[ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jaką gitarę wolicie?

Les Paul
4
40%
Stratocaster
6
60%
 
Razem głosów : 10

[ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez J0Hny w 23 Lut 2011, 22:17

Postanowiłem przerzucić się z gitary klasycznej na gitarę elektryczną i nie wiem, którą wybrać. Jeśli możecie to uzasadniajcie wybory.
The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse. To know you're close to the end is a kind of freedom.
Awatar użytkownika
J0Hny
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 09:35
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 23:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Fender w 23 Lut 2011, 22:28

Zależy czy chodzi Ci o oryginały gibson i fender. Ogólnie obie firmy to 2 różne światy. jeżeli jednak celujesz w coś w przedziale 1000zł to zdecydowanie "podfirmy" fendera, czyt. squier, sam mam affinity fat strat i jest okej. Poza tym to co wymieniłeś to nazwy oryginałów a wątpię żebyś chciał wybulić 5 tysiaków na gitarkę bo zadając takie pytania wątpię żebyś się na tym znał. Poczytaj trochę na forach gitarowych tam Ci doradzą.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 23 Lut 2011, 22:39

Ja pier*olę ku*wa mać.

Podaj budżet, Les Paul i Strat to tylko kształt dechy i ew. układ przystawek.
Image
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Fender w 24 Lut 2011, 10:11

Podłapał nazwy i myśli że się zna. Wybacz stary ale tak naiwne pytania są śmieszne. Kolega na górze ma racje. Radzę Ci ogarnij na forum gitarowym o co chodzi, zanim w sklepie jakiś tani syf Ci wcisną.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez J0Hny w 24 Lut 2011, 16:13

Przeznaczyć na to mogę do 2000 zł.
The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse. To know you're close to the end is a kind of freedom.
Awatar użytkownika
J0Hny
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 09:35
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 23:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez The Witcher w 24 Lut 2011, 16:41

"Podłapał nazwy i myśli że się zna. Wybacz stary ale tak naiwne pytania są śmieszne. Kolega na górze ma racje. Radzę Ci ogarnij na forum gitarowym o co chodzi, zanim w sklepie jakiś tani syf Ci wcisną." - dokładnie. Za 2 tysiące możesz dorwać dobrą gitarkę, radzę rozejrzeć się za używanymi. Ale najpierw poczytaj trochę o tym.
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 20:19
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez J0Hny w 24 Lut 2011, 17:10

a więc tak, jeśli chodzi o budowę gitary elektrycznej, to tak, znam ją, podałem tylko te dwie gitary, bo wiem że są one często używane, głównie chodzi mi o to co wy o nich myślicie na podstawie własnych doświadczeń,
The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse. To know you're close to the end is a kind of freedom.
Awatar użytkownika
J0Hny
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 09:35
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 23:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez The Witcher w 24 Lut 2011, 17:18

Dobra, podstawowe pytanie - chcesz mieć Stratocastera, Les Paula czy tylko ich tanie podróbki?
The Witcher
Legenda

Posty: 1175
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 05 Lip 2024, 20:19
Ulubiona broń: --
Kozaki: 325

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez J0Hny w 24 Lut 2011, 17:30

Dobra sprecyzuje (sorry że na początku tak nie zrobiłem) Les paul gibsona (ale z tego co wiem najtańsze kosztują 4000 zł) lub ephipone. Stratocaster tylko Fendera (nie ważne czy ten produkowany w stanach czy ten z meksyku). Budżet mogę podnieść do 3000 zł.
The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse. To know you're close to the end is a kind of freedom.
Awatar użytkownika
J0Hny
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 09:35
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 23:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 24 Lut 2011, 19:49

3000zł na pierwszego elektryka? Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Za 1500zł będziesz miał super start, ewentualnie mogę do 3000 dobrać piec, efekt i tym podobne sprawy. Za 2000zł taki zestawik też będzie super. Ważne jest także, czy dobrym wyborem byłby na start mostek floyd rose. Zacznijmy:
Najwazniejsza rożnica pomiędzy Stratem za Les Paulem to układ przystawek. W Les Paulu są to dwa humbuckery, a w Stracie 3 single (jeden z nich przekrzywiony), więc daje to różne brzmienia. Istnieją także układy 2xhumbucker+single, najczęściej Ibanezy, a także 1xhumbucker lub 1xhumbucker+2xsingle - najczęściej kramery i czasem esp. Poza tym Strat to gitara, która potrzebuje BARDZO precyzyjnego grania, wtedy brzmi dobrze. Ba, wręcz ultra zaje*iście. Oczywiście prawdziwy strat, nie squier (niższy model, zaczynają się od 600-700, kończą na 1200 - prawdziwy strat to wydatek rzędu 2200-2500) Często w Stratach są także ruchome mosty, na których też się świetnie gra, ale trzeba mieć wyczucie, bo gitara będzie się nieziemsko rozstrajać, a wtedy mikrostroiiki będą dostawać pie*dolca i trzeba będzie rozkręcać blokady. Nie wiem co za bardzo jeszcze pisać, więc dorzucam zestawy:

ESP (metal, hard rock - selektywne, solowe brzmienie):
http://allegro.pl/esp-ltd-mh-400nt-bcm-i1476998854.html - bez floyd rose'a, świetle wiosło

http://allegro.pl/gitara-elektryczna-es ... 73658.html - z floydem, też piękne.

Les Paul (Miękkie, aczkolwiek także selektywne i porządne brzmienie, dobre materiały - lecz nie polecam z powodu wysokiej ceny i płacenia ok. 1000zł za markę):
http://allegro.pl/gibson-les-paul-studi ... 04172.html

Flying V - brzmienie jak w LP, nie do przebicia:

http://allegro.pl/gibson-flying-v-faded ... 00799.html

Strat (Cudo brzmienie, aczkolwiek ciężko mi opisać jakie, bo nie ogrywałem):

http://allegro.pl/fender-fsr-special-st ... 91314.html

Ibanez (Piękne, scalone brzmienie, także metal-thrash, sam się na podobną czaję - RG 1570, zaje*iście polecam, moja ulubiona marka):

http://allegro.pl/ibanez-rg-350-exz-bk- ... 01989.html

//AAAAAA piec. Można wziąć efekt z lampą i tranzystor za 1200-1300, aczkolwiek za podobną cenę jest już combo.

http://allegro.pl/wypasiony-line-6-spid ... 94696.html

Jeśli chodzi o gitary to także polecam rozejrzeć się za używkami (dawałem przykładowe modele, jak znajdziesz coś fajniejszego to dawaj znać, szukaj także nie tylko na allegro a w google i po ogłoszeniowych stronach), kupujesz i po kilku latach sprzedajesz za tyle samo. Gitary to nie kompy, nie tracą na wartości.

Legenda:
Humbucker: Image
Te 2 na górze typowo les paulowe, te na dole bardzo uniwersalne.
Single: Image

Pisz na pw, gg, xfire, cokolwiek, albo po prostu tutaj. Polecam się na przyszłość.
Image

Za ten post Kola otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive J0Hny.
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Fender w 24 Lut 2011, 22:02

Nie wiem czy jest sens kupować nówkę. Za 3 tysiaki wyrwie się naprawdę dobrą używkę, z przyzwoitym rocznikiem ( spotkałem wiele dobrych wioseł produkowanych w latach 90-tych ) oraz dobrym krajem, mam tu głównie na myśli USA oraz japonię. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z elektrykiem proponuję squier standard stratocaster classic vibe. Drewno bodajże takie same jak w oryginałąch fendera. Przystawki świetna. Typowa szklaneczka. a za pozostałe 1200-1500 kup wzmacniacz i jakiś fajny efekt. Poza tym sprecyzuj co w ogóle chcesz grać bo jednak strat do metalu się nie nada. A w drugą stronę powiedzmy taki flying V do bluesa również nie bardzo.

Za ten post Fender otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez J0Hny w 24 Lut 2011, 23:08

Będę grał rock psychodeliczny, progresywny itp. A jeśli chodzi o flying V to cię zaskoczę, kiedyś Jimi Hendrix grał na tej gitarze właśnie utwór bluesowy.

Btw
Kola, dzięki za odpowiedź, wyczerpałeś moje pytania do maximum, co nie znaczy, że temat nie może istnieć jako rozmowa o gitarach elektrycznych.
The healthy human mind doesn't wake up in the morning thinking this is its last day on Earth. But I think that's a luxury. Not a curse. To know you're close to the end is a kind of freedom.
Awatar użytkownika
J0Hny
Stalker

Posty: 56
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 09:35
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 23:53
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości