Wrestling

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Wrestling

Postprzez Greyeeh w 16 Wrz 2010, 23:13

Tak na początek, żeby nie było.

[22:48] Ghost: Hej.
[22:48] Ghost: Jesteś?
[22:48] χKoωeKχ: nom
[22:49] Ghost: Mógłbym na forum w Offtopic założyć temat o "sporcie" zwanym wrestling? :D
[22:49] Ghost: Regulaminu naginać nie będzie w żaden sposób.
[22:49] χKoωeKχ: możesz
[22:50] Ghost: Ok, dzięki.


Jest pozwolenie od Kowka.

Jako że kilka razy widziałem na shoutboxie jak panowie napominali o Wrestlingu, postanowiłem założyć taki o to temat. Czemu nie?

1. Po pierwsze, co to jest (dla ciemnych):
Wg. Wikipedii jest to:
Wrestling (ang. professional wrestling, pro-wrestling) – to zawodowa odmiana zapasów, ciesząca się największą popularnością w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Kanadzie, Meksyku i Wielkiej Brytanii. W gruncie rzeczy to często niebezpieczny sport pokazowy, "żyjący" ze swojej widowiskowości, którą gwarantują zawodnicy często przyjmujący środki przeciwbólowe i sterydy (dla zwiększenia muskulatury oraz siły np. przy podnoszeniach). Rzadziej do ringu stają kobiety, co nie wpływa jednak na oglądalność. We wrestlingu zależność od płci nie jest dużym naciskiem, liczy się efektowna i zarazem burzliwa walka.

Pomimo akrobatycznych umiejętności zawodników, zdarzają się poważne urazy ciała, np. głowy i kręgosłupa (piledriver). Dlatego zabraniano stosowania chwytów "corkscrew shooting star press", "arm twist rope walk chop". Nie obywa się bez wypadków, w tym śmiertelnych. Przyczynami zgonu zawodników przed 50. rokiem życia są najczęściej: ataki serca (Eddie Guerrero), sterydy, przedawkowania, samobójstwa (Test), infekcje (Chris Candido), morderstwa (Chris Benoit) oraz urazy. Zawodnicy często po zakończeniu kariery zmagają się z problemami finansowymi, zdrowotnymi i osobistymi, co jest wynikiem prowadzonego stylu życia. Ponadto agresywne zachowania zawodników wpływają także na agresję wśród widzów.


Oczywiście nie jest to nic innego jak poniekąd aktorstwo, walki są ustawiane. Jasne jest też że czasem nie wszystko może pójść zgodnie z planem organizatorów. Tak więc, wierzący że to wszystko jest "na prawdę", niech przejrzą na oczy, bo dlaczego np. zawsze kiedy jakiś zawodnik idzie drugiemu narąbać za kulisami albo "kulturalnie z nim pogadać", podąża za nim cicho kamerzysta i zespół z mikrofonami? Niektórych rzeczy jednak udawać nie można, polecam obejrzeć: http://patrz.pl/filmy/jeff-hardy-swanton-bomb.

2. Kilku najsłynniejszych zawodników.

a) Hulk Hogan, bo kto by filmu z jego udziałem nie widział?

Image

b) "Stone Cold" Steve Austin

Image

c) Ten zuy, The Undertaker

Image

d) Pan dobry cowboy, Shawn Michaels

Image

e) The Rock

Image

3. Gdzie oglądać?

Polecam Extreme Sports Channel, kanał satelitarny puszczający RAW, SmackDown i gale WWE z lekkim opóźnieniem, wszysciuchno po Polsku.

4. Pasy

a. WWE Championship
Niewątpliwie najbardziej prestiżowy pas, broniony na każdej gali, najczęsciej był posiadany przez Triple H'a bo aż 8 razy, najdłużej za to przez Bruno Sammartino, 2803 dni.

b. World Heavyweight Championship
Drugi z kolei najważniejszy pas, również broniony na każdym Pay Per View.
14 razy posiadany przez Rica Flair'a który jest rekordzistą.

c. Intercontinental Championship
Pas z ciekawą historią, ewoluował z pasów "Mistrza Północnej Ameryki" i "Mistrza Południowej Ameryki". Kiedyś drugi najważniejszy pas, 8 razy posiadany przez Chrisa Jericho, 454 dni przez The Honky Tonk Man'a.

d. United States Championship
Mało prestiżowy pas, 5 razy posiadany przez Ric'a Flair'a, Chris'a Benoit'a, Lex'a Luger'a Wahoo McDaniel'a oraz trzymany 523 dni przez Lexa Lugera

e. Unified WWE Tag Team championship

5. Słowniczek by Lord Astaroth
-Babyface/face - pozytywna postać odgrywana przez wrestlera, dobra postać. Przykłady: Rey Mysterio, John Cena, Jeff Hardy.
-Heel - odwrotność face'a, zła postać. Przykłady: Edge, Randy Orton, Big Show.
-Dark match - mecz pozakamerowy, nie emitowany w telewizji.
-Feud - pojedynek między dwoma, lub więcej, wrestlerami. Można to nazwać kłótnią lub rywalizacją, do feudów pisana jest fabuła która mają odegrać wrestlerzy.
-Finisher - akcja kończąca zapaśnika.
-Gimmick - jest to postać która wrestler ma odegrać, przykładami gimmicków są: John Cena (raper), Undertaker (umarły) lub John Morrison (gwiazda rocka).
-Jobber - wrestler który "podkłada" się przeciwnikowi, walka zazwyczaj jest bardzo krótka i po to żeby podbudować reputację drugiego zawodnika.
-Main event - walka wieczoru, najważniejsza walka, w tych właśnie zawarta jest najważniejsza fabuła, toczą się spory o najważniejsze pasy, najwyższa ranga w WWE, być main eventerem. :P
-Push - dodawanie wrestlerowi popularności, dodawanie go do walk o pas i czynienie go coraz większa gwiazdą. Na każdego z reguły przychodzi pora, często push dostają zawodnicy wracający po kontuzji czy z innych federacji.
-Tweener - postać pomiędzy heel'em a face'm (ani dobry, ani zły). Takie postacie zazwyczaj odgrywają rolę twardzieli, nie potrzebują nieczystych sztuczek, ale jak trzeba to przypieprzą krzesłem. ;d

źródło: tibia.org.pl
__________________________________________

Tak na początek może wymienię swoich ulubionych wrestlerów.

-Rey Mysterio
-Randy Orton
-The Undertaker
-Shawn Michaels
-Big Show (ze złej kupy mięcha stał się dobrą... kupą mięcha)
-Kane
-John Cena

Tak więc, rozkręćmy temat.

Za ten post Greyeeh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Gabriel.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Reklamy Google

Re: Wrestling

Postprzez Wiewiórka69 w 16 Wrz 2010, 23:31

Uwielbiam Wrestling ! zawsze oglądałem, od początku walk..najsampierw natrafiłem w TV a potem już na kompie oglądałem jak i do tej pory. To czy walki są realne.. to mam wątpliwości do tego, no ale...i tak lubię.
Moi ulubieni wrestlerzy:
-Kane: Zawsze na pierwszym miejscu, jest po prostu najlepszy...lubiłem tego w masce, i aktualnego. Jest wielki.. i zabójczy xD Nikt mu nie dorówna.
-The Undertaker: Za walki..zawsze są niesamowite z nim.
-Abyss: Jeden z pierwszych wrestlkerów jakich oglądałem podczas walk..już dość długo walczy, ale ostatnio coś go nie widziałem. Ale kojarzę że zmienił strój chyba na biały.
-Sting: Ale już po ''przemianie'' gdy zaczął się ubierać na czarno i malować sobie twarz na biało. Ma to coś w sobie.. uwielbiałem oglądać jego wali np. z Abyssem.

I to chyba tyle..dodam że nie lubię Johna Cena..jakoś za całokształt. A i mam pytanie.. Hulk Hogan to walczy jeszcze ? bo wydawało mi się że już dawno temu skończył z wrestlingiem.. ale coś obiło mi się o uszy że czasami wchodzi na ring.

Uwagi moderatora:

Czasami widać go na TNA - ale walczyć to już nie walczy robi chyba za GM'a... - caleb59

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Wrestling

Postprzez dorian w 17 Wrz 2010, 00:22

Wrestling?
Walka pod publiczkę, z góry ustawiona i obliczona na "szoł" = ty mnie tak, ja cię o glebę rzucę tak, ale tak, żeby ci się krzywda nie stała.. :facepalm:
Widowiskowe, ale nafaszerowani sterydami, albo testosteronem Gieroje wyłażą na scenę, prężą swoje muskuły = dowalone chemią mięśnie i udają, że się o glebę rzucają i w ogóle krzywdę se robią, a nic im się nie dzieje..
:facepalm:
A co poniektórzy z publiki i widzów dają się na to nabrać..
Co do prawdziwych wojowników, jak np. F. Emalianenko, to ci z Wrestlingu to nawet postać na ringu obok nich nie mogą..
:facepalm:
Awatar użytkownika
dorian
Legenda

Posty: 1409
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 23 Sie 2024, 17:38
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 246

Re: Wrestling

Postprzez KoweK w 17 Wrz 2010, 00:41

Dla mnie to tępe show dla Amerykanów. Wszystko z góry ustawione, mało widowiskowe, udawane - wszystko to widać i to jest najgorsze. Najbardziej żałosne są momenty, w których ci kolesie pokazują swoje świetne umiejętności aktorskie... np. jak sobie grożą na ringu - więcej pierd*lenia o byle czym niż samej "walki".

I jeszcze taki filmik dla śmiechu:

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack

Za ten post KoweK otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Greyeeh, von Carstein, The Witcher.
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Wrestling

Postprzez Greyeeh w 17 Wrz 2010, 02:30

Dorian, dałbym kozaka ale już ostatnio dostałeś ode mnie ;P
Jak pisałem walki są ustawiane, ale niezwykle efektowne (niektóre...).
Można w cholerę naoglądać się filmików na youtubie, w spowolnionym tempie z zoomem, jak np Cena ręką zamiast w twarz wali w ziemię, a koleś się zwija.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Wrestling

Postprzez KoweK w 17 Wrz 2010, 10:59

Jeszcze jeden ciekawy filmik. :D Konwertowane czajnikiem, ale co tam.

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Wrestling

Postprzez atikabubu w 17 Wrz 2010, 11:25

Ostatnio z ciekawości obejrzałem jedną "walkę". No comments... Machają patykami jak paralici, udając że są mocarniejsi od JCVD :P

Wiem gdzie powinien pójść Pudzian jak mu się MMA znudzi, do wrestlingu. Chociaż z jego krzepą to po jednej walce go wypieprzą, bo by połamał tych pompowanych pi*dusiów :P

A teraz czekamy na wypowiedź caleba Image
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: Wrestling

Postprzez caleb59 w 17 Wrz 2010, 12:45

Cóż - osobiście zacząłem swoją przygodę oglądając jako brzdąc na Polsacie 2 WCW Nitro - Hogan, Sting, Lex Luger, Glacier, Dean Malenko, Chris Jericho, Kevin Nash, Bill Goldberg i cała reszta - to były czasy!
Później natknąłem się na WWE RAW IS WAR na kanale DSF - niemiecki kanał sportowy i tam trochę oglądałem...
Miałem wieloletnia przerwę od oglądania wrestlingu aż odkryłem pewną stronę www gdzie na bieżąco regularnie wstawiane są odcinki WWE RAW, Smackdown, Gale PPV oraz TNA i siedzę tam do dziś i oglądam wrestling na bieżąco (głównie RAW i Smackdown oraz gale PPV) co Wtorek i co Piątek jak u boga tydzień...

Moimi ulubionymi wrestlerami są Chris Jericho, Edge oraz Randy Orton...

Co do ulubionej walki to ZDECYDOWANIE King Of The Ring 1998 - Hell In A Cell - Undertaker vs. Mankind (można znaleźć na Youtube kompletną walkę)! :D



Co do śmiechów na temat tego "sportu" to rozumiem, ale każdy chyba może oglądać to co mu się podoba - nie znaczy też że jak ogląda się wrestling to się ślepo wierzy w to co się tam dzieje - trochę rozwagi panowie narzekacze - to tylko rozrywka...

Po aktualne i świeże info odnośnie wrestlingu zapraszam tutaj lub na PW...

Dodam na końcu, że w tę Niedzielę (19.09.10) odbędzie się gala PPV - Night Of Champions: http://www.wwe.com/shows/nightofchampions/

Image

Warto zobaczyć: http://www.wwe.com/ oraz http://www.youtube.com/user/wwefannation
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Wrestling

Postprzez impulse_101 w 17 Wrz 2010, 13:28

Pamiętam jak za szczeniaka kiedy jeszcze Cartoon Network był niekodowany i dostępny w wersji angielskiej z zwykłej anteny naziemnej to po godzinie 21.00 puszczali Wrestling :E Wtedy oglądając ten show bylem święcie przekonany że oni walczą na serio :E Rey Mysterio miął jedne z najbardziej widowiskowych walk i nigdy nie było nudno na ringu..
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: Wrestling

Postprzez Greyeeh w 17 Wrz 2010, 14:12

Jeśli chodzi o te Night Of The Champions to za pewne będzie ona na Extreme Sports... za jakieś dwa tygodnie(?).
Pewno wcześniej wejdzie do internetu więc sobie obejrzę przed komputerem, co mi tam. Potem jeszcze dwa razy powtórkę w TV będę oglądał.

Zawodnicy występujący na gali:
John Cena
CM Punk
The Undertaker
Edge
Randy Orton
Chris Jericho
R-Truth
Dolph Ziggler
Sheamus
Jack Swagger
Christian
Alberto Del Rio
The Big Show
John Morrison
Kofi Kingston
Matt Hardy
MVP
Rey Mysterio
Michelle McCool
Maryse
Eve
Gail Kim

I wielu więcej!

Mecze:
WWE Championship Six Pack Elimination Challenge
World Heavyweight Champion Kane vs. The Undertaker
United States Champion The Miz vs. Daniel Bryan
Intercontinental Champion Dolph Ziggler vs. Kofi Kingston
Big Show vs. CM Punk
Divas and Women’s Championship Unification Lumberjill Match (Melina kontra te dwie co się wbiły, nie znam)

Czyli po prostu zemsty za walki/interwencje na Summerslam'ie (wszystkie prócz pierwszej).

#up
Tak, bo on robi najbardziej przekombinowane akcje ;d
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Wrestling

Postprzez Wiewiórka69 w 17 Wrz 2010, 21:23

A jak jest z kobietami ? bo chyba też walczą na ringu, ale jakoś rzadziej się widuje.. znacznie rzadziej. Choć kiedyś wiedziałem filmik na youtube jak Kane któreś zrobił czokslema czyli swój finiszer. Szkoda że Kane ściągał maskę.. jak tatem bardziej mi się podobał, choć tak czy inaczej według mnie jest jednym z najlepszych.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Wrestling

Postprzez Supertermos w 17 Wrz 2010, 21:36

Mi w dzieciństwie imponował Billy Kidman, kiedy to w WCW latał po ringu jeszcze w tedy w długich włosach. Patrząc na to teraz, to trochę się śmiać chce jak widzę, jak to niby cierpią i okładają się. Cóż, Amerykanie to kochają.
Awatar użytkownika
Supertermos
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 14 Wrz 2010, 16:34
Ostatnio był: 23 Gru 2011, 00:36
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 1

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości