więzienie nie są jak kilkaset lat temu, ciepłe i dobre jedzonko, sucho, ciepło, miejsce do spania.

Dla kogoś kto kogoś brutalnie zamordował za paczkę fajek i jeszcze się z tego śmieje (może się wam przypomina sprawa 2 gówniarzy co zakłuli policjanta nożem bo zwrócił im uwagę i się jeszcze śmiali do kamer?) kara śmierci jest odpowiednia.

Po pierwsze: w brutalnych zbrodniach sprawiedliwa względem poszkodowanego i jego rodziny.
Po drugie: działa odstraszająco na innych przestępców.
Po trzecie: bardziej ekonomiczna - lepiej takiego zwyrodnialca zabić niż utrzymywać w dobrych warunkach do jego śmierci.

Kara śmierci musi być a do tego wykonywana na jakimś dużym placu w centrum miasta aby lud mógł obserwować przebieg egzekucji. Niech szubienice, pale, gilotyny wrócą na rynki!

Ps. tylko za bardzo brutalne zbrodnie!
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Re: Kara śmierci

Postprzez Szpagin w 24 Cze 2011, 20:30

Zauważyliście, że przed wyborami ZAWSZE, ale to ZAWSZE politycy podejmują podobne tematy: aborcja, eutanazja, in vitro, legalizacja miękkich narkotyków, kara śmierci, teraz jeszcze doszły związki partnerskie. Dlaczego? Bo łatwiej gadać o kwestiach światopoglądowych, niż przedstawiać konkretne projekty zmian w gospodarce (które są na gwałt potrzebne, bo inaczej skończymy jak Grecja). Demagodzy odwracają uwagę społeczeństwa od NAPRAWDĘ istotnych kwestii sprawami mniej istotnymi, bo po prostu nie mają nic do powiedzenia. A my jak głupi podążamy za nimi i jeszcze sami rozpoczynamy dyskusje... Brawo, na Wiejskiej mają z nas ubaw, właśnie oszczędzamy im roboty.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Kara śmierci

Postprzez Terminus w 24 Cze 2011, 20:31

Dyskusja nie ma sensu.
Jesteśmy członkiem Unii Europejskiej a to wyklucza stosowanie kary zasadniczej.
W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego taka kara zostanie uznana za niekonstytucyjną.
Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego, którego nauczanie jest akceptowane przez większość społeczeństwa kara śmierci nie może być stosowana.
Więc o czym dyskutować?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kara śmierci

Postprzez vandr w 24 Cze 2011, 20:33

Myślę, że osoby które są przeciw karze śmierci mogłyby zmienić zdanie gdyby tragedia dotknęła ich osobiście. Nie mówię, że tak byłoby na pewno, ale nie sądzę abym wybrał dożywocie dla mordercy/gwałciciela mojego dziecka. W takiej sytuacji śmierć byłaby łaską z mojej strony(gdybym oczywiście stanął oko w z oko ze sprawcą, ale temat raczej nie tyczy się takich sytuacji...).Takie tragedie się zdarzają, i może dlatego gdy widzę nagłówki w gazecie/internecie wiadomości odnośnie takiej sytuacji, po prostu ich nie czytam, bo ogarnia mnie nie złość, lecz głębokie przygnębienie.

Ale tak jak napisał Terminus, raczej nie ma co liczyć na wprowadzenie takowej kary w naszym kraju.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: Kara śmierci

Postprzez Terminus w 24 Cze 2011, 20:38

vandr: "nemo iudex idoneus in propria causa" Nikt nie powinien być sędzią we własnej sprawie. Tak więc ktoś kto jest ofiarą przestępstwa nie będzie obiektywny w ocenie czynu i wymiaru kary.
Czy śmierć bandyty zwróci życie ofierze? Prawo nie może służyć zemście.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Kara śmierci

Postprzez xionc w 24 Cze 2011, 20:41

Primo: nierealne, zobowiązania międzynarodowe
Dwa: zapytasz statystycznego polaka czy jest za to odpowie że jasne bo jak mu sie włamią na działke albo buchną radio z auta to dla nich, sprawców oczywiście widziałby "czape" albo dożywocie.
Trzy: Sprawa musi być mocna w końcu nie chcemy tu drugiego USraju gdzie mają miejsce przypadki że facet dostał zastrzyk, temat odfajkowany a tu sie okazuje że jednak był niewinny i robi sie duży problem i wielka kupa. Nie chciałbym modelu amerykańskiego gdzie szafuje sie takimi karami jak dożywocie albo KS. Gdzieś czytałem że w latach 80 u nas KS-a dostawali tylko ci co do których nie było absolutnie żadnych wątpliwości, były jakieś niejasności i pacjent dostawał 25 lat(wtedy nie było tzw dożywocia) bo taką pomyłke można jakoś próbować naprawić, po wykonaniu ks raczej nie ma takiej możliwości.
Już chyba wiadomo że jestem za KS ale tylko kiedy wina jest absolutnie udowodniona i za najcięższe przestępstwa Dlaczego? Kara jak wiadomo ma pare funkcji, najważniejsze moim zdaniem: prewencyjna (odstraszanie), eliminującą(ze społeczeństwa) i moim zdaniem najważniejszą dla ofiary - odwetową. Resocjalizacyjną, i naprawczą sobie darujemy bo mają one wpływ tylko na niezdemoralizowanych i z reguły skazanych po raz pierwszy za lżejsze przestepstwa. Tylko odwet może dać ofiarom najgorszych przestępstw lub ich rodzinom wytchnienie i jeśli można to tak określić spokój ducha. A także zaspokoić oczekiwania społeczne. Pierwszy przykład z brzegu z naszego podwórka: Zabójstwo w Kredyt Banku, mim zdaniem powinien być stryczek. Zbrodnia z niskich pobudek, okrutna i zaplanowana. Żelazne dowody. Nie ma mowy o afekcie, nieumyślności czy jakimś gmeraniu przy dowodach. Wszystkie przesłanki do stryczka spełnione. Niestety tylko dożywotnie pozbawienie wolności.
I tylko bez pitolenia że to nie po chrześcijańsku etc. Stary Testament jasno sie wypowiada w tym temacie.
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive AlterEgo, Universal.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Kara śmierci

Postprzez kapucha w 24 Cze 2011, 20:59

"Kto zabije, ma być zabity" czy jakoś tak :wink:. Czytałem Biblie wiem o co chodzi. Stary Testament był pisany głównie w czasach Kodeksu Hummarabiego i się do niego stosuje. Są tam też akcje typu "bezpłodna małżonka - możesz zrobić sobie dzieciaka z niewolnicą".

Wracając do tematu jestem za karą śmierci.
kapucha
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 09 Kwi 2011, 13:53
Ostatnio był: 01 Lut 2015, 22:11
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 94

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości