Aborcja

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Aborcja?

Tak, na życzenie dla każdego
24
26%
Tak, ale tylko w 3. przypadkach (patrz 1. post)
39
42%
Nie!
30
32%
 
Razem głosów : 93

Aborcja

Postprzez Woland w 22 Cze 2011, 23:00

Dobra, jednak chyba temat założę.
Był nacjonalizm, antysemityzm itp., było o homoseksualizmie. A aborcji nie było. Teraz już jest :E

W Polsce aborcji można dokonać aborcji w 3 przypadkach:
-Zagrożenie życia matki
-Płód jest upośledzony, chory itp.
-Ciąża jest wynikiem przestępstwa.

Jest to prawo dość restrykcyjne. W większości krajów Europy jest aborcja na życzenie.
Ja popieram tą na życzenie- jakie jest zdanie innych użytkowników?

Za ten post Woland otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive KoweK.
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Reklamy Google

Re: Aborcja

Postprzez k4r00 w 22 Cze 2011, 23:17

Jestem za Polskim prawem. Nie można usuwać dziecka, ot tak sobie. To dla mnie jest po prostu morderstwo. Wpadli?
To niech ponoszą konsekwencje.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!

Za ten post k4r00 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive plunio7, Kałach, LECH.
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: Aborcja

Postprzez Alchemik w 22 Cze 2011, 23:17

Ja nie jestem przeciwnikiem aborcji, wręcz chciałbym, by 4 powodem była: sytuacja finansowa kobiety, jednak aborcja, to moim zdaniem, nie zabawka. Na życzenie, kobiety, która ma kasę, ma czas, ale nie chce mieć bachora, albo się nie zabezpieczała, bo po co, nie należy po prostu reagować. Od taka jej zachcianka.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Aborcja

Postprzez KoweK w 22 Cze 2011, 23:19

Dla mnie prawa nie należy co do aborcji zmieniać. Rodzenie dziecka, które było poczęte podczas gwałtu to horror dla jego matki - to jej dziecko, owszem, ale uraz psychiczny zostaje na matce do końca życia, a jak jeszcze wytłumaczyć dziecku, że tatuś siedzi w więzieniu (albo i nie) i nas nie kocha, bo mnie zgwałcił nie znając mnie po czym zostawił.

Aborcja na życzenie... raczej opcja dla ludzi, którzy są nieodpowiedzialni, nie potrafią zainwestować w antykoncepcję, której koszt wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu zł miesięcznie. Wpadka i nieodpowiedzialność powinna mieć konsekwencje!

Takie moje skromne zdanie na ten temat.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Aborcja

Postprzez Soviet w 22 Cze 2011, 23:20

Aborcja dla wszystkich, w odpowiednim momencie ciąży oczywiście. Jak ktoś nie chce wychować dziecka to lepiej niech go nie wychowuje.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Aborcja

Postprzez Dżuz w 22 Cze 2011, 23:20

Klasyczny temat pod dyskusję, aż mi się zajęcia o nazwie Conversation na studiach przypomniały, ale niech będzie :D

Ja, jako para-katolik, nie popieram ani na życzenie, ani na nieżyczenie. Jest to jednak odbieranie życia, jakbyśmy na to nie patrzyli. A poza tym, jak to pisała Anne Bradstreet w "Upon the Burning of Our House":

"I blest his Name that gave and took".

Innymi słowy, co Bóg dał tylko Bóg może zabrać. I takie jest mój pogląd, dość prosty, na tę sprawę.
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 22 Gru 2023, 13:24
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Aborcja

Postprzez szm w 22 Cze 2011, 23:27

Aborcja znajduje swych zwolenników tylko pośród tych ludzi, którym dane było przyjść na świat.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Aborcja

Postprzez Szpagin w 22 Cze 2011, 23:34

Reagan?
Polskie prawo jest moim zdaniem właściwe, nie możemy dopuścić do takich patologii, jak na Zachodzie, ale całkowite zakazanie też nie jest dobrym wyjściem. Mam tu szczególnie na myśli punkt o zagrożeniu życia matki. Bo jeśli dziecko również może umrzeć, to chyba lepiej jak przeżyje choć jedna osoba, no nie?
Swoja drogą, czemu pojawia się na forum coraz więcej takich, jakby to powiedzieć, filozoficznych wątków?
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Aborcja

Postprzez scigacz1975 w 23 Cze 2011, 00:33

Alchemik napisał(a):Ja nie jestem przeciwnikiem aborcji, wręcz chciałbym, by 4 powodem była: sytuacja finansowa kobiety, jednak aborcja, to moim zdaniem, nie zabawka. Na życzenie, kobiety, która ma kasę, ma czas, ale nie chce mieć bachora, albo się nie zabezpieczała, bo po co, nie należy po prostu reagować. Od taka jej zachcianka.


A to że dziecko najprawdopodobniej będzie przez taką matkę "odrzucone" - wychowa je babcia, niania albo nikt(mama da kasę i to będzie "jej matczyny obowiązek został wypełniony") :?: :?:

Z drugiej strony uważam (mimo że mój syn był dzieckiem z połowicznej wpadki, tzn. ja zaplanowałem a moja Pani wtopiła) że aborcja to tak naprawdę sprawa sumienia rodziców - i niczyja więcej, a już na pewno nie kościoła i innych podobnych pajaców.

Za ten post scigacz1975 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive vandr.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 28 Gru 2022, 19:35
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Re: Aborcja

Postprzez wobes w 23 Cze 2011, 00:42

Nie oszukujmy się: prawo regulujące aborcję to chyba najbardziej martwe prawo w Polsce. Więcej osób skazują za ekshibicjonizm w miejscach publicznych, mimo że nielegalnych aborcji wykonuje się w Polsce rocznie kilkadziesiąt, a może i kilkaset tysięcy, a publicznie obnaża się garstka osób. Cokolwiek by w nie nie wpisali, to nie znajdzie to żadnego odzwierciedlenia w ilości aborcji. Bo ci co chcą usunąć, to i tak usuną (dawniej aborcja=zabieg wykonany przez lekarza, teraz wystarczy spytać googla i iść samemu do apteki po odpowiednie leki za parę złotych, których zażycie skutkuje poronieniem), a ci co nie chcą to nie potrzebują żadnych regulacji. Inna sprawa, że zwykle o aborcji mają najwięcej do powiedzenia ci, których najmniej to dotyczy.


Szpagin napisał(a):Swoja drogą, czemu pojawia się na forum coraz więcej takich, jakby to powiedzieć, filozoficznych wątków?


Bo o Stalkerze 2 cisza? Jak wyjdzie, to nikt takimi pierdołami sobie głowy zawracać nie będzie.
Ostatnio edytowany przez wobes, 23 Cze 2011, 00:58, edytowano w sumie 1 raz
wobes
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 22 Sie 2010, 20:20
Ostatnio był: 31 Mar 2015, 00:50
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: Aborcja

Postprzez KoweK w 23 Cze 2011, 00:57

Szpagin napisał(a):Swoja drogą, czemu pojawia się na forum coraz więcej takich, jakby to powiedzieć, filozoficznych wątków?

Bo ludzie lubią dyskutować. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5649
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 15:32
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1471

Re: Aborcja

Postprzez szm w 23 Cze 2011, 01:58

aborcja to tak naprawdę sprawa sumienia rodziców - i niczyja więcej, a już na pewno nie kościoła i innych podobnych pajaców


Tak samo kradzież to tak na prawdę sprawa sumienia złodzieja, a nie policji, prokuratury, pajaców z Wiejskiej tworzących KK. Zabójstwo także. Co mi tam jakiś pajac będzie mówił, że nie mogę nikogo zabić, a jeśli to zrobię to pójdę siedzieć. Przecież to sprawa mojego sumienia.
O Kościele Katolickiem, i podobnych pajacach już nie skomentuję, bo nie warto. Są pewne doktryny, których Katolik zawsze będzie się trzymał. A jeśli Twoja religia pozwala na zabijanie tych, którzy się nie obronią, to cóż... róbta tak dalej ;). Może wyjdzie z tego jakaś selekcja naturalna.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości