Przełęcz Diatłowa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Przełęcz Diatłowa

Postprzez Dementorin w 02 Lut 2011, 15:31

http://strefatajemnic.onet.pl/extra/smi ... tykul.html
Polecam przeczytać wszystkie 4 strony.
Jak przeczytacie:
:

Według mnie mogło dojść do użycia fal (dźwiękowych? działających na umysł) wywołujących panikę. W ostatnich stronach artykułu jest napisane że ludzie rozcinali namioty od środka i uciekali w popłochu. Suwak się zacinał? Łatwiej i szybciej otworzyć suwak niż znaleźć nóż i rozciąć namiot. Jedyne co mi przychodzi na myśl to to że obiekt lęku znalazł się nagle w namiocie. Z łodzią sprawa trochę inna, ale nawiązuje do fal strachu, gdyż ci, którzy spali obudzili się przestraszeni, a reszta wskoczyła do wody.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez Terminus w 02 Lut 2011, 15:53

Według mnie mogło dojść do użycia fal (dźwiękowych? działających na umysł) wywołujących panikę.

Tylko dlaczego ktoś miałby celować tymi falami w samotne namioty gdzieś na końcu świata?

W tym przypadku wiemy tyle, że nic nie wiemy... Zwróciłbym tylko uwagę na fakt, że działo się to zamierzchłych czasach komuny w ZSRR, gdzie pojęcie prawdy i faktów były mocno relatywne. Ślady na śniegu po tygodniu? Nie padało?
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez Najemnik w 02 Lut 2011, 19:31

Czytałem gdzieś o tym przypadku, lub widziałem w jakimś programie w telewizji. Za bardzo nie pamiętam.
Jak wiemy, nasz świat nie nawet w połowie zbadany, ciągle pojawia się jakieś zjawisko, przedmiot, zwierze, o którym naukowcy nawet nie wiedzieli.
Ewentualnie związek z tym mają władze ówczesnego ZSRR. Mogło dojść do tajnych testów broni, w które nie były wtajemniczone mniej ważne władze.
16:19 Edka: Strach się odezwać, wszystko chu*owe i wszyscy brzydcy.
Awatar użytkownika
Najemnik
Tropiciel

Posty: 281
Dołączenie: 28 Lut 2009, 02:41
Ostatnio był: 19 Sty 2024, 22:07
Miejscowość: Gopnikowo
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 261

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez Terl w 03 Lut 2011, 11:45

Terminus-dlatego celowali w namioty na końcu świata ponieważ łatwo było zatrzeć ślady testów a tubylcy nigdy na ten teren nie wchodzili(po tej historii turyści zresztą też)
Pasztet-To się w życiu liczy.
Awatar użytkownika
Terl
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 07 Sty 2011, 18:10
Ostatnio był: 17 Maj 2011, 20:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez Terminus w 03 Lut 2011, 13:18

Terl napisał(a):Terminus-dlatego celowali w namioty na końcu świata ponieważ łatwo było zatrzeć ślady testów a tubylcy nigdy na ten teren nie wchodzili(po tej historii turyści zresztą też)

Tylko po co? Nie prościej wycelować w barak ze skazańcami w łagrze Kołymy?

Edit: Greyeeh nawet uwzględniając surrealizm sowiecki tamtych czasów, myślę, że łatwiej testować broń na paru z milionów ofiar archipelagu Gułag niż czatować z ciężkim sprzętem w górach na końcu świata na studentów. Wydaje mi się to zupełnie nieopłacalne.
Bardziej bym uwierzył, że NKWD ich wystrzelało a potem przedstawiło takie a nie inne "wyniki" poszukiwań i "sekcji".
Ostatnio edytowany przez Terminus, 03 Lut 2011, 16:04, edytowano w sumie 1 raz
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez Greyeeh w 03 Lut 2011, 15:50

Terminus napisał(a):
Terl napisał(a):Terminus-dlatego celowali w namioty na końcu świata ponieważ łatwo było zatrzeć ślady testów a tubylcy nigdy na ten teren nie wchodzili(po tej historii turyści zresztą też)

Tylko po co? Nie prościej wycelować w barak ze skazańcami w łagrze Kołymy?


I tu właśnie zaczyna się "Rosja", pamiętaj, że "Rosja" to stan umysłu... oni myślą trochę inaczej.
A tak serio: skazańcy mogli przydać się do innego testu, nie?

Uwagi moderatora:

Gdzie mnie z tą piramidką... - ati
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez StalkerCiastek w 03 Lut 2011, 16:55

Naprawdę ciekawy artykuł. Dzięki za linka. A co o nim sądzę? Myślę, że przyczyna śmierci tych ludzi jest jak najbardziej ludzka i zwykła. Zwyczajnie, tam gdzie nie ma faktów ludzie dorabiają sobie legendy. I tak myślałem. Do czasu relacji ludzi, którzy przeżyli coś takiego. Nagła, niepohamowana panika? To właśnie nie pasuje do mojej "zwyczajnej" teorii. Rozcinanie namiotu od środka nożem to wg. mnie objaw totalnej paniki. Ogromnego strachu w wyniku którego nagle traci się zdrowy rozsądek. Teraz zastanówmy się co mogło to wywołać? Mi, jako fanowi Stalkera, od razu na myśl przychodzą skutki działań fal psionicznych. Problem w tym, że to fikcja prawdopodobnie. Inna broń opierająca się na zasadzie działania fal radiowych? Kiedyś była taka teoria spiskowa jakoby "Oko Moskwy" miało oddziaływać na umysły ludzi. Wywołując powiedzmy nagłą depresję. I tu się pojawia następny problem, który poruszył już Terminus. Kto z wielki radarem czai się na grupkę studentów gdzieś daleko w syberyjskiej głuszy? Nikt. Więc co ich zabiło? Nagły napad szaleństwa (przyczyna?), czy siły nadprzyrodzone? A może rozwiązanie jest prostsze niż nam się wydaje? Jest więcej pytań niż odpowiedzi, więc prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy co stało się na prawdę.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez plunio7 w 03 Lut 2011, 17:47

25 stycznia 1959 roku z miasteczka Iwdiel wyruszyła 10-osobowa grupa studentów i absolwentów Politechniki Swierdłowskiej. Na jej czele stał doświadczony uczestnik wielu podobnych wypraw, 23-letni Igor Diatłow.


Z całym szacunkiem, ale wtf? Może i wtedy ludzie szybciej dojrzewali, ale z całą pewnością 23-latek nie mógł być jeszcze doświadczony. Co najwyżej miał doskonałą wiedzę i dobrze wyćwiczone umiejętności.

Przeczytałem do opisu śmierci i nie widzę w tym nic wartego uwagi - młodzi ludzie sami na wycieczce postanowili urozmaicić sobie wolny wieczór i wypili co nie co. Mogli się o coś założyć, np. kto dłużej wytrzyma w samej bieliźnie. Nie wzięli poprawki na temperaturę/środowisko/zatruty alkohol/itd i poumierali. Namioty porościnał jakiś młodociany wojownik z tego plemienia Mansów i ot zgławostka.

W sumie nawet gdyby użyto dźwięków do wywołania paniki, to też nie jest żadne nadprzyrodzone cudo. Wprowadzono już ludzi do specjalnych komór, w których nie było żadnego, nawet najcichszego dźwięku. Ludzie wychodzili stamtąd przerażeni, otumanieni, spanikowani, bo ludzki organizm nie jest przyzwyczajony do zupełnej ciszy.
Awatar użytkownika
plunio7
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 06 Paź 2008, 21:49
Ostatnio był: 02 Lip 2022, 20:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 21

Re: Przełęcz Diatłowa

Postprzez Yzu w 19 Lut 2011, 17:05

" 25 stycznia 1959 roku grupa dziewięciu studentów Politechniki Uralskiej w Jekaterynburgu wyruszyła na narciarską wyprawę w północną część Uralu, w towarzystwie doświadczonego 37-letniego przewodnika Aleksandra Zołotarewa. " (wikipedia) tak wiec przewodzil nimi ktos nieco starszy
Yzu
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 19 Lut 2011, 17:03
Ostatnio była: 19 Lut 2011, 17:06
Kozaki: 0


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 6 gości