Film

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Film

Postprzez El Diablo w 23 Sty 2011, 21:16

suchy1280 napisał(a):a gdzie Pulp Fiction, Wściekłe Psy, Przekręt, From Dusk Till Down, ahhh to jest kino :wink:


Tu się zgadzam, bo "Pulp Fiction" i "Przekręt" to absolutna klasyka, dorzuciłbym jeszcze do tego genialny "Fight Club"
A ostatnio natknąłem się na niezły film co się zowie "Devil". Polecam, naprawdę niezły thriller :)
Image
Awatar użytkownika
El Diablo
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 09 Gru 2008, 22:17
Ostatnio był: 05 Paź 2021, 14:47
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 53

Reklamy Google

Re: Film

Postprzez Andrzeju w 23 Sty 2011, 21:32

Hmm gdybym miał zrobić Top Liste to zamyślił bym się na śmierć ;) Jest na prawdę wiele dobrych pozycji (mówię o ogóle filmów). Generalnie u mnie to wygląda tak:

1 Resident Evil 1,2,3,4
2 Amitiville Horror (ten nowszy)
3 Shutter (azjatycka wersja)
4 Zejście 1,2
5 [REC]
6 Widziałem diabła
7 Paranormal Activity
8 LŚNIENIE
9 Księga Ocalenia
10 Carrie

Pozycja nie świadczy o tym jak bardzo film mi sie podoba. Nie jestem w stanie tego tak ukazać ;) Myślę że każdy z powyższych tytułów jest warty obejrzenia. Pozdrawiam!
| AMD Athlon II X2 240 2.8 >> 3.03 |
| MOBO Gigabyte M61PME-S2P |
| Gigabyte HD 4650 1GB DDR2 128 bit ATI OC //
| HDD Samsung 500GB |
| Realtek HD Audio Device |
| 3GB RAM DDR2 667MHz |
Andrzeju
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 21 Sty 2011, 01:26
Ostatnio był: 03 Kwi 2011, 21:05
Miejscowość: Anomalia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 4

Re: Film

Postprzez szlumer103 w 24 Sty 2011, 00:46

polecam:
-300
-zielona mila
-Silent Hill
-REC
-reqium dla snu
...

szlumer103
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 22 Sty 2011, 15:48
Ostatnio był: 26 Sty 2011, 10:54
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Film

Postprzez Maku w 24 Sty 2011, 02:08

Polecam film pod tytułem "Las Vegas Parano"(ang. Fear and loathing in Las Vegas)
"Historia oparta na autentycznej podróży dziennikarza Huntera Thompsona do Las Vegas w celu napisania relacji z zawodów motocyklowych Mint 400. Hunter używając fałszywego nazwiska Raoul Duke zabiera ze sobą prawnika Oscara Acostę używającego w filmie pseudonimu "dr Gonzo". Nietypowy duet zabiera ze sobą także walizkę pełną wszelkiego rodzaju narkotyków. Wszystko w imię twierdzenia "Ten, kto staje się bestią, pozbywa się bólu bycia człowiekiem". Misja dziennikarska podczas pobytu w Vegas spada na drugi plan, podczas gdy bohaterowie w narkotycznym pędzie postanawiają odnaleźć wizję amerykańskiego snu."
"Nie masz co robić, nudzi się Ci? Kup sobie kij i po jajach się bij" - 52
Awatar użytkownika
Maku
Tropiciel

Posty: 219
Dołączenie: 31 Paź 2009, 21:01
Ostatnio był: 15 Cze 2014, 20:15
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 16

Re: Film

Postprzez Kapeć29 w 27 Sty 2011, 01:38

REQUIEM DLA SNU
najlepszy film jaki w życiu widziałem.
Siedem Dusz
Candy
Dzieci z dworca ZOO
Blow
Kac Vegas
Imperium Słońca (zaje*isty)
Czas apokalipsy
Apokalipsa
Król Lew (sentyment)
Staż Nocna
Straż Dzienna
Incepcja
Świt żywych trupów
Ogniem i Mieczem
7 lat w Tybecie
nic mi się nie chce.
Awatar użytkownika
Kapeć29
Stalker

Posty: 104
Dołączenie: 04 Sty 2011, 14:08
Ostatnio był: 02 Paź 2014, 22:22
Ulubiona broń: Walker 9x18
Kozaki: 11

Re: Film

Postprzez Ravenheart w 27 Sty 2011, 07:55

Z ostatnio oglądanych, polecam trylogie: UNDISPUTED :E
Awatar użytkownika
Ravenheart
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 05 Maj 2010, 22:19
Ostatnio był: 28 Paź 2013, 21:37
Miejscowość: Wieliczka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Film

Postprzez festi21 w 27 Sty 2011, 08:48

Ja bym polecił film wojenny Szeregowy Ryan.Ten film jest świetny.

festi21
Wygnany z Zony

Posty: 45
Dołączenie: 25 Sty 2011, 12:42
Ostatnio był: 27 Mar 2012, 18:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -6

Re: Film

Postprzez Pijawol w 27 Sty 2011, 16:16

No dobra - pora na moje ulubione filmy. { kolejność losowa }
* Pluton
* Helikopter w Ogniu
* Byliśmy Żołnierzami
* Kiler
* Kiler'ów 2
* Wszystkie części "Jurassic Park"
* Predators
Awatar użytkownika
Pijawol
Legenda

Posty: 1277
Dołączenie: 15 Wrz 2010, 16:52
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 08:54
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 313

Re: Film

Postprzez Kostek92 w 27 Sty 2011, 23:09

Wymienię filmy , które ostatnio oglądałem i uważam , że są świetne :

1.Strzelec
2.Undisputed II
3.Undisputed III
4.Człowiek ringu
5.Księga Ocalenia ( Polecam najbardziej !!! )

Jak mi się jeszcze jakieś przypomną to dorzucę ;)
Image
Awatar użytkownika
Kostek92
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 12 Sty 2011, 00:39
Ostatnio był: 27 Wrz 2011, 12:07
Miejscowość: Warszawa / Sochaczew
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 4

Re: Film

Postprzez matig19900 w 28 Sty 2011, 09:23

polecam:
- generation kill
7 odcinkowy serial odpowiadający o inwazji na Irak z 2003 roku. serial przedstawia 1 batalion rozpoznawczy USMC ale pokazane są bardziej losy 2 plutony kompani B. dobrze pokazany bezsens wojny w Iraku oraz wiele błędów popełnionych przez amerykanów
- karny batalion
11 odcinkowy serial opowiadający o losach kryminalistów oraz więźniów politycznych, którzy się zgłosili na wojnę przeciwko armi niemieckiej. idealnie pokazane jak traktowana radzieckiego sołdata a w szególności karniaka. dosłownie mięso armatnie
- kompania braci
także tematyka II wojna. pokazane są losy kompani E 2 batalionu 506 pułku piechoty spadochronowej. jak od lądowania w Normandii ruszyli na III Rzeszę. całkiem przyjemnię się ogląda i bardzo dobrze są pokazane efekty walki oraz pola bitew
- strzelec
sierżant piechoty morskiej który jest snajperem po nieudanej akcji w Etiopii przechodzi w stan spoczynku. zwerbowany żeby zaplanować zamach na prezydenta USA. nie słusznie wrobiony w zabicie arcybiskupa
- kac vegas
czwórka przyjaciół wybiera się do Las Vegas na wieczór kawalerski. zażywają narkotyki, urywa im się film i robią masę ciekawych rzeczy. rano szukanie przyszłego pana młodego i zastanawianie się to dokładnie robili w nocy
- serial drużyna A
sierial opowiada o najemnikach, weteranach wojny wietnamskiej poszukiwanych przez prawo. fajny serial komediowy
- film drużyna A
na podstawie serialu tylko, że akcja pierwotna dziejąca się w Iraku. potem także poszukiwany przez prawo
- JAG
serial sensacyjno-prawniczy. główni bohaterowie to kmdr Harmon Rabb i mjr (później ppłk) Sarah MacKenzie. Sprawy, jakie mają rozwiązać są wielorakie: od typowych, jak dezercja, czy nie wykonanie poleceń przełożonego - niesubordynacja, po gwałty, przemyt i morderstwa popełniane przez marynarzy bądź żołnierzy korpusu piechoty morskiej
- adrenalina
pewnemu płątnemu mordercy wstrzyknięto truciznę. żeby przeżyć musi być ciągle adrenalinę we krwi. utrzymując odpowiedni poziom adrenaliny we krwi szuka tych, którzy wstrzyknęli mu tą truciznę
- death race
teleturnieje oraz telenowele w TV są coraz denniejsze i potrzeba czegoś nowego. stworzono wyścig śmierci gdzie skazańcy z pewnego więzienia w USA ściga się opancerzonymi samochodami i próbując każdy każdego zabić bo ten kto wygra 5 wyścigów ten otrzyma wolność.
- poznaj moich spartan
całkiem fajnie sparodiowany film 300. gdzie na wojnę z persami poszło 13 spartan. połączenie starożytności z czasami współczesnymi
- borat
reporter z Kazachstanu jedzie do "USiA" zeby zobaczeć jak żyją tam ludzie i zrobić o nich reportaż. główny bohater czyli Borat zakochuję się w Pameli i nic tylko przemierza całe w stany żeby ją poślubić.
- jak rozpętałem drugą wojnę światową
jedna z najlepszych komedi wszechczasów. film opowiada o losach strzelca Franciszka Dolasa, który myśli, że to on spowodował wybuch drugiej wojny światowej
- dzień świra
idealnie pokazujące mentalność i sposób życia polaków oraz ich upodobania. czyli bycie hamskim, wrednym i zawistnym. polecam ten film ze względu na to, że tak faktycznie w Polsce się dzieje
- helikopter w ogniu
opowiadający o amerykanach w Somalii. oddziały specjalne chcą pojmać przywódcę gangu w Somalii. obmyślają plan i chcą go pojmać. wszystko jest zaplanowane na 30min. niestety plan się trochę posypał ponieważ nie przewidzieli jak bardzo mogą się stać agresywni tubylcy. kilkuminutowa akcja przeistacza się w całodobową bitwę.
- włatcy móch (tylko do 40 odcinka)
serial opowiada o ośmiolatkach, uczniach klasy drugiej B.
...vim vi repellere licet...

matig19900
Wygnany z Zony

Posty: 136
Dołączenie: 19 Gru 2010, 12:42
Ostatnio był: 03 Kwi 2013, 21:21
Miejscowość: ostrowiec św.
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 20

Re: Film

Postprzez Iceformen w 30 Sty 2011, 23:18

Ja osobiście jak najbardziej polecam kilka filmów które mnie zachwyciły bądź zaciekawiły .

Legion

Bardzo ciekawy horror z 2010 roku . Który opowiada o grupce ludzi którzy w knajpce bronią się przed apokalipsą . Ogólnie rzecz biorąc bóg postanawia zniszczyć świat ponieważ widzi jak ludzie szerzą zło itd . Taki Survival Horror . Bardzo ciekawy i dobrze zrealizowany może fabuła nie brzmi fajnie ale naprawde zobaczcie ten film a przekonacie się że fabuła zaskakuje jak cholera i ma kilka ciekawych wątków , sam film jest ciekawie wykonany , Polecam !

Silent Hill

Ten film jest nie udaną adaptacją gry z gatunku survival horror Silent hill , lecz myślę że jest warty polecenia z uwagi na fanów . Bardzo lubię ten horror więc jak fan zabrałem się za film . Film trzyma się tylko w pewnym stopniu gry ma dziwną pokręconą fabułę i dziwnie postawili nie które aspekty z gry tzn śnieg który tam jest w postaci popiołu i wiele więcej . Taki kiczowaty film ale jak ktoś nie jest takim krytykiem to mu przejdzie xD

Postal The Movie

Kolejny film który jest adaptacją gry . Tym razem moim zdaniem bardzo udaną wszyscy wiemy jak wygląda gra Postal 2 . Aktor grający kolesia bardzo go przypomina , film trzyma się lekka fabuły gry to znaczy zobaczymy tam kilka postaci z gry nic więcej . Sama fabuła jest pokręcona ale zabawna , dialogi i sytuacje miejscami rozwalają naprawdę film naprawdę momentami przyprawia o masowy atak śmiechu . Gorąco Polecam !

Tenacious D The Pick of Destiny

Owy film jest musicalem , ale nie rodem z hight school musical , jest to rockowy musical . Opowiada on o kapeli Tenacious D która istnieje naprawdę . Składa się z 2 członków Jacka Blacka i Kylia Gasa . Ten film jest w pewnym a a nawet szerszym stopniu komedią , i to bardzo dobrą , nasze uszy nie będą gwałcone przez głupie pioseneczki , cały Soundtrack jest niesamowity w filmie uświadczymy wiele świetnych kawałków wykonywanych przez samo Tenacious D . Fabuła opiera się na tym że Jack ucieka z swojego domu w którym nikt nie akceptuje jego zamiłowania do rocka aby rozwinąć skrzydła . Potem poznaje Kylia Gasa i wtedy zakładają kapele Tenacious D , zauważają że wszyscy znani wykonawcy rocka i metalu używają jednej kostki czyli tytuowej "Kostki przeznaczenia" postanawiają jej poszukać aby ich riffy i piosenki były zajebiaszcze . To tyle jeśli chodzi o fabułe jest ona ciekawa a wątki przeplatające się przez nią są zabawne same utwory w filmie są zabawne ale dosyć wulgarne nawet bardzo ale co z tego xD Gorąco polecam ten film !

Psy

Ahh kultowe psy pasikowskiego robią swoje . Chyba niemal każdy widział ten film opowiadający o UB-ekach morderstwach i glinach . Film jest raczej dramatem połączonym z wątkami komediowymi sytuacjami . Film jest dość wulgarny ale wszyscy pamiętają kultową scene "Wypie##dalać !" Sam bogusław linda jest świetny w swojej roli tak samo Pazura . Franz (główny bohater czyli bogusław linda) w jednej z akcji traci swoich kumpli w nieudanej akcji i postanawia na własną rękę ich ukarać za to . Fabuła może wyglądać dziwnie ale jest świetna bardzo ciekawa wciąga wypowiedzi lindy robią zaje*iste wrażenie jego kultowy styl mówienia jak i charakter franza jaki on gra to mistrzostwo . Tak samo Pazura niesomowicie grał w niektórych scenach . Ten film to kultowy polski film polecam go naprawdę mistrzoswo polskiego kina .

To tyle z uwagi na to że oglądam mało filmów bo oglądam tylko te które mnie zaciekawią tylko te wyżej wymienione wbiły mi się w pamięć ehh ale się napisałem xD
Depressive Black Metal
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Film

Postprzez dorian w 27 Lut 2011, 23:48

A co do filmów:



To polecam.
P.S.
O książce nie wspomnę.
I fajny kawałek, tak od ok. 4-tej min. zwłaszcza:


:wink:

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości