Ciekawa zależność

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Ciekawa zależność

Postprzez Alchemik w 22 Cze 2011, 19:51

Jako, że ostatnio polityczne i obyczajowe dyskusje na forum są popularne, chciałem porozmawiać o ciekawej obserwacji, dokonanej przeze mnie na niektórych forach, portalach. Otóż fani spiskowych teorii (którzy są w 90% konserwatystami lub nacjonalistami), popierają dyktatorskie zapędy Kaddafiego i Łukaszenki. Dziwi mnie, że ludzie, którzy ''podobno'' chcą wolności dla ludzi i wyzwolenia z okowów globalizmu, sami popierają ustroje totalitarne. Powiedzcie szczerze, czy to ja, czy oni oszaleli?
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Reklamy Google

Re: Ciekawa zależność

Postprzez Sarlinov w 22 Cze 2011, 20:04

Hipokryzja. Albo dziecięca niewiedza o tym, o czym się dyskutuje, zapewne poparta myślą o dojrzałości (i słuszności) poglądów.
Sarlinov
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 03 Lip 2010, 11:59
Ostatnio był: 25 Sie 2014, 23:31
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 6

Re: Ciekawa zależność

Postprzez dorian w 22 Cze 2011, 20:12

Przecież to wszystko jest takie proste.
Kadafi chce dalej utrzymać władzę, że niby jako wódz kraju i za ryj się u władzy i pieniędzy trzymać, a Amerykanie włażą tam ze swoją "amerykańsko demokracjo" (jak do innych krajów "ropopochodnych" również) , że niby w imię pokoju i na totalitarny reżim patrzeć nie mogą..
A przecież o ropę chodzi.
Ażeby całość ruszyć, to utajnieni i wsadzeni do danych państw ludzie (bojówkarze) USA ferment od podstaw zaczęli siać wsiem/iwobec dookoła, np. w Libii też.., podburzać kraj trzeba.., po co?
Cała gospodarka światowa na ropie stoi i od niej zależy, a np. w Stanach jest jej nie wiele jednak..
No to się ruszyć nada.
I się ruszajo..
P.S. A WTC to co? Terroryści w samolotach zterroryzowali załogi i resztę plastikowymi nożami..
Naprawdę wierzycie w tą papkę, która Wam oficjalnie podają..?
:facepalm:
P.S.2. Popatrzcie tak z daleka - po co sie Amerykanie w te hałdy piachu tak zaciekle ładują? Zależy im na prawach człowieka i demokracji "gdzieśtam"?..

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Ciekawa zależność

Postprzez Terminus w 22 Cze 2011, 21:14

Jakoś zwykle nacjonalistyczna prawica ma ciągoty "wodzowskie" czyli autokratyczne. Odwołują się na ogół do jakichś tradycji dyktatury np. Piłsudski. Może dlatego, że tylko w dyktaturze można zrealizować ich "ciągąty" do rozprawienia się z wrogami rzeczywistymi czy wyimaginowanymi i w tylko takim ustroju mniejszość może narzucić swoją wolę/władzę społeczeństwu.
A poza tym są to ludzie myślący dość prostymi schematami białe/czarne.
Nie wiem czy aż tak jest modny Łukaszenka ale pamiętam, że takiemu Pinotchetowi nasz pseudoprawica czapkowała...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Ciekawa zależność

Postprzez Soviet w 22 Cze 2011, 23:24

Nad-interpretujecie. To są zwykłe dzieci, które nie mają pojęcia o tym co się dzieje i jak życie w takiej dyktaturze naprawdę wygląda.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Universal.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Ciekawa zależność

Postprzez szm w 23 Cze 2011, 02:18

Heh. Zostałem wywołany do tablicy. To może tak od początku.. Co ma wspólnego globalizacja z "białoruskim totalitaryzmem" (mój profesor od Białorusi, zjechałby Cię za to śmiechem)... Wracając do głównego wątku, to wberw pozorom jest to logiczne. Ja popieram Łukaszenkę ponieważ jest on ofiarą amerykańskiego imperializmu, czy może jakiegoś prometeizmu. Naród białoruski go wybiera (nawet gdyby przestał fałszować, dostawałby jakieś 75% głosów), i to jest wystarczająca legitimizacja do rządzenia. Co nie znaczy, że popieram go na płaszczyźnie np. ideologicznej.

Dziwi mnie, że ludzie, którzy ''podobno'' chcą wolności dla ludzi


Nie chcemy wolności dla ludzi! Chcemy wolności dla narodów! Mówię to jako nacjonalista, konserwatysta pewno by się ze mną nie zgodził.
NA KOWNO!

Za ten post szm otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Ciekawa zależność

Postprzez impulse_101 w 23 Cze 2011, 10:13

Obiektywne spojrzenie na świta, bez uprzedzeń, ideologi, stereotypów, takie które umożliwia trafna ocena adekwatna do rzeczywistego stanu rzeczy ...da się? Im bardziej szukam prawdy tym więcej mam wątpliwości prawie w każdej dziedzinie życia.
Nie wiem czy Piłsudski może buc wzorem, z jednej strony możemy dotrzeć do źródeł które go wychwalają i przedstawiają jako wodza wszech-czasów co może się okazać jedna wielka propaganda a z drugiej strony mamy negatywny opis który również może być nierzetelny ponieważ jest tworem opozycji która ma na celu zniszczyć obraz wielkiego wodza. Problem polega na tym ze Piłsudski nie żyje od jakiegoś czasu wiec nie mam możliwość poznać i ocenić go osobiście, jedynym źródłem dla mnie są informacje z drugiej reki. Wiadomo ze lepsze zła opinia niż jej brak ...i bądź tu obiektywnym.
Tak samo nie wiem na ile ocena Kaddafiego w mediach jest obiektywna, z jednej strony wiem do czego są zdolni totalitarni przywódcy a drugiej strony już raz nas okłamano z bronią chemiczna i Saddamem.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Ciekawa zależność

Postprzez xionc w 24 Cze 2011, 14:18

szm napisał(a):Heh. Zostałem wywołany do tablicy. To może tak od początku.. Co ma wspólnego globalizacja z "białoruskim totalitaryzmem" (mój profesor od Białorusi, zjechałby Cię za to śmiechem)... Wracając do głównego wątku, to wberw pozorom jest to logiczne. Ja popieram Łukaszenkę ponieważ jest on ofiarą amerykańskiego imperializmu, czy może jakiegoś prometeizmu. Naród białoruski go wybiera (nawet gdyby przestał fałszować, dostawałby jakieś 75% głosów), i to jest wystarczająca legitimizacja do rządzenia. Co nie znaczy, że popieram go na płaszczyźnie np. ideologicznej.

Dziwi mnie, że ludzie, którzy ''podobno'' chcą wolności dla ludzi


Nie chcemy wolności dla ludzi! Chcemy wolności dla narodów! Mówię to jako nacjonalista, konserwatysta pewno by się ze mną nie zgodził.


Tak tak, imperialiści, zgnili kapitaliści i rewizjoniści z Bonn, znamy te śpiewke, dziekujemy nie skorzystamy.
Profesor? A mało to kretynów "profesuruf"? Naród białoruski wybiera? dobre, dobre. "Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy" - bardzo adekwatne do sytuacji na Białorusi. A Łukaszenko ofiarą? jeszcze lepsze, tu nie chodzi o dobro narodu tylko a może aż o pieniądze i jakąś chorą obsesje władzy i kontroli. Pan Prezydent Łukaszenko jest miliarderem i panem i władcą na krańcu świata i chce nim pozostać do końca życia a pod koniec ewentualnie namaści następcę. Czyli satrapia. Wiesz, zawsze możesz sie przeprowadzić do swojego raju.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Ciekawa zależność

Postprzez Alchemik w 27 Cze 2011, 14:21

Co ma wspólnego globalizacja z "białoruskim totalitaryzmem" (mój profesor od Białorusi, zjechałby Cię za to śmiechem)...

Bezpośrednio nic, chodziło mi raczej o to, że fani teorii spiskowych tak bulwersują się, jak słyszą słowa globalizm, Izrael, wolnomularstwo, a gdy gwałcone są prawa człowieka w autorytarnych reżimach (Białoruś), to na forach internetowych popierają takie zachowania. Założyłem ten temat, po tym jak przeczytałem w komentarzach na Onecie (który swoją drogą schodzi na psy), poparcie dla ''demokratycznie'' wybranego prezydenta Białorusi. Osobnicy, którzy pisali te komentarze, często używali słów: NWO, Syjonizm, globalizm. Stąd wniosek, że są fanami teorii spiskowych.
Nie chcemy wolności dla ludzi! Chcemy wolności dla narodów!

Pomińmy już kwestię nacjonalizmu, chodziło mi cały czas o wyżej wymienionych fanów TS.

A oto ciekawostka (na tym rysunku na górze jest sam...Kaddafi, z mieczem i tarczą, ''broniący'' przed demokracją i zapędami zachodu).
http://prawda2.info/
Czy to nie jest chore? Może jest ofiarą, przegiętej moim zdaniem interwencji NATO, ale sam ma na sumieniu dużo.

EDIT: A ten post mnie kompletnie rozwalił. http://prawda2.info/viewpost.php?p=192352
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: Ciekawa zależność

Postprzez szm w 22 Lip 2011, 13:31

Tak tak, imperialiści, zgnili kapitaliści i rewizjoniści z Bonn, znamy te śpiewke, dziekujemy nie skorzystamy.


To była ironia, pochyłą czcionką pisana...

Profesor? A mało to kretynów "profesuruf"?


Pewnie tyle samo co "magistruf".

Naród białoruski wybiera? dobre, dobre.


A byłeś kiedyś na Białorusi kolego ze Zgorzelca? Czy swoją wiedzę na temat tejże czerpiesz tylko z TVN24, TVP, Polsatu, Gazety Wyborczej etc., etc. Bo jeśli nie byłeś, to w sumie nie mamy o czym rozmawiać. Wyobraź sobie, że ja na Białorusi bywałem, i nawet rozmawiałem z miejscowymi.

"Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy" - bardzo adekwatne do sytuacji na Białorusi.


Tak samo mogę powiedzieć o naszym podwórku ;).

tu nie chodzi o dobro narodu tylko a może aż o pieniądze i jakąś chorą obsesje władzy i kontroli


Ależ ja tego nie kwestionuję. Tylko dzięki tej chorej obsesji władzy uzyskuje w wyborach 95, a nie 70-75% głosów. I tyle.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Ciekawa zależność

Postprzez xionc w 23 Lip 2011, 00:54

szm napisał(a):
A byłeś kiedyś na Białorusi kolego ze Zgorzelca? Czy swoją wiedzę na temat tejże czerpiesz tylko z TVN24, TVP, Polsatu, Gazety Wyborczej etc., etc. Bo jeśli nie byłeś, to w sumie nie mamy o czym rozmawiać. Wyobraź sobie, że ja na Białorusi bywałem, i nawet rozmawiałem z miejscowymi.

Tak samo mogę powiedzieć o naszym podwórku ;).
Ależ ja tego nie kwestionuję. Tylko dzięki tej chorej obsesji władzy uzyskuje w wyborach 95, a nie 70-75% głosów. I tyle.


Byłeś no i co? Fajnie tam? Rozdają samochody w Mińsku?
Nie musze tam bywać żeby wiedzieć że to kraj totalitarny gdzie opozycje zamyka sie do więźnia a jak demonstrują to sie pałuje i potem też do więźnia laduje. No i bida tam aż piszczy a ich rubel jest tyle wart co mój papier toaletowy.
Co to znaczy? Aha Tusk z Komorem fałszują wybory? Masz jakieś dowody czy tak se gadasz?
Tyle Procentów? Bo nomenklatura i jej klienci bronią swoich pozycji a zwykły ludź to homo sovieticus
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Ciekawa zależność

Postprzez szm w 23 Lip 2011, 01:42

Byłeś no i co? Fajnie tam?


Niefajnie, i nigdzie nie napisałem, że jest fajnie... Czytaj ze zrozumieniem.

Rozdają samochody w Mińsku?


Za to u nas rozdają ;).

Nie musze tam bywać żeby wiedzieć że to kraj totalitarny gdzie opozycje zamyka sie do więźnia a jak demonstrują to sie pałuje i potem też do więźnia laduje.


Polecam jakiś podręcznik np. od systemów politycznych, gdzie będziesz miał opisane podziały ze względu na reżim polityczny. A Białoruś jest tzw. szarą strefą.

zwykły ludź to homo sovieticus


Ale głosuje. Mnie denerwuje prometejstwo. Jeśli Białorusini zechcą, to sami go obalą. Cóż znaczy garstka ubeków wobec całego narodu? Ale widać ciągłość w wypłacaniu rent i emerytur (nawet symbolicznych) bardziej im odpowiada...
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości